Dodaj do ulubionych

Kradli bezczelnie, a stale oskarżają Owsiaka.

30.09.21, 22:24
Złodziej, by odwrócić uwagę tłumu od swoich niecnych działań, najchętniej wskaże niewinnego człowieka krzycząc, że to tamten jest złodziejem i żeby go zbiorowo ścigać. Podczas gdy sam ulatnia się po cichu.

Ile to już niecnych oskarżeń padło pod adresem Wielkiej Orkiestry i samego Jurka Owsiaka, zwłaszcza ze środowiska "prawdziwie wierzących"? A tu nieskazitelny Caritas, instytucja charytatywna Konferencji Episkopatu Polski.


Zakończył się proces w sprawie jednej z największych afer finansowych polskiego Kościoła. Sąd nakazał Caritas Diecezji Płockiej zwrócenie PFRON-owi 11 mln zł dotacji i 8 mln zł odsetek - ustaliło OKO.press

Caritas Diecezji Płockiej przegrała dwa ciągnące się od 11 lat procesy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pierwszy prawomocny wyrok zapadł w kwietniu 2021 roku, drugi 21 września 2021. W obu Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał płockiej Caritas oddanie PFRON-owi dotacji pochodzących z funduszy unijnych. OKO.press dotarło do uzasadnień wyroków.

PFRON domagał się zwrotu 16,2 mln zł. Tyle przekazał płockiej Caritas w latach 2006-2008, w ramach czterech programów aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Ostatecznie w procesie dotyczącym dwóch większych programów sąd zdecydował, że Caritas ma zwrócić PFRON-owi 9 186 158 zł, a w drugim procesie, dotyczącym mniejszych dotacji, nakazał zwrot 2 298 117 zł. Do tego dochodzą odsetki liczone od 19 marca 2013 roku, które – jak obliczyliśmy, korzystając z kalkulatora odsetek ustawowych – wynoszą około 7,9 mln zł.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka