Dodaj do ulubionych

Jak to jest z tymi maseczkami?

27.07.21, 19:37
Pytam sklepową z Podlasia o maseczkę. "A widziała pani Kaczyńskiego, jak mówi, że trzeba nosić?"

Niezaszczepieni zaraz zaczną chorować i umierać. Razem z nimi będą umierać zaszczepieni.Jest fatalnie.

Będzie gorzej.

Nie zaszczepiliśmy się tak szybko, jak powinniśmy. Zaszczepionych jest 43 proc., a odporność pojawia się przy 90 proc., więc grozi nam czwarta fala.

Wszystkim grozi. Zaszczepionym i nie, bo kiedy niezaszczepieni zaczną chorować, to diagnozowanie, leczenie i rehabilitacja zaszczepionych znowu zamrze. Zaszczepieni, niezdiagnozowani, nieleczeni będą ciężko chorować. I umierać.
A niezaszczepieni zaczną za chwilę chorować, bo już teraz w Europie i w Polsce wykrywa się nawet aż trzy razy więcej zakażeń niż przed miesiącem. I umierać.

Tendencja wzrostowa, czyli po prostu czwarta fala, już jest widoczna w 20 spośród 30 krajów Unii i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W jednym z ostatnich tygodni eksperci odnotowali aż ponad 64-procentowy wzrost liczby zgłoszonych przypadków (i to nie licząc przyrostów w Wielkiej Brytanii).
W Polsce najgorzej będzie tam, gdzie PiS ma wysokie poparcie, bo tam jest najwięcej niezaszczepionych.
Trójkąt bermudzki szczepień na COVID

Wielkie polskie miasta się zaszczepiły w większości. – Ale np. powiaty Podhala, Podkarpacia i trójkąta bermudzkiego Białystok – Suwałki – Ostrołęka mają niską wyszczepialność – ostrzega prof. Krzysztof Jerzy Filipiak, były prorektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku szczepienia w Podlaskiem szły fatalnie. Także w gminach wiejskich na Mazowszu poziom wyszczepienia mieszkańców jest bardzo niski – na poziomie 18-20 proc.
Naukowcy z zespołu ds. COVID-19 przy prezesie PAN prognozują, że w Polsce wariant delta koronawirusa przybierze na sile we wrześniu. Minister Niedzielski – że nawet dwa tygodnie wcześniej. Wiele zależy od nas samych, czyli przede wszystkim od szczepień i przestrzegania obostrzeń.
Z tym jest fatalnie właśnie tam, gdzie silny jest PiS. Jestem w sklepie spożywczym wielkiej sieci na Podlasiu. Mała miejscowość, wszystkie wybory po kolei wygrywa tu PiS. Zaszczepionych jest… 18 proc.!

A mimo to maseczek nie nosi nikt, ani personel, ani klienci.

Pytam ekspedientkę, gdzie jej maseczka.

– No przecież nikt nie nosi – odpowiada.

Dlaczego pani jej nie założyła?

– A widzi pani tu kogoś w masce?
Dlatego pani jej nie nosi, że i inni jej nie zakładają?

– A po co mi ona?

Jest obowiązkowa w sklepach. Nie wie pani?

– Gdyby była, toby ludzie nosili. A nie noszą.

To decyzja rządu, tu Kaczyński ma ogromne poparcie. Nie słuchacie go?

– A widziała pani Kaczyńskiego, jak mówi, że trzeba maseczki nosić? Bo ja nie.
W kościele bez maseczki

Ma rację. I trafiła w sedno. Kaczyński nie dość, że do noszenia maseczek nie namawiał, to sam publicznie pokazywał się bez (np. w kościele).
Kaczyński nie wystąpił w akcji proszczepionkowej. W ogóle ta władza ospale zachęca do szczepień.

A jednocześnie pozwala snuć antyszczepionkowe teorie spiskowe.
Ot, w zeszłym tygodniu Mikołaj Pawlak, rzecznik praw dziecka, w Sejmie, na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu, szczepienia dzieci przeciwko COVID-19 nazwał „eksperymentem".

Pawlak nadal jest rzecznikiem.
Jednocześnie prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, alarmuje, że lekarze coraz częściej spotykają się z atakami antyszczepionkowców. A prokuratura nie reaguje.
– Ja też byłem atakowany. Mam cały segregator zawiadomień do prokuratury w różnym zakresie, a nie zdarzyło się, żeby wszczęto postępowanie. W jednym uzasadnieniu napisano: „pan prezes nie jest osobą nieporadną, przecież da sobie radę". To jest właściwe postępowanie prokuratora? – pyta prof. Matyja.

Jeśli program szczepień był narodowy, to i jego klęska jest narodowa. I to jest wina Kaczyńskiego, narodowa wina (w żadnym wypadku Tuska).

A przecież Kaczyński przed laty ujawnił, że „chciałby być emerytowanym zbawcą narodu".
Obserwuj wątek
   • estella50 Re: Jak to jest z tymi maseczkami? 28.07.21, 18:39
    No i tacy "wybrani" w pierwszym rzędzie spotkają się z covidem w 4. rzucie.
    A gdyby tak taki Kaczyński czy Rydzyk ogłosili w mediach: rodacy! trzeba się szczepić! Idźcie jak najszybciej do najbliższego punktu szczepień, żeby ocalić zdrowie i życie własne i swoich bliskich.
    To jaki byłby efekt?
     • estella50 Re: Jak to jest z tymi maseczkami? 29.07.21, 20:54
      nowabiala1 napisała:

      > Efekt ? Rodacy odwróciliby się od Kaczyńskiego i Rydzyka.

      No co ty? przecież Rydzyk to żywy święty w rączki całowany! A Kaczyński to taki dobry człowiek - rozdaje ludziom a to 500, a to 300...
      Jak tu takich nie posłuchać?! Toż grzech byłby.
      • dociek Re: Jak to jest z tymi maseczkami? 07.08.21, 11:23
       Idzie już fala czwarta, a i piąta też. Mutacje: Delta, Delta +, Lambda... Ciekawe, czy świat i my wraz z nim dożyjemy Omegi?
       Wolnościowcy, nacjonaliści i antyszczepionkowcy powołując się, o dziwo (!), na konstytucyjne równouprawnienie, oraz inni, swobodni/niepokorni/antysystemowi stawiają zdecydowany opór nie tylko noszeniu maseczek, atakując punkty szczepień, ale przede wszystkim przeciwko selekcji szczepionkowej w życiu, w pracy, w rozrywkach, itd...

       gdy tymczasem Bill Gates:
       • estella50 Re: Jak to jest z tymi maseczkami? 07.08.21, 16:51
        Moja wolność kończy się tam, gdzie zawłaszczam wolność innego.
        Izoluje się od społeczeństwa bandytów, złodziei, ale także chorych psychicznie zagrażających innym.
        Kiedy do Wrocławia przywleczono dżumę, to nikt nie zgłaszał, że mu się wolność zabiera przez powszechne szczepienie i zamknięcie miasta.
        Wszystkie noworodki i niemowlęta są rutynowo szczepione na szereg chorób. I rodzice się cieszą!
        Jakim trzeba być jełopem, żeby bronić się przed szczepieniem?!
           • aga-kosa Re: Jak to jest z tymi maseczkami? 08.08.21, 10:17
            Nie wiem dlaczego zapamiętałam ten słoneczny dzień kiedy "zadrapano" mi ramie - chyba było to potrzebne.
            Teraz też się zaszczepiłam dwukrotnie na zasadzie szczerzonego Pan Bóg strzeże . Znam osobiście mikrobiolożkę, która była przeciwna szczepionkom na świńską i ptasią grypę, jest zdania, ze nie należy się myć mydłem, które niszczy 99% bakterii, ale zaszczepiła się i ojca przeciwko koronowirusowi. i jej wierzę. smile
            Może to jest na wszelki wypadek? crying aga
            • dociek Re: Jak to jest z tymi maseczkami? 08.08.21, 11:55
             No, i proszę bardzo! To jest przerażające. Niczym tłum wzywający do walki z czarownicami. Czy to realni zwolennicy osobistej wolności, czy lud ciemny, nieufny wiedzy naukowej, czy religijnie nawiedzony i zdominowany przez równie wstecznych kapłanów, czy to płaskoziemcy i kreacjoniści, czy tacy, którzy się podszywają pod poprzedników, wykorzystując "zadymę antyszczepionkową', jak np. elektorat i sympatycy Konfederacji?

             Jako były mikrobiolog dodam od siebie, że to ludzie przestraszeni i wielokroć oszukiwani, fatalnie wyedukowani albo wcale, z wielkim brakiem zaufania do każdej władzy, no może poza "boską", zdecydowanie antyspołeczni i jakże typowi dla swoistego polskiego egoizmu, pogłębionego szerzoną propagandowo i w chory sposób interpretowaną, tzw. "wolnością".

             Uczestnicy demonstracji zgromadzili się przed południem przy Pomniku Powstańców Śląskich, później ruszyli ulicami miasta. Na dwóch dużych banerach napisano Stop segregacji sanitarnej, Cała Polska zjednoczona. Wielu manifestantów miało w rękach flagi państwowe. Na placu przy pomniku rozwinięto też kilkudziecięciometrową biało-czerwoną flagę, później demonstranci nieśli ją idąc ulicami miasta.

             W tłumie można było dostrzec plakietki z napisem Fałszywa pandemia. Zakrzep się, Międzynarodowy protest przeciw przymusowi szczepień. Chrońmy nasze dzieci – takie natomiast napisy można było dostrzec na koszulkach. Niektórzy demonstranci mieli t-shirt z napisem Oto mój paszport covidowy, ilustrowany wyprostowanym środkowym palcem.

             Wolna Polska, Łapy przecz od naszych dzieci, My jesteśmy czwartą falą – krzyczeli demonstranci, przy wtórze syren, gwizdków, bębnów i muzyki wydobywającej się z głośników.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka