Dodaj do ulubionych

Prima aprilis obchodzi się chyba 1 kwietnia?

14.02.21, 10:20
Czyżby aż tak się rąbnęli?

Telewizja Polska rusza ze specjalną akcją w obronie wolności słowa. To odpowiedź na coraz częstsze ataki na dziennikarzy mediów publicznych i zapowiedzi polityków Platformy Obywatelskiej dotyczące likwidacji TVP Info oraz wszelkich informacji i publicystyki w TVP" - mogliśmy przeczytać w oświadczeniu na stronie TVP Info.

W związku z tym uruchomiono infolinię pod numerem (22) 50 70 410 oraz skrzynkę mailową wolnoscslowa@tvp.pl. To tam można dzwonić lub pisać, wyrażając swoje poparcie. I jak się okazuje, widzowie TVP skorzystali z tej możliwości. W sobotnim głównym wydaniu Wiadomości Michał Adamczyk zapewnił, że telefon z wyrazami poparcia dzwoni praktycznie bez przerwy!.
Wpadki Wiadomości TVP. Sporo się ich nazbierało

W materiale Dziękujemy za wsparcie! wyemitowano zarejestrowane wiadomości domniemanych widzów, którzy murem stanęli za TVP i TVP Info. Poniżej publikujemy niektóre z nich.

- Nikt nikogo nie wyrzuca ze studia, jak to ma miejsce w niektórych komercyjnych stacjach. Mówienie, że w imieniu walki o wolność słowa zamykamy jakąś TV, jest szczytem hipokryzji - mówi anonimowy mężczyzna.

- Bardzo się cieszymy, że wreszcie jest pluralizm. Tak długo przez nas wszystkich oczekiwany - tłumaczy inna widzka.

- To, co proponuje opozycja, jest zamachem na demokrację. Nie można tego tolerować - mówi widz.

- Programy w TVP są rzetelne, dobrze się ogląda programy publicystyczne i informacyjne. Tak trzymać i nie dać się opozycji - chwali anonimowa kobieta.

- Chciałam wyrazić wsparcie dla TVP i TVP Info oraz podziękować za uczciwość i rzetelność przekazu, ciekawe i różnorodne programy. Za propagowanie polskości i patriotyzmu. Za profesjonalizm. Trzymam kciuki ja i cała moja rodzina.

- Jestem przeciwko likwidacji TVP Info. To jest najlepsza telewizja na świecie. Bardzo was proszę, nie pozwólcie, aby zostało to zlikwidowane. Brońcie wszelkimi siłami!

- To jest zamach na polskość, to jest zamach na cały naród.

- To jest moje konstytucyjne prawo. Mogę oglądać, to co chcę.

Tłem do nagrań były przebitki z programów informacyjnych i publicystycznych TVP i TVP Info, m.in. #Jedziemy Michała Rachonia.

Pomysł zlikwidowania abonamentu RTV oraz stacji TVP Info narodził się w kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego. Politycy KO nadal o to postulują, obecnie zbierając podpisy obywateli pod projektem ustawy. Inni politycy opozycji, np. Włodzimierz Czarzasty, sprzeciwiają się projektowi.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka