Dodaj do ulubionych

Kupili ci bezczelni kłamcy, czy rzekomo nie?

01.12.21, 11:05
Wielokrotnie nie przyznawali się do posiadania tego Pegasusa i wydania nielegalnie na niego pieniędzy, a tu raptem mowa o nieprzedłużaniu Polsce licencji. Czyli jak rozumiem, ujawniono, że za środki niezgodnie z prawem zagarnięte z Funduszu Sprawiedliwości od ministra zero absolutne, zakupiono dla pissmańskich, politycznych służb szpiegujących i policyjnych, ukrytych pod nazwą CBA, tajny program inwigilujący obywateli. Mleko znów im wykipiało i będzie śmierdzieć.

Wcześniej, czy później partyjne matactwa PZPR-bis wypłyną i zabolą sprawców. Musi tak się stać!


Polska próbowała ominąć zakaz dotyczący Pegasusa?

Izraelska firma NS GROUP zdecydowała, że nie przedłuży Polsce licencji na użytkowanie opracowanego przez nią programu szpiegującego Pegasus. Według informacji Gazety Wyborczej, polski rząd próbował obejść ten zakaz, szukając pomocy w USA. Bezskutecznie.

Gazeta Wyborcza, powołując się na swoje źródła, donosi, że polskie służby chciały obejść skutki decyzji NSO GROUP, która postanowiła, że Polska znajdzie się na liście krajów, które nie będą mogły korzystać z jej oprogramowania śledzącego (Pegasus). W tym celu do USA miał pojechać zaufany współpracownik szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

Nadinspektor miał tam spotkać się z przedstawicielami FBI i prosić o sprzedaż licencji na bliźniacze programy stosowane przez amerykańskie służby. To miało się jednak okazać niemożliwe, ponieważ rozwiązania stosowane w USA również działają w oparciu o licencję izraelskiego dostawcy. Ponadto, według źródeł GW Amerykanie mieli również odmówić Polsce sprzedaży licencji na oprogramowanie NICE służące monitorowaniu mediów społecznościowych.

Izraelska firma decyzję o nieprzedłużaniu licencji na sprzedane uprzednio oprogramowanie podjęła po tym, jak na jaw wyszły ustalenia dziennikarzy 17 redakcji z całego świata, w tym m.in. Washington Post, Guardian i Le Monde. Ich śledztwo wykazało, że rządy niektórych państw, którym sprzedane zostało oprogramowanie, używały go do szpiegowania dziennikarzy i członków opozycji. Wśród krajów Unii Europejskiej, którym nie przedłużono licencji znalazły się Polska i Węgry.

Co więcej, po tych doniesieniach technologiczny gigant Apple pozwał twórców Pegasusa za włamywanie się na produkowane przez niego urządzenia. Do użytkowników iphonów które zostały zhakowane rozesłane zostały informacje, że są szpiegowani. Jak pisze GW, w Polsce taka wiadomość trafiła do prokurator Ewy Wrzosek ze stowarzyszenia Lex Super Omnia, która minionego roku wszczęła śledztwo w sprawie przeprowadzenia ostatnich wyborów prezydenckich.
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Kupili ci bezczelni kłamcy, czy rzekomo nie? 01.12.21, 12:39
      Tego Pegasusa wypróbowali na Krzysztofie Brejzie włamując się do jego telefonu. To jest ujawnione. A ilu posłów, senatorów, polityków, różnych działaczy może się co najwyżej domyślać śledzenia?
      Już za poprzedniej kadencji pisu niejaki Wąsik rezydował w pokoju wypełnionym sprzętem podsłuchowym. I całe dnie śledził dźwięki i obrazy. Nic innego nie robił, tylko śledził.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka