Dodaj do ulubionych

150 km drutu kolczastego.

18.08.21, 21:59
150 km drutu kolczastego. Tak polski rząd przygotowuje się na uchodźców. "Wstyd mi. To haniebne

MSWiA podjęło decyzję o zaostrzeniu kontroli na granicy polsko-białoruskiej. Podjęto także kontrowersyjną decyzję o budowie ponad 150 km ogrodzenia z drutu kolczastego. Przy granicy od ponad tygodnia koczuje grupa migrantów. "Wśród nich są kobiety z małymi dziećmi. Często słychać, jak płaczą" - pisze reporter TOK FM. "Wstyd mi za mój rząd. To haniebne" - stwierdza aktywista Bart Staszewski.

Straż Graniczna wykorzystuje w swoich działaniach specjalne techniczne urządzenia obserwacyjne, które pozwalają na szybką reakcję. Są to m.in.: kamery termowizyjne o dużym zasięgu, pojazdy obserwacyjne, przenośne kamery termowizyjne czy gogle noktowizyjne. Zdecydowano się także na zbudowanie ogrodzenia z drutu kolczastego. Do tej pory zabezpieczono blisko 100 km granicy na odcinku ochranianym przez Podlaski Oddział SG. Planowane jest rozbudowanie ogrodzenia o kolejne 50 km.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27469298,150-km-drutu-kolczastego-tak-polski-rzad-przygotowuje-sie.html#s=BoxOpImg1
Głodnego nakarmić, spragnionego napoić - gość w dom ,Bóg w dom - co jeszcze ? Kto pamięta?
Obserwuj wątek
   • estella50 Re: 150 km drutu kolczastego. 19.08.21, 12:36
    Gośćmi w Iranie było 150 tysięcy Polaków (w tym moja licealna wychowawczyni z dwoma małymi synkami), którym pozwolono uciec ze stalinowskiego ZSRR podczas II WW. Irańczycy przyjęli ich z otwartymi ramionami, dali dach nad głową, wyżywienie, leczenie i szkołę. I poczucie bezpieczeństwa.

    Ci biedacy z "ziemi niczyjej" nic nie jedli ani nie pili od 24 godzin mimo, że dobrzy ludzie przynoszą im jedzenie, wodę, koce. Polska straż graniczna ma zakaz przekazywania im darów. To jest łajdactwo czystej wody! Kaczyński na wakacjach, Duda na wakacjach. A w Afganistanie wojna. Młodych chłopaków siłą wciela się do wojska talibów. A przy braku takiego "szczęścia" kończy się na szubienicy.
    Krąży plotka, że ci zatrzymani byli juz w Polsce, dotarli pod Białystok i tam zgarnęła ich polska straż graniczna, która odstawiła całą grupę na tę ziemię niczyją. Na pewno na rozkaz z góry.
     • estella50 Re: 150 km drutu kolczastego. 19.08.21, 15:07
      Zapytaj Łukaszenkę.
      Z tego co słyszałam to Łukaszenka autokarami podwozi pod granicę (nie tylko naszą) różnych uchodżców po to, żeby zostali złapani z drugiej strony granicy. Tak się bawi! Ale zlitował się przynajmniej nad kobietami z dziećmi z tej grupy i zabrał je do siebie.
      Ciekawa jestem, jak się czują polscy strażnicy patrząc na głodujących, marznących i chorych chłopaków. Będą też przyglądać się ich umieraniu?
      • iryska2604 Re: 150 km drutu kolczastego. 19.08.21, 15:40
       nowabiała1 - z twoich wpisów wynika że jesteś razem z jedynie sluszną i na dodatek osobą wierzącą.Zrobiło mi się niedobrze po przeczytaniu twoich wpisów i guzik cię obchodzi los pokrzywdzonych. To że jest jeszcze kochaj bliźniego jak siebie samego masz głęboko w nosie.I o swoj nos tylko dbasz. Więc określ się bo szkoda miejsca na twoje wynurzenia.
         • uoia Re: 150 km drutu kolczastego. 19.08.21, 20:09
          iryska2604 napisała:

          > Jakbyś zgadla. Na pewno chleba bym nie odmówiła
          >
          Zle mnie zrozumialas, nie chodzi o odmowienie czy nie komus chleba. Chodzi pozostawienie drzwi otwartych, dla kazdego. Polska jest domem wszystkich Polakow, powinnismy sie o nia troszczyc przynajmniej jak o nasz dom i wpuszczac , tak jak do naszego domu, tylko tych, ktorych chcemy i przede wszystkim tych ktorym ufamy. Zreszta, takie jest prawo, nielegalne przekroczenie granic jest przestepstwem, tak jest w kazdym kraju. Moze trzeba zaczac od zmiany prawa.

          • estella50 Re: 150 km drutu kolczastego. 19.08.21, 20:32
           A Polakom z dziada pradziada wszystkim ufasz? Nie ma wśród nas złodziei, pijaków, oszustów i innych przestępców?
           Wiesz, że w granicach naszego państwa mieszka już mnóstwo Ukraińców, Wietnamczyków, Irańczyków i różnych innych nacji z całego świata. I jakoś przestępczość w związku z tym specjalnie nie wzrosła. Wzrósł za to nasz dochód narodowy, bo ci nie - Polacy uczciwie i ciężko pracują np w swoich knajpkach, albo jako siła najemna w innych biznesach.
           Co innego nielegalne przekroczenie granicy, a co innego ucieczka przed groźbą śmierci z kraju dyktatury, kraju ogarniętego wojną i przemocą. I właśnie prawo nakazuje takim uciekinierom udzielać wszelkiej możliwie pomocy! Nakarmić, napoić, dać dach nad głową, leczenie, edukację i pracę!
           Niezależnie od koloru skóry, wyznania, płci, obywatelstwa, stanu majątkowego, wieku itd
           Dociera?!
           • uoia Re: 150 km drutu kolczastego. 19.08.21, 20:49
            estella50 napisała:

            > Dociera?!
            >
            No...ale chyba wolno jest mi miec swoje zdanie. Sa jakies reguly, zdaje sie, ze uchodzca sie jest w pierwszym kraju, do ktorego przekroczylo sie granice, ten kraj rozpoczyna procedure azylowa. Polska nie graniczy z Afganistanem. Bardzo mi zal tych ludzi, wielu z nich zostalo wykorzystanych i teraz porzuconych. Bardzo boleje nad tym jak zostali potraktowani, wsciekam sie na Bidena, na cala administracje US. Mieszkam tu i tym bardziej mnie to boli.
            Upieram sie jednak, ze wpuszczac do Polski powinno sie jak do swego domu. Bardzo ostroznie, zle decyzje, beda obciazaly wszystkich. Latwo jest byc dobrym cudzym kosztem.
        • estella50 Re: 150 km drutu kolczastego. 19.08.21, 18:23
         A kto tu chce zawsze otwartych drzwi?! Ja chcę, żeby zaopiekować się potrzebującymi. Pozwolić im zjeść to, co dobrzy ludzie przynieśli, pozwolić im otulić się kocem, rozbić namiot, podać leki chorym. I zacząć w końcu stosować procedury! Jeśli już władze i straż graniczna pozbawione są zwykłych ludzkich odruchów empatii, to czas najwyższy, żeby przeczytali przepisy prawne i zgodnie z nimi zaczęli postepować.
        • estella50 Re: 150 km drutu kolczastego. 19.08.21, 19:26
         nowabiala1 napisała:

         > Jak siebie samego, ale nie więcej niż siebie.

         A w kontekście sytuacji tych młodych uchodźców (tam są chłopcy i młode kobiety też), to jak siebie określasz? Masz dla nich współczucie? Próbujesz rozumieć ich sytuację? Tak jak sama siebie rozumiesz?
        • iryska2604 Re: 150 km drutu kolczastego. 19.08.21, 19:29
         Co widać i czuć. Estelko nasi wielcy umieją tylko mówić o wartościach, wycierać wszystkie klęczniki i przypochlebiać się klerowi w zamian za duszyczki przy urnach a i nawet płacić grube pienądze w zamian a potrzebującym figa z makiem. I jeśli ich elektorat jest w większości taki , to biedni ci uchodźcy co zawędrują do naszych wrót. I biedna Polska gdzie zamiast zasad wiary hipokryzja.
         • alfredka1 Re: 150 km drutu kolczastego. 19.08.21, 20:37
          Nie dyskutujmy ... oni nie znaja biedy, cierpienia ani litości nad cierpiącymi.
          . To ci, którzy zawsze sami radę sobie dadzą i bieda, nieszczęscia, choroby, czy tułaczka ich nie dotknęły ....
          ....................................................................
          odejdzcie stąd, zjedzcie pozywną kolację a rano śniadanie i przestańcie juz pisać.
          Pamiętajcie, że napisanie nie ginie i jeszcze wasi potomkowie bedą wstydzili się za was .
           • iryska2604 Re: 150 km drutu kolczastego. 19.08.21, 21:40
            A w czasie wojny ilu Polaków szukało schronienia? uoia - wolno ci mieć swoje zdanie ,oczywiście ale jeszcze raz przeczytałam to co napisałaś Bardzo boleje nad tym jak zostali potraktowani, wsciekam sie na Bidena, na cala administracje US. Mieszkam tu i tym bardziej mnie to boli. czyli ktoś cie tam przyjął z tych czy innych względów? Czyli tak na dobrą sprawę nie żyjesz tu teraz i na dobrą sprawę nie znasz naszych realiów? I taka drobna uwaga na koniec - tu na forum też są drzwi bo to forum mimo ze otwarte to prywatne i tak sie sklada ze ja decyduję ...
            • uoia Re: 150 km drutu kolczastego. 19.08.21, 21:57
             iryska2604 napisała:

             > ... na uwaga na koniec - tu na forum też są drzwi bo to forum mimo ze otwar
             > te to prywatne i tak sie sklada ze ja decyduję ...
             >

             Czyli, jak ktos ma inne zdanie to won. Zupelnie jak za komuny.
             • estella50 Re: 150 km drutu kolczastego. 20.08.21, 11:42
              uoia napisała:


              > Czyli, jak ktos ma inne zdanie to won. Zupelnie jak za komuny.

              To nie jest przecież kwestia różnicy zdań! To jest kwestia posiadania pewnej wrażliwości, empatii, lub nie. Na forum Iryski nie toleruje się zimnego wyrachowania.


              Standardy według PiS - zastraszyć, przekupić, zniszczyć, okraść, opluć, poszczuć i pójść się pomodlić!
                • uoia Re: 150 km drutu kolczastego. 20.08.21, 23:06
                 iryska2604 napisała:

                 > uoia napisała Upieram sie jednak, ze wpuszczac do Polski powinno sie jak do
                 > swego domu.
                 do swego domu wpuszczamy kogo chcemy i tak samo na forum -
                 > jeśli jest prywatne. Chyba to logiczne?
                 >
                 Ja widze roznice, miedzy moim domem a forum. Masz prawo do swojego "prywatnego terenu" (cokolwiek to znaczy), ja wcale nie chce tu byc.
                 Powiem tak...sa rysunki, na ktore w zaleznosci, kto i pod jakim katem patrzy, widzi inny obraz. Wszyscy maja racje, kazdy widzi swoja prawde. Nie ma sie co upierac, nie ma jednej prawdy. Fajnie jest podyskutowac, bez odsylania do psychiatry.
                 A tak na marginesie, bylam przy powstawaniu tego forum,...dawno.
                 • aga-kosa Re: 150 km drutu kolczastego. 21.08.21, 11:09
                  Podobno 97% Polaków to katolicy.
                  Kiedyś w Świdnicy z córką dzwoniłyśmy w miejscach gdzie był domofon: _ Przepraszam,czy państwo urządzają dziś wieczerzę wigilijną ?
                  - Tak
                  Czy zostawiają państwo nakrycie dla niespodziewanego gościa?
                  - Tak
                  _ Mam obok dziewczynę, która rodzina wywaliła z domu za używane narkotyków, czy państwo przyjmą? Słuchawka była odkładana.
                  Nonsensem wydawał mi się zostawianie nakrycia dla niespodziewanego gościa w wigilię stawiam talerz na wspomnienie tych co odeszli sad aga
                  • estella50 Re: 150 km drutu kolczastego. 21.08.21, 12:14
                   Nie dopuszczają do tych migrantów ani lekarza, ani prawnika. A jest między nimi 15-letnia dziewczyna. Są przemoknięci, zmarznięci, umęczeni.
                   Jak mogą tak traktować ludzi?! Jak mogą patrzeć na ich cierpienie! Nie wiem, co przyzwoici ludzie mogą jeszcze zrobić, żeby przerwać te tortury? Policję wzywać?
                   • alfredka1 Re: 150 km drutu kolczastego. 21.08.21, 12:51
                    Wychodzi na to, że istotnie, jest to element wojny hybrydowej, prowadzonej przez Rosję przeciwko państwom Unii, tym razem rękoma Łukaszenki.

                    Wywołując kryzys migracyjny Putin gra na wzrost nastrojów antyimigranckich w państwach szeroko pojętego Zachodu. Wykorzystuje do tego własne środki propagandowe i wspomaga się pracą płatnych trolli (tak, tak, Azzor, to miedzy innymi o tobie) i innych agentur, na przykład pewną rozgłośnią, rzekomo katolicką, mającą nadajniki daleko na wschodzie. Ordo Iuris też pewnie otrzymał zadania do wykonania.

                    Bo wszystkie ugrupowania, które realizują politykę Putina przeciwko UE: PiS, Konfa, Orban, Le Pen, Salwini, AfD itd. itp. głoszą zdecydowane hasła przeciwko migracji i tym zdobywają zwolenników.


                     • adria231 Re: 150 km drutu kolczastego. 21.08.21, 15:19
                      to nawet nie to, że ludzie złamali prawo i znaleźli się w tym miejscu.Są jednak międzynarodowe traktaty (Polska też je zawarła), które w takich sytuacjach nakazują zająć się ludźmi, udzielić im wszelkiej pomocy.To, czego doznaje ta grupka ludzi od straży granicznej, to tortury.Nie dopuszczają do nich ludzi niosących im pomoc:jedzenie, koce( noce stały się zimne i deszczowe). Kilku ludzi zachorowało. Przyszła lekarka z lekarstwami-
                      też jej nie pozwolono na kontakt z zatrzymanymi. Odesłali też wezwaną karetkę pogotowia.Może powtarzam się .Kilka razy pisałam o tym w różnych wątkach forum.Mam nadzieję, że może gdzieś ktoś dowie się o tym i skończy się horror tych ludzi..... Nie liczę na to, że nasze władze cokolwiek zrobią w tej sprawie.Jeżeli dojdzie do najgorszego i ktoś umrze z pewnością znajdą winnych, oni to potrafią.Oskarżą np Straż Graniczną.I będą na to dowody. To przecież oni mówią do chcących pomóc ludzi : jest zakaz, nie wolno...I SG pilnie przestrzega, by ktoś nie podszedł bliżej, niż 200m od zatrzymanych.
                      Nie wiem, kiedy skończy się ta ludzka tragedia.
                      • estella50 Re: 150 km drutu kolczastego. 21.08.21, 16:13
                       Te dziewczyny starają się nie jeść i nie pić, bo nie są w stanie publicznie się załatwiać. A przecież łazienki z wc tam nie mają!
                       Bardzo jestem ciekawa, co sobie myślą ci ludzie ze Straży Granicznej stojący w szpalerze i nie pozwalający przejść lekarce. A są między nimi także strażniczki! Miło im mieć taką władzę? Albo może im to zupełnie obojętne, bo rozkaz to rozkaz? A może (trochę perwersji) ciekawe jest tak popatrzeć na cudze cierpienie? W lustro na siebie mogą patrzeć bez wstrętu?
                       • iryska2604 Re: 150 km drutu kolczastego. 21.08.21, 22:05
                        Prrzeczytajcie całosć , mnie dosłownie zamurowało

                        www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,27481213,usnarz-gorny-to-nie-jest-zywa-bron-to-ludzie.html#s=BoxOpImg1

                        Kończę pisać ten tekst w sobotę. Dramat 32 obywateli Afganistanu na podmokłej łące pod Usnarzem trwa 13 dzień. Jest coraz gorzej nie tylko dlatego, że przez pół nocy lało. Wojsko odepchnęło wszystkich – dziennikarzy, mieszkańców, wolontariuszy, Ocalenie, 300 metrów od granicy. Pod Usnarzem nie obowiązuje już nie tylko Konwencja Genewska, ale również konstytucyjne prawo do informacji. Do mieszkańców obozu nie są dopuszczani ich prawnicy, nie została wezwana, mimo wyraźnych próśb, karetka. Nie pozwolono nawet przekazać kobietom podpasek. Wojsko przepędziło też wicemarszalek Gabrielę Morawską-Stanecką.

                        Za to do podmokłej łąki zbliżają się powoli żołnierze rozciągający zwoje concentriny – drutu z żyletkami. Zostało im jeszcze kilkaset metrów. Państwo polskie pokazuje swoją siłę
                   • wodnik33 Re: 150 km drutu kolczastego. 21.08.21, 22:04
                    Nie .... to było potrzebne do ankiety .

                    p.s a wieczerza wigilijna to dzień święty ? ma obywatelka jeszcze jakieś pytania , po zadaniu których będzie czuła "satysfakcję" ?

                    Aga, pojawilo sie u nas kilka/kilkoro/ jak to u nas mówiono "zapchlonych".......

                    przed wojną był na to KATOL a teraz to chyba więcej bo i chemia sie rozwinęła i paskudztwa różne też .
                    • nowabiala1 Re: 150 km drutu kolczastego. 22.08.21, 11:03
                     W sytuacji, gdy ktos domofonuje do mnie, że ma obok dziewczynę... itd. Zanim odłożyłabym słuchawkę, spytałabym,ja nie jestem policją, nie mogę w jej sprawie interweniować, dlaczego pani sama tę dziewczynę nie zaprowadzi na policję, tylko na mnie obowiązek pomocy zwala?
                         • wodnik33 Re: 150 km drutu kolczastego. 22.08.21, 18:34
                          To co piszecie to juz nie jest dyskusja ....
                          to przykre, ze ob.nowabiała i uola jeszcze stąd nie odeszły.... kogo chcecie przekonać? .
                          nie przekonacie ... są wśród nas osoby stare, które na Syberię i Kazachstan zostały z rodzicami zeslane ale nie spotkały się z takim okrucieństwem jak ci Ludzie za drutami .......
                         • iryska2604 Re: 150 km drutu kolczastego. 22.08.21, 19:18
                          nowabiala1
                          Re: 150 km drutu kolczastego.
                          22.08.21, 12:09
                          Taka sama sytuacja jak z tymi tułaczami na granicy z Białorusią. Zamiast się nimi zająć, służby graniczne białoruskie cynicznie wpychają ich, przeganiają wręcz na terytorium Polski.


                          A ty w ogóle czytasz prase a jesli tak to jaką? I w ogóle rozumiesz co piszesz ? Wg jakiego kryterium klasyfikujesz bliżnich potrzebujących pompcy? Jak nasi przepędzali tych ludzi parę razy to już tego nie zauwaźyłaś Zresztą szkoda czasu na dyskusję z tobą
                         • estella50 Re: 150 km drutu kolczastego. 23.08.21, 10:26
                          Czy ty naprawdę nie rozumiesz o co chodzi?! Głodnego nakarmić. Głodnego! Człowiek jest głodny. Jest spragniony, zmarznięty i chory. W zasięgu naszej ręki! A pisowska władza zabrania podać jemu chleb, wodę, śpiwór. Zabrania podejść lekarzowi, zabrania kontaktu z prawnikiem.
                          Chociaż to byłoby w całkowitej zgodności z międzynarodowymi układami i polskim prawem.
                          A ty tutaj o tym, że to Białorusini zaczęli.... Tylko to dostrzegasz? Spójrz w siebie, może znajdziesz tam odrobinę człowieczeństwa i zrozumiesz?
                         • iryska2604 Re: 150 km drutu kolczastego. 23.08.21, 12:15
                          oko.press/pogranicznicy-sadza-ze-dzialajac-na-rozkaz-nie-ponosza-winy-blad/

                          Usprawiedliwieniem ich okrucieństwa i łamania prawa ma być fakt, że uchodźcy fizycznie nie przekroczyli polskiej granicy. Z prawnego punktu widzenia nie ma to znaczenia, bo skorzystali z prawa złożenia wobec pograniczników ustnej deklaracji ubiegania się o status uchodźcy. Potem ich pełnomocnicy złożyli miejscowemu komendantowi Straży Granicznej pisemne wnioski. A więc pogranicznicy oraz ich mocodawcy łamią ustawę o uchodźcach. Łamią ją jeszcze bardziej (o ile się da) wobec osób wyłapywanych po przekroczeniu granicy, które – mimo głośnego oświadczania, że ubiegają się o ochronę jako uchodźcy – są odwożone na granicę i wypychane.
   • estella50 Re: 150 km drutu kolczastego. 25.08.21, 14:32
    Morawiecki i Błaszczak toczą swoją polityczną wojenkę z Łukaszenką za zakładników biorąc bezwinnych uchodźców odmawiając im podstawowych praw do opieki medycznej, prawnej i bytowej. 52-letnia kobieta jest na skraju życia i śmierci. Ale co im tam jakaś Afganka, czy inna Syryjka! Niech umiera, skoro potrafiła samolotem (!) od Łukaszenki podróżować.
    Niestety, tak samo myślą niektórzy ich poplecznicy. Zimne dranie!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka