Dodaj do ulubionych

Czołowe zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym

14.07.21, 16:53
Jest to czołowe zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym. Obawiam się, że to nie my jesteśmy ciężarówką - powiedział prof. Marcin Matczak, komentując decyzję TSUE o zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej. - Nie wiadomo, co my zyskujemy. Słyszymy takie wielkie słowa jak "suwerenność", "obrona polskiej niezależności" - moim zdaniem to jest zasłona dymna dla bardzo cynicznego interesu - dodał.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27328251,decyzja-tsue-ws-izby-dyscyplinarnej-prof-matczak-czolowe.html#s=BoxMMt2
ONI JUZ CAŁKIEM ODLECIELI - naprawdę trudno zrozumieć dlaczego i po co tak postępują
Obserwuj wątek
   • iryska2604 Re: Czołowe zderzenie ciężarówki z samochodem oso 14.07.21, 19:40
    Dopytywany, jaki jest w tym wszystkim cel Jarosława Kaczyńskiego - Kwaśniewski odparł krótko: "od początku taki sam - umocnić władzę". - On chce skonsolidować wszystkie instytucje, które w Polsce są. (...) Im więcej scentralizowanej władzy w rękach PiS i prezesa Kaczyńskiego, tym większe gwarancje, że można wygrywać kolejne wybory i realizować plan rewolucji politycznej, kulturalnej i społecznej, którą oni starają się realizować - wyjaśniał były prezydent.

    Z drugiej strony przekonywał, że Kaczyński "jest realistą" i zdaje sobie sprawę, że gdyby otwarcie powiedział, że chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, to byłoby początkiem końca jego formacji, bo przegrałby wybory.

    - Więc będzie starał się prowadzić grę z Unią Europejską i ta koincydencja czasowa dzisiejszej decyzji TSUE i decyzji Trybunału Konstytucyjnego w Polsce jest elementem właśnie takiej gry - mówił Kwaśniewski. Jego zdaniem chodzi o to, żeby "to wszystko zagmatwać, a jednocześnie w warstwie propagandowej używać argumentów dotyczących swoistego szantażu patriotycznego". - O tym, że ci, którzy popierają TSUE i Unię są przeciwko naszej suwerenności, a ci, którzy chcą, tak jak chce Trybunał Konstytucyjny, to rozumieją polską suwerenność - mówił gość TOK FM.
    To jest polityka archaiczna, niebezpieczna, (...) marginalizująca Polskę w Europie i na końcu skończy się tym, że nie będziemy mieć tych środków, które moglibyśmy mieć - podsumował były prezydent, odnosząc się do 770 mld złotych, które nasz kraj ma otrzymać z funduszu odbudowy.

    www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,27328672,po-co-kaczynskiemu-wojna-z-unia-bedzie-mogl-uzywac-szantazu.html#e=RelRecImg2

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka