Dodaj do ulubionych

Kto głębiej w du*ę wlezie?

21.04.22, 11:02
Poczytajcie i szlag was trafi na ten absurdalny "kult jednostki". Ot trafił nam się Stalin, Mao i Kim Ir Sen.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek: — Skala osiągnięć życiowych, doświadczenie, wiedza, umiejętności i wielowymiarowość w działalności politycznej, społecznej na rzecz naszego kraju absolutnie predestynują Jarosława Kaczyńskiego do uhonorowania tytułem Człowieka Wolności. (…) Jarosław Kaczyński szedł zawsze drogą solidarności, która prowadzi ku wolności.

Premier Mateusz Morawiecki: — Jeszcze w czasach komunistycznych (Jarosław Kaczyński) należał do najbardziej zaangażowanych w działania opozycji demokratycznej. W obradach Okrągłego Stołu twardo negocjował polityczne reformy Polski. W latach 90. był aktywnym uczestnikiem przemian demokratycznych i wolnościowych, nie wahając się stawiać czoła wszystkim tym, którzy starali się zawłaszczyć Polskę dla swoich partykularnych interesów. (…) Dlatego możemy dziś uczciwie i z wdzięcznością powiedzieć, że Jarosław Kaczyński nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat stoi na straży polskiej wolności. (…) Europa cierpi na deficyt przywództwa. Europa – ale nie Polska. (…) Jestem przekonany, że dzisiejszy laureat waszej nagrody to przywódca wielkiego, największego formatu.

Wicepremier Piotr Gliński: — Jarosław Kaczyński jest, odwołując się do pewnej, nieprzypadkowej w kontekście laureata dyscypliny sportu, politykiem wagi superciężkiej, i to w skali nie tylko ogólnopolskiej czy regionalnej, ale także europejskiej. […] był i jest Jarosław Kaczyński niebywale wrażliwy na kwestię likwidowania barier wolnościowych w wymiarze ekonomiczno-społecznym, na przykład poprzez wielkie, realizowane w Polsce w ostatnich latach programy społeczne jego autorstwa, uwalniające polskie rodziny od podstawowych ograniczeń materialnych i deprecjacji kulturowo-godnościowej.

Wicepremier Jacek Sasin: — To dzięki premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu jesteśmy dzisiaj w lepszym położeniu niż wiele państw Europy. (...) Dzięki temu udało się przywrócić Polakom godność, zmniejszyć różnice społeczne, a z Polski uczynić kraj zdecydowanie silniejszy i zdolny mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Nagrodę (…) dla prezesa Jarosława Kaczyńskiego należy więc traktować jako wyróżnienie mu przyznane nie tylko w uznaniu za dalekowzroczną politykę wzmacniania Polski, ale przede wszystkim jest to nagroda dla autentycznego lidera, dla którego sprawy publiczne i interes Polski zawsze stanowiły najważniejsze credo politycznej działalności.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka