Dodaj do ulubionych

Jaka jest prawdziwa sytuacja finansów publicznych?

22.09.21, 15:29
Na skutek lepszych dochodów, kiedy na skutek uszczelnień, które wdrażamy, pojawia się więcej pieniędzy w budżecie, więcej dochodów - mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Szef "wyczarował" dodatkowe 80 mld zł. Jaka jest prawdziwa sytuacja finansów publicznych? W programie "Studio Biznes" zdradza ją Jarosław Gowin, były wicepremier w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Łukasz Kijek spyta też o ryzyko trzęsienia ziemi na rynku nieruchomości analityka rynków finansowych Piotra Kuczyńskiego. Jak bardzo poważny w skutkach dla Polaka może być upadek Evergrande? W programie nie zabraknie też emocji sportowych, motoryzacyjnych i technologicznych.

next.gazeta.pl/next/7,151003,27601190,gowin-straszy-katastrofa-budzetowa-morawiecki-ma-rozowe-okulary.html#e=RelArtLink(2)
Obserwuj wątek
  • estella50 Re: Jaka jest prawdziwa sytuacja finansów publicz 23.09.21, 15:57
   Powszechnie wiadomo, że zadłużeni jesteśmy na 1,5 biliona złotych. To więcej niż było za Gierka. A i tak pieniądze są wyrzucane wprost w błoto, jak na ten centralny port komunikacyjny, czy przekop mierzei wiślanej.
   Część długu Morawiecki ukrywa w różnych sztuczkach budżetowych, a wiele kamufluje wielką propagandą sukcesu. I to robi też lepiej niż Gierek!
    • dociek Re: Jaka jest prawdziwa sytuacja finansów publicz 24.09.21, 07:54
     Poza marnowaniem, głównie uwielbiają zagarniać dla siebie nasze pieniądze.
     Po to złodziejom to przyklejenie się do koryta.


     Już nie 380, ale 594 miliony złotych będzie w tym roku kosztowała podatnika Kancelaria Premiera RP. W nowelizacji budżetu na rok 2021 podniesiono jej wydatki o 214 milionów złotych.
     Kancelaria prezydenta - 4 miliony, kancelaria Sejmu - 9 milionów, Senatu - niecałe 4 miliony. O takie kwoty podniesiono budżety powyższych instytucji - na razie w projekcie nowelizacji tegorocznego budżetu państwa. Projekt został już przyjęty przez rząd. Na działalność Sądu Najwyższego pójdzie dodatkowe 27,5 miliona, Trybunału Konstytucyjnego - niespełna milion. Sporo dodatkowych pieniędzy pochłonie działalność sądów - 198 milionów.

     W projekcie nowelizacji budżetu zapisano też zwiększone o 214 milionów wydatki Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na konferencji prasowej rzecznik rządu nie potrafił odnieść się do pytania na co KPRM potrzebuje dodatkowych 214 milionów.

     - Nie wiem czym uzasadnić tak wysoki wzrost budżetu KPRM. To na razie zagadka, moim zdaniem nie ma w wydatkach KPRM pozycji, która mogłaby aż tak bardzo obciążyć budżet tej instytucji - mówi money.pl (anonimowo) były ekspert ministerstwa finansów. Nasz rozmówca jest zaskoczony.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka