Dodaj do ulubionych

Biedna ta nasza Matka Ziemia

24.02.21, 19:50
Tony ropy wyciekły z niezidentyfikowanej jednostki, zanieczyszczając wschodnie wybrzeże Morza Śródziemnego. Skażone są nie tylko piękne plaże, ale też wszelkie organizmy morskie. To jedna z największych katastrof ekologicznych w historii regionu.

www.twojapogoda.pl/wiadomosc/2021-02-23/tony-ropy-zdewastowaly-wybrzeza-morza-srodziemnego-potworna-katastrofa-ekologiczna/
Wciąż nie udało się ustalić z którego statku w ostatnich dniach wyciekło co najmniej tysiąc ton ropy naftowej, która spowodowała katastrofalne skażenie wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego. Plama ropy dotarła do plaż Izraela po potężnym sztormie.

Organizacje ekologiczne informują o martwych żółwiach wodnych i co najmniej jednym płetwalu znalezionym na plaży, w którego żołądku znaleziono substancje ropopochodne. Kilku wolontariuszy, pomagających usuwać ropę, trafiło do szpitala po zatruciu jej oparami.

Izrael, który zdecydował się zamknąć wszystkie plaże, zapowiedział, że będzie ścigał winowajcę wycieku i będzie się domagać odszkodowania, które pokryje koszty walki ze skażeniem środowiska naturalnego.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka