Dodaj do ulubionych

z prof. Klausem Bachmannem rozmawia Sroczyński

29.11.21, 12:28
Na samym początku, kiedy jeszcze niewiele się wydarzyło, już w miastach wiedzieli, że ci na Podlasiu prześladują uchodźców jak Żydów. Polski inteligent niemal w każdej chwili oczekuje, że jakiś chłop nagle wyskoczy zza krzaków i wbije mu widły w plecy jak przy rabacji galicyjskiej - z prof. Klausem Bachmannem rozmawia Grzegorz Sroczyński.

next.gazeta.pl/next/7,151003,27854334,bachmann-polska-to-silne-panstwo-ktore-z-niczym-sobie-nie.html#s=BoxMMt1
"Prawie wojna". "Wojna hybrydowa". "Zamach na polską suwerenność" - to tytuły w polskich mediach w ostatnim miesiącu. A według pana co się właściwie wydarzyło na granicy?
Seria drobnych incydentów.

Drobnych?
W 2014 roku między Libią i Włochami doszło do 170 tysięcy "nielegalnych przekroczeń". Rok później między Turcją a Grecją przepłynęło ponad 885 tysięcy ludzi na statkach i łodziach. O czym w ogóle mówimy? Państwo polskie zobaczyło mysz i zatrzęsło się tak, jakby to był smok ziejący ogniem. Dziwnie było obserwować, jak większość mediów wmawia obywatelom, że parę tysięcy zmarzniętych ludzi zagraża suwerenności państwa. Tę serię drobnych incydentów - bo będę się upierał przy tym określeniu - zamieniono w konflikt niemal zbrojny. Zmilitaryzowano. I zrobiono to po coś.
Po co?
Na przykład żeby przykryć słabość instytucji państwa. Tysiące żołnierzy i policjantów wcale nie chroniło polskiej granicy przed uchodźcami, oni chronili Urzędu do Spraw Cudzoziemców przed dodatkową pracą, ośrodków dla uchodźców przed przepełnieniem, sądów przed rozpatrywaniem odwołań azylowych i polskiego MSZ przed koniecznością ogarnięcia całej logistyki.
=========================================================================================
Przeczytajcie całosć - warto
Obserwuj wątek
  • dociek Re: z prof. Klausem Bachmannem rozmawia Sroczyńsk 29.11.21, 13:36
   I to jest właśnie to. Pic na wodę - fotomontaż. Ciemny lud musi mieć wroga! Ciemny lud musi się czegoś bać! Ciemny lud ma uwierzyć, że tylko tzw. "Zjednoczona Partia Obłudników, Oszustów, Kłamców i Złodziei" obroni "polskich katolików" przed zaprzańcami i muzułmańskimi terrorystami z Azji i Afryki.
   Tylko partia, kościół, a zwłaszcza prezes! Partia z narodem, naród z partią!
   • iryska2604 Re: z prof. Klausem Bachmannem rozmawia Sroczyńsk 29.11.21, 18:25
    Może młodzi tego nie wiedzą, nikt im tego nie naświetlił i nie przekazał w odpowiedni sposób - skąd sie wzięło takie myślenie i wzorce. Kto nie z nami ten nasz wróg ! I dlaczego zawsze mieć wroga. Kaczyński stale krzyczy - zwyciężymy , dojdziemy - ale z kim i gdzie to nie wiadomo. Może młodym trzeba by było przybliżyć statut WKP(b) ?
    • estella50 Re: z prof. Klausem Bachmannem rozmawia Sroczyńsk 29.11.21, 19:31
     Popatrzcie na Koreańczyków z Korei Płn. Jak oni karnie wykonują rozkazy! Jak równiutko maszerują, klaszczą i się kłaniają. Głodują, żyją w fatalnych warunkach, ale na widok wodza płaczą ze szczęścia. Czy to są inni od nas ludzie? Mają jakiś gen niewolnictwa, podległości? Nie! Oni mają po prostu zresetowane od pokoleń mózgi.
     Pamiętam jakiś film dokumentalny o uciekinierce stamtąd do Korei Płd. Ona i jej rodzina przeżyli straszne rzeczy. A jednak ta dziewczyna ciągle wzrusza się i uśmiecha na widok fotografii wodza. Nie do wyobrażenia, ale to fakt.
     Nadzieja w tym, że nasi rodacy zbyt krótko dają sobą manipulować i (jeszcze) nie wyznają miłości fotografii prezesa.
     • dociek Re: z prof. Klausem Bachmannem rozmawia Sroczyńsk 29.11.21, 21:36
      Odlatują pierwsze sójki za morze?


      Z Białorusi do Iraku wróciło już samolotami prawie 1500 osób, które wcześniej pojawiły się tam, zwabione nadzieją na dotarcie do krajów Unii Europejskiej. Informacje o liczbie powracających - podały w sobotę białoruskie media, powołując się na irackie ministerstwo transportu. Z lotniska w Mińsku zapowiedziano kolejne loty liniami Iraqi Airways.

      Jak podały białoruskie media, przetransportowano 1458 Irakijczyków. Czwarty samolot linii Iraqi Airways wyleciał z Mińska w nocy z piątku na sobotę. Piąty lot zaplanowany był na sobotę wieczór, a następne na poniedziałek i wtorek.

      Pasażerowie to w większości iraccy Kurdowie, którzy przybyli na Białoruś zwabieni tam przez reżim w Mińsku i przemytników ludzi obiecujących im łatwe przedostanie się przez granice z Polską, Litwą i Łotwą do Unii Europejskiej, a następnie dalej na zachód.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka