Dodaj do ulubionych

ile zapłacić za mieszkanie 2 pokojowe?

02.06.05, 15:30
Urgent! Mam problem firma za pośrednictwem której się wybieram do szkocji
zażyczyła sobie za 2 pokojowe mieszkanie 389F+89 council tax i wmawia mi,że
opłaty to już grosze .Ile wyniosą mnie w przybliżeniu opłaty?2 osoby gaz,
elektryczność, woda , tv , śmieci .Małe miasteczko ( bardzo )
Obserwuj wątek
    • effata Re: ile zapłacić za mieszkanie 2 pokojowe? 02.06.05, 16:45
      Czy dwupokojewe rozumiesz "po polsku" czyli dwa pokoje z kuchnia i lazienka,
      czy "po angielsku" (2 bedroom flat) czyli 2 pokoje + living room + kuchnia i
      lazienka? Jesli "po angielsku" to uwazam ze cena nie jest wygorowana. W
      Londynie 2 beds sa srednio po 200-250 na tydzien, 1 beds ok.150 za tydzien. W
      council tax zawiera sie juz wywoz smieci. Co do oplat to trudno mi sie
      wypowiadac, bo my nie placimy za wode. Gaz nie jest drogi. Ale nie wiem, jak to
      sie ma do zarobkow w Szkocji. Moze frakcja szkocka sie wypowie?
    • not_forget_me Re: ile zapłacić za mieszkanie 2 pokojowe? 07.06.05, 15:20
      właśnie moja przyszła wspólokatorka znalazła ogłoszenie dotyczące naszego
      przyszłego mieszkanka które dostaniemy
      2 bedrooms, 1 reception room, 1 bathroom.

TO LET: Ł395 P.C.M DEPOSIT: Ł790 A first and upper floor flat in the town centre
      convenient for all local amenities. The accommodation, which is in excellent
      decorative order, includes: Living room, modern fitted kitchen, bathroom with
      shower and two double bedrooms. Gas central heating. Garden. Outside store.
      Furnished. Council Tax Band B Sorry No DSS or Student applicants, Sorry No pets.
      Non smokers preferred.

Najbardziej cieszę się z garden , zawsze marzyłam o ogródku , wieczorem sobie
      można posiedzieć i się zrelaksować ale złość mnie bierze,że poszli na łatwizne
      za tą cenę można było wynająć 3 sypialnie i koszty poszły by w dół:( a tak
      będziemy uwiązane rok.kot zostaje w kraju:((((((((((((

Czy ktoś się orientuje ile wynosi Council Tax Band B ? I co to znaczy No DSS?
      • effata Re: ile zapłacić za mieszkanie 2 pokojowe? 09.06.05, 00:49
        Fajnie, ze udalo ci sie cos znalezc (my na razie bez rezultatu)
        Ale .... zebys sie nie rozczarowala tym ogrodkiem. Czesto to kiszka 2x3 z czego
        polowa zalana betonem. No ale moze w waszym mieszkanku bedzie inaczej.
        A jesli to jest upper floor, to ... co z dostepem do tego ogrodka i co z
        sasiadami na parterze?
    • not_forget_me Re: ile zapłacić za mieszkanie 2 pokojowe? 09.06.05, 19:32
      hmm
      ja mieszkanie dotaję w pakiecie, że tak powiem razem z pracą .Kolezanka
      wyszperała na necie adres zamieszkania który podała nam agentka a tam fotka
      domku szeregowca nie pamietam jak to sie zwie w angli, narożny domek i wydaje
      mi się ,ze dostajemy całość na dole living room , kuchnia a na górze sypialnie.
      Co do ogródka to już się o przyzwyczaiłam . Moi drodzy host opisali mi swój
      ogród jako miejsce niebezpieczne dla dzieci za sprawą stawu znjadującego sie
      jakoby w ich ogrodzie .Ja wchodzę a to nie ogród a skrawek trawnika a na nim
      oczko wodne wielkie jak miska do prania ;)Ale niektórzy potrafią wyczarować na
      takiej małej przestrzeni urocze miejsce do relaksu .Delektuję się programem
      Small Towns Gardens na BBC Prime . Niedzielne śniadania na trawie , Wieczory z
      kieliszkiem schłodzonego wina , urocze popołudnia na zielonej trawce z ciekawą
      lekturą w dłoni, romantyczne kolacje przy świecach .............;)
      • mama5plus Re: ile zapłacić za mieszkanie 2 pokojowe? 10.06.05, 14:35
        .Ja wchodzę a to nie ogród a skrawek trawnika a na nim
        > oczko wodne wielkie jak miska do prania ;)

Niestety slyszalam o dziecku ktore utopilo sie w takiej `misce`,
        na dodatek prawie juz wyschnietej :(
        Ja tez bym taki `pont` uwazala za niebezpieczny dla malucha.
        Pradziadek tutejszy ma oczko jak to sie ladnie po polsku nazywa ;)
        i gdy dzieci byly mlodsze, kazda wizyta to stres dla nas.

A mieszkanie - mysle, ze rozsadna cena, zwlaszcza, ze z opisu wynika, ze
        standard wysoki, dostep do ogrodka i umeblowane(!!!).
        W Kent napewno czegos takiego nie wynajelabys na te pieniadze. Umeblowane to
        cena srednio 100funtow wiecej miesiecznie.

To, ze male miasteczko tez moze byc bez znaczenia.
        Londyn jako miasto jest akurat bardzo drogi ale na prowincji wieksze miasta
        maja czesto nizsze ceny wynajmu niz male malownicze miasteczka czy wies.
        Podobnie council tax.
        My na wsi placimy cos w okolicy £130.

Trudno jednak dogodzic, zwlaszcza na odleglosc.
        Moi znajomi z kolei strasznie narzekali, ze w ramach pakietu wrzucono ich do
        klitki w stylu studio flat :)
        A moze ktos goscinnie do Was dolaczy kto by sie dorzucil do oplat w zamian za
        pokoj i dostep do kuchni? :)

• de9 Re: ile zapłacić za mieszkanie 2 pokojowe? 10.06.05, 17:01
            Witam, z tego co widzę, to dziwnie rozkładają się ceny. Więc przedstawię swoją
            sytuację. Mój pracodawca wynajął mieszkanie (2 sypialnie, living room, bathroom,
            kitchen) wszystko wyposażone, dodatkowo pościel, ręczniki drobny sprzęt AGD
            (toster, mikrofalówka itp.). W mieszkaniu będzie nas 4 - i każdemu z pensji
            miesięcznie potrącają Ł280 (co w sumie daje Ł1120). W to wliczony jest czynsz,
            podatek miejski i media, więc praktycznie o nic nie musimy się martwić. Czy cena
            nie jest zbyt wygórowana? Bo z tego co widzę, to można znacznie taniej sobie coś
            znaleźć.
            Pozdrawiam
            • mama5plus Re: ile zapłacić za mieszkanie 2 pokojowe? 10.06.05, 19:43
              To zalezy gdzie jest to mieszkanie.
              Jak dla mnie to strasznie wysoka cena. Nawet na Kent, ktory jest dosc drogi
              porownywalnie do innych regionow i nawet jesli mieszkanie wyposazone i z mediami
              (czyli co w takim razie bo chyba nie telefon ?- moze tv czyli jakies 10F
              miesiecznie i...hmm...internet(???) ) i council tax wlacznie.
              Ale jak na Londyn to moze normalnie.
              Czy w czynszu sa inne rachunki?- np za wode? Elektrycznosc, ew gaz? Te raczej
              nie sa wliczone bo to zaleznie od zuzycia (chyba, ze jakas inna forma)
              • de9 Re: ile zapłacić za mieszkanie 2 pokojowe? 10.06.05, 22:09
                Jest to mieszkanie w miejscowości Banbury, Oxfordshire. W opłaty wliczone jest
                zużycie wody, prądu, gazu (oczwiście - jeśli zużycie będzie większe - zostaniemy
                obciążeni dodatkowym kosztem). Nie będziemy mieli tam lini telefonicznej, ani tv
                ani internetu (to jeśli chcemy - na własny koszt sobie załatwiamy). Tak więc
                póki co płacimy Ł280 miesięcznie (od osoby) i o nic nie musimy się praktycznie
                martwić (hehe może tylko o jedzenie). Czy w tym przypadku jest to rozsądna cena?
                Czy ktoś na nas ładnie zarabia? :)
                • mama5plus Re: ile zapłacić za mieszkanie 2 pokojowe? 11.06.05, 11:22

Tak mi sie wydaje, ze troche wysoka ta cena.
                  Orientacyjnie, to jest agencja w Kent i za cos takiego:

www.fastcropit.com/gwfgr/html/templates/details.cfm?id=gwfi999000362
                  nie mieszkanie a domek, w wiosce pod Canterbury, umeblowany, wyposazony i w tym
                  jest juz council tax i oplata za wode-650 miesiecznie. Nawet po dodaniu oplaty
                  za prad( u nas przy 7osobowej rodzinie z elektrycznym ogrzewaniem(czesciowo
                  economy 7) i bungalow 4bd to 80F/miesiecznie, ew gaz to maksymalnie by mi
                  wychodzilo jakies 750F z czubem. Z drugiej strony jednak jesli to tzw shared
                  accomodation to wiem, ze drozej sobie licza niz np gdy malzenstwo/rodzina
                  wynajmuje. Srednio tak ok 200F od osoby miesiecznie( z reguly w okolicach 70-
                  80F tygodniowo-tyle, ze wtedy raczej 1 pokoj na osobe- bo w Waszym przypadku,
                  jak rozumiem beda przypadalo 2 osoby na sypialnie).
                  Poszukaj moze jakiejs agencji w okolicy ( wiele ma swoje oferty w necie) i
                  porownaj ceny - zwlaszcza w przypadku tych shared accomodation.
                  prywatne ogloszenia znajdziesz np tutaj:
                  www.adtrader.co.uk/
                  Po wpisaniu nr kodu wyskocza Ci najpierw okoliczne oferty
                  www.adtrader.co.uk/grouphome.php?group_id=9024&trader_id=9020
                  • natalia.brzeska do de9 11.06.05, 12:26
                    Cena jest bardzo wysoka. Ktos na Was chce sobie calkiem niezle zarobic.
                    Wkleje Ci swoj post z watku "Jak tutaj mieszkacie"

Ukochany wynajmuje 1-bedroom 10min od Oxfordu (bedziemy sasiadkami evian5 :-)
                    Placi 525, do tego council tax 74 i oplaty jakies 80 (wszystko miesiecznie
                    oczywiscie). Mieszkanie jest ladne, czyste w dosyc porzadnej okolicy (no
                    pomijam fakt ze w zeszlym roku tam kogos zabili, bo to sie wszedzie moze
                    zdarzyc :-)
                    Od jakiegos czasu rozglada sie za kupnem domu, ale jak juz evian5 pisala tu
                    ponizej 200,000 za 2-bedroom nie ma co nawet marzyc.

Razem wychodzi jakies 670 GBP. Wynajecie 2 bedroom to tylko 30-40 funtow wiecej
                    w tych okolicach. Z tego co sie zdazylam zorientowac mieszkania/domy/wynajem w
                    Oxfordshire sa strasznie drobie a czynsz wysoki. Jednak to, co Wam pracodawca
                    proponuje to stanowczo za wysoko, tym bardziej biorac pod uwage fakt, ze beda
                    tam mieszkac 4 osoby!
                    • de9 Re: do de9 11.06.05, 13:07
                      Niestety warunki dotyczące najmu mieszkania są nieodłączną częścią umowy o pracę
                      i przez rok jesteśmy uwiązani do tego miejsca (no chyba, że zostaniemy
                      zwolnieni ;)). Po roku czasu - wynajmujemy już mieszkanie na siebie, bądź sami
                      szukamy nowego lokalu. Mam nadzieję, że za takie pieniądze warunki będą
                      rewelacyjne i chociaż będzie ogródek :) Zresztą nie mam wyboru.
                      Dziękuję bardzo za informacje - dobrze wiedzieć jak wygląda sytaucja (zwłaszcza
                      w Oxfordshire). Pozdrawiam
                      • de9 Re: do de9 11.06.05, 13:25
                        p.s.
                        chociaż biorąc pod uwagę fakt, że płacę miesięcznie 280 funtów i nic mnie nie
                        obchodzi - nie jest tak źle :)
                          • natalia.brzeska Re: do de9 12.06.05, 12:50
                            A w jakim zawodzie?
                            Wiesz, nie będziemy tak daleko od siebie mieszkały, tak więc jak Ty się
                            zaaklimatyzujesz i ja się zaklimatyzuję to proponuję spotkanko w Oxfordzie. Co
                            Ty na to?
                            PS. Czy Raf to Twój chłopak?
                            • de9 Re: do de9 12.06.05, 13:00
                              Natalko - chyba powinnać zostać detektywem :) Raf to mój chłopak (z tym, że nie
                              ma na imię Rafał - jak nick mógłby wskazywać;)

a co do zawodu - to jestem inż. środowiska, na rzecz wyjazdu do UK zrezygnowałam
                              z pracy w administracji (specjalista ds. zbiorników ciśnieniowych ;)).
                              Co do spotkania w Oxfordzie - to oczywiście bardzo chętnie. Może dogadamy się
                              jakoś na 'priv' żeby forum nie zaśmiecać? (e-mail masakr[at]o2.pl)
                              • natalia.brzeska Re: do de9 12.06.05, 13:02
                                Tak, jakoś powiązałam jedno z drugim :-)
                                Już zapisałam Twój adres. Mój to gazetowy (przy "autor").
                                O ile dobrze pamiętam lecicie 17-go, tak? Ja 24-go. W razie czego zawsze służę
                                pomocą.
                                Pozdrawiam,
                                NB
                  • not_forget_me Re: ile zapłacić za mieszkanie 2 pokojowe? 11.06.05, 17:02
                    hmm moja agencja napisała mi,że opłaty to grosze ale taka odpowiedź mnie nie
                    zadowoliła bo ile wynoszą grosze dla pani z agencji angielskiej grosze to 50 F
                    a dla osoby która zaczyna pracę w uk to dużo. Ja dopiero zaczynam więc luksusy
                    mnie nie interesują . Po wielu naciskach otrzymałam odpowiedź,że opłaty mnie
                    wyniosą w okolicach 20F na osobę miesięcznie .Jakoś nie mogę uwierzyć
                    zwłaszcza,że de9 napisała o swoim mieszkaniu które wydaje mi się takie samo jak
                    moje i płaci 1120F. Dla dowcipu pani Hr z angli napisała ,ze jak nie będę
                    odkręcać na full ogrzewania to rachunki będą mniejsze :0
                    • de9 Re: ile zapłacić za mieszkanie 2 pokojowe? 11.06.05, 18:09
                      ha! nam powiedzieli, że gospodarz domu zademostruje jak optymalnie ustawiać
                      temperaturę w pomieszczeniach, żeby nie marznąć i żeby mniej płacić za ogrzewanie.
                      Dobrze - jak będę na miejscu - to zdam relację dot. mieszkania, warunków itp. (o
                      ile będę miała dostęp do internetu)
                    • deadeasy nasze oplaty 12.06.05, 11:55
                      My placimy (miesiecznie):
                      Council Tax ok £80 na miesiac (oplaty przez 10 miesiecy, rozne w zaleznosci od
                      domu/mieszkania i rejonu)
                      Prad ok £25 (bylismy przez rok w kredycie kiedy wszystkie zarowki wymienilismy
                      na energooszczedne)
                      Woda (bez licznika) ok £20
                      TV ok £11
                      Gas ok £25 (jestesmy w kredycie od kiedy zamontowalismy podwojne okna, juz
                      chyba trzy racy oddawali nam nadplacone pieniadze).

• mabmab Re: nasze oplaty 12.06.05, 12:24
                        > Gas ok £25 (jestesmy w kredycie od kiedy zamontowalismy podwojne okna, ju
                        > z chyba trzy racy oddawali nam nadplacone pieniadze).

Co to znaczy ' w kredycie' skoro wam oddawali?
                        • magda_niv mieszkanie w manchesterze 13.06.05, 10:17
                          Właśnie przeglądam oferty 2 bedroom flat w M. i ceny sa naprawde fajne. Z
                          agencji Emma Hatton (moze ktoś zna) emmahatton.co.uk/property-list.php?
                          status=LET&bedrooms=ALL&area=ALL&type=ALL&price=ALL&order=price&start=8

są tam mieszaknka od 550 - 650 funtów, ze zdjęć widać, że bardzo fajne chatki,
                          napewno doliczyć trzeba opłaty, ale i tak wydaje mi sie ok. Ja jade 9 lipca i
                          przez pierwsze tygodnie zatrzymam się u znajomych a potem coś wynajmę, bedize
                          nas 3 osoby.

Jak myslicie czy te ceny sa ok?? Ktoś sie orientuje jak wygląda własnie
                          sytuacja za wynajem w Manchesterze?

--
                          ***pozdrawiam serdecznie magda***
                        • deadeasy Re: nasze oplaty 13.06.05, 10:47
                          To znaczy, ze przy obecnym "rate" naliczaja nam oplaty. Czasem maja stan
                          licznika "estymowany" i naliczaja nam jak im "pasi" (tzn. pewnie wedlog sreniej
                          krajowej). No wiec tak sie kwota kumuluje. Co nam oddadza to zaczna naliczac
                          znowu (za duzo), placimy przez DD. Po jakims czasie nam oddaja i jestesmy na
                          zero. Znowy zaczna naliczac i pobierac przez DD ale jak przeczytaja w koncu
                          licznik to wychodzi na to, ze znowu nadplacilismy. Kolko graniaste. Koniec-
                          koncow placimy mniej bo nie musimy tyle ogrzewac mieszkania, BG o tym nie wie i
                          jak nam wysle "estymowany" rachunek (tzn. zabierze pieniadze z konta) to jest
                          on pewnie taki jak kogos kto ma pojedyncze okna i mieszka w domu lub na
                          parterze. My mieszkamy na 1-szym pietrze to nam sie mieszkanie nie oziebia
                          od "gleby". Nad nami tez jest jedno mieskanie wiec cieplo nie ucieka przez
                          nieuszczelniony dach.

Z telefonem byla podobna nieco sytuacja. Jestem z BT ale nie place co trzy
                          miesiace tylko mam "Monthly Plan". Uzgodnilam sume jaka bede im miesiecznie
                          placic (£49) no i wyszlo, ze place wiecej niz abonament+to co wygaduje.
                          Zwrocili mi ok. £250. Zmniejszylam wiec miesieczna kwote do £39. Musze jednak
                          zajrzec na moj on-line rachunek (bo mi nie przesylaja juz papierow do chalupy)
                          i zobaczyc jak moje Bt-owe konto "stoi". Moze znowu "wisza" mi pieniazki :))
                          • deadeasy no popatrz popatrz... 13.06.05, 11:11
                            Z ciekawosci zajrzalam w koncu na strone BT zeby sprawdzic co sie dzieje z
                            rachunkiem telefonicznym. Mam wiadomosc, ze znowu nadplacalam i w zwiazku z
                            tym oddadza mi £153 i automatycznie zmniejsza mieszieczne oplaty do £26.
                            Tak to ja lubie.
                            :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka