Dodaj do ulubionych

Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć

22.03.22, 13:59
czyli wg, religijnego przesłania, tzw. "czterech jeźdźców Apokalipsy", którzy faktycznie już od dawna opanowali nasz świat, i to skutkiem zaistnienia gatunku ludzkiego oraz następstw jego samobójczego rozwoju.
Któryś z ukrytych jeźdźców, o którym głośno się jeszcze nie mówi, to czekająca nasz świat, mordercza i nieograniczona niczym walka o spuściznę po upadłym Putinie i po walącej się Federacji Rosyjskiej.
Jeszcze ogrom nieszczęść przed nami, pomijając obecne tragedie spowodowane przez nasz gatunek.
Strach żyć i strach myśleć.
Obserwuj wątek
  • eri222 Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 22.03.22, 16:25
   strach o wnuki, przede wszystkim... ja to mogę się kłaść i umierać.. crying
   • alfredka1 Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 22.03.22, 19:03
    Strach o bliskich ....
    ale w obliczu zagrożenia boimy się ogromnie i o siebie .

    oby nas to ominęło ...
    • dociek Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 23.03.22, 11:34
     Korygując moje błędy w interpunkcji (przecinek nie po wg, tylko przed, albo zbędny przed i), istotą mojej wypowiedzi było to, co nie mniej potwornego niż ta wojna, może się zdarzyć po niej, po nadzwyczaj prawdopodobnej porażce całej ekipy Putina. Mianowicie, czekająca nasz świat, walka na śmierć i życie o strzępy rosyjskiej padliny. A jest jeszcze o co zawalczyć. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o zasoby surowcowe.

     Chociaż, wobec ludzkich klęsk wszelakich, typu kryzys klimatyczny, ekologiczny, ekonomiczny, energetyczny, surowcowy, demograficzny, uchodźczy, itd., to rozszarpywanie postawu rosyjskiego sukna może być już tylko musztardą po obiedzie na stole ludzkości biegnącej coraz szybciej ku samozagładzie.
    • dociek Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 31.03.22, 15:25
     Heil Putin! Sieg Heil!

     Putinizm nie jest zwykłym autorytaryzmem, to czysty faszyzm. Dla Zachodu to spostrzeżenie ma kluczowe znaczenie. Jest bowiem tylko kwestią czasu, kiedy Zachód będzie musiał militarnie stawić czoła putinowskiej Rosji. Bo w swojej historii Rosja zmieniała się tylko pod wpływem militarnych klęsk.

     Wydaje się, że to tylko kwestia czasu, kiedy Zachód będzie musiał stawić czoła Rosji militarnie, ponieważ obecnie chodzi o coś więcej niż tylko wojna w Ukrainie i rosyjskie zbrodnie przeciwko ludzkości. Obecnie mamy do czynienia z egzystencjalnym konfliktem między społeczeństwami demokratycznymi, w których panuje praworządność, a faszystowskimi, rządzonymi przez cynicznych i bezwzględnych dyktatorów - uważa Chodarkowski

     Wojna w Ukrainie ujawniła to, co do tej pory było tajemnicą poliszynela: XX-wieczny faszyzm znalazł w Rosji nowy dom. Putinizm nie jest zwykłym autorytaryzmem, to czysty faszyzm, a jak w przypadku wszystkich tego typu reżimów, chodzi o imperialną nostalgię, restytucję i ekspansjonizm. Reżimy faszystowskie opierają się na żalach, poczuciu upokorzenia przez obce państwa oraz na przywódcy narodowym, którego męskość, wola i determinacja obiecują przywrócić znaczenie i wielkość przeszłości. A wielkość definiuje się tu nie przez dobrobyt i pomyślność ludzi, ale przez zdolność do dominacji nad obcymi krajami i wykorzystywania ich prestiżu.

     Podobnie jak inni faszystowscy przywódcy XX wieku, Putin, według dyrektora CIA Williama Burnsa, od lat ma w sobie łatwopalną mieszankę żalu i ambicji. Ale Putin nie tylko się wściekł. Dzięki zmasowanej propagandzie państwowej wyprał rosyjskiemu społeczeństwu mózgi, wystąpił przeciwko liberalnym wartościom Zachodu, zmilitaryzował społeczeństwo poprzez wojskowo-patriotyczne kluby dla młodzieży, wspierał rozwój klubów sztuk walki i zmodernizował armię.

     Przez wiele lat Putin i jego otoczenie byli zagorzałymi czytelnikami Iwana Iljina, ideologa rosyjskiego faszyzmu, który głosił swoje poglądy nawet po II wojnie światowej. Idee Iljina propagowały wyjątkowość Rosji, jej duchową i moralną wyższość nad Zachodem oraz ustanowienie narodowej dyktatury, która opierałaby się na Kościele i wojsku, aby bronić się przed komunizmem i liberalizmem.

     Wzorami dla Iljina byli Hitler i Mussolini, dwaj ludzie znani nie tylko jako antykomuniści, ale także jako antydemokraci. Aż do śmierci w 1954 r. podtrzymywał swoją wizję faszystowskiej Świętej Rosji pod przywództwem narodowego dyktatora. To właśnie ten rodzaj mesjanistycznego chrześcijańskiego rosyjskiego faszyzmu leży u podstaw świata Putina. W 2005 r. Putin osobiście uczestniczył w przewiezieniu szczątków Iljina ze Szwajcarii do Rosji, a następnie zorganizował poświęcenie jego grobu.
     • iryska2604 Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 31.03.22, 17:47
      Podobnie jak inni faszystowscy przywódcy XX wieku, Putin, według dyrektora CIA Williama Burnsa, od lat ma w sobie łatwopalną mieszankę żalu i ambicji. Ale Putin nie tylko się wściekł. Dzięki zmasowanej propagandzie państwowej wyprał rosyjskiemu społeczeństwu mózgi, wystąpił przeciwko liberalnym wartościom Zachodu, zmilitaryzował społeczeństwo poprzez wojskowo-patriotyczne kluby dla młodzieży, wspierał rozwój klubów sztuk walki i zmodernizował armię.

      To dla mnie jest bardzo niepojęte - jak można łatwo ludziom zresetować mózgi ... Nie wiem, ale wydaje mi się że świat " schodzi na psy" , przede wszystkim zanika kultura .
      • alfredka1 Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 02.04.22, 15:33
       Irysko .... ten naród ma resetowane mózgi od 1917 roku .
       • dociek Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 02.04.22, 16:15
        Sorry, ale reset ten jest ustawiczny już od czasów założenia w XIII wieku Wielkiego Księstwa Moskiewskiego. A praktycznie od czasów, gdy księstwo to po najeździe Mongołów stało się lennikiem Złotej, potem tzw. Wielkiej Ordy i gdy z tej zależności się uwolniło. I to nie samodzielnie!!! Jakby nie oceniać to właśnie Królestwo Polskie i jego władca Kazimierz Jagiellończyk stali się źródłem wszelkich późniejszych nieszczęść płynących do nas i do całego świata ze strony Moskwy.

        W roku 1480 Wielki Książę Moskiewski Iwan III Srogi odmówił płacenia daniny Wielkiej Ordzie. W odpowiedzi chan Ahmed (1460–1481) wyruszył na Moskwę. Nie doczekał się jednak przybycia obiecanych posiłków od Kazimierza Jagiellończyka i ostatecznie wycofał się znad Ugry, gdzie naprzeciwko niego stała gotowa do walki armia moskiewska. Wydarzenie to zwane Stanięciem nad Ugrą uznaje się za koniec zależności Rusi od Mongołów.

        Czyli zostało przez Polskę totalnie schrzanione.
        • alfredka1 Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 02.04.22, 18:21
         Dociek ... dzieki za rozwinięcie tematu .

         p.s. pamietam jak mój przyszywany dziadek mówił :
         "żeby nie ten cholerny Jogajła nie byłoby tego ... wszystkiego ..."
         o Algirdasie i Kiejstutisie nie wspominał ....smile)
         • alfredka1 Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 04.04.22, 21:39
          ... z Ukrainy wieści sad(
          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,28297772.html#s=BoxMMtCzol1
          • dociek Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 05.04.22, 00:11
           To już kompletny przykład nazi-bolszewickiej, zakłamanej propagandy. Poza zmanipulowanymi federastami rosyjskimi, chyba tylko, tzw. "ciemni ludzie" (wg klasyfikacji Kurskiego) innych zdegenerowanych i zaślepionych, wrażych nacji, typu nasi bratankowie z południa, świta dyrektora białoruskiego kołchozu, jak też krajowi konfederaści, część urzędników pana B. i rycerze maryjni z obrońcami "króla Polski" są w stanie przełknąć tak niesamowicie zboczone, zabójcze i bestialskie brednie. OBRZYDLIWOŚĆ !!!

           Najpierw do szokujących i makabrycznych doniesień z Buczy odniosło się Ministerstwo Obrony Narodowej Rosji. Zgodnie z narracją Kremla, zaprzeczyło temu, by wojska Władimira Putina dopuściły się ludobójstwa.

           Wszystkie zdjęcia i materiały wideo opublikowane przez reżim w Kijowie, rzekomo świadczące o jakichś przestępstwach rosyjskiego personelu wojskowego w mieście Bucza, stanowią kolejną prowokację – próbował przekonywać MON Rosji.

           W podobnym tonie wypowiedziała się za pośrednictwem komunikatora Telegram rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Federacja Rosyjska zwróciła się o zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ z powodu prowokacji ukraińskich wojskowych i radykałów w mieście Bucza – stwierdziła.

           Z równie dużą premedytacją jak rosyjski resort obrony zaprzeczała winie Rosjan i oskarżała o tę masakrę Ukraińców. Stwierdziła, że to kolejne zbrodnie reżimu Kijowa, które mają doprowadzić do przerwania rozmów pokojowych i eskalacji przemocy.
           • dociek Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 05.04.22, 00:32
            To bezczelne kłamstwo obróci się z czasem przeciwko faszystowskim mordercom z rosyjskiej armii.

            Analiza zdjęć satelitarnych przeprowadzona przez dziennik The New York Times obala twierdzenia Rosji, że do zabójstw cywilów w Buczy doszło po opuszczeniu miasta przez jej żołnierzy. Przegląd nagrań wideo i zdjęć satelitarnych dokonany przez dziennikarzy NYT pokazuje, że wielu cywilów zostało zabitych ponad trzy tygodnie temu, kiedy rosyjskie wojsko cały czas kontrolowało miasto.
            • iryska2604 Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 05.04.22, 11:11
             Nie mam słów...
             • iryska2604 Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 05.04.22, 12:22
              W pierwszych dniach inwazji Rosjanie robili polowanie na ludzi. Jeśli kogoś złapali - od razu strzelali, bez ostrzeżenia. Strzelali do dzieci, kobiet, osób starszych - mówił w rozmowie z TVN24 Arseniusz Milewski, prezes związku Polaków w Borodziance. Prokurator Generalna Ukrainy, Iryna Wenediktowa, powiedziała w poniedziałek, że najtrudniejsza sytuacja panuje właśnie w tym mieście.

              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28301315,bucza-to-dopiero-wierzcholek-gory-lodowej-w-borodz.html#s=BoxMMtCzol4
              • alfredka1 Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 05.04.22, 15:20
               Nazwa "Ukraina" nie może być zachowana, jej przywódcy i obrońcy muszą być zlikwidowani - zapowiada Timofiej Siergiejcew w opublikowanym przez państwową agencję RIA manifeście "Co Rosja ma zrobić z Ukrainą?".
               • alfredka1 Re: Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć 05.04.22, 15:44
                wyborcza.pl/7,75399,28302028,rosja-panstwowa-agencja-informacyjna-przedstawia-plany-deukrainizacji.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka