Dodaj do ulubionych

Bardziej niż czarno to widzę.

21.07.21, 10:19
Poniżej przedstawiam artykuł porażający dla władców Polski, ale nie mniej wstrząsający dla jej obywateli, jakiej opcji by nie byli.
Najbardziej niepokojące jest zwłaszcza to, że autor nie uwzględnił faktu kumulujących się skutków zmian klimatycznych i tragicznych ich następstw. A co za tym idzie, bardziej niż czarnej i ponurej wizji najbliższej naszej przyszłości. Biedne dzieci i wnuki, które to wszystko czeka.

Nie ma wątpliwości, że jesienią czeka nas kolejna, czwarta już fala COVID-19. To bardzo zła wiadomość dla rządzących. Jarosław Kaczyński ma cztery opcje radzenia sobie z sytuacją. Każda zła.

Jak wynika z badań pracowni IBRIS, Polacy są COVID-em śmiertelnie zmęczeni (badania fokusowe, wiosna 2021). Dominująca emocja społeczna to chęć powrotu do normalności. Za wszelką cenę.

To powód, dla którego notowania PiS nie ucierpiały mimo tego, że nachalna propaganda władzy nie potrafiła przykryć oczywistej prawdy – Polska poradziła sobie z epidemią najgorzej w Europie. Liczba zgonów na milion mieszkańców jest porażająca. System opieki zdrowotnej prawie się załamał. Polska przeżywa prawdziwą katastrofę demograficzną spowodowaną z jednej strony rekordowo niskimi urodzeniami, z drugiej — ponad setką tysięcy nadmiarowych zgonów. I znów jest to jeden z najgorszych wyników w Europie.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka