Dodaj do ulubionych

Taka jest RP jakie jej młodych wychowanie

18.02.21, 08:48
Podsumowując działalność edukacyjno-wychowawczą "na nowo wyzwolonej" Rzeczypospolitej, opartą na ideologii katolicko - prawicowej, a wręcz skrajnie radykalnej, płynącej szerokim strumieniem od tzw. "historyków" z kręgów IPN i kręgów tzw. "polityków", dodając też odmóżdżające reformy edukacji polskich dzieci i młodzieży, trudno się już dziwić zmasowanym głupotom, bredniom i gigantycznym błędom wypowiadanym i wypisywanym publicznie przez oficjalnych przedstawicieli władzy w naszym kraju.

W jakimś stopniu przypomina mi to fakty z czasów okupacji niemieckiej. Polityka okupanta niemieckiego zmierzała przede wszystkim do likwidacji elity intelektualnej społeczeństwa polskiego, a następnie zniewolenia, maksymalnej eksploatacji i pozbawienia samodzielności myślenia. Należy zauważyć, że podobne metody, w kwestii eksploatacji i pozbawiania zdolności do samodzielności myślenia, od wieków były i są także wykorzystywane przez kler.

Wzorcowa polszczyzna" Ministerstwa Nauki i Edukacji. Zrobił im korektę
Językoznawca przeczytał skierowany do niego oraz całego środowiska naukowego komunikat Ministerstwa Nauki i Edukacji. Nagromadzenie błędów skłoniło go do przygotowania korekty rządowego tekstu. Jego post szybko rozszedł się po sieci. Pracownicy ministerstwa komunikat poprawili... Problem pozostał.
Obserwuj wątek
  • estella50 Re: Taka jest RP jakie jej młodych wychowanie 18.02.21, 09:42
   Ostatnio głośno jest o nowym projekcie rządowych "edukatorów". Wg ich planów od września br rozpocznie się realizacja "edukacji włączającej". Ma to polegać na włączaniu w tryb powszechnego systemu dzieci ze specjalnymi potrzebami, dotąd kształconymi w specjalnych ośrodkach.
   I tak: dziecko niemówiące będzie uczyło się w klasie z dziećmi mówiącymi. Dziecko agresywne z dziećmi z tzw "dobrych" domów. Dziecko z deficytami inteklektualnymi z dziećmi wygrywajacymi konkursy.
   Nie trzeba mieć kwalifikacji pedagogicznych, żeby wyobrazić sobie konsekwencje w efektach kształcenia, wychowania, funkcjonowania szkół. I wpływu takich posunięć na rozwój dzieci.

   A po co to wszystko? Oczywiście dla kasy! Funkcjonowanie szkolnictwa specjalnego generuje znacznie większe koszty niż szkolnictwa powszechnego.

   Protestują związki zawodowe: ""Wskazujemy, że znaczne ograniczenie szkolnictwa specjalnego oraz proponowane zmiany w dostępie do pomocy psychologiczno-pedagogicznej spowoduje nie tylko wzrost problemów uczniów ze specjalnymi potrzebami, ale także znaczne pogorszenie sytuacji pozostałych uczniów."

   www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi48ryMgvPuAhWOHewKHT-RAD8QFjAAegQIARAD&url=https%3A%2F%2Fbydgoszcz.wyborcza.pl%2Fbydgoszcz%2F7%2C48722%2C26799129%2Cprotest-nauczycielskich-zwiazkow-rzadowa-edukacja-dla-wszystkich.html&usg=AOvVaw3anRwiQh4yMyqmtaSEQHgA

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka