Dodaj do ulubionych

Świeckie państwo

24.02.21, 18:27
Koalicja Obywatelska chce zniesienia kar za pomówienie i obrazę uczuć religijnych; posłowie KO przygotowali projekt nowelizacji Kodeksu karnego w tej sprawie. Rzeczpospolita nie jest przybudówką Kościoła katolickiego - podkreślał w środę poseł Krzysztof Mieszkowski.
Projekt przygotowali politycy Nowoczesnej. Lider partii Adam Szłapka przypomniał, że jednym z postulatów ugrupowania, który akceptuje też cała KO, jest świeckie państwo.
Dziś chcemy złożyć kolejną ustawę, która będzie nas przybliżała do tego, czym jest właśnie świeckie państwo, które powinno być jednym z fundamentów demokratycznego państwa prawa - zaznaczył Szłapka.

Każdy urażony (także kościół katolicki) może drogą cywilnego pozwu domagać się sprawiedliwości i zadość uczynienia. Państwo nie jest od tego, żeby szczególnie dbać o religijne instytucje
Obserwuj wątek
   • iryska2604 Re: Świeckie państwo 24.02.21, 20:37

    Marszałek Witek nie jest pewna sejmowej większości?

    wyborcza.pl/7,82983,26821799,marszalek-witek-nie-jest-pewna-sejmowej-wiekszosci.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.3.maly

    Słuch o "Piątce dla zwierząt" Jarosława Kaczyńskiego zaginął. Podobny los spotkał projekt ustawy Andrzeja Dudy ws. aborcji. Co się z nimi stało? Czyżby PiS obawiał się utraty większości? Pytamy marszałek Sejmu Elżbietę Witek.
    - Projekty trafiły do zamrażarki w obawie o utratę większości? - pytamy marszałek Sejmu Elżbietę Witek. - Projektów ustaw, które wpłynęły do Sejmu, jest bardzo dużo. Nie jesteśmy w stanie wszystkich procedować. Stąd ta słynna "zamrażarka" mieści w sobie znacznie więcej projektów niż tylko te dwa - ucina marszałek Witek.

    Czy ma pewność, że Prawo i Sprawiedliwość ma dziś sejmową większość? - drążą dziennikarze. - Pewnym można być tylko śmierci i podatków - odpowiada Witek.
    • dociek Re: Świeckie państwo 25.02.21, 10:37
     Nie podzielam nadziei na rychłą plajtę Zjednoczonej Prawicy, gdyż to jest jedyny taki układ polityczny, który zapewnia znaczenie i nieograniczony dostęp do pieniędzy tak wielu tak niekompetentnym.
     W żadnym innym przypadku pan Czarnek nie mógłby być ministrem oświaty, pan Terlecki wicemarszałkiem Sejmu, a pan Rau ministrem spraw zagranicznych. O panu prezydencie nie mówiąc.
     Żaden inny układ polityczny nie gwarantowałby tylu miernotom na raz takich możliwości – im, ich rodzinom, pociotkom i kumplom.
     #Miller
     • estella50 Re: Świeckie państwo 25.02.21, 11:11
      Chyba że Gowin z PSL? Albo Ziobro z Konfederacją? Rozmowy zakulisowe trwają.
      Nie sądzę, żeby w całości doczołgali się jakoś do terminowych wyborów za 3 lata.

      I dobrze, że są już gotowe projekty na to, co potem ma być. Między innymi chodzi o świeckie państwo. I jeszcze bardzo znamienne i podkreślane przez badaczy: młode pokolenie zdecydowanie odrzuca PiS i jego politykę. Wyraźnie za to widać zwrot ku lewicy, największy od 2003 roku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka