Dodaj do ulubionych

Lista przekleńst dla wrażliwców

20.07.21, 11:58
Odszczepanikuj się, bo jak ci przykormoranię w żółte kalendarze, to ci wylecą puste koperty i... nie domówisz.

- Stare przekleństwa mają o wiele więcej uroku niż obecne. Do stu piorunów! Do licha! - pisze jeden z Czytelników "Słówek".

Rezygnacja z dosadności często Waszym zdaniem wychodzi na dobre, choćby filmom. „Te niby oldskulowe przekleństwa były wykorzystywane w PRL-owskich filmach, kiedy cenzura nie przepuszczała nic mocniejszego. Do tego dochodziły podteksty, czytanie między liniami, aluzje, niedopowiedzenia, drugie dno itd. Po upadku PRL w polskich filmach dominuje słownictwo w rodzaju k...., ch..., je..ć - uważa nabuchmozor. - Twórcy tych "filmów" wręcz prześcigają się w rzucaniu mięsem, bo to podnosi oglądalność. O podtekstach nie ma mowy; wszystko jest do bólu jasne. Efekt jest taki, że filmy z lat 70. czy 80. są kultowe, a o "dziełach" z lat 1990-2021 nikt nie pamięta.

wyborcza.pl/7,175991,27296887,odszczepanikuj-sie-bo-jak-ci-przykormoranie-w-zolte-kalendarze.html#S.W-K.C-B.4-L.1.maly
Obserwuj wątek
    • pia.ed Re: Lista przekleńst dla wrażliwców 20.07.21, 12:29
      iryska2604 napisała:

> Odszczepanikuj się, bo jak ci przykormoranię w żółte kalendarze, to ci wylec
      > ą puste koperty i... nie domówisz.

>
      > - Stare przekleństwa mają o wiele więcej uroku niż obecne. Do stu piorunów!
      > Do licha! - pisze jeden z Czytelników "Słówek".

Jestem szaleni wrazliwa na przeklenstwa, bo moi rodzice praktycznie rzecz bitac
      • estella50 Re: Lista przekleńst dla wrażliwców 20.07.21, 20:56
        Nie umiem przeklinać. Czasem chciałabym, ale wtedy buźka robi mi się w ciup i właściwy tekst nie może wybrzmieć. Jedyne, co mi jakoś wychodzi, to jest: o choinka!
        Przeszkadza mi bardzo przeklinanie z wulgaryzmami. Kiedy co drugie słowo to wulgaryzm. Uważam, że to prymitywizm. Normalne przeklinanie przyjmuję jako właśnie normalne smile Trudno, żeby ktoś dziabnięty przez osę poprzestał na: o choinka!
        • alfredka1 Re: Lista przekleńst dla wrażliwców 20.07.21, 21:50
          " .. nic tak życia nie umili
          jak rąbnięcie w jednej chwili
          a cholera a choroba a psiakrew .. "

/Minkiewicz/

nie klnę ale umiem ...
          gdyby nie znajomość przeklinania przez moją mamę /po rosyjsku/
          byłybyśmy obrabowane i ... zgwałcone w pierwszą noc
          po przybyciu na Ziemie Odzyskane /Sulęcin/

/już kiedyś pisałam o tym/
          • aga-kosa Re: Lista przekleńst dla wrażliwców 21.07.21, 08:06
            W bajce "Zaczarowane krzesiwo" jako straszna czarownic musiałam komuś życzyć: żeby cię pokręciło, żeby cię karaluchy oblazły... - trzy tygodnie ćwiczyłam wink
            Co mi tam - raz nie zawsze: Jurandot Nie przeproszę - tu mi się wyzwiska podobały wink
            www.youtube.com/watch?v=7cJpVDb6qwI&t=4s&ab_channel=Czes%C5%82awaWawrzyniak

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka