Dodaj do ulubionych

Nie sądzę, by się dogadali. To mentalność wschodu.

11.11.22, 22:00
Jest propozycja przerwania tej krwawej mordowni. Choć przypuszczam, że nie do przełknięcia przez żadną ze stron. Taki rezultat, to nie jest dla Rosjan, czy Ukraińców sukcesem, czy zwycięstwem.


Sołowiej [profesor politologii, Rosjanin] powiedział, że dokładne warunki umowy oznaczałyby rezygnację Rosji z wszelkich roszczeń do obwodów chersońskiego, zaporoskiego, donieckiego i ługańskiego, łącznie z obszarami okupowanymi od 2014 r. Krym miałby pozostać częścią Rosji, ale zostałby zmuszony do demilitaryzacji, co wiązałoby się z przeniesieniem Floty Czarnomorskiej. Dyskusja nad zmianą statusu półwyspu nie zostałaby podjęta do 2029 r.

Strefa zdemilitaryzowana o szerokości 60 mil zostałaby też utworzona wzdłuż granic Ukrainy z Białorusią i Rosją. Rosja musiałaby także zrezygnować ze swojej obecności wojskowej w Naddniestrzu w Mołdawii. Z kolei Ukraina

Jak twierdzi Sołowiej, sześć krajów zgodziło się zapewnić gwarancje bezpieczeństwa w ramach umowy. Nie wiadomo jednak, o jakie państwa chodzi. Gwarancje prawdopodobnie obejmowałyby sojusz, który miałby stanąć w obronie Ukrainy, gdyby została ponownie zaatakowana. Gwarantami prawdopodobnie byliby najbliżsi sojusznicy Kijowa – między innymi USA i Wielka Brytania — pisze Daily Mail.

Prof. Sołowiej stwierdził też, że Putin i jego ludzie uniknęliby zarzutów karnych w związku z wojną i mogliby pozostać u władzy. Ekspert przekazał, że propozycja była przedyskutowana między Kijowem a jego zachodnimi sojusznikami, zanim została przedstawiona najbliższym kręgom Putina, które miały pozytywnie zareagować na ten pomysł.
Obserwuj wątek
  • iryska2604 Re: Nie sądzę, by się dogadali. To mentalność wsc 12.11.22, 11:51
   Trudno to zrozumieć zwykłemu szaremu człowiekowi. Zresztą rosjanie to bardziej stan umysłu niż narodowośc...
  • raportkonsumencki.pl Re: Nie sądzę, by się dogadali. To mentalność wsc 19.11.22, 17:12
   lepiej dla wszystkich, gdybyśmy spokojnie doczekali jeszcze przed zimą końca wojny.
   -
   raportkonsumencki.pl/
   • iryska2604 Re: Nie sądzę, by się dogadali. To mentalność wsc 19.11.22, 17:19
    Oj, na to chyba nie możemy liczyć ,ale dobrze by było...
  • krakkrakusek1au Re: Nie sądzę, by się dogadali. To mentalność wsc 21.11.22, 17:23
   Według amerykańskich ekspertów Scotta Rittera i półkownika McGregora, Ukraina nie ma szans i zostanie zdenacyfikowana i spacyfikowana. Ten drugi uważa również, że Prezydent Andrzej Duda zachowuje się tak jakby uciekł z zakladu dla obłákanych. Dodatkowo twierdzi, że po zamarznięciu gruntu Rosjanie zaprowadzá porzádek na Ukrainie. USA i NATO nie posiadajâ wystarczajácych sił aby się skutecznie przeciwstawić rosyjskiej armii. Wywiady z Ritterem i McGregorem można ogládać na YuTube. Półkownik McGregor był głónym doradcá Sekretarza Stanu USA za Prezydenta Trumpa, posiada doktorat "Phd", napisał wiele ksiáżek i jest specjalistá do spraw wojskowych.Scott Ritter to ten co jako ekspert nie znalazł broni masowego rażenia w Iraku. Wywiady z nimi sá po angielsku. Ogládałem wywiad przeprowadzony również przez Polaka, niestety nazwiska nie pamietam.
   • iryska2604 Re: Nie sądzę, by się dogadali. To mentalność wsc 22.11.22, 18:17
    Jak tylko zobaczyłam twój nick wiedziałam co w trawie piszczy. Nie to forum na twoje poglądy.
    • krakkrakusek1au Re: Nie sądzę, by się dogadali. To mentalność wsc 23.11.22, 03:22
     Jakie poglády? To opinie amerykańskich ekspertów, ogólnodostępne na You Tube!
     • iryska2604 Re: Nie sądzę, by się dogadali. To mentalność wsc 23.11.22, 18:58
      Ja ciebie dobrze pamiętam
      • krakkrakusek1au Re: Nie sądzę, by się dogadali. To mentalność wsc 23.11.22, 23:28
       Strasznie się cieszę. Pozdrawiam.
       Ps. Tak przy okazji. Organizacja Narodów Zjednoczonych ostatnio uchwaliła rezolucję potępiajácá nazizm i neo-nazizm. Około 100 krajów głosowało za a ok 50 przeciw. Niestety USA, Australia, Polska i inne kraje uzależnione od Ameryki głosowały przeciw, a najludniejsze kraje takie jak Chiny i Indie za.
       • iryska2604 Re: Nie sądzę, by się dogadali. To mentalność wsc 27.11.22, 16:08
        "Rosjanie są sympatyczni, ale do czasu". Ekspert: Ich dusza jest autorytarna
        Koprz
        27.11.2022 12:02
        - Rosyjska dusza jest autorytarna, obrażona i nieuświadamiająca sobie własnego szowinizmu. Podobno tak jest z alkoholizmem. Jeśli ktoś wie, że cierpi na tę chorobę, to ma szansę, że z niej wyjdzie. A problem z Rosjanami polega na tym, że nie wiedzą, iż są nacjonalistami. Po prostu sobie tego nie uświadamiają - mówił w TOK FM Witold Jurasz, były dyplomata w Rosji.


        www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,29182611,rosjanie-sa-sympatyczni-ale-do-czasu-ekspert-bo-ich-dusza.html#s=BoxOpImg4

        Ciekawe Chyba dobrze autor określił Rosjan.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka