Dodaj do ulubionych

Albania - mój plan

22.05.16, 14:46
Zastanawiam się co zwiedzać w Albanii i wymyśliłem sobie taki "program":
- Gijokastra
- plaże Sarandy
- Berat- miasto tysiąca okien
- Szkodra- zamek Rozafa
- Tirana- plac Skandenberga, meczet Ethem Beja, Piramida, Most Garbarzy, Dom Osmański, Duresz
Co myślicie? Może przy okazji warto by było zobaczyć też coś obok. W Macedonii przykładowo Ochryda czy też Skopje. Coś jeszcze warto zobaczyć? Planuje wyjazd na jakieś 10-15 dni.
Obserwuj wątek
    • miras59 Re: Albania - mój plan 22.05.16, 17:49
      W Macedonii Skopje www.youtube.com/watch?v=6QY7e4yHBnk
      Skopje Krzyż Milenijny www.youtube.com/watch?v=vq953Ecl0y0
      Kanion Matka www.youtube.com/watch?v=3onWxhtGV_U
      ewentualnie Monastyr Bigorski www.youtube.com/watch?v=3onWxhtGV_U
      Ohryd www.youtube.com/watch?v=PtU7Coo8wnk
      Muzeum na wodzie www.youtube.com/watch?v=ZainndOOBOs
      Neum www.youtube.com/watch?v=DSdFGSSxJG4
    • begus9 Re: Albania - mój plan 22.05.16, 18:51
      Co do zwiedzania Albanii - to zalezy ile masz czasu i jaki transport. Plaze Sarandy akurat sa malo ciekawe, lepiej partia wybrzeza od Bunec do Dermi, Himare. Co do szczegolow miejsc wartych obejrzenia to zajrzyj tu :
      pixiland.info/pl.page07y.htm
      Milych wakacji w tym pieknym kraju zycze.
    • ma.ci.ej Re: Albania - mój plan 23.05.16, 08:47
      Plaże Sarandy można sobie podarować, zamiast tego warto zatrzymać się na którejś z plaż na riwierze albańskiej powyżej Sarandy. W Sarandzie warto wyjechać na wzgórze z zamkiem górujące nad miastem. I koniecznie niedaleki Butrint.
      Będąc w Berat warto pojechać do Corovode.
      Tylko popatrz na mapę, bo choć te miejsca, o których piszesz, są blisko siebie to czas dojazdu wcale nie jest krótki. Jadąc do Beratu weź pod uwagę, że dojazd osobówką jest tylko od jednej strony (no chyba, że masz auto 4x4).
      Ochryd - warto, Skopje - warto. Tylko zacznie Ci brakować czasu.
    • karolinkasabrina203 Re: Albania - mój plan 02.06.16, 20:57
      Całkiem ciekawy program. Chociaż ja bym jeszcze dołożyła Przełęcz LLogarj- na tych terenach można zobaczyć sarny, lisy, wilki i wiewiórki. W okolicy znajduje się wioska turystyczna, pełno tam drewnianych domków. Sarny czują się tam jak w domu i swobodnie tamtędy chodzą. Odwiedzenie tego miejsca jest ogromnym przeżyciem.
      A z jakim biurem podróży zamierzasz się wybrać? smile
      • jacekb90 Re: Albania - mój plan 03.06.16, 21:00
        Brałem różne opcje pod uwagę. Samodzielnie i z biurem. Oglądałem ofertę z Wytwórni Wypraw. Atrakcyjna cenowo, koło 1500-1600. 15 dni od wyjazdu do powrotu do Warszawy. Całkiem sensowy program mają. Na razie sprawdzam opcje smile Przy okazji w programie wycieczki jest zwiedzanie sąsiednich państw: Serbia (i Kosowo), Macedonia, Bośnia i Hercegowina. Wiele miejsc jest w programie, więc myślę, że warto. Miejsca w programie to: Sarajewo, Szkodra (jezioro Szkoderskie), Kruja, Tirana, Vlora, Berat, Gijokastra, Ochryda, monastyr Treskavec, Prizren, Prisztina, Tetovo, Skopje, Nowy Sad, Subotica. Co myślicie?
    • nikoli1 Re: Albania - mój plan 22.06.16, 22:08
      Ja też polecam plażę Himarę, szczególnie tą między skałami. Fajne są plaże w Ksamilu, niektóre kameralne na 30 leżaków, a stamtąd do Butrinti jest kilka kilometrów i warto tam pojechać i zwiedzić. Saranda nas też nie zachwyciła, to większe miasto i woda nie jest za czysta sad Za kilka dni jedziemy do ALBANII już 4 raz - jeszcze nam się nie znudziła. Długą podróż rekompensują widoki, ciepłe morze i klimat. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka