Dodaj do ulubionych

Komentarz czytelnika do paktu Lewicy z Kaczyńskim

28.04.21, 15:20
Lewica, jak słusznie podsumowuje jej działania red. Dominika Wielowieyska w swej opinii, dała się ograć Jarosławowi Kaczyńskiemu. Politykowi prawicy.

Jak powiedział Lenin: „Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy”. Dzisiaj jednak to właśnie nasza Lewica wystąpiła w roli kapitalistów i sprzedała Kaczyńskiemu sznurek, na którym on ją powiesi. Historia lubi się powtarzać, choć w tym przypadku raczej jako farsa.

Jedyna pociecha w tym, że Leninowi się nie udało, czego z całego serca życzę też Kaczyńskiemu.

wyborcza.pl/7,162657,27028569,pociecha-w-tym-ze-leninowi-sie-nie-udalo-czego-z-calego-serca.html#S.main_topic-K.C-B.8-L.1.glowka
Ubawiłam sie - fajny komentarz do sytuacji
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Komentarz czytelnika do paktu Lewicy z Kaczyń 28.04.21, 18:17
      Lewicy można zarzucić naiwność. Ale przynajmniej stara się wpłynąć na bieg polskiej historii. Co w tym czasie robi PO? Co ugrała? Co zyskała? Poza konferencjami prasowymi i potokiem słów - nic!
      Opinie o drodze Lewicy są bardzo różne: prez. Kwaśniewski chwali, wielu dziennikarzy (np Kultury liberalnej) także. Inni krytykują i wyśmiewają.
      A więc niejednoznacznie ocenia się decyzję Lewicy.
      Ja również nie wiem, czy postąpiła dobrze, czy bezmyślnie. Czas pokaże. Ale przynajmniej coś próbuje zrobić!
      • dociek Re: Komentarz czytelnika do paktu Lewicy z Kaczyń 29.04.21, 10:46
        KO występuje w tej, akurat ważnej sprawie, z poziomu: "na złość mamie nie założę szalika i się przeziębię". Tu cały czas chodzi o pieniądze dla Polski, trudno, że rozdysponowywanych poprzez chciwe łapska PiS-u, ale jakby to się mogło odbyć inaczej, skoro to oni są przy władzy.

Politycy PO cierpią na schizofrenię, ponieważ wcześniej ostro nastawali na Morawieckiego, że się waha wobec przystąpienia do Funduszu Odbudowy, a teraz oblewają pomyjami Lewicę, która po wynegocjowaniu pewnych warunków ten plan chce poprzeć. KO i KP chcą zjeść to ciastko, czyli wykosić PiS i mieć to ciastko, czyli dostać pieniądze z Unii. Sądzę, że tak się nie da.

Jedno tylko mogę mieć Lewicy za złe, że nie przekonali PiS-u do wyprowadzenia religii ze szkół i do usunięcia tzw. ministra edukacji i nauki, który, ze względu na jego nawiedzone działania i poglądy, absolutnie się do tego nie nadaje.
      • dociek Re: Komentarz czytelnika do paktu Lewicy z Kaczyń 29.04.21, 11:16
        We wtorek Lewica zadeklarowała poparcie dla KPO po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim i przedstawicielami klubu PiS. Rząd zgodził się na wszystkie warunki Lewicy. Borys Budka, PO i PSL jeszcze w grudniu, kiedy ważyły się losy budżetu, z mównicy sejmowej gwarantowali, że cała opozycja poprze ratyfikację - powiedziała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka