Dodaj do ulubionych

Zmarł Bronisław Cieślak.

02.05.21, 09:44
No to cześć, Poruczniku Borewicz!

W niedzielę (2 maja) pojawiła się informacja o śmierci Bronisława Cieślaka. Aktor od dłuższego czasu chorował. Miał 77 lat.
Bronisława Cieślaka znają chyba wszyscy miłośnicy polskiego kina. Aktor zasłynął rolą porucznika Sławomira Borewicza w kultowym serialu 07 zgłoś się. Grał również rolę szefa biura detektywistycznego w serii Malanowski i partnerzy. W niedzielę (2 maja) TVN24 podało, że Cieślak zmarł w wyniku długiej choroby. Przypomnijmy, że w 2018 roku wykryto u niego nowotwór. Aktor miał 77 lat.


Cieślak nie od razu trafił w aktorskie kamasze. Swoją karierę rozpoczynał w 1968 roku jako dziennikarz Polskiego Radia, a potem krakowskiego oddziału TVP. Dopiero wtedy reżyser Roman Załuski zaproponował mu udział w zdjęciach próbnych do serialu obyczajowego Znaki szczególne, który stał się filmowym debiutem Bronisława Cieślaka. W 1997 roku uzyskał mandat poselski z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Po raz drugi został wybrany do Sejmu w 2001 z ramienia SLD w okręgu krakowskim liczbą 24 252 głosów. W IV kadencji pełnił funkcję rzecznika prasowego klubu parlamentarnego SLD.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka