Dodaj do ulubionych

Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych

11.04.21, 18:30
od kogos, kto potrafi jasno wytlumaczyc... bez zbytnio fachowego jezyka...
Od pewnego czasu zacina mi sie stacjonarny komputer, tzn. koleczko sie kreci
i nic... Nie otwieram wielu stronek na raz, co podobno spowalnia prace komputera.
Na dysku mam miejsce, wiec nie o to chodzi. Czy jest jakis program, ktory usunie
niepotrzebne rzeczy, tylko boje sie bardzo, zeby nie usunal mi czegos potrzebnego... sad
Obserwuj wątek
    • wikul Re: Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych 12.04.21, 14:42
      Kółeczko od czego? Myszki? Jak myszka to zmienić myszkę. Przyda się rezerwowa. Jak komputer jest zaśmiecony i posiada błędy można we własnym zakresie spróbować wejść na "Właściwości dysku lokalnego" i na zakładce "Ogólne" skorzystać z opcji "Oczyszczania dysku" a na zakładce "Narzędzia" z opcji "Sprawdzenia dysku w poszukiwaniu błędów". A programów do czyszczenia i optymalizacji komputera jest wiele. Z tymi darmowymi trzeba uważać bo zostawiają w komputerze swój ślad .
      • iryska2604 Re: Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych 12.04.21, 19:00
        Ja mam Avasta , drogo nie kosztuje ale jest dobry. Napisz jaką masz przeglądarkę.Zresztą w każdej są z prawej strony u góry albo 3 kreski albo kropki.Jak w to klikniesz otworzy sie menu. Jest tam historia -czyli historia przeglądania , którą od czasu do czasu warto zlikwidować ( czyli wyczyścić historię przeglądania) przy okazji zlikwidować ciasteczka. Jeśli masz mozillę to sie znajduje w bibliotece , w chrome w historii. ZRESZTĄ OTWÓRZ I ZOBACZ.
      • pia.ed Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych 13.04.21, 10:03

wikul napisał:
        > Kółeczko od czego? Myszki?

Napisalam tak, bo myslalam, ze na wszystkich komputerach tak to wyglada wink
        Koleczko jest wirtualne i pokazuje sie w pasku na samej gorze ekranu,
        przy nazwie artykulu, ktory nie chce sie otworzyc,
        albo na dole ekranu gdzie sa ikonki, kiedy bezskutecznie probuje wylaczyc komputer.
        Takie krecace sie koleczko, a takze zmiana koloru ekranu, ktory wyglada jakby pokryla go mgla,
        jest dowodem, ze komputer sie zacial!

> Jak komputer jest zaśmiecony i posiada błędy można (...) spróbować wejść na "Właściwości dysku lokalnego" i na zakładce "Ogólne" skorzystać z opcji "Oczyszczania dysku" a na zakładce "Narzędzia" z opcji "Sprawdzenia dysku w poszukiwaniu błędów".

Te rady wygladaja na proste i latwe do zrealizowania, wiec je przetestuje big_grin

Irysko, to co napisalas zrozumialam... Dobrze, ze wyjasnilas slowo HISTORIA, bo ja sie wlasnie tego balam ruszyc podczas prob czyszczenia przed laty, bojac sie, ze moze mi zlikwidowac stare listy na poczcie czy wpisy na forach!
        • pia.ed Re: Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych 13.04.21, 14:45
          To, co w Waszych poradach wygladalo na proste, okazalo sie trudne do znalezienia... wiec wyszukalam na Google taka instrukcje:

Krok 1: Czyszczenie dysku C w systemie Windows 7

Jak przeprowadzić w systemie Windows 7 czyszczenie dysku? To proste. Wystarczy otworzyć „Mój komputer”, kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie dysku z systemem operacyjnym (w większości przypadków: C), wybrać „Właściwości” i uruchomić „Oczyszczanie dysku” za pomocą przycisku znajdującego się pod wykres zajętości dysku. W następnym oknie należy zaznaczyć elementy, których chcemy się pozbyć – tutaj możliwe jest:

* usuwanie plików tymczasowych z systemu i Internetu,
          *usuwanie plików dziennika konfiguracji,
          * usuwanie raportów systemowych i historii plików,
          *opróżnianie kosza itd.

Rezultat?
          Udalo mi sie dojsc do "OCZYSZCZANIE DYSKU", ale nie odwazylam sie tej funkcji uruchomić,
          poniewaz nie znalazlam "następnego okna" sad czyli tego, o ktorym jest mowa
          w ostatnim zdaniu instrukcji:
          "W następnym oknie należy zaznaczyć elementy, których chcemy się pozbyc:
              • wikul Re: Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych 13.04.21, 17:14
                Programy mało znane i nie sprawdzone, mogą usuwać potrzebne pliki.Po pewnym czasie patrzysz a tu czegoś nie ma.
                Do najpopularniejszych należą.:

www.google.com/search?client=opera&q=programy+do+oczyszczania+dysków&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Najlepszy to chyba CCleaner Professional 5.78.8558.
                • pia.ed Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych 13.04.21, 18:12
                  Jesli chodzi o CCleaner, to program jest mi doskonale znany
                  i przez lata mialam go zainstalowany. Nie wiedzac jednak z czego czysci,
                  zbyt czesto go nie uzywalam wink
                  Teraz jestem poinformowana i zaraz go sobie zaloze! Jak zwykle
                  wersje bezplatna, bo taka mi w zupelnosci wystarczy...

Dziekuje wszystkim ktorzy sie wpisywali, pozdrawiam
                  Pia

• iryska2604 Re: Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych 13.04.21, 18:19
                  Oczyszczanie dysku możesz kliknąć bez obawy. Jedna uwaga - jeśli masz Windows 7 to masz problem bo ten system juz jest bez wsparcia ,nie ma automatycznych aktualizacji a to chyba ważne. Ja do tej pory też jeszcze jadę na tym systemie i dlatego chcę zmienic laptopa na taki z 10-tką. Jeśli choszi o programy porządkujące polecam AVASTA . wejdż choć na jesgo stronę w wyszukiwarce i zorientuj sie co i po ile. Nie musisz od razu pobierać a zobaczyć możesz. Mam Avast Premium Sekurity i do tego jest Avast Cleanup Premium - rewelacyjnie porządkuje, usuwa co trzeba
                  • pia.ed Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych 13.04.21, 23:00
                    iryska2604 napisała:
                    > Oczyszczanie dysku możesz kliknąć bez obawy...

Kliknelam... oczyszczanie trwalo pol godziny, choc obiecywali "kilka minut" sad
                    a najgorsze, ze niewiele pomoglo, bo tylko mi scisneli to co bylo na dysku C,
                    a wcale tego nie potrzebowalam, poniewaz mialam polowe dysku wolne.

Probowalam jednak zalozyc CCleaner, co kiedys bylo bardzo proste, jednak tym razem bylo tyle niezrozumialaych dla mnie informacji, ze zrezygnowalam... Zaraz wejde na Avast,
                    ale nie zamierzam brac platnego, bo nawet nie umialabym zaplacic!
                • banowanyzaprawde1 Re: Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych 14.04.21, 07:05
                  wikul napisał:

> Programy mało znane i nie sprawdzone, mogą usuwać potrzebne pliki.Po pewnym cza
                  > sie patrzysz a tu czegoś nie ma.

Nie polecał bym czegoś, czego sam nie sprawdziłem. Tych programów sam używam od lat i jedyne co mogą usunąć to wirusy, cracki czy inny malware. Zawsze mi usuwa kraka rejestrującego pewien program i muszę po czyszczeniu na nowo rejestrować. :
    • krakkrakusek1au Re: Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych 15.04.21, 02:48
      Uważam, że jeżeli usunęłaś historię przeglądania wraz z “ciasteczkami” to trudno Ci bedzie pomóc. Posiadasz zbyt stary system, który nie jest już wspomagany. “Windows” na PC posiadało zawsze dużo wad. Ja miałem to samo ok 10 lat temu. Zmieniłem computer na MacBook Air i od tego czasu nie mam już problemu. Pozdrawiam.
      • pia.ed Re: Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych 15.04.21, 10:14
        krakkrakusek1au napisał:

> Uważam, że jeżeli usunęłaś historię przeglądania wraz z “ciasteczkami” to trudno Ci bedzie pomóc.

No wlasnie ze nie wiem czy usunelam, bo zastosowalam tylko pierwsza czesc instrukcji!
        W ten sposob zwiekszylam pojemnosc dysku C ... nic wiecej, a jak juz pisalam
        zwiekszenie pojemnosci wcale nie bylo mi potrzebne...
        Na przeszkode natknelam sie pozniej, i przypuszczam ze to bylo to,
        czego najbardziej potrzebowalam czyli usuniecie ciasteczek
        i innych smieci!!!
        Tylko, ze ja juz stracilam cierpliwosc i ochote po wszystkich probach... sad

PS. Szkoda, ze forum na ktorym dyskutowalismy opustoszalo. Czytalam, ze w Australii szczepienie
        lokalnie produkowana szczepionka J&J zostalo wstrzymane i stad opoznienie nawet do roku 2022.

• wikul Re: Potrzebuje pomocy w sprawach komputrowych 15.04.21, 12:55
        krakkrakusek1au napisał:

> Uważam, że jeżeli usunęłaś historię przeglądania wraz z “ciasteczkami” to trudn
        > o Ci bedzie pomóc. Posiadasz zbyt stary system, który nie jest już wspomagany.
        > “Windows” na PC posiadało zawsze dużo wad. Ja miałem to samo ok 10 lat temu. Zm
        > ieniłem computer na MacBook Air i od tego czasu nie mam już problemu. Pozdrawia
        > m.

A komu potrzebna jest historia przeglądania? I po co? I co to m do czyszczenia z komputerowych śmieci.

support.microsoft.com/pl-pl/topic/wyświetlanie-i-usuwanie-historii-przeglądania-w-programie-internet-explorer-098ffe52-5ac9-a449-c296-c735c32c8678

Wszystko ma swoje wady i zalety.

pl.soringpcrepair.com/pros-and-cons-of-mac-os/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka