Dodaj do ulubionych

Czy to już czas na nową miłość?

21.07.22, 21:58
Moja przyjaciółka ponad rok temu rozstała się z facetem. Była z nim 6 lat. Od tamtej pory jest sama. Czy to już pora na nową miłość? Ona uważa, że jeszcze za wcześnie. Wydaje mi się, że już rany się zabliźniły. Ma 60 lat. Ma dorosłe dzieci poza domem. Mieszka sama na wsi w dużym domu. Co o tym myślą 60- letnie kobiety? Ja uważam, że powinna się z kimś związać, lepiej się czasem pokłócić, niż być samotnym w 4 ścianach
Obserwuj wątek
    • iryska2604 Re: Czy to już czas na nową miłość? 22.07.22, 06:28
      To zależy.... Od śmierci męza minęło 3 lata i też zostałam sama...i żyję. To jest bardzo indywidualna sprawa a czasem gorsza jest samotnosc we dwoje bo i taka jest.
      • xdanax Re: Czy to już czas na nową miłość? 22.07.22, 07:58
        Szwagier zmarł w 2002 roku.
        • alfredka1 Re: Czy to już czas na nową miłość? 22.07.22, 21:35
          Nie czas jest ważny ....
          ważne jest by napotkać wlaściwego człowieka
          i potem nie wzbraniać się przed dalszym, wspólnym bytowaniem.....
          • iryska2604 Re: Czy to już czas na nową miłość? 23.07.22, 15:06
            Otóz to... A skad wiadomo że to bedzie miłosc a nie jakiś substytut?
            • xdanax Re: Czy to już czas na nową miłość? 23.07.22, 15:28
              Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz- w życiu piękne są tylko chwile...
              • dociek Re: Czy to już czas na nową miłość? 24.07.22, 01:15
                Z miłością irysko, to nigdy nie jest wiadomo, jak to wyjdzie? Totto-lotto jest chyba jednak pewniejsze ;p
                Ale dopóki się to coś udaje i są choćby śladowe możliwości, kochać i zakochiwać się trzeba.
                Choćby dla zdrowia.
                • xdanax Re: Czy to już czas na nową miłość? 22.08.22, 14:58
                  Rozmawiałam wczoraj z przyjaciółka telefonicznie. Powiedziała mi,ze nie jest stworzona do życia z telewizorem. Zapraszałam ją chociaż na ławkę przed domem, ale bała się, u nas jest koronawirus. Nie dla każdego jest samotność. Dzieci wpadną, pojadą i dalej pusty dom.
                  • aga-kosa Re: Czy to już czas na nową miłość? 24.08.22, 09:19
                    W "Lokomotywie dziejów" jest fragment: ...Nie patrzeć na zmarszczki, odrosty i plamy
                    i pieszczot nie chcemy, choć jeszcze kochamy"

i Myślę, że jeśli się spotykają z sobą seniorzy, to raczej nie na seks, ale po to, by nie rozmawiać z lodówką, by na spacer nie wychodzić tylko na wieczorne msze, lub nakarmienie bezdomnych kotów. To miłe, kiedy senior idzie obok- tradycyjnie od strony ulicy, pomoże zdjąć okrycie, powiesić w szafie, podsunąć krzesło i nawet jeśli za kawę zapłacą solidarnie , to jednak ktoś był obok, mówił, oddychał...
                    Puszkin w "Piśmie Tatiany" napisał:
                    Gdyby choć czasem, w dzień szczęśliwy,
                    Choć raz w tygodniu, Pan przyjechał,
                    Gdyby została mi pociecha,
                    Że będę Pana znów słyszała,
                    Że sama słówko jakieś szepnę,
                    I dzień, i noc aż do następnej
                    Okazji będę rozmyślała…" smile aga
                    • xdanax Re: Czy to już czas na nową miłość? 25.08.22, 06:41
                      Masz rację, uwielbiam Puszkina.
                      • alfredka1 Re: Czy to już czas na nową miłość? 25.08.22, 21:14
                        Jak wyżej ...
                        /czytam w oryginale /
                        • aga-kosa Re: Czy to już czas na nową miłość? 26.08.22, 08:58
                          Alfredko, wczoraj w bibliotece na półce "do wydania" stał słownik rosyjsko-polski i w drugą stronę. Zaraz po wejściu zażartowałam, że ktoś nieopatrznie wydał, a kto wie czy nie będzie znowu potrzebny.
                          Jak wychodziłam - słownika na półce nie było.
                          Literatura, a szczególnie poezja rosyjska tak pięknie o uczuciach mówiła;
                          Ja pomnju czudnoje mgnowienije
                          pieriedamnoj jawiłas ty
                          kak mimolotnoje widjenie
                          kak gienij czystoi krasaty
                          Och niechby TAKI KTOŚ siedział obok i tak miłe słowa szeptał do ucha .
                          Myślę samotni 60+ jak proletariusze - powinni się łączyć i sobie przynajmniej słowem pomagać smile aga
                          • xdanax Re: Czy to już czas na nową miłość? 26.08.22, 20:50
                            Ja was liubił...Cwietok zasochszyj, biezuchannyj zabytyj w knigie wiżu ja...Aniegin, dobryj moj prijatiel radiłsa na briegach Niewysmile ( napisałam tak, jak się wymawia)
                        • xdanax Re: Czy to już czas na nową miłość? 26.08.22, 20:47
                          Ja też czytam w oryginalesmile Znam wiele fragmentów na pamięć

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka