Dodaj do ulubionych

Awantura zamiast raportu.

25.03.21, 16:40
W 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej Macierewicz zafundował Kaczyńskiemu wojnę smoleńską. Zamiast raportu i dowodów na zamach wyborcy PiS dostają kompromitujące informacje zza kulis smoleńskiego śledztwa.

Skłóceni są ze sobą członkowie podkomisji. Skłócona jest podkomisja z prokuraturą. Skłócone są rodziny smoleńskie z podkomisją. Między Antonim Macierewiczem a prokuratorem generalnym, ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą trwa zimna wojna.
Podkomisja smoleńska bez raportu

Podkomisja powstała pięć lat temu. Ówczesny szef MON Antoni Macierewicz powołał ją z pominięciem prawa, na członków wskazał ludzi bez odpowiedniego doświadczenia. Dlatego zresztą musiała być podkomisją, a nie komisją.

To droga instytucja. Co roku dostaje z państwowej kasy miliony złotych. W 2016 r. jej budżet wynosił 4 mln zł (wydała połowę tej kwoty). Rok później dostała 6 mln zł, tyle samo w 2018 r. Nie wiadomo, ile w 2019 r. W 2020 r. jest to 2,7 mln zł. Budżet na 2021 r. nie jest znany. Wydatki na ekspertów, eksperymenty, podróże? Nic nie wiadomo. Nawet skład podkomisji został utajniony.

Jak efekty ma podkomisja? Żadne.

wyborcza.pl/7,75398,26909568,awantura-zamiast-raportu-co-po-latach-pracy-ustalila-podkomisja.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.2.maly
Komu i po co było to potrzebne? Takie bezsensowne wyrzucanie pieniedzy w błoto. I to jest rząd?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka