Dodaj do ulubionych

Ludzie w Polsce powinni zakosztować do końca ...

13.03.21, 12:44
Ludzie w Polsce powinni zakosztować do końca tego, co oznacza władza ludzi PiS, po to, by nigdy w przyszłości już się to nie powtórzyło. Nie chciałbym zabrzmieć cynicznie, ale dla moich wnuków i przyszłych pokoleń uważam, że warto poczekać np. do końca 2023 roku, aby w pełnej krasie ludzie zobaczyli, do czego prowadzi polityka partii, która gdy rozpoczynała się światowa pandemia, rzuciła miliardami w kierunku partyjnej telewizji, alokowała miliardy dla MON-u Błaszczaka, żeby kupował zdezelowane czołgi Bundeswehry, już nie mówię o różnych przekrętach szumowin tego rządu, które zbiły kapitał na pandemii – mówi nam prof. Radosław Markowski, politolog z SWPS, ekspert w zakresie porównawczych nauk politycznych i analizy zachowań wyborczych. – W Jarosławie Kaczyńskim nie ma żadnej płodnej prospektywnie wizji kraju, ani politycznej mądrości, to nie jest „mąż stanu”, to zwykły spryciarz polityczny, cywilizacyjny analfabeta, który nie potrafi obsługiwać komputera, nie mówi językami, nie ma prawa jazdy – dodaje

wiadomo.co/prof-radoslaw-markowski-ludzie-powinni-zakosztowac-pis-u-do-konca/
Obserwuj wątek
   • iryska2604 Re: Ludzie w Polsce powinni zakosztować do końca 13.03.21, 16:40
    Tym co sie łakomia na każdy grosz rzucony z łaski - nie wytłumaczysz niczego. Obawiam sie ze każda nowa władza - o ile by doszło do jakichś zmian - zagrzebie sie w tej stajni Augiasza a naród jak to naród,zaraz zacznie spiewkę - "PIS jak rzadził to chociaz dał" i tłumacz to durnym ze nic nie dał bo skąd? Zgłupieli ludzie do szczętu , słyszałam jak jedna kobieta mówiła że jak rząd daje to widać ma.
    • dociek Re: Ludzie w Polsce powinni zakosztować do końca 14.03.21, 10:07
     Zgadzam się z Tobą Irysko w 200%. Polski motłoch, sorry... suweren, któremu pozwolono skutkiem rozlazłości politycznej, lenistwa organizacyjnego i usadowienia się na wygodnych pozycjach ludzi ze środowiska bardziej świadomego, dorwać się do koryta władzy, nigdy tych koryt nie odpuści dobrowolnie.
     Bo nikt poza PiSem, czy też Zjednoczoną Prawicą (czytaj: PZPR) nie umożliwił dotąd motłochowi zagarniania takich pieniędzy wyłącznie za zajecie miejsca przy tych korytach. Oni prędzej zeżrą także i same koryta, niżby mieli od nich odstąpić.
     • estella50 Re: Ludzie w Polsce powinni zakosztować do końca 14.03.21, 19:03
      Zakosztować do końca... Chyba nie ma innej rady. Bezrobocie rośnie, a ceny galopują. Teraz suweren widzi bogactwo Obajtka z Pcimia. Widzi zapaść służby zdrowia i edukacji. Widzi zakazy i nakazy.
      Dla nas, tego gorszego sortu, pozostaje czekanie na krach.
      Wiem, że już istnieją zespoły szykujące prawne podstawy powrotu do normalności. Na tym trzeba się skupiać.
              • iryska2604 Re: Ludzie w Polsce powinni zakosztować do końca 22.03.21, 17:43
               No i jak z takim "narodem " rozmawiać?

               Wy się za robotę weźcie!", "Nie możecie strawić bólu po przegranej", "Grodzkim się zajmijcie i jego łapówkami" - krzyczeli mieszkańcy Pcimia do posłów KO, którzy na konferencji ujawnili dokumenty potwierdzające, że Sylwia Kobyłkiewicz, która jako agentka CBA badała oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka, pracowała też dla urzędu w Pcimiu.

               wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26907202,wyzwiska-podczas-konferencji-prasowej-poslow-ko-teraz-pan.html#s=BoxOpImg1
               • dociek Re: Ludzie w Polsce powinni zakosztować do końca 27.03.21, 15:54
                Skromne, PiSowskie zarobki. Bo jak żyć Panie? Jak żyć bez koryta?
                Polskę dojną racz nam dać Panie! [Anżey Du*a]


                Kierującym obecnie bankiem centralnym Adam Glapiński w minionym roku zarobił w NBP prawie 950 tys. zł - podał portal tvn24bis.pl.

                Dane dot. płac w NBP opublikowano na stronie internetowej banku. Wynika z nich, że wynagrodzenie prezesa banku centralnego (łącznie z premiami i nagrodami) wyniosło w 2020 r. 946 871 zł brutto. Rok wcześniej Adam Glapiński zarobił 794 771 zł. To oznacza podwyżkę o 19,1 procent.

                Łączne wynagrodzenie na stanowisku wiceprezesa NBP (pierwszego zastępcy) wyniosło 798 160 zł brutto (w 2019 r. - 715 644 zł). Stanowisko to od marca 2020 zajmuje Marta Kightley. Wcześniej funkcję pełnił Piotr Wiesiołek.

                Z kolei wynagrodzenie na stanowisku drugiego wiceprezesa wyniosło w ubiegłym roku 757 121 zł brutto (w 2019 r. - 663 021 zł). To stanowisko od 4 listopada zajmuje Adam Lipiński, wcześniej wiceszefem NBP była Anna Trzecińska.
                 • estella50 Re: Ludzie w Polsce powinni zakosztować do końca 27.03.21, 18:09
                  Zauważcie jeszcze jak często zmieniają się na stanowiskach piastujący posady prezesów/dyrektorów/kierowników. Bo przecież biedny lud pisowski trzeba ubogacać posadami i stanowiskami. Co kilka miesięcy zmiana! Dziwicie się, że tyle setek tysięcy zarabiają? Przecież muszą mieć z czego dolę na partię i prezesa odpalać. Z czego by 2 wieże chciał budować? Z czego sieje propagandę, kupuje trolli, opłaca posłusznych?
                   • dociek Re: Ludzie w Polsce powinni zakosztować do końca 27.03.21, 22:46

                    „- Powiedz mi, po co jest ten miś?

                    - Właśnie, po co?

                    - Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi?

                    - Protokół zniszczenia”
                    [ "Łuk"...., sorry - "Miś" Reżyseria Stanisław Bareja}

                    6 metrów wysokości i 4 metry szerokości ma mieć łuk triumfalny, który powstanie przed I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Lubelskim. Pieniądze na jego budowę mają pochodzić m.in. od spółek Skarbu Państwa

                    – Chcemy, żeby młodzież przechodziła pod łukiem i pamiętała komu zawdzięcza wolność – mówi pomysłodawca budowy Jarosław Korzeń (PiS), wicestarosta tomaszowski.

                    Koncepcja pojawia się już w ubiegłym roku, kiedy na poziomie krajowym trwała dyskusja o łuku upamiętniającym Bitwę Warszawską, który miał powstać na Wiśle. W Tomaszowie Lubelskim też chcieli jakoś przypomnieć o cudownym zwycięstwie z 1920 r. Na setną rocznicę jednak nie zdążyli, bo plany pokrzyżowała pandemia. Teraz mimo że pandemia rozwija się jeszcze szybciej do pomysłu wrócono, a w sobotę akt erekcyjny budowy łuku podpisał wicepremier Jacek Sasin. Polityk PiS uczestnicząc w uroczystości mówił, że łuk ma budować polską tożsamość. – Będzie przyczyniał się do tego, że my jako naród polski będziemy trwać, że nie roztopimy się w jakiejś ogólnonarodowej, ogólnoetnicznej magmie europejskiej – powiedział Sasin.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka