Dodaj do ulubionych

Polecam: You Tube kanał #Piński i kanał Giertycha

  • iryska2604 Re: Polecam: You Tube kanał #Piński i kanał Giert 26.03.22, 19:32
   Ocieku , dzięki - może ktoś jeszcze obejrzy .bo ja ogladam. Mało nas się zrobiło...
   • estella50 Re: Polecam: You Tube kanał #Piński i kanał Giert 26.03.22, 20:07
    Giertycha czytam na bieżąco. Pińskiego słucham po raz pierwszy. Z innych źródeł dotarły do mnie podobne wnioski: Kaczyński dogadany z Putinem chciał przejąć zachodnią Ukrainę (stąd ta misja pokojowa pod auspicjami NATO). Jednak wbrew tym planom zachowują się Ukraińcy! Walczą i bronią się bohatersko. Ich prezydent, to wzór prezydenta na wojenne czasy. Całe społeczeństwo stawia opór najeźdźcom. I nasz kaczorek ma za krótkie łapki, żeby tak wspaniały naród wziąć w jasyr surprised
    • ewa9717 Re: Polecam: You Tube kanał #Piński i kanał Giert 27.03.22, 16:33
     Włos się jeży. Na szczęście pisuary wszystko potrafią spier.... i ta wyprawa trzech i pół premiera ( jak słusznie zakpił pan Tomasz Sianecki) nawet kilku pisiorów z mojej okolicy zbrzydziła, szczególnie jak doszły do nich kpiny z flei żoliborskiej, którą wieźli w salonce z podwójnym łozem (czyżby i tam naszego narodowego bojca - od: bać się, ochraniał rosły ochroniarz?). Cały pociąg, nie zawieźli nawet apteczki, nie przywieźli nawet jednej kobiety z dzieckiem uciekającej przed bombami...
     • alfredka1 Re: Polecam: You Tube kanał #Piński i kanał Giert 27.03.22, 21:37
      Przejęci ostatnimi wydarzeniami /Ukraina, wizyta.../ przestalismy pisać o granicy z Białorusią i nieszczęściem koczujących tam LUDZI.. sad(

      bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,28261359,dzieci-gorszego-boga-bialorusini-oproznili-magazyny-w-bruzgach.html
      • adria231 Re: Polecam: You Tube kanał #Piński i kanał Giert 29.03.22, 08:46
       Zajrzałam na ten kanał. Będę to robić częściej, bo tu coś romówcy jakoś przestali się udzielać......
       • dociek Re: Polecam: You Tube kanał #Piński i kanał Giert 29.03.22, 12:37
        Trafiony cytat z wypowiedzi Jana Pińskiego:
        "Są dwie informacje. Zła i dobra. Zła, że Polską rządzi gang. Dobra, że jest to Gang Olsena."
       • dociek Re: Polecam: You Tube kanał #Piński i kanał Giert 29.03.22, 12:55
        Najsłabsze ogniwo Gangu Olsena. Gangu prostackich, egocentrycznych kombinatorów z chorobliwym przerostem ambicji, który ustawicznie kompromituje w świecie naszą ojczyznę.        Od ponad miesiąca polska polityka funkcjonuje jeśli nie w trybie wojennym, to głęboko kryzysowym. Wojna tuż u naszych granic, miliony wojennych uchodźców w kraju – wszystko to wymusza na politykach porzucenie starych schematów myślowych, utrwalonych praktyk rządzenia i uprawiania polityki. Nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnej mobilizacji, myślenia i działania poza schematem. Jak radzi z tym sobie polski obóz władzy?
        A sam wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński?

        Być może definitywnej odpowiedzi na to pytanie będzie można udzielić dopiero wtedy, gdy sytuacja za naszą wschodnią granicą minimalnie się ustabilizuje. Na razie, po prawie pięciu tygodniach wojny, widać jedno: najgorzej w obozie rządzącym z kryzysową sytuacją radzi sobie prezes PiS Jarosław Kaczyński. [Premier ds. bezpieczeństwa stał okazał się niewidoczny, niczym tajny współpracownik. A może jak przy ogłoszeniu stanu wojennego dosypiał pod bezpieczną pierzyną?]

        To właśnie lider PiS był najsłabszym ogniwem obozu władzy w ostatnich tygodniach. Prezydenta Dudę kryzys przebudził z długiej drzemki, w jaką zapadł po wygranych wyborach w 2020 roku. Duda nagle stał się aktywnym, narzucającym swoją narrację politykiem. Na arenie międzynarodowej spotykał się z najważniejszymi graczami, łącznie z prezydentem Bidenem i pozostawał w stałym kontakcie z heroicznie broniącym swojej ojczyzny ukraińskim prezydentem Wołodomyrem Zełenskim. W kraju nie tylko apelował o minimum narodowej zgody w obliczu największego zagrożenia od czasu wyjścia wojsk rosyjskich z Polski w 1993 roku, ale też był w stanie przeciwstawić się szkodliwym, głęboko polaryzującym społeczeństwo pomysłom swojego obozu, wetując lex Czarnek.

        Co najmniej poprawnie w kryzysie radzili sobie szef MSZ Zbigniew Rau i Mateusz Morawiecki. Ta dwójka, wspólnie z prezydentem Dudą, wykonała w ostatnich tygodniach kawał dyplomatycznej pracy. Choć na przywództwie Morawieckiego cieniem kładzie się dziwna, niezrozumiała i niesłużąca niczemu poza polityczną polaryzacją propozycja zmian w konstytucji i pewna bierność rządu w korzystaniu z narzędzi, przy pomocy których Polska mogłaby ekonomicznie docisnąć Rosję.

        W tym samym czasie Kaczyński był w zasadzie niewidoczny. Odsunął się całkowicie na boczny tor. Nie kształtował polskiej polityki ani w wymiarze międzynarodowym – co zawsze było jego słabą stroną – ani wewnętrznym. To drugie jest jednak zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że prezes PiS ciągle pełni w rządzie funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa. A z kryzysem bezpieczeństwa bez wątpienia mamy dziś do czynienia.

        Kaczyński przypomniał o sobie, przedstawiając w Sejmie ustawę o obronie ojczyzny. Nie wypadł niestety dobrze w trakcie debaty. Wyraźnie brakowało mu energii, siły, charyzmy, nie sprawiał wrażenia przywódcy, któremu gotowi jesteśmy zaufać w sytuacji około-wojennej. Zamiast wygłosić przemówienie zdolne emocjonalnie poruszyć jak najszerszą publiczność, wygłosił słabo przygotowaną mowę, zawierającą fragmenty, które muszą budzić niepokój bardziej liberalnej połowy społeczeństwa. Jak mamy np. rozumieć sformułowania: Potrzebna jest nowa pedagogika społeczna, która będzie podtrzymywała, umacniała, a często – trzeba użyć słowa – odbudowywała polską wspólnotę?

        Kaczyński ma w jednym rację - polska wspólnota jest strzaskana, wymaga terapii i odbudowy. Ale to, że znajduje się w takim stanie, w dużej mierze wynika z tego, jaki język prezes stosował w politycznej walce od Smoleńska, a nawet wcześniej. Gdy Kaczyński mówi o potrzebie nowej społecznej pedagogiki, liberałowie i lewica widzą w tym raczej groźbę topornej nacjonalistycznej propagandy, niż obietnicę odbudowy wspólnoty.
        • iryska2604 Re: Polecam: You Tube kanał #Piński i kanał Giert 29.03.22, 17:14
         Prawda .że Duda jakoś się ocknął ,ciekawe pod czyim wpływem. A może po prostu zrobiło mu się wstyd być ciągle na smyczy?
         • iryska2604 Re: Polecam: You Tube kanał #Piński i kanał Giert 29.03.22, 17:15
          A prezes? Cóz ,chyba czas na emeryturę...
          • iryska2604 Re: Polecam: You Tube kanał #Piński i kanał Giert 23.09.22, 20:30


           www.youtube.com/watch?v=kQpHBRwla6M
           Gaygate – Kaczyński vs Piński

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka