Dodaj do ulubionych

Ma 8 dzieci i nigdy nie pracowała

15.07.21, 11:04
Co miesiąc dostaje 13 250 złotych!

Co o tym myśleć?


www.popularne.pl/ma-8-dzieci-i-nigdy-nie-pracowala/?fbclid=IwAR12-4I_cs6Qq7H2xQ4IjdAJlBWjlyIjySMwPsh2vom8bqmvFSUm2lF8fj4
Obserwuj wątek
  • iryska2604 Re: Ma 8 dzieci i nigdy nie pracowała 15.07.21, 11:14
   No pomyśl - a po co ma pracować? 33-letnia pani Paulina z województwa warmińsko-mazurskiego. Jak pisze w przesłanym do redakcji liście, ten styl życia ma już we krwi. Jej dziadkowie oraz rodzice nigdy nie pracowali. Kolejne pokolenia dziedziczą po sobie biedę. Tylko dlaczego my sie mamy na to składać? Też lekko mi nie było ale nie wyciągałam do nikogo ręki.
   • estella50 Re: Ma 8 dzieci i nigdy nie pracowała 15.07.21, 15:31
    I właśnie dlatego mówię, że wszelkie pomoce, "plusy" itp powinny być uwarunkowane pracą zarobkową przynajmniej jednego z rodziców (chyba, że dotknięci chorobą).
    Taki obrazek mi się nasuwa. Jak wiadomo mieszkam w Borach, gdzie czarne jagody (borówki) rosną. Mnie trudno było uzbierać, bo całe pola jagodowe skoro świt były zawsze przetrzebione przez potrzebujące rodziny. Ale to się skończyło, od kiedy te rodziny dostały 500+. Nie uświadczysz ich teraz w lesie, jagody sobie dojrzewają i opadają! Państwo (to znaczy my), daje na papierosy, kawę i chleb, to co się będą męczyć na jakieś lepsze życie, na lepszą edukację dzieci, na odłożenie?
      • adria231 Re: Ma 8 dzieci i nigdy nie pracowała 18.07.21, 13:18
       Nie rozumiem.... 8 x 5 00 zł miesięcznie, to 4 tysiące. Skąd ta reszta tysięcy, może dobrze zarabiajcy
       ojciec rodziny?
       A przy ośmiorgu dzieciach jest z pewnością roboty na cały etat, nie ma czego zazdrościć.... Czy czegoś nie wiem ?
       • dociek Re: Ma 8 dzieci i nigdy nie pracowała 18.07.21, 14:37
        Przecież napisano skąd?
        Cyt. :"Co miesiąc otrzymuję łącznie 13 250 złotych. Na każde z dzieci 500 zł od państwa. Do tego alimenty, które dla trójki dzieci wynoszą 750 zł na dziecko, a dla pozostałej piątki 1400 zł. Ojciec moich najstarszych dzieci nie był tak hojny, jak mój drugi partner. Obaj nie chcieli płacić alimentów. Dopiero sąd zmusił ich do pomocy. Pieniądze ściąga teraz komornik.Oprócz comiesięcznego wsparcia w wysokości 500 zł na dziecko, rodzice mogą liczyć na przywileje przewidziane przez Kartę Dużej Rodziny. W ramach świadczenia wszyscy członkowie otrzymują duże zniżki lub nawet całkowite zwolnienia z opłat.".
        • estella50 Re: Ma 8 dzieci i nigdy nie pracowała 18.07.21, 15:39
         Te "produkowane" na ilość dzieci to może być głupi sposób na życie, ale też wynik kompletnego braku wiedzy prokreacyjnej. Nie stosują środków zapobiegawczych, nie mają (lub mają wybiórcze) pojęcie o prokreacji, o plemnikach i jajeczkach. Czytaliście kiedyś anonimowe wypowiedzi nastolatków o współżyciu, zapłodnieniu, zapobieganiu?
         Tylko kto ma ich tego uczyć, jeśli rodzice nie potrafią, sami nie wiedzą, albo się zwyczajnie wstydzą. A szkoła? Z religią w planie lekcji i z Czarnkiem u steru ministerstwa?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka