Dodaj do ulubionych

Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat

06.04.22, 22:33
Wybitny pisarz Zachar Prilepin na swoim Telegramie pisze dużo o Buczy: no, kochani, różnie to może być, może to ustawka NATO, ale może to tak też być, że to nasi, na wojnie tak bywa, że ludzie zabijają ludzi, no czego tu chcieć, czasem słusznie zabijają, czasem niesłusznie, na Kaukazie też tak było, nic nie poradzisz, tak to na wojnie jest. Jak deszcz pada, to jest mokro, jak wojna - to trupy.

wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,28304530,szczepan-twardoch-eto-wojna-eto-rossija-eto-russkij-soldat.html#S.tylko_na_wyborcza.pl-K.C-B.4-L.1.maly
. Dla Sołżenicyna, fetowanego Nagrodą Nobla głosu sumienia Rosji, żądza i gniew rosyjskiego żołnierza jest siłą natury, niepowstrzymaną i amoralną jak huragan albo powódź. „Krew za krew, ząb za ząb, dziewczynę w babę, babę w trup" – tak działa rosyjski żołnierz, tak w 1945 roku w Prusach Wschodnich, jak w Buczy w roku 2022.

Mnie już trudno czytać o tej cholernej wojnie a już te kłamstwa i wykręty strony rosyjskiej...
Obserwuj wątek
  • dociek Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 08.04.22, 15:35
   Kłamstwa i wykręty, wraz z np. realizacją mordowania pod dyktando wodza/cara, grabieży i gwałtów, itd., są nieodłącznym składnikiem "cywilizacji" kozacko-moskiewskiej z mongolskimi korzeniami (czyli turańskiej).
   • dociek Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 09.04.22, 14:34
    Gwałć, zabijaj, torturuj. "Gott mit uns" znów przeraża świat.

    "Bóg jest z nami" – z tym błogosławieństwem Cyryla, patriarchy moskiewskiego, rosyjscy żołnierze gwałcą Ukrainę. Dyplomatyczną grę, zamiast nazwania po imieniu zbrodniarzy, prowadzi również Watykan. Niesie to ze sobą niebezpieczeństwo legitymizacji struktur, które sakralizują to, co demoniczne: mordowanie ludzi. Na naszych oczach niszczona jest wiarygodność chrześcijaństwa jako takiego.

    Jesteśmy pokojowym krajem oraz narodem kochającym pokój i wypróbowanym w cierpieniu. Mało który kraj tak wycierpiał, jak my. Nie mamy pragnienia wojny ani niczego, co mogłoby zaszkodzić innym – tych słów nie wypowiedział ani prezydent Wołodymyr Zełenski, ani żaden inny Ukrainiec.

    To fragment kazania zwierzchnika Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej (RCP) patriarchy moskiewskiego Cyryla. Wygłosił je nieco ponad tydzień temu w nowo wybudowanej – oczywiście za pieniądze państwowe – katedrze wojskowej nieopodal Moskwy.
    Licencja na zabijanie

    Cyniczne i obłudne słowa moskiewskiego patriarchy padały w czasie, gdy rosyjscy mordercy w mundurach gwałcili i mordowali kobiety, strzelali do przypadkowych cywilów, dokonywali zbiorowych egzekucji i nie wahali się zabijać nawet dzieci. Podczas gdy zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi zagrzewał żołnierzy do walki, błogosławił im z krzyżem w ręku i zapewniał, że walczą dla ojczyzny, rosyjskie bomby niszczyły kolejne ukraińskie miasta, grzebały pod zgliszczami bloków ludzi, a żołnierze Putina dokonywali ludobójstwa na podbijanych ziemiach i wykopywali masowe groby. Także wokół cerkwi.
    • iryska2604 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 09.04.22, 16:28
     Zawsze myślałam , że wierzącym żyje się łatwiej.Coś w tym jest - w razie czego można powiedzieć "Bóg tak chciał" Wygodnie ,nie? I to obojetnie jakie wyznanie. Nie myśl tylko wierz...
     • alfredka1 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 09.04.22, 21:34
      j.w.
      • ewa9717 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 10.04.22, 12:30
       I ja tak myślę, Alfredko.
       Obrzydliwa ruska dzicz dostała wsparcie/usprawiedliwienie nie tyko tego cyryla, ale i franka, który idzie drogą niesławnej pamięci pacellego...
       • dociek Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 11.04.22, 10:22
        Morderstwa, gwałty, rabunki są ciężkimi grzechami w myśl ideologii chrześcijan, zarówno katolików, jak i prawosławnych. I tu wychodzi na wierzch obłuda i hipokryzja aparatu kościelnego, który udaje że nie widzi tych grzechów, a nawet w przypadku patriarchatu moskiewskiego publicznie je popiera.
        Przeraża mnie, że ciemny lud jest aż tak ogłupiony i ciemny, że słucha jeszcze tych parszywców w operetkowych kieckach.
       • dociek Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 11.04.22, 10:27


        Chciałoby się po prostu pogonić takie coś wysmarowane na goło smołą i pierzem.
       • dociek Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 11.04.22, 10:55
        Nie mieszajcie klechy dzieciakom w głowach! Trzymajcie maluchów z dala od okrucieństw wojny. Te modły przedszkolaków to ta klasyczna indoktrynacja religijna, jak ta którą uprawia Cerkiew i Kościół. Dosyć ogłupiania kolejnych pokoleń!

        Zauważając dramat najmłodszych obywateli Ukrainy, indyjski dziennikarz Sachin Jose Ettiyil, udostępnił za pośrednictwem Twittera przejmujące zdjęcie. Widać na nim grupę przedszkolaków zebranych w maleńkiej kaplicy. Dzieci klęczą przed ołtarzem, trzymając w dłoniach różańce.
        Ukraińskie dzieci odmawiające różaniec w intencji pokoju w swoim kraju – napisał w poście.
        • alfredka1 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 11.04.22, 13:02
         Okropne !!!
         to psychoprzestępstwo !!!

         i zostanue rtrauma na całe życie sad(
         • ewa9717 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 11.04.22, 13:05
          Zdumiewa mnie, że rodzice się na to godzą.
          • alfredka1 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 11.04.22, 21:59
           Godzą się bo .. przecież to na chwałę wielkiej Rosji i jej przywódcy, ktory już Stalinowi dorównał. Przecież to potomkowie tych pierwszych na wzór stawianych bolszewickich
           moderców .....
           • alfredka1 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 12.04.22, 16:14
            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28330048,wladimir-putin-o-wojnie-w-ukrainie-rosja-nie-miala-wyboru.html#e=RelRecImg5
            • ewa9717 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 12.04.22, 18:02
             Skąd my to znamy...
             • wodnik33 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 12.04.22, 21:27
              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28329868,straz-graniczna-wita-w-guantanamo-migranci-z-bialorusi-o.html#s=BoxOpMT

              bardzo paskudne wiadomości sad((((
              wstyd !!!
              • dociek Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 12.04.22, 21:53
               Fakt. To całkowicie kompromituje nasze państwo i jego władze.
               • dociek Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 12.04.22, 21:56
                Święty Putin. Zgroza i załamka całkowita.

                Putin porównany do św. Pawła. Przyszedł na świat, aby nawrócić

                Na coś takiego aż brakuje słów. Jedna z rosyjskich sekt miała modlić się do Władimira Putina - człowieka, który rozpętał wojnę w Ukrainie. Założycielka sekty ogłosiła prezydenta Rosji... wcieleniem apostoła Pawła.

                Brzmi jak wyższy poziom abstrakcji, ale w Rosji to rzeczywistość. Swietłana Frołowa założyła jedną z najbardziej kontrowersyjnych sekt na świecie.

                W jednym ze swoich przeszłych żyć był księciem Włodzimierzem i ochrzcił Rosję. Teraz Władimir Władimirowicz będzie musiał ponownie ochrzcić nasz pogański kraj - głosiła już 10 lat temu Frołowa.

                O sekcie pisał wtedy m.in. Reuters. Publikowano zdjęcia modłów grupy w jej świątyni w wiosce Bolszaja Jelnia pod Niżnym Nowogrodem.

                Sekta zrzesza kobiety, które są przekonane o świętości Władimira Putina. Modlą się one przed jego portretami. Niektóre z nich są ucharakteryzowane na prawosławne ikony.
                • iryska2604 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 12.04.22, 22:24
                 Trudno ich zrozumieć ale to jednak inny świat , może on ma rację

                 Wiktor Jerofiejew: Na ulicach, w metrze, w autobusach w ogóle nie widać, że gdzieś Moskwa prowadzi wojnę Jerofiejew: Rosja w waszej optyce musi być Europą. Z jakiej racji?

                 wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28324346,wiktor-jerofiejew-rosja-w-waszej-optyce-musi-byc-europa-z.html#S.tylko_na_wyborcza.pl-K.C-B.5-L.1.maly

                 Weźmy nasze słowo „dacza". Po angielsku to „country house", po prostu domek na wsi. Ale „dacza", marzenie Rosjanina, pochodzi od czasownika „dać". Dobry, posłuszny niewolnik może coś dostać. Daje władza, car daje, czynownicy dają. Rosjanin modli się, żeby dostać, i żyje po to, by dostać. A jak ktoś daje, może odebrać.

                 Europa myśli, że istnieją reguły, jakieś prawo rzymskie, zasady. Wiadomo to od czasów antycznych, od początków cywilizacji judeochrześcijańskiej, śródziemnomorskiej, jakkolwiek ją nazwiemy. U nas rządzi obyczaj koczowników Złotej Ordy. Kiedy czambuły gnają przez step, życie nic nie znaczy, ani własne, ani cudze.

                 Europejczycy uważają Rosję za cywilizowaną po europejsku, tylko czasami coś się w niej kitwasi. Całkiem spory kawałek Rosji leży w Europie, muzyka jest europejska, malarstwo, literatura. Ale Rosja nigdy Europą nie była, podobnie jak brytyjskie Indie nie były Anglią, choć mówią tam po angielsku. Nikt się temu nie dziwi, ludzie jeżdżą do Indii posmakować innej cywilizacji niż europejska. Tymczasem Rosja w waszej optyce musi być Europą. Z jakiej racji?

                 Zacytowałam fragmenty wywiadu - przeczytajcie resztę i jak myślicie, trafnie ocenił Rosjan?
                 W " Encyklopedii duszy rosyjskiej" napisał - Do kultu jednostki ciągnie nas [Rosjan] jak do padliny.
                 i to prawda, oni nie potrafią inaczej.Chyba coś takiego jak "dusza rosyjska " istnieje .I jak się czyta Jerofiejewa to ją czuć. Nie zapomnę spektaklu z Opanią w roli głównej - Moskwa - Pietuszki ...
                 • dociek Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 13.04.22, 02:53
                  Cały czas to powtarzam i o tym pisałem. Rosja to nie kraj i naród, to azjatycki, koczowniczo-militarny sojusz plemion moskali o mentalności ordyńców. Cywilizacja turańska, tj. tzw. "kozacko-moskiewska" wzorowana na Złotej Ordzie.
                  • alfredka1 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 21.04.22, 16:21

                   Bazy rosyjskie w Kaliningradzie. Wirtualna wycieczka po obiektach wojskowych Rosjan | Wiadomości ze świata - Gazeta.pl
                   • alfredka1 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 21.04.22, 20:03
                    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28359612,bazy-rosjan-zawsze-byly-widoczne-tak-wygladaja-te-przy-granicy.html#do_w=57&do_v=428&do_st=RS&do_sid=750&do_a=750
                    • estella50 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 22.04.22, 13:33
                     Podsyłam wideo z nagraniem rozmowy Putina z Szojgu. Znający się na rzeczy zwracają uwagę na mowę ciała Putina. Trzyma się 12 minut krawędzi stołu, ale noga mu chodzi cały czas. Twierdzi się, że ma objawy choroby Parkinsona. Ja widzę chłopa zapadniętego w siebie. twitter.com/LouiseMensch/status/1517132397959077888?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1517132397959077888%7Ctwgr%5Ehb_0_10%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fnatemat.pl%2F408604wladmir-putin-jest-chory-wedlug-poglosek-ma-parkinsona
                     • dociek Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 03.05.22, 17:50
                      Nie chcemy z nikim walczyć!!! Rossija na nikogo nie napadała! Broni tylko swoich granic! Nosz kur...!!! Ty pier*olony klecho!

                      twitter.com/i/status/1521450048596459521
                      • estella50 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 03.05.22, 18:11
                       Franciszek czeka cierpliwie, aż Putin łaskawie pozwoli jemu na spotkanie z sobą. Do Kijowa papież nie wybiera się. A w ogóle to Ukraina i w ogóle Zachód sami są winni wojnie. Bo trzeba było pozwolić NATO na szczekanie przy rosyjskiej granicy ?!
                       • ewa9717 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 03.05.22, 19:20
                        Straciłam wszelką sympatię i szacunek dla franka. Istny pacelli bis!
                        • alfredka1 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 03.05.22, 21:18
                         ot, zakłamany klecha !!!
                         ------------------------------------------------
                         • alfredka1 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 04.05.22, 10:43
                          W rosyjskich niezależnych mediach pojawiły się doniesienia o planach Kremla związanych z uroczystością Dnia Zwycięstwa, która przypada w Rosji 9 maja. Jedną z wizji Władimira Putina jest to, by zmusić 500 ukraińskich jeńców wojennych do tego, by przeszli przez Plac Czerwony w Moskwie w paradzie.
                          ---------------------------------------------------
                          wstrząsające ..... ! sad
                         • dociek Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 04.05.22, 13:47
                          Ognista Rossija, czyli podejrzane "alibi": faszyści z Ukrainy! Pacyfiści z Rosji!

                          Czy to nie dziwne, że w ostatnim czasie na terytorium Federacji tak często wybuchają wielkie pożary ruchomości i nieruchomości, zakładów, magazynów, lasów, maszyn? Okrutna, bezwzględna i wyniszczająca wojna toczona przez moskalską nazi-bolszewię przeciwko suwerennej i nieagresywnej Ukrainie daje nieoficjalne "uzasadnienie" dla tych pożarów, że to rzekomo efekt partyzanckiego, skutecznego działania na terytorium Rosji tajnych agentów z Ukrainy... rosyjskich podziemnych organizacji antywojennych, rudych antysemitów, cyklistów i poetów.

                          Pożary w Rosji to ostatnio częste zjawisko. Tym razem Ilja Ponomariow, były deputowany do Dumy Państwowej z Nowosybirska, przedstawił na Twitterze kolejne wideo, na którym widać płonące samochody pracowników Centrum Specjalnego Przeznaczenia FSB.

                          Pożary w Rosji, nawet w rejonie moskiewskim stały się już niemal codziennością. We wtorek według ustaleń portalu NEXTA, ogień pojawił się w magazynie prokremlowskiego wydawnictwa Proszeszczenie w okręgu Bogorodskoye. Pożar miał zacząć szybko się rozprzestrzeniać, przez co w niedługim czasie objął kompleks budynków o powierzchni 24 tys. mkw.

                          Pod koniec kwietnia ogień pojawił się na terenie zakładów chemicznych w Kineszmie w obwodzie iwanowskim. Rosyjscy dziennikarze niezależni sugerują, że pożary i awarie to działania dywersyjne przeciwników wojny z Ukrainą.


                          Otóż, mam co do tego pewne podejrzenia, że to jednak nie dywersja samych Ukraińców, czy też przeciwników wojny w Ukrainie, a tylko niszczenie przez rosyjskich decydentów, a zarazem kombinatorów i złodziei zbyt widocznych dowodów ich gigantycznej korupcji i złodziejstwa. Płomienie, popiół i efekty wielkich akcji gaśniczych skryją wszelkie, największe nawet niedobory, braki, złodziejstwa i kombinacje. Ogień to stara, sprawdzona metoda. Przykładowo, w Polsce przytrafiały się stosunkowo często pożary wysypisk śmieci.
                         • estella50 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 04.05.22, 17:15
                          To też jest proste nawiązanie do przemarszu hitlerowskich jeńców ulicami Moskwy. Tak samo Putin chce potraktować ukraińskich żołnierzy. Zgroza!
                         • alfredka1 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 04.05.22, 17:54
                          download.poczta.gazeta.pl/72446564/eyJhIjpbeyJtIjo0NjkzODQ4MTAsInAiOiIyIiwicyI6IjgwMHg2MDAifV0sIm1lIjoiZ2V0VGh1bWIifQ==/IMG-20220504-WA0001.jpg
                         • iryska2604 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 04.05.22, 19:46
                          Jak pisaliśmy w naTemat, jeńcy wojenni mają zostać publicznie upokorzeni przez Władimira Putina. 9 maja podczas Dnia Zwycięstwa aż 500 z nich ma zostać zmuszonych do udziału w defiladzie na Placu Czerwonym w Moskwie.

                          Chcecie przeczytać -otwórzcie sobie www.natemat.pl - nie podalam nawet linku artykułu bo opisy jak torturują jeńców nie sa do strawienia. I to ponoć żołnierz w rozmowie z matką opisuje. Miałam nadzieje że zoatalo tam jeszcze trochę normalnych ludzi , a widać że jest ich coraz mniej.
                         • alfredka1 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 01.06.22, 10:54
                          Rosja robi zrzutkę na wojsko. Ze składek kupują im nawet ziemniaki i cebulę - WP Wiadomości

                         • alfredka1 Re: Eto wojna, eto Rossija, eto russkij sołdat 01.06.22, 19:11
                          a Węgrzy ????
                          next.gazeta.pl/next/7,151003,28526909,zamiast-rakiet-500-litrow-wina-mszalnego-rumuni-wysmiewaja.html

                          .. zamiast walczyć niech czardasza tańczą ???/ ohydne !!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka