Dodaj do ulubionych

Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi?

27.04.21, 20:03
Część opozycji nie zostawia na nich suchej nitki. Ludziom nie mieści się w głowach, jak Lewica mogła zgodzić się na jakiekolwiek rozmowy z PiS. Grzmią o zdradzie, braku odpowiedzialności, o tym, jak dali się nabrać na "teatrzyk" Jarosława Kaczyńskiego. Lewica zszokowała, zbulwersowała, nawet przeraziła. Ale ma też obrońców. Ta sprawa pokazuje stan polskiej opozycji.
Przedstawiciele Lewicy usiedli przy wspólnym stole z Mateuszem Morawieckim i innymi przedstawicielami władzy, potem ogłosili, że dogadali się ws. Funduszu Odbudowy.
– Politycznie uważam, że to jest błąd – uważa politolog dr Anna Materska-Sosnowska.
Jak na żywiołową reakcję opozycji i internetu reaguje Lewica?

"Cieszyliście się, że Lewica weszła do Sejmu? Dalej się cieszcie" – szydzą Polacy w mediach społecznościowych. Pod adresem Lewicy lecą gromy. Ludzie nie mogą uwierzyć, przecierają oczy ze zdumienia, niektórzy odgrażają się, że na Lewicę już nie zagłosują. "Zdrajcy", "Kolaboranci" – tak również pod ich adresem niesie się w sieci.

natemat.pl/350901,lewica-i-pis-awantura-wokol-funduszu-odbudowy-podzielila-polakow
Obserwuj wątek
  • alfredka1 Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 27.04.21, 21:07
   Nie spodziewałam się, że tak szybko "ożyją" i zaczną czołgać się u stóp kurduplowatych . Nawet nie jest mi smutno, jestem wściekła !!!
   więcej nie komentuję bo jeszcze mnie przymkną .. /babcią nie jestem ale jak zechcą to znajdą paragraf .../. juz wszystko może być !!!! taka mać !!!
    • aga-kosa Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 28.04.21, 10:50
     Po wczorajszych wieściach politycznych pomyślałam sobie prywatnie: Do rozwodów i zniszczenia wielu rodzin dochodzi dlatego, że ludzie ze sobą nie rozmawiają.
     Gdyby polytycy rozmawiali ze sobą, a nie jak w piaskownicy - tylko żądania i warunki do spełnienia - dam ci kawałek mojej piaskownicy, ale daj mi swoje grabki i łopatkę sad aga
        • dociek Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 29.04.21, 11:24
         Taka moda w Polsce nastała, żeby zawsze obwiniać lewicę, nazywając ją bezpodstawnie nawet lewactwem. Jakby głąby całkiem zapomnieli, że partią, w której działał Piłsudski była Polska Partia Socjalistyczna. Że Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej (określany również jako „rząd lubelski” oraz „rząd ludowy”) – rada ministrów pod przewodnictwem Ignacego Daszyńskiego, została utworzona 7 listopada 1918 r. w Lublinie przez działaczy lewicy niepodległościowej. Dymisja rządu lubelskiego nastąpiła 11 listopada 1918 r., na ręce Józefa Piłsudskiego. Większość członków rządu Daszyńskiego stanowili działacze PPS oraz PSL „Wyzwolenie”.
         • wikul Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 29.04.21, 12:03
          dociek napisał:

          > Taka moda w Polsce nastała, żeby zawsze obwiniać lewicę, nazywając ją bezpodsta
          > wnie nawet lewactwem. ...

          Nie pakuj wszystkiego do jednego wora. Tak robi PiS jak im wygodnie. W tej awanturze chodzi o Nową Lewicę partię której przywódcy po kryjomu skumali się z PiS. Nie ma tu żadnego powodu do obrony tego stanowiska. Zamiast przeprosić i wycofać się z tego, to brną dalej. Po co? A Strajk kobiet błyskawicznie to ocenił stawiając im kolejne Ultimatum.

          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27031321,strajk-kobiet-stawia-lewicy-kolejne-ultimatum-macie-zamiar.html#do_w=46&do_v=142&do_a=288&s=BoxNewsImg2
          Wg mnie nie ma tego złego ...i skończy to się lawiną dymisji i rozpadem w Nowej Lewicy albo jej marginalizacją. Zobaczymy
        • dociek Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 29.04.21, 12:03
         Zadeklarowanie przez Lewicę przyszłego poparcia Krajowego Plany Odbudowy wywołało kontrowersje na scenie politycznej. Reszta opozycji zarzuca Lewicy zdradę i wskazuje, że PiS może użyć pieniędzy z UE jako “funduszu wyborczego. Lewica odpowiada, że pieczę nad wydawaniem funduszy będzie mieć Komisja Europejska, a ratyfikacja Funduszu jest konieczna w pierwszym głosowaniu ze względu na interes całej UE. Prof. Robert Grzeszczak z Katedry Prawa Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji UW uważa, że przy braku praworządności instytucji państwowych istnieje bardzo duże ryzyko nieprawidłowości w wydawaniu funduszy. Z drugiej jednak strony zauważa, że mimo to odrzucenie ratyfikacji Funduszu, czy przyjęcie go nawet dopiero w kolejnych głosowaniach, miałoby fatalne konsekwencje dla całej Unii
         • wikul Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 29.04.21, 12:31
          Nie rozmywaj. Trzeba prosto i jasno, jak Strajk Kobiet.

          "Jeszcze jest czas. PiS ma to głosowanie przegrać. Wtedy możecie negocjować z nimi rozejm. A nie przed kluczową bitwą dostarczać tym bandytom i złodziejom posiłki" - czytamy w komunikacie organizacji. Jak zaznaczyła, politycy Lewicy mają "24 godziny na deklarację o zerwaniu/nienawiązywaniu koalicji z PiS w sprawie głosowania nad Funduszem Odbudowy". Ogólnopolski Strajk Kobiet dodał, że jeśli się to nie stanie, będzie zwracał się do każdego polityka ugrupowania z pytaniem: "czy macie zamiar wrócić na stronę Bodnara i Tuleyi, czy pozostać po stronie Pawłowicz i Piotrowicza".

          Jeszcze opinia Maziarskiego:

          Lewica postanowiła zawrzeć separatystyczne porozumienie z PiS-em, występując w roli tzw. "pożytecznych idiotów". Teraz jej liderzy, chwalą się, że PiS "zgodził się na wszystkie warunki". Jakoś nie przychodzi im do głowy banalnie oczywista refleksja, że wcześniej, obejmując władzę, PiS zgodził się też na mnóstwo innych warunków, np. że będzie przestrzegać konstytucji. I co? Żeby zyskać głosy niezbędne dla ratyfikacji Europejskiego Planu Odbudowy Kaczyński gotów był obiecać cokolwiek. Trzeba być naprawdę skończonym kretynem, żeby brać to za dobrą monetę. Ponieważ jednak nie uważam trójki Zandberg-Biedroń-Czarzasty za kretynów, sądzę, że doskonale zdają sobie sprawę, jaka jest prawda. Myślę, że Lewica pomalutku, krok po kroczku, wyłamuje się z bloku opozycyjnego i gotowa jest podjąć flirt z autorytarną władzą. Ot, cała tajemnica.
          Wojciech Maziarski
          • wikul Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 29.04.21, 12:36
           Hej, posłowie i posłanki PrawoLewu, nowej koalicji zapewniającej PiS-owi większość parlamentarną w Sejmie: czego nie zrozumieliście z jesiennego postulatu mówiącego o tym, że PiS ma wypierdalać?
           Najwyraźniej coś nie brzękło, więc Wam wyjaśniamy
           Bandycka, złodziejska władza wypierdala np. w ten sposób, że traci większość w Sejmie. Można ją utracić – uwaga, skupcie się – albo na stałe, albo przegrywając ważne głosowanie. I teraz najważniejsze: bandycka, złodziejska władza, niestety, nie wypierdala wtedy, kiedy pożyteczni idioci z opozycji ratują ją w ważnym głosowaniu, żeby go nie przegrała.
           Nadążacie? No to idziemy dalej:
           Wiecie, co się dzieje, jak bandycka, złodziejska władza przegrywa tak ważne głosowanie, jak w sprawie Funduszu Odbudowy? Musi siąść do stołu i prosić o rozejm, a opozycja wtedy może przynieść do tego stołu popierane przez 80% Polek i Polaków postulaty masowych protestów i zażądać ich prawdziwych gwarancji, a nie pierdolenia pasującego na infografiki.
           Dla ułatwienia – przypominamy je tutaj:
           Wypierdalać z oświadczeniem Przyłębskiej
           Wypierdalać z Przyłębską
           Chcemy prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego
           Chcemy prawidłowego Sądu Najwyższego, w całości
           Chcemy prawdziwego Rzecznika Praw Obywatelskich
           Chcemy nowelizacji budżetu: kasy na ochronę zdrowia, pomoc dla pracowników, przedsiębiorców, kultury i prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
           Chcemy pełni praw kobiet, legalnej aborcji, edukacji seksualnej, antykoncepcji i ochrony przed przemocą
           Chcemy pełni praw człowieka
           Chcemy świeckiego państwa, w tym zaprzestania finansowania Kościoła z budżetu państwa i wypierdalać z religią ze szkół
           Chcemy dymisji rządu
           Jeszcze jest czas.
           PiS ma to głosowanie przegrać. Wtedy możecie negocjować z nimi rozejm. A nie przed kluczową bitwą dostarczać tym bandytom i złodziejom posiłki.
           Macie 24h na deklarację o zerwaniu/ nienawiązywaniu koalicji z PiS w sprawie głosowania nad Funduszem Odbudowy. Potem zaczniemy się do każdego i każdej z Was zwracać osobiście z pytaniem, czy macie zamiar wrócić na stronę Bodnara i Tuleyi, czy pozostać po stronie Pawłowicz i Piotrowicza. Z władzą, która nienawidzi ludzi. Z władzą, która nienawidzi nas
           PS Tak na wszelki wypadek, gdyby kolejnym asom opozycji zamarzyło się kiedyś współpracować z bandytami i złodziejami: „wypierdalać” odnosić się będzie do każdego i każdej, kto działa na rzecz przedłużenia rządów PiS-owskiego układu.
           #ToJestWojna #ZakazHandluGodnością
             • estella50 Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 30.04.21, 09:49
              To samo pytanie sobie stawiam.
              Lewica krytykowana za rozmowy z Morawieckim, ale coś jednak tymi rozmowami ugrała! Reszta opozycji trwa w okopach. A chyba lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.
              Polityka wymaga często schowania własnego ego, lawirowania, ważenia zysków nad straty.
              No i właśnie ciekawe, jak zagłosuje PO: za odrzuceniem tego Planu razem z Konfederacją, czy za Planem z punktami ugranymi przez Lewicę?
              Ludzie chcą podpisania!
                • matylda1001 Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 01.05.21, 01:51
                 >Ludzie chcą podpisania!<

                 Nie, Estello, też jestem "ludź" i wcale NIE CHCĘ! Nie na pisich warunkach. Lewica wyrwała się przed szereg i skundliła się z pisiarzami. Pewnie dlatego, że już od dawna nic od niej nie zależy a też chce byc ważna a może kurdoopel rzucił im jakiś gnat do ogryzienia? Żadnego podpisywania bez powaznych rozmów i konsultacji. Zresztą jest znana zasada - to, czego chce kurdoopel NIGDY (PRZENIGDY!) nie jest dobre dla Polski.
                  • estella50 Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 01.05.21, 20:30
                   Może Lewica wyrwała się przed szereg, może PO nie wykazuje inicjatywy. Mamy za mało informacji, żeby zdecydowanie wyrokować.
                   Ja jestem od zawsze zwolenniczką dogadywania się, nawet zakulisowo, byle osiągnąć więcej niż nic przez ciche siedzenie w kącie.
                   Bezdyskusyjne patologiczne jest zwodzenie, oszukiwanie i wykorzystywanie innych przez pisowców.
                   Lewica już mówi, że nie zagłosuje za Planem dopóki na piśmie nie będzie uzgodnionych zmian.
                   PO już mówi, że zagłosuje za Planem, jeśli będą tam wprowadzone określone zmiany.
                   PiS zaprasza teraz do rozmów Hołownię.

                   Myślę, że nam, maluczkim, raczej trudno jest ogarnąć te polityczne gry.

                   "Ludzie chcą podpisania" - ponieważ tak sobie życzy 60% respondentów.
                   • matylda1001 Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 02.05.21, 01:14
                    >Ja jestem od zawsze zwolenniczką dogadywania się, nawet zakulisowo<

                    A ja uważam, że po to mamy Sejm żeby tam były omawiane ważne dla obywateli sprawy. Wszystko powinno odbywać się jawnie a nie gdzieś po kątach na Nowogrodzkiej. Zresztą takie dogadywanie się za wszelką cenę nie dość, że nie ma sensu to jeszcze jest szkodliwe.

                    >"Ludzie chcą podpisania" - ponieważ tak sobie życzy 60% respondentów.<

                    60% to stanowczo za mało żeby podejmować tak ważne dla wszystkich decyzje. Tym bardziej, że przynajmniej połowa z tych 60% z całej sprawy zrozumiała tylko to, że dzięki podpisanu pisi wyrwą z UE sporo kasy i przed wyborami użyją jej w charakterze kiełbachy wyborczej a wtedy suwerenowi coś skapnie.

                    >Lewica już mówi, że nie zagłosuje za Planem dopóki na piśmie nie będzie uzgodnionych zmian.<

                    Naprawdę uważasz, że jeśli nawet przyciśnięci do muru pisi uwzględnią NA PISMIE postulaty lewicy to po głosowaniu dotrzymają słowa? i kto ich wtedy rozliczy? bo przecież nie lewica, która jest jak dama do towarzystwa zaproszona na jedna noc... Chyba nie jesteś tak łatwowierna jak Czarzasty smile
                    • dociek Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 02.05.21, 08:39
                     To, czego dokonała do tej pory tzw. Koalicja Obywatelska w ramach pokonywania Zjednoczonej Prawicy, czy też zbudowania zmasowanego frontu sprzeciwu, opozycyjnego oporu, daje efekty o skuteczności puszczania bąków na silnym wietrze, niestety. I co gorsza te "bąki" są coraz mniej zauważalne.

                     Jeżeli sama, we własnym sosie Zjednoczona Prawica, przestanie się jednoczyć, to tzw, opozycja nigdy jej nie przeskoczy.
                    • estella50 Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 02.05.21, 08:53
                     Matyldo - masz rację! Ale ja też ją mam. Patrzysz na to z prawidłowej strony, tak jak powinno być. A ja widzę, co niestety jest. Sejm nie służy teraz przecież do dyskusji, dogadywania się, tylko do wykonywania poleceń z Nowogrodzkiej. Od lat posiedzenia komisji, czy sejmowe na sali to farsa!
                     I co w takiej sytuacji ma zrobić opozycja? Krytykować, wytykać, grzmieć, co spływa pisowi jak woda po kaczce. Czy próbować co nieco ugrać? Jak świat światem nawet jawni wrogowie poprzez wysłanników, zakulisowo prowadzą negocjacje. Żeby coś ugrać! Jest szansa, kiedy ma się w garści argumenty. Tutaj opozycja ma na etapie głosowania sejmowego. PiS potrzebuje koniecznie ich głosów i to jest argument.
                     Tak krawiec kraje, jak mu materii staje!
                     Mam pretensje do całej opozycji, że nie potrafi grać wspólnie, że sobie nawzajem robią na złość. I w tej trudnej sytuacji też nie potrafili wystąpić wspólnie. Wspólnie za to budują między sobą barykady.
                     Matyldo - 60% to 60%! Statystyka nie wnika w intencje .
                     Pozdrawiam!
                     • estella50 Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 04.05.21, 11:34
                      Taki cytat do refleksji:

                      . Platforma, jako największa partia opozycyjna, kolejny raz popełniła grzech pychy, nie budując porozumienia z mniejszymi partnerami. PO nie komunikowała się z lewicą przed ogłoszeniem pomysłu koalicji 276 czy rządu tymczasowego z marszałkiem Sejmu Jarosławem Gowinem. A to znaczy, że PO popełnia błędy PiS. Próba narzucania mniejszym partnerom woli przez partię Kaczyńskiego wiodła do kryzysów w Zjednoczonej Prawicy. Tak jak PiS nie ma szans na rządzenie bez Solidarnej Polski i Porozumienia, tak Platforma nie pokona PiS bez dogadania się z lewicą i Hołwonią. Dziś opozycja jest w największym kryzysie od lat i bez poukładania się na nowo wzmacnia PiS swoją słabością. Tę bitwę opozycja przegrała.
                      www.rp.pl/Analizy/305039927-Referendum--plan-awaryjny-rzadu-ws-Funduszu-Odbudowy.html
                     • matylda1001 Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 04.05.21, 15:10
                      estella50

                      >I co w takiej sytuacji ma zrobić opozycja? <

                      Powinna się zjednoczyć, schować głęboko swoje osobiste ambicje, zrezygnować z przepychanek i zjednoczyć się za Polską przeciwko pisim. W Polsce jest miejsce tylko na system dwupartyjny, jak w USA. Myślę, ze gdy opozycja wreszcie to zrozumie to będzie za póżno bo pisi zdążą się okopać na strategicznych pozycjach i będą spokojnie niszczyć Polskę przez długi czas.

                      >Tak krawiec kraje, jak mu materii staje!<

                      I wychodzi mu marynarka bez jednego rękawa i spodnie "rybaczki"?... jakież to polskie smile Nie Estello, mądry krawiec szyje albo pełnowartościowe spodnie albo marynarkę.

                      > Matyldo - 60% to 60%! Statystyka nie wnika w intencje <

                      To nie statystyka tylko sondaż, który nikogo i do niczego nie zobowiązuje (na szczęście). Wiarygodne byłoby dopiero referendum ale musiałoby być poprzedzone dyskusją w komisjach sejmowych a TV publiczna powinna to transmitować od rana do nocy żeby każdy kto chce mógł się zapoznać z tematem. Pisi do tego nie dopuszczą bo gdyby ludzie zrozumieli w czym rzecz to referendum mogłoby wypaść zupełnie inaczej niż sondaż w gazecie.

                      Również pozdrawiam.
  • e-zybi Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 04.05.21, 15:20
   Jeśli mam być szczery...taka opozycja niczego nie wskóra. Politykom jest wygodnie żyć za nasze. Przecież nic nie muszą robić, wystarczy, że się od czasu do czasu pokłucą i poudają, że coś robią. Niekończąca się wojna polityczna niszczy nasz kraj, a politycy nie chcą tego dostrzec i cokolwiek zmienić.
   • estella50 Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 04.05.21, 16:12
    Czasami myślę, że to prywata i ego polityków są motorem naszego życia. A nie jakieś mityczne dobro wspólne.
    Zdarzają rzeczywiście ideowi i prawi politycy, czy samorządowcy, ale nie są w większości.
    Rzadzący - wiadomo, jacy są.
    A opozycja? PO - przeświadczona o własnej wielkości nie będzie z małymi partiami prowadzić uzgodnień. A działa niemal wyłącznie reakcyjnie. Akcje wyznacza PiS.
    Lewica - musi zaznaczać swoją odrębność, swoją ideowość i postępowość. Żeby poważniej zaistnieć w świadomości społecznej. PSL - byle utrzymać się na powierzchni i nie wypaść z parlamentu!

    Żeby nie było za ponuro, to jednak jest trochę przyzwoitych, pracowitych i mądrych polityków. Np Izabela Leszczyna, Krzysztof Brejza....
    • iryska2604 Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 06.05.21, 19:43
     Bierzyński: Kaczyński ma kolejne wybory w kieszeni. Opozycja oddała je za friko
     Opozycja, trzymając się razem, nie miała nic do przegrania. Nie mogła tego przegrać, po prostu. Wystarczyło tylko zachować jedność. Ale wszyscy zagrali w jakieś amatorskie politykierstwo. I po stronie Platformy, i po stronie Lewicy, i po stronie Hołowni. Nikt nie zagrał mądrze. To jest nieprawdopodobne. Z taką opozycją Kaczyński zawsze będzie wygrywał - mówi Jakub Bierzyński, socjolog, prezes domu mediowego OMD.

     wyborcza.pl/7,82983,27057076,bierzynski-kaczynski-ma-kolejne-wybory-w-kieszeni-opozycja.html#s=BoxOpImg1Bo?

     - Bo skuteczne rządy opierają się na pieniądzach. Argumenty finansowe w kampanii wyborczej są najważniejsze - jak się żyje Polakom, jak żyło im się kiedyś, poziom życia, wzrost płac, zadowolenie, to jest absolutny fundament, podstawa polityki. W ten sposób większość wyborców ocenia jakość rządzenia. I jeżeli teraz Jarosław Kaczyński otrzymuje dziesiątki miliardów euro z Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej, to zaczyna dysponować w zasadzie nieograniczonymi środkami finansowymi i rozwiązuje największy problem swoich rządów, tzn. problem braku pieniędzy. Przez ostatnie sześć lat rozdano już w zasadzie wszystko, co było do rozdania. Resztę sobie doczytajcie ,mnie juz diabli wzięli.
      • dociek Re: Zdrajcy czy jedyni sprawiedliwi? 09.05.21, 10:54
       Podwójne standardy komentatorów: za to samo chwalą PO i atakują lewicę.

       Istnienie Lewicy obraża demokrację. Prawdziwa demokracja to taka, w której naród idzie za Panem Budką lub inną osobą z PO.
       A Lewicy zdarza się grymasić lub wręcz działać na własną rękę. Lewica jest zła, bo jest. Gdyż robi, cokolwiek robi.
       Chyba że słucha PO. Stan idealny to taki, w którym Lewica nawet nie zamiauczy, gdy PO wybiera jej kandydatów do Parlamentu Europejskiego i są to ludzie od dawna luźno związani z partiami lewicowymi, za to przypadkiem związani z awanturą iracką i z rozwalaniem Unii przez Busha juniora.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka