Dodaj do ulubionych

Kruk krukowi...

15.03.21, 17:46
Prokuratura wszczęła z urzędu śledztwo o znieważenie Zbigniewa Ziobry i Bogdana Święczkowskiego na forum "Wyborczej". Większość takich postępowań toczy się z oskarżenia prywatnego, jednak tutaj szefów broni ich własny urząd.

wyborcza.pl/7,75398,26880188,prokuratura-na-uslugach-ziobry-i-swieczkowskiego-chce-scigac.html#s=BoxWyboImg2
Teksty dotyczą różnych aspektów nadużywania władzy przez Ziobrę i Święczkowskiego, w tym powszechnie krytykowanej zsyłki niepokornych prokuratorów. "Znieważający charakter" ma mieć 12 komentarzy internautów występujących pod pseudonimami. Prok. Pilch wymienia te pseudonimy oraz datę i godzinę publikacji. Ale nie podaje treści. Sprawdziliśmy, o co chodzi.Trzy komentarze są niedostępne, musiały być więc usunięte przez moderatora. Pozostałych dziewięciu forumowiczów używa wobec Ziobry i Święczkowskiego określeń typu "łajdacy", "bandyci", "bydło" czy "skur...ny" (z wykropkowanym wulgaryzmem).

Przykłady: "Trzeba wierzyć, że za to łajdactwo bydło ludzkie kiedyś zapłaci. Za komuny tak samo traktowano osadzonych i poborowych. Ci z Rzeszowszczyzny służyli albo odsiadywali wyrok w okolicach Szczecina. Żeby tylko zmniejszyć szanse na ucieczkę albo odwiedziny bliskich" (użytkownik rl),
"Sku...ały miękiszon! Mam nadzieję, że mimo niesprzyjających okoliczności uda się Was w końcu posadzić tam, gdzie Wasze miejsce." (użytkownik mo),

"w pisowskim szambie ciagle wrze , juz zaraz cale pisowskie gowno sie wyleje i bedzie smrod na cala Europe" (użytkownik mrtke).

Ale są też wpisy pozbawione wulgaryzmów i po prostu ostro oceniające obu polityków:

"Synku, córeczko, tak wygląda psychopata."(użytkownik mrtke),
"Prezydent Majchrowski już prawie 20 lat temu mówił, że Ziobro jest niezwykle niebezpiecznym człowiekiem. Miał rację."(użytkownik pawel),

"Ziobro jest totalnie obłąkanym szaleńcem. Niezwykle mściwym i pełnym zakłamania oraz cynizmu człowiekiem." (użytkownik pawel),

"zbyniu powinien się zacząć oswajać z wizytami w sądach, jak poleci ze stołka, to się obudzi w pierdlu", "Ziobro, Święczkowski et consortes to łajdacy zafascynowani stalinowsko-hitlerowskim modelem prokuratury i sądownictwa." (użytkownik buffalo).

Z naszej analizy tych wpisów wynika, że najbardziej agresywne musiał usunąć moderator, zatem wyłapując je, prokuratura działała wyjątkowo szybko. Pozostałe nie odbiegają tonem od poziomu debaty w polskim internecie, a część to po prostu bardzo ostre, ale uprawnione oceny.

Przeczytajcie sami. I zobaczcie jak już trzeba uważać komentując artykuły zeby sie nie znaleźć za kratkami
Obserwuj wątek
   • alfredka1 Re: Kruk krukowi... 15.03.21, 20:50
    ... niestety sad nie pójdą ....
    przy tak nabitych kabzach znajdą spokojne miejsce w odpowiedniej porze...
    smutno mi, że ja tego nie doczekam ..
    ale i tak doczekałam tylu Dobrych chwil. Rok 1989 !!! i parę lat prawie dobrych ....

    eech... alfredka zaraz rozklei się . Dość !!!
    • dociek Re: Kruk krukowi... 16.03.21, 11:19
     Wprawdzie uczestnicy różnych forów działających w sieci nie mają statusu dziennikarzy, ale mają pełne prawo do oceny i krytyki władzy, zwłaszcza takiej, cwaniackiej i kompromitującej się, która jest obecnie. Jak widać poniżej, Zjednoczona P. (PZPR) przyjęła nową taktykę gnębienia swoich krytyków i oponentów. Tzw. "ściganie w imieniu prawa"

     W ciągu pięciu ostatnich lat politycy obozu władzy i instytucje państwa złożyli przeciwko dziennikarzom Onetu, Newsweeka, Faktu, Business Insidera i innych mediów Ringier Axel Springer Polska prawie sto pozwów. Powód? Ujawnialiśmy liczne patologie władzy: od nieprawidłowości finansowych, poprzez niewłaściwe wydatkowanie publicznych pieniędzy, aż po mobbing i molestowanie.
     • iryska2604 Re: Kruk krukowi... 16.03.21, 20:04
      Nasza redakcja będzie bronić ludzi, którzy powierzyli nam swoje dane. Wykorzystamy wszelkie prawne możliwości, by nie podporządkować się żądaniu prokuratury, która chce poznać nazwiska kilku komentatorów.

      wyborcza.pl/7,75968,26886315,prokuratura-chce-zastraszyc-czytelnikow-wyborczej.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.3.maly

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka