Dodaj do ulubionych

Albania 2014 (którą drogą , stan dróg)

20.03.14, 19:02
W lipcu wybieramy się do Ksamil na wakacje i tu mam pytanie do osób które już odwiedziły ten kraj o parę cennych porad.Zdecydowaliśmy się na przejazd przez całą Albanię od granicy MNE ponieważ z Śląska mamy +/- 1600 km (Budapeszt-Sarajevo-Podgorica) w Bośni mamy zaklepany nocleg tuż przy granicy z MNE więc na drugi dzień zostaje nam około 600 km , 200 km po MNE które znamy ale zostaje nam 400 km po Albanii.
Mamy zamiar jechać drogami SH1 - SH52 - SH2 - SH85 - SH4 - SH99 - SH98 - SH81 dobry wybór jaki stan jest tych dróg i ile potrzebuję czasu by przejechać ten odcinek?
Wiem że można jechać przez Grecję ale to około 300 km dalej + opłaty drogowe , zresztą w zeszłym roku jadąc na Lefkadę dużo straciliśmy czasu na granicy Macedonii więc ta opcja raczej odpada,a z drugiej strony chcemy zobaczyć Albanię a nie tylko kawałek wybrzeża.
Jeśli ktoś może pomóc proszę o :
- w/w trasa jest OK
- stan dróg ( z tego co wyczytałem jest z roku na rok co raz lepiej)
- stacje paliw (płatność kartą?)
- orientacyjny czas przejazdu w/w trasy (Albania)
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • ma.ci.ej Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 21.03.14, 09:25
   Prościej jakbyś napisał miejscowościami a nie numerami dróg, bo musiałem rozszyfrowywać z mapą, co miałeś na myśli.

   Ale w temacie:
   - od granice Mne do Szkodry nie jechałem, ale z tego co czytałem jest ok.
   Dalej od Szkodry SH1 jest przyzwoitą drogą, w większości jednopasmową, miejscami dwupasmową. Zmorą są miasta (nie ma w ogóle obwodnic) i miastach stracisz najwięcej czasu. Szkodra, Lezha, Fushe-Kruje, Vore (do już na końcu SH52) - w każdym z tych miejsc możesz stracić od kilku do nawet 30 minut (w zależności kiedy jedziesz). Od Vore do Durres prawdziwa autostada (uwaga na kontrole, często stoją z radarami), w Durres znowu przejazd przez miasto i znowu z 15-30 minut straty. Dalej do Fier znowu dobra droga (parę minut straconych w Lushje). Fier to koszmar - koszmarnie zakorkowane duże miasto i odcinek SH8 do węzła z SH4 fatalny (kręty dziurawy z masakrycznie dużym ruchem - strata minimum 30 minut). Dalej przez Tepelenę do Gijokastry ekspresówka. W ubiegłym roku w remocie (duże fragmenty bez asfaltu), ale podobno (tak ktoś pisał na forum) już ten remont się skończył. Jeśli faktycznie się skończył, to na tym odcinku jedziesz praktycznie cały czas 90-110 km/h (mało miejscowości, prosta dobra droga). I na koniec SH78 - dobra nawierzchnia, ale to kręta droga przez góry. Jak utkniesz za ciężarówką to możesz jechać i 20-30 km/h i nie będziesz miał gdzie wyprzedzić, ale możesz równie dobrze przejechać bez takich atrakcji.
   Reasumując szacowałbym tak (ale jeśli jedziesz w sobotę, to może być duuużo dłużej, zwłaszcza między Szkodrą a Fier):
   Mne - Szkodra 1 godz.
   Szkodra - Durres - 2 - 2,5 godz.
   Durres - początek SH4 - 2-2,5 godz.
   cała SH4- 1,5 godz.
   SH99 do Sarandy - około 1 godz.
   Z Sarandy do Ksamil to już chwila.
   Razem wychodzi około 8 godzin, czyli średnio ok. 50 km/h - a taką właśnie prędkość srednio osiągałem na głównych trasach w Albanii (na bocznych musisz zakładać około 30-40 km/h).
   O stan dróg nie obwawiaj się - na głównych trasach nie ma problemu.
   Kartą nie zapłacisz praktycznie nigdzie (nawet jeśli jest naklejka Visa na stacji, to i tak to nic nie znaczy). Bez problemu natomiast zapłacisz w Euro i to po kursie w miarę normalnym, a nie jakimś paserskim.
   Też uważam, że absolutnie nie warto jechać przez Grecję, ale jadąc tą trasą bez żadnym postojów wiele z Albanii nie zobaczysz. Jeśli chcesz zobaczyć coś więcej pomyśl o jakimś noclegu w Albanii, wtedy miałbyś czas coś zobaczyć.


   • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 21.03.14, 19:28
    Witam,
    wielkie dzięki za opis - naprawdę cenna lektura.Albanię będziemy pokonywać tam w niedzielę a powrót planujemy w piątek.Mam jeszcze pytanie co do ostatniego odcinka , jechać SH99 czy wybrać SH78 na mapie wygląda na to że od Jorgucat jedna i druga prowadzi do Sarande przy czym SH99 wydaje się bardzo bardzo kręta?
    Orientacyjna cena ET95 ?
    Orientacyjny kurs za 1 euro ?
    Z Bośnii(Foca)chcemy ruszyć rano koło 8 więc myślę że na 20-tą do Ksamil dojedziemy?
    To tyle na razie,czytam wszelkie informacje na temat Albanii i cierpliwie czekamy na urlop.
    Pozdrawiam
    • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 22.03.14, 19:28
     Przez Bośnię jechałem dwa razy jest to trasa bardzo piękna ,widokowa ale i bardzo męcząca oraz powolna,myslę że lepiej jest jechać przez Grecję lub przez Macedonię i Ohryd.
  • llydiaa-82 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 22.03.14, 20:48
   hmmmm z tym ubezpieczeniem to na Albanie przesadzona sprawa ponieważ po pierwsze żaden mechanik tego nie honoruje chce po prostu pieniadze po drugie tam nie ma typowych firmowych serwisów do aut . To samo tyczy się słuzby zdrowia która jest w pół prywatna w sensie takim że na ubezpieczenie zagraniczne nie masz co liczyc po prostu coś w zamian za usługę czyli idziemy do szpitala na kroplówkę bo się zatrulismy i normalne jest że dajesz lekarzowi jakieś 500 lek czyli okolo 3 euro i on się cieszy klepie po plecach i robi co Ci potrzeba abyś wyzdrowiał wink
   • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 23.03.14, 07:57
    Co do wyboru trasy specjalnie wybraliśmy drogę przez Bośnię ponieważ będzie to mój już 3 przejazd przez ten kraj tak więc drogę znam bardzo dobrze,zgadza się że kolejny raz będzie możliwość podziwiania przyrody szczególnie od Sarajeva i dodatkowo po drodze nad rzeką Drina mamy nocleg.Drugim argumentem za jazdę przez Bośnię są koszty jest bliżej niż przez Grecję +/- 300 km , brak opłat drogowych(Bośnia - symboliczne chyba 1 euro,MNE,AL).A chyba najbardziej przemawia do nas fakt że całą Albanię będzie nam dane przejechać.
    Zawsze co roku mamy ubezpieczenie od kosztów leczenia,informacje z ubezpieczalni mam że zabrać rachunek za usługę chyba że coś poważnego wtedy proszą o kontakt (odpukać).
    Pozdrawiam
    • ma.ci.ej Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 24.03.14, 09:08
     Od SH4 do Sarandy jest praktycznie jedna droga i jest to SH99 przez Bystrice (obok "Niebieskie oko"- polecam), a kawałek dalej hodowla pysznego pstąga (napis przy drodze "Troffte"). Wiem, że na mapie jest jeszcze SH78, ale po drodze nie ma żadnego skrzyżowania z drogą, która budziłaby zaufanie.

     Co do ubezpiecznie i Pani, która tu ciąglę spamuje swoją porównywarką In....o, to należy ją ignorować, po wstawia swoje niezgodne z regulaminem posty niemal pod każdym nowym wątkiem. Oczywiście, że do Albanii żadne ubezpieczenie nie jest potrzebne, to nie np. Szwajcaria czy Francja, gdzie ewentualnego koszty leczenia zrujnują przeciętnego turystę.

     I jeszcze prośba do "Zbyszek72" - opisz trochę trasę przez Bośnię. Ja jeździłem zazwyczaj przez Belgrad - Skopje, raz przed Belgrad i Czarnogórę i właśnie zastanawiałem się, żeby następnym razem zwiedzić kawałek Bośni (ostatni raz byłem w Bośni chyba z 10 lat temu)
     • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 24.03.14, 22:31
      Droga przez Bośnię:
      Samać (HR/BiH)-Scepan Polje(BiH/MNE) nr drogi od granicy do Sarajeva M17/E73 - od Sarajeva M18/E762 około 320 km w tym +/- 70 km autostrady Źenica-Sarajevo za około 1 euro (2010/2012).Oznakowanie dobre.

      Stan drogi bardzo dobry,dużo stacji paliw i restauracji można płacić kartą(tanie paliwo i jedzenie),Policja w terenie zabudowanym kontroluje prędkość ale nie jest jej dużo w przypadku zatrzymania okazać skruchę i trochę uśmiechu...

      Trasa na całej długości bardzo atrakcyjna widokowo za Sarajevem co raz lepiej,a od Brod to już uczta dla oczu ! KONIECZNIE NALEŻY TEN ODCINEK POKONAĆ ZA DNIA ! Droga na odcinku 20 km momentami tylko na jedno auto po przejechaniu granicy tunel za tunelem!

      Będzie to mój już 3 przejazd tą trasą i muszę przyznać że mam ciągle apetyt na te widoki.
      • mac641 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 04.04.14, 00:23
       Czy ktoś wie kiedy będzie ukończona autostrada z Elbasan do Tirany ?
       Ile zajmie mi czasu dotarcie z Ochrydy do Tirany ?
       • ma.ci.ej Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 04.04.14, 09:30
        Około 3 godzin (nie licząc granicy). A że na granicy urzędnikom sie raczej nie spieszy to dolicz ok. 1 godziny (ale może się zdarzyć, że przejedziesz granicę w 10 minut)
        • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 04.04.14, 14:40
         Czy te przekraczanie granicy to norma każdego przejścia czy tylko opisane przez ciebie jest takie specyficzne.
         Znajomy w zeszłym roku na granicy Kakavia stał 4h !
         W 2010r w Muriqan 30 min.
         Pozdrawiam
         • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 04.04.14, 18:02
          Rok temu wjeżdżałem od Ohrydu do albanii przejazd trwał 5min było to w lipcu z resztą nigdzie na całej trasie nie było kolejek.
          • olza78 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 06.04.14, 09:39
           Dwa lata temu jechałem z Ulcinj do Tirany I Kruji. Autostrady to nie są ale nie było z jazda problemu.
           • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 06.04.14, 13:34
            Czy ktoś jechał drogą Ohryd-Korce-Erseke-Leskovik?jeżeli tak to jaki jest stan dróg i w jakim czasie można tę drogę przebyć.
         • ma.ci.ej Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 07.04.14, 09:14
          30-minutowy czas na granicy to raczej standard (mniej się zdarza, ale rzadko).
          Kakavia to w ogóle odrębny temat - tam się w sezonie zdarzają gigantyczne korki, gdy emingranci wracają z Grecji do Albanii na wakacje.
          Gdy ostatnio byłem w Albanii to ostrzegali w TV przed korkami na tym przejściu - można było stać 6-8 godzin. To w dodatku granica UE, więc wszystko trwa dłużej - dlatego zawsze uważam, że nie warto jechać do Albanii przez Grecję.
          Moje czasy oczekiwania z dwóch ostatnich lat:
          2011 wjazd E851 Ulcinj-Shkoder - około 1 godz. (korek do granicy ok. 1 km
          wyjazd SH79 Korca - Stenje - około 15 minut (żadnego auta na granicy, tyle zajęła urzędnikowi kontrola 4 paszportów i wprowadzenie ich do komputera)
          2012 wjazd Debar-Maquellare - na granicy chyba 3-4 auta, a i tak zeszło około 40 minut
          2013 wyjazd SH9 Elbasan-Ohrid - ponad 1 godzina, kilkanaście aut, makabrycznie wolna obsługa
   • kabutka Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 14.04.14, 09:08
    Ale nie jest tak źle, rok temu musieliśmy skorzystać z serwisu w Sarande - cali i zdrowi dojechaliśmy do Polski po tym zabiegu. A i koszt był bardzo przyzwoity. Bo za nowy akumulator Warty plus komputerowe sprawdzenie alternatora zapłaciliśmy ok 65 eu.
    I racja, był to mały lokalny warsztacik ?
    • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 14.04.14, 16:44
     Puk,puk w niemalowane... Są ale widoczne jakieś serwisy autoryzowane czy tylko zwykłe... Tak na wypadek pytam choć do tej pory zawsze udaje mi się zajechać i wrócić bezawaryjnie ... Zresztą jedziemy na 3 auta i każde z innej parafii...
     Pozdrawiam
     • kabutka Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 14.04.14, 22:23
      Nas do konkretnego serwisu - elektryka w Sarande, skierował Albańczyk u którego mieszkaliśmy w Ksamilu. Tak samo jak polecił jeden rodzaj stacji benzynowych - tych też tam sporo. To było coś z Castrati w nazwie.
      • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 15.04.14, 05:17
       Ale czy jadąc po drodze widać jakieś serwisy/salony Opla/VW itp...
       • kabutka Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 15.04.14, 08:47
        Widać salony, to tak, ale nie wnikałam czy z serwisami. Opla jest tam sporo.
        Tak jak ręcznych myjni i stacji paliw - jedno na drugim stoją przy drogach mniej i bardziej uczęszczanych. I szczerze polecam skorzystać z mycia auta. Chłopaki pracuja jak mróweczki, myją z zewnątrz jak i od środka. odkurzają, szorują tapicerkę za śmieszne pieniądze. Tylko gdzieś w centrum, na na poboczu smile

        Rany, nie mogę się doczekać lipca !
        • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 15.04.14, 18:11
         Ja też nie mogę się doczekać wyjazdu , my startujemy 26 lipca. Kupiłem mapę Albanii i co weekend patrzę gdzie i jak pojadę...
         W moim przypadku to akurat cały przejazd przez Albanię od północy aż po południe.
         Pozdrawiam
         • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 15.04.14, 22:07
          My równiez startujemy ale 5 lipca w skrócie Ohryd-Saranda-Kalampaka ,równiez nie mogę się doczekaćsmile
          • katja_24 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 16.04.14, 10:30
           To masz podobne plany do naszych. My też Ohrid-Vlore-Ksamil (tak mniej wiecej, miejsce pobytu w Albanii jeszcze do ustalenia) i powrót przez Kalampake smile Ale my wyjeżdzamy 20 sierpnia.
           • kabutka Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 16.04.14, 14:27
            To chyba w samym środku ich sezonu co ? Coś tak mi się wydaje, że u nich to rusza od sierpnia ???
            Rok temu jechaliśmy przez Chorwację z dłuższym postojem w Molunat i przymusowym we Vlore aż do Ksamil. Koniecznie chcemy teraz dotrzeć do Kruje, do południa, aby zdążyć na ichnie targi z rękodziełem, bo zwijają się koło 16 a my dotarliśmy tam nieco po czasie. Ale jak fajnie, pytając o drogę spotkaliśmy miejscowego, który na hasło Poland - od razu wyskoczył z okrzykiem, że był i wie gdzie to - sprowadził sobie auto od nas - nie powiem, miło było smile
            • katja_24 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 10:48
             No nie osłabiaj mnie, 20 sierpnia to środek sezonu? Obys się myliła...Zawsze jeżdzimy po 25 sierpnia i juz jest po wszystkim, ale w Albanii jeszcze nie byliśmy. W sumie do Vlore powinnismy dotrzec jakos 25-26 sierpnia. Podejrzewam, że bedzie jak wszędzie; końcówka sezonu smile
             • agrafka69 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 11:53
              Sezon w Albanii trwa tak naprawdę od połowy lipca do połowy sierpnia. Szczyt szczytów to sierpień. Po dwudziestym jest jeszcze ruch turystyczny, ale już jest zdecydowanie spokojniej, ale jeszcze dużo sie dzieje smile
              • katja_24 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 12:59
               To super, odpowiada mi taki układ smile
             • kabutka Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 14:44
              Tak nam mówili ten u którego mieszkaliśmy.
         • kabutka Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 16.04.14, 14:23
          My prawdopodobnie ruszamy 18-go, ale objazdowo, stacjonując nieco po drodze. Może się gdzieś spotkamy smile
          • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 16.04.14, 17:40
           No to trochę nas będzie po albańskich drogach jeździć w te wakacje ! My na 3 auta tablice śląskie i łódzkie do zobaczenia gdzieś między Shkoder a Ksamil.
           Pozdrawiam
           • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 16.04.14, 23:13
            No to my równiez na 3 samochody podkarpackie i małopolskie.
           • kabutka Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 08:39
            My na dwa niestety, tablice zachodniopomorskie smile

            Szerokiej i gładkiej drogi smile
            • ma.ci.ej Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 08:50
             Z roku na rok coraz więcej polskich samochodów w Albanii. W 2012 spotkaliśmy w ciągu tygodnia chyba za 3-4, w 2013 spotykaliśmy po kilka dziennie.

             A co do sezonu - po 20 sierpnia to już schyłek sezonu. Szczyt sezonu to pierwsze 2-3 tygodnie sierpnia.
            • katja_24 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 10:50
             A my sami jak palec, ale tez z zachodniopomorskiego smile
             • kabutka Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 14:46
              Na pewno na kogoś traficie - choćby taki jeden lokalny pijusek - siedział pod knajpą i na widok naszych rejestracji krzyknął "cześć, jak się masz" I wielki uśmiech big_grin widać, że nasi tam byli i to nie raz smile
              • katja_24 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 16:57
               smile
               Szczerze mówiac nie jadę za granicę, żeby szukać Polaków wink Ale czasem miło usłyszeć ojczysta mowę.
               Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, ile za granicą jest Polaków. Nie raz byłam świadkiem pieknej wiązanki, nierzadko puszczonej pod adresem pociechy naszego rodaka wink Nawet ze 2 lata temu pod Konzumem na Krku. Jak lecą k***y to wiadomo, że Polak sad
               Dlatego ja staram sie nie mówic za głośno, nie wiadomo, kto słucha big_grin
             • mac641 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 15:48
              zachodniopomorskie ale na kujawsko-pomorskich blachach też tam będzie
              • katja_24 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 16:58
               To widzę, że z naszego województwa silna ekipa będzie wink
               • mac641 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 18:00
                Co prawda na trasie się nie spotkamy, bo 19.07. przeskakujemy do Grecji, ale jest szansa, że zapewnimy ciągłość turystycznej okupacji Albanii.
                • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 17.04.14, 22:51
                 Nie wiadomo czy się nie spotkamy my przeskakujemy do Grecji 18.07 smile
                 • mac641 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 18.04.14, 02:42
                  Miras, ja przed Grecją też będę w okolicach Sarandy więc kto wie,
                  • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 18.04.14, 07:13
                   My zatrzymujemy się w hotelu Globus za Sarandą rezerwacja przez booking.com,będziemy tam od 9-18.07 tak że zapraszamy na kawkęsmile
                   • amol71 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 18.04.14, 08:56
                    Witam...to i ja podpinam się pod wątek- zachodniopomorskie będzie liczniejsze w tym roku o 1 auto w Albani, 16-30.08 Saranda i też hotel Globus a trasa głównie autostradami Praga Budapeszt potem na Serbię Macedonię i Ohryd aż do Sarandy. Trasa na dwa dni, pierwszy nocleg w okolicach Kudowy Zdr. rano wyjazd i na następny dzień ok południa na miejscu.
                    • kabutka Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 18.04.14, 11:51
                     My startujemy w nocy z 18 na 19 lipca i jeszcze nie wiemy jak daleko uda nam się dotrzeć. Poprzednio nocowaliśmy w Chorwacji na kempingu, bo my częściowo namiotowi jesteśmy. Ale taka jazda noc+dzień to męka dla kierowców jednak. A i trasa ciągle nie jest pewna do końca. Też chcieliśmy teraz Serbia, Macedonią i Ohryd.
                     • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 18.04.14, 12:15
                      Czyli oblężenie hotelu Globussmile
                     • katja_24 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 19.04.14, 10:57
                      My zawsze lecimy przez Niemcy, jest szybciej smile A w tym roku dalej przez Czechy chyba kawałek Slowacji, Wegry, Serbie, Macedonie i do Albanii smile
                      Skad startujecie? My z Koszalina.
                      • amol71 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 19.04.14, 17:16
                       My startujemy z Kołobrzegu czyli po sąsiedzku
                       • katja_24 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 20.04.14, 13:05
                        No proszę smile Prawie ta sama droga. Którędy jedziecie?
                        • amol71 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 21.04.14, 22:16
                         Katia_24...my podobnie tylko że z Kołobrzegu do Kudowy Zdr. tam nocleg i następnego dnia raniusieńko dalej Czechy kawałek Słowacji i już autostradami Węgry Serbia Macedonia koło Ochrydu planuje być na rano więc małe zwiedzanie kąpiel w jeziorze i dalej do Sarande, wariant taki jak wasz przez Niemcy jest też fajny praktycznie większość autosradami można dojechać w 24 h. jak ktoś jest wytrwałym kierowcą, też się ciągle zastanawiam nad jazdą przez Nimecy.
                         • katja_24 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 22.04.14, 11:04
                          Za jazdę przez Polskę to my dziękujemy wink Jechalismy tak bodajże do Zabljaka z MNE. W nocy, przez Poznan, Wrocław, autostrada na Katowice i przejście z Czechami. Nigdy więcej, wolimy przez Niemcy. Przynajmniej dopóki autostrada jest za darmo wink Resztę trasy widze mamy podobna. My pierwszy nocleg mamy zarezerwowany koło Suboticy, .
                      • kabutka Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 19.04.14, 23:54
                       My ze Szczecina smile

                       • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 20.04.14, 06:58
                        My z Rzeszowa smile
                       • katja_24 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 20.04.14, 13:04
                        To pewnie też lecicie przez Niemcy? Macie troche blizej niz my wink
                        • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 20.04.14, 13:49
                         katja_24 napisała:

                         > To pewnie też lecicie przez Niemcy? Macie troche blizej niz my wink
                         Nie wiem czy to było do mnie ale my lecimy przez Słowację-Węgry itd.- na pewno mamy bliżejsmile
                         • katja_24 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 21.04.14, 11:23
                          Do Kabutki wink
                          W Twoim przypadku jazda przez Niemcy raczej mija sie z celem. Zazdroszcze Ci, masz duzo bliżej, dojedziesz z jednym noclegiem. O ile nie zwiedzasz po drodze.
                         • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 21.04.14, 13:04
                          Powiem ci że mam jeszcze bliżej bo jadę tylko do Ohrydu i tam zostaję na 3 dnismile pozdrowienia
                         • kabutka Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 21.04.14, 21:52
                          Rok temu tak jechalismy. Teraz chcemy sprawdzić tą drugą trasę - tak jak miras. Ale na razie to jeszcze dalekie plany są.
                         • mrowkad Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 07.08.14, 23:24
                          Witam,
                          Widzę iż dużo Polaków w tym roku w Albanii będzie. My jedziemy z Wrocławia 15.08. Postój w Himare.

                          Szerokiej drogi.
                         • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 09.08.14, 07:04
                          Witam,właśnie wracam z Albanii przejechałem wczoraj całą Albanię od Ksamil aż po Podgoricę , drogi dobre lub wręcz idealne oznakowanie ograniczone do minimum ale bez nawigacji spokojnie da się przejechać , dużo stacji paliw ceny ET,ON +/- 5,50 zł , LPG +/- 2,50 , między Fier - Shoder dość duży ruch , Policji dużo ale sam już nie wiem kogo zatrzymują parę razy przejechałem trochę za szybko ale zero reakcji!Pozdrawiam
                         • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 09.08.14, 07:37
                          Z tą policją to jest tak że mają zalecenie nie zatrzymywania turystów, dlatego cię nie zatrzymująsmile
  • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 19.04.14, 11:15
   To my chyba najgorszą drogą minimum autostrad jedziemy przez cała Bośnię,Czarnogórę i Albanię nocleg po drodze w Bośni tuz przed granicą Czarnogóry,nawet przez Słowację jedziemy na skróty do Budapesztu...
   • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 19.04.14, 11:20
    Co do polisy ubezpieczeniowej to chyba Zielona Karta wystarczy ? Którą dostałem w tym roku gratis w ubezpieczalni + ubezpieczenie od kosztów leczenia czy coś jeszcze szczególnego na Albanię jest wymagane ? Assistance mam zawarte w AC!
    • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 19.04.14, 13:45
     Zielona karta musi być,ubezpieczenie podróżne czyli koszty leczenia itp również a w assistance najważniejsze jest holowanie-jakby co... ponieważ ja ci się zepsuje to i się naprawi, o mechaników można się tam zabić tak że nie ma problemu a firmy ubezpieczeniowe dają holowanie średnio na 100-200km i tu jest problem .Gdzie macie assistance i ile w tym jest holowania?
  • wiadomoszczek Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 24.04.14, 13:35
   Jeśli chodzi o Albanię do w zeszłym roku do Tirany ze Szkodry do Tirany była dobra droga jednojezdniowa. Korkuje się tylko do ronda w Lezhe. Dalej niestety nie jechałem. Na większych stacjach można Trzeba uważać na styl jazdy Albańczyków. Pozdrawiam
   • 1talea Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 25.04.14, 07:18
    Witam smile

    My wyruszamy z Rzeszowa 11.07 , a do Albanii przeskakujemy z Grecji 21.07 .
    • wegierka1 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 27.04.14, 13:04
     Witam !
     Widzę ,że dużo nas będzie w tym roku w Albanii smile
     My jedziemy w 2 samochody ze Śląska od 15 sierpnia - ale trasa troche inna - Wiedeń - nocleg w Mostarze + zwiedzanie ( wodospady Kravisa-Blagaj-Pocitelj) - nocleg w Dubrowniku ( po drodze Kotor-Vlora) - Saranda ( 10 dni + rejs na Korfu ) powrót przez Macedonie-Serbie (nocleg ) - Hajduszoboszlo (4 dni ) i do domu.
     Taki jest plan , a zobaczymy jak będzie po drodze smile
     Pozdrawiam
     Edyta
     • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 27.04.14, 16:17
      Dobry plan ,jakie są ceny rejsu na korfu napewno to już przestudiowałeś
      • wegierka1 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 27.04.14, 17:31
       Ceny rejsu 19,00 EUR w jedną strone.
       Szczegóły masz tu :
       www.ionian-cruises.com/prices.php
  • nums1 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 27.04.14, 23:02
   witam ! najlepiej jechać przez Grecję ,trochę dalej ale szybciej .w zeszłym roku jechałem w maju do Sarandy.wyjazd z Bielska Białej o 22.00 przyjazd na miejsce 18.00 ,wyszło 1720km. najgorsza droga do Budapesztu przez Słowację.Od Budapesztu do Salonik dwu pas ,włączam tempomat 140 i ogień.opłata przez Grecję parę euro około 300km .z Salonik to zwykła droga ale pięknie widokowa .wracałem prze Czarnogórę ,same góry i tiry .męczarnia do Sarajewa. kartą płaciłem bez problemu.ceny paliw mnie zaskoczyły nawet taniej jak u nas (trochę). jadę w maju da Sarandy na tydzień .ewentualnie na pytania mogę odpowiedzieć po powrocie .wszystkim życzeszerokiej drogi !
   • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 28.04.14, 21:57
    To czy lepiej przez Grecję to zależy ! W zeszłym roku leciałem właśnie przez Grecję z Rudy Śląskiej aż do samej Joaninna tylko autostradą ale za same autostrady zapłaciłem tam i z powrotem prawie 500 zł fakt że naprawdę szybko można jechać,a na niektórych odcinka to ile fabryka dała ale w moim przypadku cały zaoszczędzony czas na szybkiej jeździe zabrało przekraczanie granicy macedońskiej SRB/MC i MC/GR oraz bramki autostradowe chyba z 3 i na każdej odstaliśmy swoje a jednej to jak pokazałem kartę by zapłacić kazano jechać dalej - u nas chyba to nie możliwe ! W tym roku wybieram przez Bośnię dla samych serpentyn i widoków ale oczywiście to moje zdanie.
    Pozdrawiam
   • bezlog Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 05.05.14, 15:03
    Witaj.jadę do Albanii 8 maja i to do Sarandy . Jedziemy tam po raz pierwszy. Może wybierasz się w podobnym terminie?
    • nums1 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 06.05.14, 23:20
     witam! ja akurat wyjeżdżam 13 maja około 21.00 z Bielska .planuje przyjazd na 18-19 na drugi dzień bez noclegu.w zeszłym roku udało mi się w 20 godzin pokonać trasę ,ale było to z soboty na niedziele .nie wiem jak będzie w tygodniu.szerokiej drogi !
     • bezlog Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 07.05.14, 09:50
      Witam. No to się trochę miniemy . 15 maja ruszam do Polski . Szerokiej.
    • kwiatek1954 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 08.05.14, 16:37
     Witam.
     W tym roku postanowiliśmy z przyjaciółmi że wakacje spędzimy w Albanii w Sarandzie. Hotel LA PERLA mamy zarezerwowany od 25.08.do 7.09.2014. Czy ktoś może coś o nim napisać?
     Wyjeżdżamy z Warszawy, planujemy dwa noclegi po drodze. Jedziemy w dwa samochody - pięć osób. Zastanawiamy się jaką trasą pojechać? Za wszelkie porady będę niezmiernie wdzięczny. Poprzednie lata jeździliśmy do Bułgarii w okolice Sozopolu. Morze ktoś z wybiera się tym czasie do Sarandy lub okolicy i chciałby jechać w większej grupie to zapraszamy. Pozdrawiam
     • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 08.05.14, 17:57
      Witam!
      My jedziemy również do Sarandy z Rzeszowa przez Słowację,Węgry,Serbię,Macedonię przez Ohryd ponieważ tam zostajemy na 3dni i powrót przez Grecję.Rok temu trasa była taka taka sama ale wracaliśmy przez Bośnię dlatego że byliśmy w Thet i tym samym było bliżej-droga piękna ale męcząca.Myślę że na drugi rok polecimy bezpośrednio przez Grecję do Albani trochę dalej ale szybciej.
     • 1talea Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 09.05.14, 13:15
      Witam. Ja będę w hotelu La Perla i będę tam od 25.07 więc na pewno napiszę co i jak. Niestety opini na tą chwile nie ma. Ja jadę przez Grecję i mam spisane wszystkie ważne info jak jechać . To są zlepki z forum więc przepraszam za formę: "Najlepsza droga do wjechania do Albanii jest koło Konispolu jedziesz autostradą Grecka do samego wybrzeża do Igoumenitsy, autostrada nr drogi 2 , serpentyny małe i bezpieczne droga szeroka
      stamtąd w góre na Konispol. W pierwszą stronę od Ioanniny odbilismy na albanie to było gorzej .Z igumenisi ( nie wiem jak to się pisze smile) jedzie się dalej na Ksamil . Masz mały promik, żeby dostać się na druga stronę i od razu już będziesz w Butrin a stamtąd dalej jechać na Ksamil. A dokładnie ten promik jest w Butrint.
      Google map i nawigacja będzie puszczać odbicie w Ioanninie ale tędy nie jedź jeżeli chcesz trafić na promik.
      Z Grecji kieruj się na Konispol . To jest pierwsza miejscowość w Albanii od granicy.
      Tylko pamiętaj, ze jak miniecie granice to do Konispola nie skręcajcie . No i na koniec wracaliśmy do Grecji z Sarandy drogą SH98. Ten prom to jest taka duża tratwa i przepływa ze 100m. Wydaje mi się, że dużo nie będą wołać .Prom jest przy samym wejściu do Narodowego Parku, w którym są ruiny.)
      Nie ma możliwości nie trafić - prom znajduje się kilkadziesiąt metrów od wejścia do parku butrynckiego. Mieści kilka aut, kursuje wahadłowo praktycznie cały dzień

      "
      • wiadomoszczek Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 12.05.14, 18:01
       Witam. Jechał ktoś może do Albanii przez Kosowo? Z mapy wynika, że to najbliższa i najszybsza trasa (autostrada od Prisztiny). Pozdrawiam
     • kwiatek1954 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 16.05.14, 11:50
      Witam.
      Tak jak wcześniej pisałem wybieramy się z przyjaciółmi do Albanii w terminie 25.08-7.09.2014. Wyjazd z W-wy prawdopodobnie 23 nad rane. To co kolega wysledził w necie to jazda przez Kosowo jest trochę ryzykowna. Mogą być trudności na granicach. My mamy trasę obcykaną i jedziemy tak 1. etap W-wa- Nowy Sad w Serbii( ok 1000km) i tam nocleg, 2 ettap Nowy Sad - Struga w Macedonii( ok 700km) nocleg,, i 3 etap Struga - Saranda przez Vlorę wzdłuż wybrzeża (ok. 330km). Polskę, Słowację oraz Węgry do Nowego Sadu jedziemy drogami nie płatnymi. Co roku jeździmy na Węgry i mamy drogę obcykaną. Natomiast pozostałą trasą jedziemy autostradami. Pozdrawiam
      • kamoro Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 14.07.14, 10:39
       Witam.
       Znasz może ceny autostrad Serbia,Macedonia oczywiście aktualne,z góry dziękuję.
       • ma.ci.ej Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 14.07.14, 11:57
        Serbia - 1490 denarów ( ok. 13,5 Eur). Najlepiej płacić w denarach lub kartą, w eur jest 10-20 % drożej.
        Macedonia - tanio, można się nie zastanawiać ile kosztuje (do Skopje chyba 90 denarów , czyli 1,5 Eur, dalej zależy gdzie jedziesz - czy w stronę Gostivaru/Ohrydu, czy w stronę Grecji). W Macedonii znacznie zaokrąglają w góre przy płatności Euro (np. gdy masz zapłacić na bramce 30, 40 albo 60 denarów, to i tak płacisz 1 Eur, czyli ok. 61 denarów - nikt się nie bawi w centy)
       • kamoro Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 14.07.14, 11:57
        kamoro napisał(a):

        Witam.
        Znacie może ceny autostrad Serbia,Macedonia oczywiście aktualne,z góry dziękuję.
        • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 14.07.14, 19:46
         Tu znajdziesz wszystko o autostradach w Serbii , kalkulator odległości i kosztów też : www.putevi-srbije.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=1141:toll-free-highway-tickets&catid=22:putarine&Itemid=588&lang=en
         Pozdrawiam
         • kamoro Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 15.07.14, 17:13
          Dzięki wielkie
       • nums1 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 15.07.14, 01:06
        witam !przez Serbie do Macedonii są 4 płatne bramki .cena 3-2.5 -0.5-2 euro .można płacić bilonem euro ,resztę też wydają w euro.cena w jedną stronę.w Macedonii jest chyba z 6 bramek ,płaciłem 2x 20-3x30-1x50 cena w denarach macedońskich,płacisz w euro reszte wydaja w denarach .1euro =60 denarów.ceny paliwa w Serbii ;diesel 153 ,pb95 150 dinarów.A w Macedonii ;lpg -37, pb95 -80,diesel 67 denarów.szerokiej drogi.
       • miras59 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 16.07.14, 07:57
        kamoro napisał(a):

        > Witam.
        > Znasz może ceny autostrad Serbia,Macedonia oczywiście aktualne,z góry dziękuję.
        Serbia 15Eu Mcedonia około5EU
        • wegierka1 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 16.07.14, 09:18
         Witam ,
         wiekszość opłat w Europie znajdziecie tu :
         www.dalnicni-znamky.com/pl/
         • 72zbyszek72 Re: Albania 2014 (którą drogą , stan dróg) 29.07.14, 18:27
          Witam,w niedzielę przejechałem całą Albanię od granicy Hani i Hotit aż po Ksamil i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem stanu dróg prawie na całej długości trasy drogi są w dobrym stanie wręcz idealnym gorsze są tylko w miastach,oznakowanie między miastami dobre w mieście może go nie być wcale trzeba jechać intuicyjnie.Cała drogę przejechaliśmy bez korków dość dużo patroli policyjnych ale nikt nas nie zatrzymywał zresztą dużo wcześniej ktoś da wam światłami znać o takim patrolu.Uważać na rondach Albańczycy lubią wymusić sobie pierwszeństwo.Są odcinki autostrad ale one bardziej przypominają naszą "gierkówkę".Za Fier jest szosa SH4 szeroka nowiutki asfalt bardzo mały ruch aut aż prawie do zjazdu na Sarande, super krajobrazowo-widokowo i można nieźle podgonić.Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka