Dodaj do ulubionych

Mój pierwszy raz do Albanii 14-28.07.12 HELP

03.07.12, 22:00
Witam
Mam zamiar wybrać się ze znajomymi (6 osób) na wakacje do Albanii do Vlore. Poszukuje przydatnych informacji:
- jaką trasą najlepiej jechać (dlaczego niektórzy wybierają trasę przez grecję jak to jest sporo dalej?)
- czy są jakieś apartamenty 6 osobowe, może jakieś ciekawe namiary na noclegi we Vlore, nie muszą być to drogie hotele.
- może jakieś ciekawe lokalne miejsca które warto zobaczyć po drodze lub w okolicach
- jak byśmy chcieli jechać z noclegiem to gdzie warto byłoby się zatrzymać
- co warto zobaczyć w samej Albanii
- czy plaże są bardziej piaszczyste czy kamieniste
- co warto zabrać ze sobą
- czy warto wziąć jakieś swoje jedzenie?
- jak kształtują się ceny, jaką walutą najlepiej dysponować

Jak coś jeszcze ważnego lub ciekawego możecie doradzić to z góry bardzo dziękuje smile
Pozdrawiam
Krzysiek
Obserwuj wątek
    • amalinowski Re: Mój pierwszy raz do Albanii 14-28.07.12 HELP 03.07.12, 22:56
      Witaj,

dlaczego akurat Vlore...?

Polecam nastepujące relacje do przejrzenia:
      cro.pl/forum/viewtopic.php?t=37302
      www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=32480&start=330
      cro.pl/forum/viewtopic.php?t=29894
      A to moja relacja z zeszłego roku:
      cro.pl/forum/viewtopic.php?t=35083
      Hotele we Vlore:
      www.albania-hotel.com/albania/vlora/hotels-in-vlora
      albania-hotels.edialtour.com/hotels/albania/city/32/gj/gj2/title/Hotels-in-Vlora-Albania
      www.albaniaholidayhomes.com/
      choosealbania.com/cgi-bin/rez60load.pl?0012/bf0012.html
      Trasa przez Grecję jest po prostu szybsza i mniej męcząca moim zdaniem...

Pozdrawiam.
      Artur
    • dub4art Re: Mój pierwszy raz do Albanii 14-28.07.12 HELP 08.07.12, 21:05
      krisj1984 napisał(a):

> Witam
      > Mam zamiar wybrać się ze znajomymi (6 osób) na wakacje do Albanii do Vlore. Pos
      > zukuje przydatnych informacji:
      > - jaką trasą najlepiej jechać (dlaczego niektórzy wybierają trasę przez grecję
      > jak to jest sporo dalej?)

Moim zdaniem najlepiej pojechać trasą opisaną na tej stronie

www.albanian-riviera.net/albania-wakacje/
      czyli drogą E75 a później E65 (Słowacja, Węgry, Serbia, Macedonia, Albania)

Ci co jadą do Albanii przez Grecję, wybierają się najprawdopodobniej do Sarandy, która jest położona na południu kraju niedaleko od granicy z Grecją.

> - czy są jakieś apartamenty 6 osobowe, może jakieś ciekawe namiary na noclegi w
      > e Vlore, nie muszą być to drogie hotele.

Będąc we Vlore najlepiej skierować sie w stronę Orikum i Sarandy drogą nadmorską i poszukać po drodze kwater. Obie strony drogi usiane są hotelami i prywatnymi domkami - nie powinno być problemu ze znalezieniem miejsca. Problemem może być, żeby cała szóstka zakwaterowała się w jednym miejscu, ale z drugiej strony z taką grupą łatwiej negocjować cenę.

> - może jakieś ciekawe lokalne miejsca które warto zobaczyć po drodze lub w okol
      > icach

Zależy co się lubi robić na wakacjach. Szczerze mówiąc żeby wypocząć to lepiej jechać bardziej na południe na Albańską Riwierę w stronę Radhime, Orikum, Llogary, Dhermi, Himary lub Sarande. Vlore to raczej duże i hałaśliwe miasto. Jest tam kilka miejskich plaż ale w sezonie są bardzo zatłoczone i głośne.

> - jak byśmy chcieli jechać z noclegiem to gdzie warto byłoby się zatrzymać

Jadąc z Polski trasą opisaną powyżej, na nocleg polecam Suboticę - tuż za przejściem granicznym z Węgrami. Jest to turystyczna miejscowość na jeziorem Palicko z dużą ilością kwater, hoteli i pól namiotowych. Później po drodze można znaleźć jakieś motele , ale cenowo w sezonie może to dość sporo kosztować.

> - co warto zobaczyć w samej Albanii

To zależy co sie lubi robić na wakacjach, ja polecam Albańską Riwierę pomiędzy Vlore a Sarandą. Sporo przydatnych informacji jest na stronie podanej powyżej.

> - czy plaże są bardziej piaszczyste czy kamieniste

Jadąc z północy na południe, plaże piaszczyste przeważają w większości wybrzeża Adriatyckiego Albanii od granicy z Czarnogórą aż do Vlore, a później jest już duża przewaga plaż kamienistych wybrzeża Jońskiego.
      > - co warto zabrać ze sobą

Zwykle zabieram ze sobą sprzęt do biwakowania i jedzenie na 2, 3 dni.

> - czy warto wziąć jakieś swoje jedzenie?

Warto, na czas podróży i te rzeczy których w Albanii nie są zbyt dobre, np czarna herbata, dżem, pasztety, kabanosy.

> - jak kształtują się ceny, jaką walutą najlepiej dysponować

oprócz paliwa to ceny np żywności są sporo niższe niż w Polsce. Najlepiej zabrać Euro i wymieniać na miejscu na miejscową walutę (leki). Wszędzie są bankomaty, które akceptują standardowe karty z logo visa i master card i wypłacają lokalną walutę.
      >
      > Jak coś jeszcze ważnego lub ciekawego możecie doradzić to z góry bardzo dziękuj
      > e smile

Proszę uważać na albańskich kierowców, zwłaszcza na skrzyżowaniach i rondach gdzie nie obowiązują typowe zasady pierwszeństwa.

> Pozdrawiam
      > Krzysiek
    • zgrzywka Re: Mój pierwszy raz do Albanii 14-28.07.12 HELP 19.07.12, 15:11
      Witam.My również wybieramy się do Vlore ze znajomymi autokarem na początku sierpnia.Będziemy mieszkać w hotelu Denta. Mam trochę informacji z internetu i od znajomych,którzy tam byli.Zobacz tu:www.francuskie.pl/testy/8057 i tu :www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=33566 . Teraz jestem na etapie tłumaczenia niektórych potraw z kart restauracji ,zabiorę ze sobą hihi.
      Podaję gg: 6658097
      Pozdrawiam Monika
    • turystykaodpowiedzialnie.pl Re: Mój pierwszy raz do Albanii 14-28.07.12 HELP 12.04.13, 22:22
      Przedwczoraj jeden z projektów turystycznych z Albanii otrzymał super ważną nagrodę "Turystyka Jutra" - pewnie więc warto się tam wybrać i sprawdzić samemusmile Chodzi o "The Peaks of The Balkans", szlak turystyczny stworzony wspólnie z Kosowem i Czarnogórą promujące wzajemne relacje i współpracę. Trochę więcej o tym projekcie i link do nich tutaj. Jeżeli uda Ci się tam dotrzeć, to napisz koniecznie czy wartosmile.
    • xxxxxx1223 Re: Mój pierwszy raz do Albanii 14-28.07.12 HELP 25.06.17, 11:34
      jadę tydzień później...
      Węgry-Serbia-Macedonia-Grecja-Albania
      jak dojedziesz na początku tygodnia to bez problemu znajdziesz w godzinę noclegi/zdecydowanie lepszy poziom niż w Chorwacji/
      Budapeszt, Skopje, w drodze powrotnej Ohryd w Macedoni
      nic poza ....
      kamieniste
      2-3 podkoszulki, 2 pary spodenek, sandały, klapki, okulary słoneczne, kosmetyki - no może po drodze przyda się cienki polar
      jedzenie?? obiad 12-25 zł/ kebab+frytki+kola+surówka -/12-15 zł
      wymieniać bezpośrednio po przekroczeniu granic Serbi, Macedoni, Albani..
    • bodek_69 Re: Mój pierwszy raz do Albanii 14-28.07.12 HELP 15.07.17, 08:45
      Byłem kilka dni temu w Tiranie samochodem. Wracaliśmy z Grecji szlakiem bałkańskim. Mogę tylko doradzić, żebyście mieli gotówkę (może być euro). W bardzo wielu miejscach nie akceptują płatności kartą. Nawet na stacjach benzynowych sieciowych. Nie miałem ich Leków (ich waluty) i na stacji musiałem płacić Euro. Trochę ze stratą dla mnie.
      Ceny podobne jak u nas. Albania wcale nie jest taka tania. Suflaki w barze w centrum handlowym 400 leków = 14 zł. Pepsi 0,33 150 leków = 5,25 zł
      Jak jedziecie samochodem generalnie oczy dookoła głowy. Albańczycy nie wiedzą co to przepisy drogowe. Jeżdżą jak im akurat się spodoba, ale co ważne nie widziałem żeby była jakaś stłuczka. Apogeum tego zjawiska występuje w Tiranie. Tam na rondach jest jazda ekstremalna. Każdy wjeżdża z każdej strony jak tylko zobaczy kawałek wolnego miejsca.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka