Dodaj do ulubionych

Przemówienie Donalda Tuska na konwencji Platformy

18.09.21, 14:04
tvn24.pl/polska/konwencja-platformy-obywatelskiej-w-plonsku-przemowienie-donalda-tuska-5418146?fbclid=IwAR0fwhlGH4L8-9q4nroCsaHgakHj7TKNUo9JhMJLGAb8PuN_JuR6x4FEHIc
Obserwuj wątek
    • wikul Re: Przemówienie Donalda Tuska na konwencji Platf 25.09.21, 14:13
     WŁODZIMIERZ CZARZASTY I ADRIAN ZANDBERG PODĄŻAJĄ DZIŚ ŻWAWO DROGĄ PIOTRA GUZIAŁA.

     Nie pamiętają Państwo Guziała? Trochę trudno się dziwić. Przez moment była to jednak bardzo zauważalna gwiazda na politycznym firmamencie lewicy. Krążył pomiędzy różnymi jej frakcjami, głosami lewicowych wyborców i aktywistów miejskich został wybrany do Rady Ursynowa, aby następnie zmienić front i zawiązać już nie lewicową, ale czysto populistyczną koalicję z PiS-em. Ta koalicja samego Guziała uczyniła na cztery lata burmistrzem Ursynowa, a partii Kaczyńskiego pozwoliła przez cztery lata współrządzić jedną z najbardziej antypisowskich dzielnic Warszawy (już nie współrządzi).

     Sam Guział przestał w międzyczasie nawet udawać lewicowca i antyklerykała, jakiego odgrywał wcześniej. Wśród jego wspólnych z PiS-em inicjatyw znalazł się nawet – szczęśliwie nigdy niezrealizowany – pomysł monumentalnej kolejki linowej między Ursynowem a Świątynią Opatrzności Bożej na Wilanowie, która miała wozić ponad Wisłą „pielgrzymów”.

     Kiedy Guział już się skompromitował – jako lewicowiec, jako centrolewicowiec, jako cokolwiek – poparł jeszcze Jakiego przeciw Trzaskowskiemu w wyborach prezydenta Warszawy, po czym przeszedł już całkowicie na utrzymanie PiS. Partia Kaczyńskiego zaczęła zatrudniać go w kolejnych przejętych przez siebie państwowych spółkach, a zwieńczeniem jego „biznesowej” kariery stało się kierownicze stanowisko u Obajtka w Orlenie. Tak wygląda droga lewicowego populisty w państwie PiS. Na drogę Guziała wstąpili teraz Czarzasty i Zandberg. Pytanie, jak szybko dotrą tam, gdzie Guział już jest. ...

     wiadomo.co/cezary-michalski-tryumf-toksycznych-mediow-nad-resztkami-polityki/?fbclid=IwAR0GPdj8FFDmBwW2Umnb8UYMGQu4Vyk-NX-AVQxILBN97KIyfaGS8HPrt1A
      • dociek Re: Przemówienie Donalda Tuska na konwencji Platf 26.09.21, 08:39
       Zaprotestuję. Dywersja i przekupstwo od wieków istnieje w tzw. polityce. A uczestnictwo w takich procederach nie zależy od poglądów politycznych tylko od charakteru człowieka.
       I proszę, nie obrażaj Wikul ludzi z lewicowymi przekonaniami mianem sprzedawczyków i zdrajców. Mógłbym przytoczyć przykłady równie "zmiennych aktywistów" z innych skrzydeł obozu politycznego.
       • estella50 Re: Przemówienie Donalda Tuska na konwencji Platf 26.09.21, 13:14
        To prawda, sprzedawczyków czy zdrajców można spotkać po różnych stronach politycznej barykady. Niektórzy po prostu z wyrachowaniem wybierają sobie partię, w której spodziewają się zrobić karierę, przede wszystkim finansową.
        Są jednak partie, które mają szczególną zdolność przyciągania takich osobników. To partie będące aktualnie u władzy, albo nastawione na łatwo sterowalnych (pieniędzmi, stanowiskami) członków. Taką właśnie jest PiS.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka