Dodaj do ulubionych

Pogaduchy i ciekawostki rozmaite

02.05.21, 20:03
Ktoś, kto nie lubi politykować a ma ochotę tak o wszystkim i o niczym - zapraszam tu.
Obserwuj wątek
    • iryska2604 Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 03.05.21, 18:35
      Pierwsza taka misja od 53 lat. Astronauci powrócili z orbity w nocy
      Pełnym sukcesem w końcu zakończyła się pierwsza komercyjna misja astronautów do stacji orbitalnej i jednocześnie druga w najnowszej historii amerykańskiego przemysłu kosmicznego. Załoga NASA otwiera kolejnego szampana.

www.geekweek.pl/news/2021-05-03/pierwsza-taka-misja-od-53-lat-astronauci-powrocili-z-orbity-w-nocy-wideo/

I pomysleć - ile sie zmieniło w czasie w którym nam przyszło żyć. Pamiętamy Łajkę, pierwszy lot człowieka na księzyc...
      • iryska2604 Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 06.05.21, 09:41
        Nie tylko na leszczynie siedzą , ja mam trzy psy i codzienne przeglądy pod kątem kleszczy bo mimo specyfików cos sie może przyczepić.Wnuczka chorowała na boreliozę, paskudna sprawa. Kleszcz ją uciął podczas rodzinnego spaceru w lesie, zraz poszli do lekarza, usunął go ale niestety.
      • e-zybi Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 06.05.21, 11:44
        Krzysztof Rudziński
        Etiuda o kleszczu z Kleszczel

Co roku mózg mi rozzłowieszcza
        wszechkleszczy lęk o wylęg kleszcza.
        Przykleszcza lęgną się rozkleszcze,
        hiobowo dręczą fobie kleszcze
        i kleszcząc, koniec końcem mieszczą
        w głęboki sens swa istność kleszczą,
        której natury cechy weszcze
        są dokuczliwie niedopieszcze.

Konkrecik ten o kleszczu z Kleszczel
        wykleszcza ze mnie gzów wszeteszcze,
        komarzy rojem rojeń dreszcze,
        szerszeni, pchli i meszczy jeszcze,
        a meszcząc tam się wierszem zwieszcza,
        gdzie ta mityczność buja wieszcza,
        ktorej natury cechy wieszcze
        są tym znaczące, co pokleszczne.

Lecz drążą głębiej formy kleszczsze,
        korniczki druczku mówiąc streszczniej:
        Rozwiertków kłujki, Drwionki śmieszcze;
        Wszoł kurzy, Przywry, Nęków śmierszcze;
        Pastwica, Doskwier i psi Sierścień;
        Nużeńcze wielożerki świerzbcze;
        Przylepków krocia, owcze Wpleszcze,
        wreszcie Pryszczarków szorstka przestrzeń.

Skleszczaj się – mówię-kleszczu! - Kleszcz, nie!
        Jak nie – to jeszcze cię dopieszczę
        i tym pokleszczniej wierszem wtreszczę
        w już nieswędzące nic pokleszcze.
        • aga-kosa Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 06.05.21, 12:21
          E-zybi - doskonale się wKLESZCZyłeś tym wierszem w sezonsmile Piękny - czy to jest ćwiczenie dla sepleniących wink. Właśnie sezon na te żyjątka, a jedynie bezpiecznie można w zielone wychodzić by się korony nie nabawić.
          Kiedyś mój ojciec - jak tylko AIDS zaczął swą "działalność" - powiedział: w młodości syfem, teraz AIDSem człowieka straszą, a my mamy do wyboru w lesie kleszcze, lub korona w mieście crying aga
          • aga-kosa Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 06.05.21, 16:59
            "Biedronka" ogłasza się, że wydaje swoim kupującym vouchery na kolejne zakupy i tak sobie myślę:
            Ja emerytka idę do sklepu we wtorek 4 05 . Widzę na stoisku pomidory po 7,99 nad nimi informacja 50% zniżki. Kupuję te pomidory i jeszcze kilka produktów ciesząc się, że tak tanio kupiłam.
            Przy kasie za pomidory naliczają mi normalnie, twierdząc, że jeśli przyjdę z voucherem po następne zakupy to mi od rachunku odliczą 5 zł. Co się dzieje z tymi pieniędzmi, kiedy emeryt nie zrobi zakupów w odpowiedniej cenie i odpowiedniego dnia?
            Dostaję voucher w domu czytam, że : Odliczą jeśli zrobię zakupy za min 69 zł. Mało tego naliczone będzie te 5 zł jeśli zjawię się ze SWOJĄ kartą biedronki - więc wnukowi takiego vouchera dać nie mogę, muszę mieć paragon wydany 4 05 a odliczą mi jak zrobię zakupy piątego lub szóstego maja.
            Czuję się niczym _ w rodzinie się u nas tak mówi - jak Wieńczysław Nieszczególny.
            Iluż emerytów ma potrzebę biegać z każdym voucherem do Biedronki.
            Przeczytajcie sobie wszystko co wydrukowują w kasie. sad aga
            • e-zybi Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 06.05.21, 17:33
              "Właściciel sieci supermarketów Biedronka, musi zorganizować akcję, w ramach której rozda klientom bony na darmowe zakupy. Ich łączna wartość to aż 7,5 mln złotych. Tak zarządził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), który dopatrzył się nieprawidłowości w akcjach promocyjnych Biedronki. Skargi zgłaszali sami klienci. Teraz mogą liczyć na darmowe bony na zakupy!"
              Jednym "ukradną", drugim dadzą w "prezencie" i tak naiwnych rolują sad
              • aga-kosa Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 06.05.21, 18:46
                x49xx, w Biedronce oszukują zawsze. Inna cena przy towarze inna na czytniku, a potem inna w kasie. Nie są to wielkie sumy, ale dlaczego mam pozwolić na oszustwo. Wiadomo, to nie jest wina kasjerki, ale ona najwięcej zbiera. Często po reklamacji paragonu kasjerka wzywa kierownika/czkę i jeśli sama idzie sprawdzić cenę przynosi kartkę, że cena dotyczyła innego towaru.
                Kupuję jednak w Biedronce, bo to tylko 2 przystanki od mojego domu, ze do innego musiałabym jechać niemal do centrum, ale nauczyłam się upominać i zwykle jak ktoś się denerwuje, ze o drobiazgi się upominam - oświadczam wtedy, że o moje wink aga
                • x49xx Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 06.05.21, 19:09
                  Też czasami robię zakupy w Biedronce zazwyczaj dla mamusi, masz rację,, nie zawsze ceny( zwłaszcza te z promocji) zgadzają się przy kasie. Ostatnio upomniałam się o 5 złotych ( nie miałam tego towaru, a był nabity). Młoda dziewczyna od razu wyciągnęła z szuflady 5 złotych i mi oddała.
                    • aga-kosa Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 07.05.21, 16:58
                      Teraz, kiedy mamy w kraju wirusa i masę ograniczeń, jak pacjent 60+ może sobie radzić z kłopotami ze zdrowiem.
                      Lekarzowi płacą za to, że leczy, a nie za to czy wyleczył. Czy opłaca się wyleczyć pacjenta?
                      Znacie ten dowcip o adwokacie, który proces o gruszę na miedzy prowadził przez 25 lat. Jego syn prawnik już po pierwszej sprawie o gruszę na miedzy z dumą mówi: - Tato wygrałem!
                      Ale jesteś głupi. Za ten proces kupiliśmy dom, ciebie wykształciliśmy, a ty jak kto głupi już na pierwszej sprawie kończysz!
                      Czy tak samo traktują nas lekarze, serwując nam mikstury i tabletki, bo im się nie opłaca szybko wyleczyć?
                      Moja śp teściowa (ur 1907 r) mówiła - jak nie wydasz na piekarza, wtedy wydasz na lekarza i chyba miała rację. Zjadamy więcej zatrutych pokarmów niż nasi przodkowie. smile aga
                      • estella50 Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 07.05.21, 17:16
                        Nie wiem jak to jest z wynagrodzeniem lekarza w przychodni. Płaci mu się od łebka, czy za etat? Jeśli od łebka, to w jego interesie jest leczyć tak, żeby wyleczyć, żeby tych łebków mieć jak najmniej. A specjalista? Temu płaci się chyba od wizyty (?) Taki brałby jak najwięcej pacjentów i ciągle chciałby ich oglądać wink
                        • iryska2604 Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 07.05.21, 19:33
                          Moja p.dr. kiedys tłumaczyła mi zawiłości ich kontraktów z NFZ. Ten przyznaje im jakies punkty i zgodnie z tym im płacą - jakies to takie zawiłe bo np. ona jest internistką w przychodni i ma jeszcze specjalizację z reumatologii. Oprócz przychodni przyjmuje jeszcze w aquapqrku bo tam tez są gabinety i mozna albo ze skierowaniem albo prywatnie.Więc tam jako reumatolog dostała 20 pkt i moze przyjąc na kasę tylko 20 pacjentów choć mogłaby więcej ale za tych ponad normę fundusz jej nie płaci.Jakies to chore, bo sie tworzy kolejka a chcesz szybciej to zapłać.
                          • dociek Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 08.05.21, 13:02
                            Skąd się biorą "celebryci", zwłaszcza polscy i tzw. "gwiazdy"?

Według mnie jest to efekt zmasowanej niestrawności naszych mediów i ich autorów, według obecnego standardu III RP - wywodzących się wprost z niewykształconego i prostackiego, bezczelnego motłochu, podszywającego się pod redaktorów. Tworzą najbardziej prymitywne wzorce biorąc siebie za przykłady.

Dlaczego niestrawności? Jednym z jej objawów jest wzdęcie czyli bębnica. Po prostu gazy. "Celebryci i gwiazdorzy" u nas się rodzą w wyniku puszczania medialnych popierdów przez wzdęte media i ich autorów klawiszami nabijających na masę wierszówkę.

W ich treści nie ma zupełnie nic, poza gromkimi bąkami zachwytów nad życiem, losami, zasobnością, urodą, przypadłościami i seksem tzw. celebrytów i tzw. gwiazd. Polecam ziółka przeciw wzdęciom dla obniżenia uwielbienia i admiracji.
                            • pia.ed Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 08.05.21, 17:36
                              dociek napisał:

> Skąd się biorą "celebryci", zwłaszcza polscy i tzw. "gwiazdy"?

To sa czesto ekshibicjonisci ktorzy uwielbiaja dzielic sie swoimi najbardziej intymnymi
                              sprawami, albo robia to dlatego, by ich czasem nie zapomniano, a moze ze im dobrze za to placą!

>
                              • dociek Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 09.05.21, 11:14
                                My, mocno dojrzali wiemy, że to wszystko jest zakłamane, fałszywe i wyłącznie na pokaz, podobnie jak wielogodzinne współżycie realizowane słoniowatym członkiem w sex-filmikach na sieci. Czy jak zapowiedzi niedługiego szczęścia i dobrobytu narodów na ustach czołowych polityków lub miraże seraju, czy raju w religijnych bredzeniach kapłanów.

Jednak, największym zagrożeniem dla mizernych, młodzieżowych, niewyedukowanych, zgodnie z wolą władzy rozumków, jest przekonanie, że to są "prawidłowe wzorce" jako jedyne formy postępowania i zaistnienia w obecnej rzeczywistości. Piękne młode, półnagie ciała, piękne dania, stroje i kosmetyki, piękne auta i piękne domy w pięknych okolicach, w przepięknych okolicznościach przyrody.

Na tego typu wzorcach rozsiewanych przez Internet i z ambon opierają się również również uwstecznieni całkiem: płasokziemcy, antyszczepionkowcy i wszelakiej odmiany kreacjoniści, z rycerzami Maryi łącznie.
                                • iryska2604 Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 09.05.21, 21:20
                                  "Jednej nocy całe życie z doliny po prostu zniknęło". Nyos, czyli najbardziej śmiercionośne jezioro świata
                                  Był rok 1986. W nocy z 21 na 22 sierpnia z doliny przy jeziorze Nyos w północno-wschodnim Kamerunie zniknęło życie. Według naukowców za wszystko odpowiedzialny był dwutlenek węgla, który sprawił, że dolina do tej pory jest praktycznie martwa.

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,26226102,jednej-nocy-cale-zycie-z-doliny-po-prostu-zniknelo-nyos.html#e=RelRecImg3

No i co człowieku? Panie wszelkich stworzeń? Masz sławę, pieniadze - a wobec sił natury jesteś malutki.
                                              • aga-kosa Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite 12.05.21, 14:24
                                                Temat WOTu -AM myślał, ze jak się naród będzie burzył to on użyje WOTu - i to było bardzo prawdopodobne. Dobrze niech się buntują bo trudno patrzeć jak się rodziny dowodzących urządzają przy okazji.
                                                Dlaczego tam ida?
                                                Mój zięć nie był w wojsku - coś tam na studiach tylko liznął - do jego zainteresowań odkąd go znam było uzbrojenie wojska i historyczne i bieżące . Teraz jeździ ze swoimi synami do jakiegoś klubu/koła pasjonatów razem ze swoimi synami i "bawią się " za własne pieniądze. Myślę, że żaden z nich nie będzie musiał mieć nad sobą jakiegoś przełożonego, który trenował skoki do(pustego ? ) basenu. wink aga
                                                • pia.ed Pogaduchy i ciekawostki rozmaite... 13.05.21, 20:11
                                                  Przykra sytuacja spotkała żałobników, którzy tłumnie stawili się na pogrzebie zasłużonego emerytowanego kolejarza... Na ostatnie pożegnanie, obok rodziny i znajomych z okolicy, przyjechała delegacja kolejarzy zarówno z Lublina, jak i Warszawy. "Wszyscy goście ubrani w odświętne mundury w towarzystwie pocztu sztandarowego stawili się, by pożegnać zmarłego kolegę. Na miejscu okazało się jednak, że pochówek się
                                                  nie odbędzie...

Chcecie sie dowiedziec, sie co bylo przyczyna? Przeczytajcie reszte artykulu wink

www.fakt.pl/wydarzenia/swierze-k-chelma-pogrzeb-nie-mogl-sie-odbyc-z-winy-grabarza/ylcrrtm
                                                  • pia.ed Pogaduchy i ciekawostki rozmaite... 14.05.21, 12:39

Sytuacja wyjatkowa, ale przeciez najwazniejsza czesc pogrzebu sie odbyla - pozegnalna msza zalobna.
                                                    Trumna zostala w kosciele... wiec uczestnicy mogli sie w spokoju ze zmarlym pozegnac, podejsc do trumny, powiedziec pare slow, czy sie przy niej pomodlic za dusze zmarlego... Zlozyc kondolencje najblizszej rodzinie.... Poczet sztandarowy stojac przy trumnie tez spelnil swoje zadanie.
                                                    Zlozenie ciala do grobu dzien czy dwa pozniej, moglo sie odbyc w gronie rodziny i najblizszych przyjaciol, zamiast 60 osob obecnych w kosciele... moze to i lepiej? Bardziej intymnie?

> www.fakt.pl/wydarzenia/swierze-k-chelma-pogrzeb-nie-mogl-sie-odbyc-z-winy-grabarza/ylcrrtm
                                                  • iryska2604 Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite... 02.06.21, 19:01
                                                    Wielka ucieczka dzikich słoni z rezerwatu w Yunnanie. Zwierzęta przemierzyły już 500 km i zbliżają się do stolicy prowincji
                                                    Słonie, których perypetie śledzą miliony chińskich internautów, dotarły do przedmieść Kunmingu, siedmiomilionowej stolicy prowincji. Sprawcą największej odnotowanej w Chinach wędrówki tych zwierząt zdaniem badaczy może być niedoświadczony słoń przywódca stada, który sprowadził je na manowce.

wyborcza.pl/7,75399,27156006,wielka-ucieczka-dzikich-sloni-z-rezerwatu-w-yunnanie-zwierzeta.html#S.-K.C-B.5-L.1.maly

No - skutki takiej wizyty mogą być opłakane. A jak tu zatrzymać takie przyjemniaczki?
                                                  • aga-kosa Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite... 02.06.21, 19:48
                                                    Byłam na spotkaniu studentów UTW - wspominajmy nasze dzieciństwo.
                                                    Przykro powiedzieć mimo zakazów i nakazów mieliśmy lepiej.
                                                    Student opowiedział ciekawy dowcip:
                                                    Mamusiu, skąd się wzięłam? - pyta córeczka
                                                    - Wiesz, tatuś znalazł takie małe nasionko, wsadziliśmy do doniczki, wyrosła piękna roślinka, ususzyliśmy, potem tak się najaraliśmy, że zapomnieliśmy założyć prezerwatywę. aga
                                                  • dociek Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite... 03.06.21, 12:26
                                                    A propos słoni i skąd się biorą dzieci.

Trzyosobowa rodzinka ogląda występ słoni w cyrku (w czasach przed zakazem wykorzystywania zwierząt w cyrkach, chyba jest taki?). Jeden ze słoni ma wzwód członka, co zdecydowanie jest zauważalne. Siedmioletni Jasio pyta ojca: co to jest tato? Bo mama mi odpowiedziała mi, że to nic takiego. Ojciec na to, rezygnacją w głosie: synu, to jest penis. Ale twoja matka zawsze miała przesadne oczekiwania.
                                                  • alfredka1 Re: Pogaduchy i ciekawostki rozmaite... 07.06.21, 12:19
                                                    .... ma powstać film o J.Kaczynskim ale nie mają chetnych do grania w takt melodii Kurskiego /z tvp/...
                                                    trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,27165382,film-tvp-o-j-kaczynskim-kolejny-opozycjonista-odmawia-pamietam.html?_ga=2.162844344.520106173.161
                                                  • pia.ed Pogaduchy i ciekawostki rozmaite... 13.06.21, 18:16
                                                    Czy Polacy uklękną przed meczem?

www.sport.pl/pilka/7,65037,27194842,polacy-uklekna-na-euro-ten-gest-w-polskiej-kulturze-kojarzy.html#s=BoxMMt1

Zwyczaj klękania przed meczami piłkarskimi powstał w lipcu 2020 r. po śmierci Georga Floyda,
                                                    który zginął podczas interwencji policji w Minneapolis.
                                                    Piłkarze w Anglii wspierali w ten sposób przebierający na sile ruch Black Lives Matter. Z czasem
                                                    zwyczaj ten zaczęły przejmować inne drużyny...

Nie należy jednak spodziewać się, że Polacy się na to zdecydują. Grupowi rywale Polaków: Hiszpanie, Szwedzi i Słowacy również nie klękali przed poprzednimi meczami i teraz też najprawdopodobniej się na to nie zdecydują...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka