Dodaj do ulubionych

Możesz imprezować, chodzić na procesje,ale...

03.06.21, 22:02
PiS, powołując się na zagrożenie pandemią, zlikwidował prawo do obywatelskich protestów na ulicach. I głosząc, że pandemia mija, zezwala na masowy udział ludzi w procesjach Bożego Ciała.

wyborcza.pl/7,75968,27159698,mozesz-imprezowac-chodzic-na-procesje-w-boze-cialo-ale-od.html#S.main_topic_2-K.C-B.2-L.1.glowka
Możesz więc, człowieku, iść w religijnych procesjach wśród tysięcy ludzi, możesz też od 4 czerwca bawić się na weselach w gronie 150 osób. Ale jeśli te same 150 osób zechce wyrazić swój gniew na ulicy, policja na rozkaz władzy będzie je rozganiać i karać.

Gorzej - Adam Niedzielski zapowiedział, że do nowych limitów ograniczających liczebność imprez nie będą wliczani ludzie już zaszczepieni. Ale jeśli zbierze się na ulicy 100 zaszczepionych obywatelek i obywateli, żeby protestować, na przykład przeciw zakazowi protestów, policja im nie daruje.

Pytanie - jaki mamy ustrój?
Obserwuj wątek
  • dociek Re: Możesz imprezować, chodzić na procesje,ale... 04.06.21, 06:41
   Gdy pytasz o ustrój, na myśl mi przychodzi powieść, cenionych przeze mnie autorów literatury SF, braci Strugackich z 1963 r. pt. "Trudno być bogiem". Niekiedy wręcz zaskakują wizje pokazywane przez twórców, którzy prawdopodobnie mieli w zamierzeniu opisywanie klimatów panujących w Związku Radzieckim, pod przykrywką fantastyki naukowej.

   Prymitywne i okrutne warunki panujące w wymyślonym na wzór prymitywnego średniowiecza państwie jakoś kojarzą mi się z rzeczywistością społeczną i polityczną w odniesieniu do naszej rzeczywistości.

   A co do ustroju, to można przywołać powtórkę z historii, czyli Niemcy po dojściu do władzy Adolfa Hitlera. W naszym przypadku przy istotnym udziale Kościoła. Tak to widzę, niestety.
  • grrrrw Re: Możesz imprezować, chodzić na procesje,ale... 07.06.21, 10:12
   Niszczenie kościołów i zakłócania obrzędów religijnych to jest wyrażanie poglądów ?

   Miało miejsce 22 wtargnięcia na msze i 79 uszkodzeń elewacji budynków kościelnych.

   Zdewastowano kilka pomników Jana Pawła II oraz obiekty niezwiązane z religią, m.in. pomnik Ronalda Reagana.

  • e-zybi Re: Możesz imprezować, chodzić na procesje,ale... 07.06.21, 13:11
   Art. 10. Zasady ustroju
   Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
   1. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.
   2. Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy i trybunały.

   Skoro wszystko w rękach PiSu to czego można się spodziewać?
  • e-zybi Re: Możesz imprezować, chodzić na procesje,ale... 08.06.21, 05:12
   "Wobec diametralnie innej i zdecydowanie lepszej sytuacji epidemicznej, wyrażam mój stanowczy sprzeciw wobec dalszego - tak drastycznego - ograniczania prawa wiernych do publicznego wyznawania i praktykowania wiary" - napisał w liście do premiera Morawieckiego abp Stanisław Gądecki."
   Bo luksusy kosztują... img18.dmty.pl//uploads/202106/1622832612_mf20pm_600.jpg

   wiadomosci.wp.pl/kep-pisze-do-premiera-stanowczy-sprzeciw-biskupow-6648101237430976a
   • e-zybi Re: Możesz imprezować, chodzić na procesje,ale... 08.06.21, 17:49
    "Podjęliśmy decyzję, żeby w kościołach od przyszłego tygodnia było więcej wiernych; chcemy, żeby była wypełniona połowa miejsc; szczegóły w czwartek - poinformował premier Mateusz Morawiecki."
    I proszę, Mateusz wymiękł wink

    Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-limity-w-kosciolach-jest-decyzja-premiera,nId,5284313#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
     • dociek Re: Możesz imprezować, chodzić na procesje,ale... 10.06.21, 20:08
      A może już to wklejałem?

      Kamil Robert Czapelski


      "WYOBRAŹCIE sobie taką hipotetyczną sytuację - Polska podpisuje z Rosją układ, na podstawie którego:
      1. Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe, licea i gimnazja na terenie Polski.
      2. Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium Polski siatkę jawnych, umundurowanych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo oraz tajnych agentów i agentów wpływu rekrutowanych i szkolonych od niemowlęctwa.
      3. Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, więzień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów.
      4. Funkcjonariusze ci wstępując do polskiego wojska zostają od razu co najmniej kapitanami, a nawet generałami i mają nie tylko pensje pochodzące z dochodu narodowego Polski, ale także maja dostęp do największych tajemnic.
      5. W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu.
      6. Funkcjonariusze ci będą mogli na terenie swoich eksterytorialnych placówek codziennie (a minimum raz w roku) przesłuchiwać polskich obywateli bez świadków i przy zachowaniu tajemnicy, na okoliczność posłuszeństwa prawu i interesom Rosji.
      7. Rosja zastrzega sobie prawo do organizowania, bez uzyskiwania stosownych zezwoleń, manifestacji ulicznych w święta państwowe Rosji we wszystkich miejscowościach w Polsce oraz okresowych przemarszów drogami publicznymi do wybranych placówek dyplomatycznych.
      8. Ponadto, Polska przyzna im bezpłatną opiekę medyczną i emerytury.
      9. W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, w szczególności gwałcenia polskich dzieci, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inną placówkę, kłamania, oskarżania innych, etc.
      10. Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polską politykę wewnętrzną i zewnętrzną, prawa obywatelskie, kierunki badań naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego.
      11. Rosja zastrzega też, że jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki, a manipulacje są niedopuszczalne i będą ścigane przez polską policję, prokuraturę i sądy.
      12. Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów.
      13. Polacy robią codzienną składkę pieniężną na rzecz Rosji.
      14. Polski rząd finansuje działalność agentów Rosji pracujących w Polsce.
      15. UMOWA GWARANTUJĄCA TE WSZYSTKIE PRZYWILEJE NIE PODLEGA WYPOWIEDZENIU !
      PODOBA SIĘ ??? NIE ???
      A co jeżeli to zamiast Rosji byłyby Niemcy?
      TEŻ NIE?
      Więc dlaczego zgodziliśmy się na coś takiego SAMEGO w stosunku do WATYKANU (konkordat) - który zawsze trzymał z zaborcami i potępiał nasze powstania narodowe?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka