Dodaj do ulubionych

Ciepłe posadki...

11.05.21, 14:14
www.onet.pl/informacje/onetslask/czestochowa-syn-wiceministra-dostal-prace-na-panstwowym-zlecono-kontrole/3b9slnt,79cfc278


Łukasz Giżyński, syn wiceministra rolnictwa Szymona Giżyńskiego, kieruje częstochowską filią
stworzonego przez PiS Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. W pierwszym firmowanym przez niego przedsięwzięciem jest cykl publikacji w gazecie, którą kieruje jego matka, czyli żona wiceministra. W ten sposób pieniądze z państwowej instytucji kierowanej przez syna trafiły do gazety matki.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi powstał w 2019 r. Jego celem jest m.in. promocja kultury wiejskiej oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców obszarów wiejskich]. Przewodniczącą Rady Programowej tej instytucji jest... Beata Szydło.

Instytut z roku na rok dysponuje coraz większym budżetem. Z odpowiedzi ministerstwa finansów na interpelację posłanki KO Izabeli Leszczyny w tej sprawie wynika, że w 2019 r. Instytut na pensje swoich pracowników wydał 503 tys. zł, a rok później już blisko 4,7 mln zł.


www.onet.pl/informacje/onetslask/czestochowa-syn-wiceministra-dostal-prace-na-panstwowym-zlecono-kontrole/3b9slnt,79cfc278
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka