Dodaj do ulubionych

Możemy uznać się za kraj podwójnych standardów

01.05.22, 22:02
Pięknie byłoby zobaczyć opozycję z raportem komisarza praw człowieka w rękach. Bo granica na Białorusi nie daje zapomnieć

Od sierpnia 2021 r. trwa kryzysowa sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Miała różne odsłony. Pamiętamy obrazy grupy koczującej w Usnarzu Górnym, wywożone dzieci z Michałowa, koszmarną konferencję prasową polskich ministrów, atak na granicę sprowokowany przez Łukaszenkę. Do końca listopada 2021 r. trwał stan wyjątkowy, który przekształcił się w parawyjątkowy, regulowany ustawą. Budowany jest długi mur graniczny. Czas mija, a wciąż trzykilometrowy odcinek wzdłuż granicy jest wyłączony z normalnego funkcjonowania. Nie mają do niego dostępu aktywiści, medycy, działacze organizacji społecznych oraz humanitarnych. Straż Graniczna kontynuuje wywózki „poza druty". Jak informują działacze Grupy Granicy, jedna z kurdyjskich rodzin (łącznie z dziećmi) była wywożona 25 razy. Praktyka stosowania tzw. pushbacków (wywózek ludzi poza granicę) jest kontynuowana przez polskie władze, pomimo ich jawnej sprzeczności ze standardami praw człowieka, pomimo wystąpień rzecznika praw obywatelskich czy postanowień tymczasowych Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28388388,dopoki-nie-zostanie-wyjasniona-sprawa-granicy-polsko-bialoruskiej.html#S.W-K.C-B.3-L.1.maly
I co na to miłosciwie nam panujący? Ano nic, budują mur a resztę pod dywan. Czy wszyscy muszą być równi?
Obserwuj wątek
   • dociek Re: Możemy uznać się za kraj podwójnych standard 02.05.22, 14:38
    Oni na prawdę wierzą we własną propagandę, którą sami stworzyli i tworzą nadal. Aberracja abstrakcji w abstrakcji. Niewidome i głuche dziecko w nieprzeniknionej mgle. I w takiej sytuacji, mam bardzo poważne obawy, czy kiedykolwiek odstąpią od samobójczej dla nich i zabójczej dla nas, nieustającej obrony swego wyimaginowanego ruskiego miru. To już kompletna paranoja.
   • dociek Re: Możemy uznać się za kraj podwójnych standard 02.05.22, 14:52
    Co do diametralnie odmiennego traktowania migrantów ekonomiczno-wojennych z białoruskiej granicy i uchodźców ewidentnie wojennych na ukraińskiej, to można niebawem spodziewać się potopu ciemnoskórych migrantów z Afryki, w konsekwencji światowego upadku żywnościowego wywołanego kryzysem klimatycznym wzmocnionym zapaścią zaopatrzenia w żywność. Wojna cywilizacji europejskiej z nazi-bolszewicką, moskiewską ordą zagraża afrykańsko-azjatyckim i nawet światowym głodem i związaną z tym, wędrówką ludów.
    I jakie zasady ochrony, czy tez otwarcia naszych granic zaproponują PiSsmani?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka