Dodaj do ulubionych

Wciśniemy wam kit...

06.07.21, 19:40
PiS-owcy naprawdę, jak dzieci, uwierzyli w tę "polską prawdę". W to, że na całym wielkim świecie tylko Polska ma rację, i tyle
To była bardzo piękna chwila w roku 2015. Dość późno teraz sprawa wychodzi, ale za to z jakim przytupem!

Słuchałem tego na wieczorze wyborczym po zwycięstwie nad zdrajcami, mordercami i przedstawicielami zgniłego Zachodu. Kaczyński z przejęciem mówił o „wielkim prądzie filozoficznym mówiącym, że prawda nie istnieje" i że trzeba się temu prądowi przeciwstawić. Zastanawiałem się, czy jest aż takim intelektualnym gówniarzem, żeby wierzyć, że istnieje tylko jedna, polska prawda?
W ten sposób przecież od dawna działa Rosja. Udaje kraj „wartości", a stosuje postmodernistyczne techniki manipulacji wobec swoich mieszkańców i Zachodu.
„W imię waszej tolerancji musicie zaakceptować naszą nietolerancję", mówią Rosjanie, a za nimi autorytaryści wszelkiej maści, „w imię mentalnej dekolonizacji powróćmy do świata wielobiegunowego, w ramach którego nasz biegun będzie emanować rosyjską prawdą i rosyjskimi wartościami, które co prawda są tak skonstruowane, że mentalna dekolonizacja, na którą się powołujemy, byłaby w ich ramach niemożliwa, no, ale ta prawda i wartości są nasze
. Tak więc brutalny autorytaryzm opakowany w postmodernistyczne hasła i slogany. Tak, świat to teatr, a Rosja umie w teatr jak w nic innego: „czy wy, demokraci, liberałowie, jesteście tak naiwni, że w bajki wierzycie, że Zachód taki szlachetny, czysty i dobrotliwy?". Cwane: rozbroić Zachód jego własną, postmodernistyczną bronią. W imię zachodnich praw domagać się legalizacji swojego bezprawia. To trochę tak, jakby w Norymberdze Göring krzyczał: „Taka ta wasza sprawiedliwość, lewaki! Proces jest bezprawny, stronniczy, a wyroki wydane przed posiedzeniem!", no, ale cóż poradzić. Jakoś działać trzeba.

Czyżby Kaczyński myślał tak samo?A skąd. PiS-owcy naprawdę, jak dzieci, uwierzyli w tę „polską prawdę". W to, że na całym wielkim świecie tylko Polska ma rację, i tyle. I to mentalne gówniarstwo przywiodło Polskę do kryzysu bezpieczeństwa narodowego. Ta ekipa to zbiór odrealnionych fanatyków „polskiej prawdy", „prawdy jedynej", a ona mówi, że jeśli nawet któregoś dnia okaże się, że rzeczywistość jest inna od „polskiej prawdy", to tym gorzej dla rzeczywistości.
I cóż. Żeby realizować swoje cele, nie musieli przecież rozjeżdżać instytucji walcem i konfliktować się z EU – zrobili to dla satysfakcji, bo co tam jakaś rzeczywistość i jej prawa. Nie musieli konfliktować się ze Stanami, mogli założyć, że Trump będzie efemerydą, mogliby nie stawać po stronie Rosji w kulturowej wojnie z Zachodem i jednocześnie domagać się od Zachodu pieniędzy i ochrony przed ideologicznym sojusznikiem. Mogli tego wszystkiego nie robić, ale oni nie wierzyli – i nie wierzą – w rzeczywistość. Oni wierzą w „polską prawdę".

Najśmieszniejsze, że Kaczyński, tak czy owak, skończył w postmodernie. Szef fanatycznej ekipy, która przeprowadziła całkowity zakaz aborcji z powodu „jedynej prawdy", ale mówiący w ramach „ocieplania wizerunku", że przecież „każdy może zorganizować sobie aborcję za granicą", przypomina pilota, który rozwalił co prawda samolot, lądując wbrew ostrzeżeniom we mgle, ale teraz próbuje zbierać do kupy ludzkie szczątki, domalowywać im szminką uśmiechy i przekonywać, że w sumie nie ma różnicy: żywy, martwy, jakie to ma znaczenie w obliczu wiecznej, niezłomnej „polskiej prawdy"?
Obserwuj wątek
  • alfredka1 Re: Wciśniemy wam kit... 07.07.21, 11:26
   ... pisowcy uwierzyli w jedyną prawdę !!! x/
   bardzo wygodnie dla nich jest podtrzymywanie w ciemnym narodzie przekonania, że tylko oni uratuję Polske przed zgnilizna zachodnią ...

   x/ nie piszę tutaj o "członkach" tej partii a o otumanionych prostakach /w tym z dyplomami też bo posiadanie dyplomu to nie dowód inteligencji a własciwośc szarych komórek do zapamietywania ale nie do analizowania .
  • alfredka1 Re: Wciśniemy wam kit... 07.07.21, 14:54
   odbiorą koncesję TVN ? dążą do tego ..

   Pierwsza ustawa sejmowa za poprzednich rzadow PiSu to przejecie KRRiT.
   Uchwalona przed polnoca, natychmiast zawieziona do Lecha Kaczynskiego (owczesnego prezydenta; tak - z malej litery) do podpisu, opublikowana w Dzienniku Ustaw tej samej nocy.
       • alfredka1 Re: Wciśniemy wam kit... 08.07.21, 18:35
        Joachim Brudziński w Europarlamencie o członkach UE, którzy zdradzili w 'Jałcie i Poczdamie'. Historia według PiS (wyborcza.pl)

        ta wypowiedź brzmi ja z Humorów szkolnych . wyjęta
        ale to już nie jest śmieszne , to przerażające !!
        • estella50 Re: Wciśniemy wam kit... 08.07.21, 19:36
         Jałtę i Poczdam utworzyli politycy USA, W.Brytanii i ZSRR!
         Brudziński o tym nie wie, bo podczas nauki w szkole średniej zajmował się napadami i rabowaniem kolegów z butów i innego dobra chłopaków. Działał w pociągach, to nie miał czasu na siedzenie w szkole
           • estella50 Re: Wciśniemy wam kit... 09.07.21, 08:58
            Alfredko, my się sądami nie zastraszamy przecież, toczymy kulturalną rozmowę smile
            Specjalistami od zastraszania są pisowcy, w tym właśnie Jojo.


            "Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która swym przeciwnikom politycznym wywleka wszelkie plamy z przeszłości. Gdy jej sekretarzowi generalnemu czynimy to, co on innym, czuje się skrzywdzonym niewiniątkiem".

            Końcowy fragment spod linka od e-zybi; "
             • estella50 Re: Wciśniemy wam kit... 15.07.21, 15:49
              Alfredko, przecież nie ma za co przepraszać, rozmawiamy sobie przyjacielsko smile

              Słyszeliście już, że PiS nie ma zamiaru odpuścić "repolonizacji" tvn? Będzie dalej zadzierał z USA - światowym mocarstwem, z Unią. Będzie ryzykował odpływ ponad 770 miliardów . O co mu chodzi?
              • iryska2604 Re: Wciśniemy wam kit... 15.07.21, 20:31
               Jeden z posłów PiS, który złożył w Sejmie projekt ustawy znanej jako "lex TVN", poinformował, że projekt ten jest już nieaktualny. Wejście w życie nowych przepisów miało za zadanie zmusić amerykańskich właścicieli TVN do sprzedaży swych udziałów w spółce.

               wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27331304,ustawa-lex-tvn-juz-nieaktualna-posel-pis-komentuje.html

               nawirus

               Wiadomości Polska - Informacje Ustawa "Lex TVN" do kosza? Poseł PiS: "Jest już po sprawie"               189

               Ustawa "lex TVN" do kosza? Poseł PiS: "Jest już po sprawie"
               oprac. Joanna Zajchowska 15.07.2021 12:00
               Jeden z posłów PiS, który złożył w Sejmie projekt ustawy znanej jako "lex TVN", poinformował, że projekt ten jest już nieaktualny. Wejście w życie nowych przepisów miało za zadanie zmusić amerykańskich właścicieli TVN do sprzedaży swych udziałów w spółce.
               SiedzibaTVN S.A. w Warszawie

               Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta

               Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", w czwartek jeden z posłów Prawa i Sprawiedliwości wyznał, że jeśli chodzi o ustawę anty-TVN, to "jest już po sprawie". - Projekt jest już nieaktualny - powiedział w rozmowie z gazetą. Polityk był gorącym orędownikiem nowelizacji ustawy i podpisał wniosek forsowany przez Marka Suskiego.

               W środę poseł PiS Marek Suski ocenił na antenie Telewizji Republika, że przyszłość projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji "jak na razie rysuje się raczej w kolorach ciemnych".

               - A może nawet czarnych, bo jeżeli nie mamy nawet we własnym obozie politycznym poparcia dla takiego rozwiązania, to raczej uchwalić się go nie da - stwierdził polityk.
                • dociek Re: Wciśniemy wam kit... 16.07.21, 09:47
                 Coraz bardziej odnoszę wrażenie, że nagła, acz bezmyślna i wyniszczająca nasz budżet wojskowy oraz przemysł obronny, decyzja zakupu absurdalnie drogich i praktycznie nieprzydatnych w naszych warunkach 250 czołgów Abrams jest transakcją wymienną za odstąpienie udziałów w TVN i TVN24.
                 Krętactwo, obłuda i kombinacje na najwyższych szczeblach "jedynej słusznej partii" osiągają poziom absurdu, bo koryto musi pozostać przy nich.
                • dociek Re: Wciśniemy wam kit... 16.07.21, 10:30
                 Nagłe ogłoszenie zamówienia Abramsów jest nie mniej zaskakujące niż równie nieoczekiwane zamówienie myśliwców F-35.

                 Fakt iż nagle, ku zaskoczeniu ekspertów i wbrew oficjalnym zapowiedziom, ogłasza się dwa tak duże zakupy, wskazuje albo na chaos decyzyjny, albo na polityczny charakter zakupów (choć przecież te same pieniądze można wydać w USA, ale na inne, bardziej potrzebne, systemy), albo na siłę lobbystów, którzy są w stanie przepchnąć wybrane, korzystne dla ich klientów, ale już niekoniecznie dla naszych sił zbrojnych, zakupy.

                 Dwa miliardy w błoto

                 Potwierdzeniem powyższej diagnozy jest to, iż w lipcu 2019 r. premier Mateusz Morawiecki podpisał umowę z Zakładami Mechanicznymi Bumar Łabędy w Gliwicach na tzw. modyfikację 230 (w opcji nawet 318) z 358 posiadanych przez nasze siły lądowe czołgów T-72.

                 Kwota kontraktu opiewa na niemal 2 mld zł. Remonty T-72 miały umożliwić utrzymanie wozów w linii aż do chwili zakupu czołgu nowej generacji. O tym, że modyfikacja T-72 to program pomocowy, mówił przy okazji podpisania umowy z Bumarem min. Mariusz Błaszczak stwierdzając, że modyfikacja czołgów T-72 ma być zdolnością pomostową przed rozpoczęciem budowy w polskich zakładach czołgu nowej generacji.

                 Powyższe, zważywszy na fakt, iż nikt na świecie nawet nie zbudował jeszcze prototypu czołgu nowej generacji, oznaczało, że rząd ledwie dwa lata temu nie zakładał kupna nowych wozów przez co najmniej dekadę.

                 Teraz jednak, jeśli dojdzie do podpisania umowy na Abramsy, a ich dostawy rozpoczną się w przyszłym roku, wspomniane niemal 2 mld zł zostaną wyrzucone w błoto, gdyż czołgi T-72 po remontach zostaną w zasadzie natychmiast wycofane z linii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka