Dodaj do ulubionych

Rydzyk i inni, co "jasnej bronią sprawy".

16.05.21, 09:11
Członek KRRiT broni Rydzyka przed Watchdog Polska. Prof. Janusz Kawecki, członek KRRiT zaangażował się w spór prawny pomiędzy Siecią Obywatelską Watchdog Polska a Fundacją Lux Veritatis związaną z Radiem Maryja i o. Tadeuszem Rydzykiem. Wystosował nawet list do prezydenta Andrzeja Dudy.

Prof. Janusz Kawecki jest autorem audycji w „Telewizji Trwam” i „Radiu Maryja”, publicystą „Naszego Dziennika” i tygodnika „wSieci”, komentatorem rozgłośni polonijnych a także redaktorem „Źródła” oraz czasopism i wydawnictw o charakterze naukowym, technicznym i katolickim. Należy m.in. do Katolickiego Stowarzyszenie Dziennikarzy i Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, w stopniu komandora z gwiazdą a także występuje w składzie rycerzy Orderu Jasnogórskiej Bogarodzicy. [Wikipedia]

I wszystko jasne. Swój broni swego. I niestety, nawet tytuł profesora nauk technicznych nie podważa jednoznacznego stwierdzenia Marszałka Piłsudskiego, że "religia jest dla ludzi bez rozumu." Otępienie wiarą pozbawia rozumu nawet najbardziej utytułowanych. Tym bardziej, jeżeli w jej propagowaniu mają jakiś własny interes, podobnie jak ta, znaczna część zachłannych i obłudnych kapłanów, którzy sami się awansowali na stanowiska "półbogów".

Sieć Obywatelką Watchdog Polska jedynie domaga się od Rydzyka przestrzegania prawa w zakresie ujawnienia pozyskiwanych z budżetu, czyli naszych wspólnych, środków i ich wydawania na niesprecyzowane cele. Opór Rydzyka w ujawnieniu tych oczywistych danych może potwierdzać, że przez jego jego ręce przechodzą wielkie kombinacje finansowe. I tylko tyle i aż tyle. To nie jest podważanie wiary, ani czegokolwiek w tym stylu. To najwyżej może wykazać nieuczciwość i zachłanność tego osobnika i tego się boi on i jego wielbiciele oraz wspólnicy.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka