Dodaj do ulubionych

Co piszą za granicą

13.08.21, 16:14
"30 lat po przełomie politycznym prawie nic nie zostało z wywalczonej z trudem demokracji i wolności prasy w Polsce" - czytamy w niemieckiej prasie, która obszernie komentuje uchwalenie nowelizacji ustawy medialnej, zwanej "lex TVN".


"Die Welt": Polski rząd, by utrzymać władzę, depcze interesy narodowe
Po tym, jak TVP stała się "organem propagandowym partii", półpaństwowy koncern przejął lokalne media i portale, a redakcje i dziennikarze borykają się ze skargami i zniesławieniem, pojawiła się możliwość odebrania licencji krytycznej wobec rządu stacji TVN24. "Wolność prasy w Polsce jest dalej ograniczana" - stwierdza autor. Dodaje, że cała ta sprawa wiele też mówi o gotowości rządzących do eskalacji i ich postępowaniu z obywatelami. "Dlatego epizod 'lex TVN' jest ważny dla partnerów Polski, dla Niemiec, Francji, a także USA. Nie mogą już mieć złudzeń co do tego, z kim mają do czynienia: a mianowicie z rządem, który w celu utrzymania władzy depcze interesy narodowe" - czytamy w komentarzu.

next.gazeta.pl/next/7,168930,27449535,niemiecka-prasa-lex-tvn-sygnalem-dla-partnerow-polski.html#do_w=52&do_v=303&do_st=RS&do_sid=603&do_a=603&do_t=14&do_g=5&do_s=B&s=BoxBizMT
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka