Dodaj do ulubionych

- Działania Straży Granicznej są absolutnie bezpr

24.09.21, 12:50
"Doszło do potężnych nadużyć". Janina Ochojska liczy na śledztwo ws. działań Straży Granicznej


- Działania Straży Granicznej są absolutnie bezprawne. Doszło do tego, że uchodźcy boją się kontaktu z SG - mówiła w Poranku Radia TOK FM Janina Ochojska.

www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,27609381,na-granicy-dzieje-sie-bezprawie-janina-ochojska-liczy-na.html#s=BoxOpImg1
Tylko czy się doczeka takiego śledztwa? Zastanawia mnie jedno - nawet podczas działań wojennych są korespondenci wojenni , relacjonują ,przesyłają materiały . A tu kawałek kraju objęty stanem wyjątkowym i prasa won!
Obserwuj wątek
  • alfredka1 Re: - Działania Straży Granicznej są absolutnie 25.09.21, 17:01
   profesor podsumował sad(( i niestety ...ma rację sad

   Najnowszy sondaż. Coraz więcej Polaków chce polexitu
   Eliza Michalik spytała prof. Chmaja, czy "polexit już faktycznie nie trwa". - Trwa i według obecnego stanu prawnego jest łatwy do realizacji. Umowa akcesyjna może zostać wypowiedziana po zgodzie wyrażonej w ustawie - a to większość zwykła w Sejmie. Wystarczy przegłosować tę ustawę, następnie prezydent wypowiada, a premier kontrasygnuje ten akt. To wszystko może się zdarzyć w ciągu kilku dni - mówił prof. Chmaj.
   • dociek Re: - Działania Straży Granicznej są absolutnie 26.09.21, 08:14
    Niestety, ciemny i nawiedzony lud polski słucha wyłącznie tylko swoich wodzów z rozpadającej się Zjednoczonej Prawicy i to za pośrednictwem medialno-państwowych szczekaczek propagandowych. Jest nawet za leniwy, by spojrzeć dalej własnego nosa i tego bełkotu.

    Gdy tymczasem w konsekwencji brexitu:

    W niedzielę brytyjski rząd ogłosi szczegóły dotyczące tymczasowego programu wizowego, który ma ułatwić zagranicznym kierowcom ciężarówek pracę w Wielkiej Brytanii – podało BBC. Wyspiarze stoją przed poważnym kryzysem, w kraju brakuje benzyny, a w sklepach towarów.

    Jak podkreśla brytyjska stacja, wszelkie zmiany w przepisach imigracyjnych miałyby obowiązywać tylko przez ograniczony czas. Obowiązywałby limit liczby pracowników, którzy mogliby wjechać na Wyspy. By uspokoić bardzo napiętą sytuację w kraju, rząd planuje wydać na razie 5 tysięcy pracowniczych wiz tymczasowych.

    Dostaną je głównie zagraniczni kierowcy ciężarówek. Na Wyspach przez braki kierowców notorycznie brakuje towarów w sklepach, ale nie tylko. Zaczyna również brakować benzyny i innych paliw napędowych. Na wielu stacjach tworzą się gigantyczne kolejki chętnych do tankowania.

    Sytuacja zaczyna wymykać się już spod kontroli. Sainsburys powiadomił, że z powodu zakłóceń w dostawach paliwa musiał tymczasowo zamknąć część swoich zakładów.

    Z kolei BP podało, że z 1200 posiadanych stacji benzynowych 20 zostało już zamkniętych, a w stu kolejnych wystąpiły braki co najmniej jednego gatunku paliwa.

    Dziennikarze pytają rząd, czy 5 tysięcy wiz tymczasowych rozwiąże problem, skoro na Wyspach brakuje ok. 100 tys. tylko samych kierowców. Tymczasem braki kadr odczuwają niemal wszystkie sektory gospodarki: od rolnictwa zaczynając, poprzez produkcję na usługach kończąc.

    Jak podkreśla BBC, złagodzenie przepisów imigracyjnych będzie oznaczało polityczną kapitulację ze strony Torysów.

    Co więcej, jeśli rząd zdecyduje się na wpuszczenie 5 tysięcy kierowców, to inne branże zaczną naciskać na dalsze rozluźnienie przepisów. A Partia Pracy i wszyscy przeciwnicy wyjścia z UE będą mogli powiedzieć premierowi Johnsonowi: a nie mówiliśmy, że tak to się skończy!.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka