Dodaj do ulubionych

Szkoło, jaka będziesz?

13.06.21, 19:23
Ten, kto ma władzę, tego jest szkoła. Skoro rodzice, samorząd nie będą mieli już na nią wpływu, stanie się ona znów, jak przed 30 laty, państwowa. Być może przeciętny obywatel tego nie rozumie, ale dziś szkołami w zasadniczej większości kierują gminy, a kuratoria sprawują nadzór, dbają o jakość edukowania. To są rozdzielne sprawy. Obie strony muszą ze sobą dyskutować, dogadywać się np. co do oceny pracy konkretnego dyrektora, ale działają z dwóch stron. Nowe prawo wykreśla z równania samorząd.

oko.press/jestem-wstrzasniety-zeby-w-tych-warunkach-byc-dyrektorem-szkoly-trzeba-byc-kaskaderem/
Czarno to widzę...
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Szkoło, jaka będziesz? 13.06.21, 20:23
      Jestem pedagogiem z podstawowego wykształcenia. Dla mnie Czarnek na stanowisku ministra edukacji, to jak złodziej na posadzie stróża. Powinien być ostatnim z aspirujących! Zalewska zaczęła z rozwalaniem systemu, Czarnek pogrąża go całkowicie!
      I to jest dramat, bo większość naszych dzieci będzie formowana na miernych, biernych, ale wiernych. Na posłusznych wykonawców. Na pozbawionych umiejętności samodzielnego myślenia.
      Niektórzy rodzice będą umieli mądrze kierunkować wychowanie swoich dzieci, ale większość młodego pokolenia będzie poddawana wyłącznie bezkrytycznej indokrynacji światopoglądowej i intelektualnej. I to jest dramat!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka