Dodaj do ulubionych

W Polskim Ładzie absurd goni absurd.

18.11.21, 21:27
Gdy się poseł śpieszy, tam... no właśnie. Ledwo co prezydent Andrzej Duda zdążył podpisać Polski Ład, a posłowie już planują głosowania nad nowelizacją tej samej ustawy. Reforma podatkowa dot. składki zdrowotnej zawiera takie absurdy, że trudno się nie zgodzić. Czemu jednak zarówno parlament jak i prezydent przepuścili te błędy?

innpoland.pl/173017,polski-lad-pelen-bledow-poslowie-juz-nowelizuja
Chcecie wiedzieć co wymyślili nasi wielcy ,mądrzy? Zapraszam do lektury
Obserwuj wątek
    • dociek Re: W Polskim Ładzie absurd goni absurd. 20.11.21, 11:16
      Przemyślcie to, czy przypadkiem "Polski Ład" nie nie przekłada się na znane już od I wojny powiedzenie "Polnische Wirtschaft" (pol. „polskie gospodarzenie”)? Czy przypadkiem nie o to im chodziło? Putin dławi się ze śmiechu.

      Określenie stereotypowe, negatywne funkcjonujące w społeczeństwie niemieckim, dotyczące organizacji społeczeństwa polskiego. Według tego stereotypu domyślnie „polnische Wirtschaft” oznacza skrajną niegospodarność, brak planowania i manier oraz brud. Wyrażenie „polnische Wirtschaft” ma negatywny wydźwięk w uszach części Niemców do dzisiaj. W wydanym w 1987 roku Słowniku potocznego języka niemieckiego (Wörterbuch der deutschen Umgangssprache pod redakcją Heinza Küppera) „polnische Wirtschaft” funkcjonuje jako synonim „niewyobrażalnego nieładu”.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka