Dodaj do ulubionych

WIELKA BRYTANIA na nszych fotkach

31.12.05, 10:52
Wzielam incjatywe we wlasne rece!

W zwiazku z zainteresowaniem pokazywania zdjec zrobionych przez Nas samych z
Wielkiej Bytanii zalozylam forum "Wielka Brytania na naszych fotkach".

Kazdy z Nas ma teraz szanse pochalic sie swoimi fotografiami jakie zrobil na
wyspach. Pokazujmy urocze zakatki oraz te mniej ciekawe. Robmy zdjecia z
naszych miast i okolic.

Umieszczajac fotki przypisujmy je do polozenia na mapie aby latwo znalezc
miejsca warte zobaczenia.

Na dole strony znajdziecie "shoutout" gdzie mozna umieszczac swoje komentarze
i pytania.

Milej zabawy!

HOOANITA

TU LINK:

www.frappr.com/wielkabrytaniananaszychfotkach
Obserwuj wątek
      • eballieu Re: WIELKA BRYTANIA na nszych fotkach 31.12.05, 14:32
        Wiec wlasnie Jennifer - osoby, ktora zajmuje sie fotografia obawialam sie. Bo
        ja to taki fotografik jestem, jak zwykl mawiac moj przyjaciel fotograf.
        Zagladam od czasu do czasu do twoich zdjec. Zawsze tak mrocznie fotografowalas?
        Czy to taki etap? Kiedy zagladam do twoich fotek, to prawie zawsze ogarnia mnie
        strach. Tak ma byc?
        • neeki Re: WIELKA BRYTANIA na nszych fotkach 31.12.05, 17:43
          dodawaj co masz ;) mojej siostry facet fotografuje super i sie ze mnie nasmiewa
          i z mojej cyfrowki na programy;) A mnie sie chce smiac jak on stoi godzine i
          doprowadza ludzi do szalu zanim wybierze perfekcyjne ujecie ;) ja lubie
          fotografowac, nie zawsze mi sie udaje ale co tam :) zaraz cos dodam
        • jennifer_e Re: WIELKA BRYTANIA na nszych fotkach 31.12.05, 20:22
          eballieu napisała:

> Wiec wlasnie Jennifer - osoby, ktora zajmuje sie fotografia obawialam sie. Bo
          > ja to taki fotografik jestem, jak zwykl mawiac moj przyjaciel fotograf.
          > Zagladam od czasu do czasu do twoich zdjec. Zawsze tak mrocznie fotografowalas?
          >
          > Czy to taki etap? Kiedy zagladam do twoich fotek, to prawie zawsze ogarnia mnie
          >
          > strach. Tak ma byc?

Eballieu, mnie się nie obawiaj, nie gryzę ;)
          Nie chciałam nikogo zniechęcać ani odstraszać, ale same wywołałyście wilka z lasu :oP

A co do reszty Twojego postu to:
          Moim zdaniem fotografia, kiedy wykraczamy trochę poza zdjęcia z wakacji, to głównie sposób patrzenia na otaczający nas świat.
          Zawsze fascynuje mnie oglądanie fotek na zadany temat robionych przez kilka osób. Niesamowite jest to, że mimo iż obiekt jest jeden i ten sam to każda fotografia będzie inna, bo każdy z nas jest inny, inaczej widzi, co innego chce przekazać.

Co do mroczności i straszności moich fotografii, to nie wiem czy to jakiś etap. Chyba zawsze takie były, najstarsze fotografie w mojej galerii pochodzą sprzed jakiś 10 lat.
          Jestem raczej minimalistką jeśli chodzi o formę. Nie lubię zaśmieconych szczegółami kadrów. Odkąd fotografuję odtąd wolę czarno biały, ewentualnie sepię. Kolor jest dla mnie nieco przegadany. Zbytnio rozprasza.
          Nie lubię zdjęć, na których jest wszystko powiedziane do końca. Lubię, i staram się robić takie, w których jest jakaś tajemnica, coś niedopowiedzianego, za którymi kryje się jakaś opowieść.
          O strach raczej mi nie chodzi, ale jakiś niepokój, owszem ;)

Zresztą, zdjęcie karuzeli na plaży w Brighton jest przecież bardzo kolorowe i optymistyczne, nie? Moja koleżanka powiesiła je w sypialni swojej córki :)

No dobrze, o fotografii mogłabym długo rozprawiać, a tutaj trzeba już jakąś kieckę sylwestrową wdziewać!
          Szalonego Sylwestra wszystkim życzę :)))
          • eballieu Re: WIELKA BRYTANIA na nszych fotkach 31.12.05, 20:42
            Jennifer, musze odpisac jeszcze w starym roku. Nie chcialam aby moj e-mail tak
            zabrzmial. Ja lubie ogladac twoje zdjecia. Tylko znam najlepiej te londynskie.
            Stad ten mrok:-)
            Wiesz ja zawsze mam problem z moimi zdjeciami. Poza tym, ze ostatnio jako
            szczesliwa matka pstrykam meza i syna, to od zawsze lubilam, cos co pozniej
            odkrylam, ze nazywa sie fotografia spoleczna. Poczytalam, oj
            Bourdieu "Photografy" to taka moja "biblia" w tej dziedzinie.
            Ja pstrykam do szuflady. Moje zdjecia chyba najbardziej zna moj maz.
            Nie lubie pokazywac, nie zawsze. Czasem podsylam cos przyjaciolom, ktorzy
            pozniej pytaja sie "czyje to, bo dobre?", a ja mowie - moje, ale takie sobie.
            Dzis taka masa ludzi pstryka, ze nieco obawiam sie pokazywac.
            Moje to male dzielka, nie chronie ich z obawy przed krytyka, ale takich jak jak
            mnostwo na swiecie.
            Zmykam, bo maz caly dzien w kuchni spedzil. Mam nadzieje ze bedzie cos do
            jedzenia, a nie tylko dekoracje. Bo glodna jestem strasznie!!!!!!

• hooanita Do JALEO 01.01.06, 19:41
      Dodaj sobie konto na stronie glownej pod zdjeciami
      "Add Yourself" zaznacz "Create a Free Frappr Account for me" dostaniesz wlasne
      konto na ktorym zachowasz swoje zdjecia.
      • hooanita Re: cos zle zrobilam 01.01.06, 21:02
        Na glownej stronie w ramce gdzie sa zdjecia wcisnij "Share a Photo".

Otworzy sie nastepna strona i po lewej stronie bedzie okienko "Share a Photo" w
        ktorym dodajesz zdjecia.

Jezeli chcesz sie zalogowac to na glownej stronie w lewym gornym rogu a jak
        chcesz sie wylogowac to na twoim koncie w prawym gornym rogu.

Pamietaj ! Jak jests zalogowana to zdjecia dodaja sie autoamtycznie do twojego
        konta a jak nie logujesz sie to zostaja tylko na glownym forum.

Powodzenia
      • neeki Re: Kornwalia 01.01.06, 22:05
        w jakiej slicznej okolicy ty zyjesz :) ja zawsze myslalam o wyprowadzce do
        szkocji , tam tak ladnie ale u ciebie ladniej ;) dobrtze sie tam zyje ?
        • leggetta Re: Kornwalia 01.01.06, 22:12
          obecnie pada i wieje - zdjec w taka pogode nie robie;)
          a poza tym coz, tutaj odzylam bo zyje sie spokojnie i bezpiecznie. daleko mi to
          wielkich miast co ma swoje plusy. niestety czasami z mezem myslimy ze nas cos
          tu omija i chyba planujemy przeprowadzke - ale to juz temat na inny watek.

kto jest jednak chetny na wakacje tutaj - zapraszam. podam namaiary na dzikie
          plaze z turkusowa woda.
          • neeki Re: Kornwalia 01.01.06, 22:34
            hah a ja sie wlasnie zastanawiam nad wyprowadzka z londynu gdzies gdzie ladnie i
            spokojnie tylko sie zastanawiam co ja bym tam mogla robic zawodowo ;)
              • eballieu ode mnie 01.01.06, 23:23
                I ode mnei kilka fotek.
                Wszystkie sa z okolic, w ktorych mieszkalam/mieszkam.
                Wiec jest i wschodni Londyn, jest tez i Essex.
                Kiedys statki plywaly mi przed domem. Teraz chodza krowy. Jeden jacht, ktory
                przeplynal i jego zdjecie tez wkleilam, ma juz swoja mala historie. Mowa o
                Panoramie Wroclaw. Dotarlam do zalogi zaglowca i przeslalam im to zdjecie na
                Tamizie w Londynie. Siedzialam wtedy na tarasie i czytalam ksiazke, gdzies w
                kacie oka machnela mi polska flaga. Dzis wiem, ze ta ich wyprawa do Londynu, to
                taka malenka wyprawa, bo jest ich duzo duzo wiecej.
                Pozdrawiam,
                Ela
                • natalia.brzeska Bałagan 01.01.06, 23:47

Pewnie znowu dostanę ochrzan, ale co tam.

Na tej stronie jest jeden wielki bałagan. Pomijam zdjęcia, które nie są
                  pogrupowane, ale też pełno róznych linków, reklam itp.

Nie widzę też możliwości dodawania komentarzy, czy opisów. Może ślepa jestem?

Jest coś takiego jak www.fotopic.net

Bardzo łatwo dodaje się zdjęcia i obsługuje stronę.
                  Można zrobić kategorie, np miasta: Londyn, Manchester itp. Wtedy każdy dodaje
                  zdjęica do odpowiedniej kategorii, dodaje swoją kategorię, jeśli jeszcze nie
                  istnieje.
                  Można dodawać opisy do każdego zdjęcia, opisy poszczególnych kategorii, a co
                  najważniejsze - komentarze.

Aby utworzyć stronę trzeba podać adres email. Aby każdy mógł dodawać zdjęcia,
                  można założyć wspólny adres, np polkiwanglii@gazeta.pl ze znanym wszystkim
                  hasłem (hasło podamy sobie przez email).

Co Wy na to?
                  • hooanita Re: Bałagan 02.01.06, 10:31
                    natalia.brzeska napisała:

> Na tej stronie jest jeden wielki bałagan. Pomijam zdjęcia, które nie są
                    > pogrupowane, ale też pełno róznych linków, reklam itp.

Balagan staram sie uporzadkowac kiedy moge. Nie zauwazylam "pełno róznych
                    linków, reklam itp."

Kazdy wstawia zdjecia jakie chce pokazac niewazne z jakej sa grupy.

> Nie widzę też możliwości dodawania komentarzy, czy opisów. Może ślepa jestem?

Komentarze do zdjec sa jak je otworzysz na dole.

A jak chcesz cos napisac do kogos to wejdz na jego koperte lub na naszym
                    forum "Polki..".

Program "Frappr" nie jest doskonaly jak nie jest doskonalym nasz swiat. Jest
                    mozliwosc zalaczyc do tej strony forum pisane ale nie chcialam robic
                    konkurencji.

Ps. Tak wiec zakladajcie konta bez roznicy na ktorym "Frappr" a wstawiajac
                    zdjecia bedziecie mogly zarzadzac swoimi fotkami - usuwac/dodawac/zmieniac...
        • lee.loo Re: HOOANITA 02.01.06, 13:21
          to ja proponuje napisać w instrukcji,ze istnieje tylko jedna mozliwość dodania
          zdjęć - tylko po zalożeniu konta.
          A skoro moderatorka albumu dala nam do wyboru inną opcję, mniemam,ze logowanie
          nie jest konieczne,a w razie bałaganu Hooanita pomoze
            • hooanita Do Natalii / fotopic 02.01.06, 14:10
              Sprawdzilam dzisiaj ten program co podalas ale nie jestem z niego zadowolona.

1. Brak mapy i brak mozliwosci lokalizacji zdjec

2. Trudniejszy w obsludze oraz "komercyjny"

3. Brak mozliwosci dodawania zdjec przez forumowiczow (ogladajacych)tz. to nie
              jest forum tylko wlasna strona ze zdjeciami.

4. Nie wyobrazam sobie aby wszyscy dodawali i odejmowali i zarzadzali
              jedoczesnie majac glowny kod bo doszloby do rewolucji. Kazdy ma inny gust i
              wizje swiata.

5. Dobry program do wlasnego prywatnego uzytku. Ale nie nadaje sie do wersji
              typu forum.
              • natalia.brzeska Re: Do Natalii / fotopic 02.01.06, 14:26
                hooanita napisała:

> Sprawdzilam dzisiaj ten program co podalas ale nie jestem z niego zadowolona.
                >
                > 1. Brak mapy i brak mozliwosci lokalizacji zdjec

A po co mapa? Chyba każdy wie gdzie są główne miasta w UK. Jeśli ktoś mieszka w
                małej miejscowości (jak np. ja), to w opisie galerii może napisać dokładniejszą
                lokalizację
                > 2. Trudniejszy w obsludze oraz "komercyjny"

Skąd wiesz, ze trudniejszy? Skoro ja potrafię obsługiwać (dwie lewe ręce jeśli
                chodzi o strony internetowe itp), to chyba każdy będzie potrafił.

Co do "komercyjności", używam bezpłatnej wersji która spełnia wszystkie moje
                oczekiwania.

>
                > 3. Brak mozliwosci dodawania zdjec przez forumowiczow (ogladajacych)tz. to
                nie
                > jest forum tylko wlasna strona ze zdjeciami.

Każdy, kto będzie znał hasło moze dodać zdjęcie.

> 4. Nie wyobrazam sobie aby wszyscy dodawali i odejmowali i zarzadzali
                > jedoczesnie majac glowny kod bo doszloby do rewolucji. Kazdy ma inny gust i
                > wizje swiata.
                Po nprostu umawiamy się, że poza dodawaniem/usuwaniem własnych zdjęć oraz
                opisów innych zmian nie dokonujemy. Na początku ustali się szatę graficzną i
                innych zmian nie potrzeba.

> 5. Dobry program do wlasnego prywatnego uzytku. Ale nie nadaje sie do wersji
                > typu forum.
                >
                >
          • neeki Re: HOOANITA 02.01.06, 13:41
            coz jak wolisz zrezygnowac z samodzielnego zarzadzania kontem i plakac na forum
            jak cos schrzanisz to twoj wybor. pokapowanie sie w procedurze dodawana zdjec
            chyba wielkiej inteligencji nie wymaga
            • hooanita REJESTRACJA KONT 02.01.06, 14:20
              Drogie Kolezanki!

Nie ma znaczenia dla mnie czy ktos sie loguje czy nie domyslam sie co jest zle
              wstawione i moge to wykasowac.

Ale jezli chcecie w pelni zarzadzac swoimi zdjeciami to rejestrujcie sie jak
              wchodzicie na strone (kasowac/zmieniac/dodawac...)

Dostaniesz domek i dodatkowo dostajesz koperte w ktorej sa wiadomosci od
              uczestnikow.

Jezeli ktos sie jeszcze nie zarejestrowal to moze to zrobic na
              jakimkolwiek "FRAPPR" a jego konto bedzie dzialalo na wszystkich.

Zapraszam takze do dodawania sie do Naszego klubu na mapce - "Add Yourself".

Ps. Na gorze strony jest skrot "Group Forums" jest to link do forum "Polki w
              Anglii"
            • lee.loo Re: HOOANITA 02.01.06, 21:00
              a mnie się nie chce zakladać kolejnego konta li tylko dla "zarządzania" (ekhm)
              kilkoma zdjęciami. Za chwile się okaze,ze trzeba będzie przechodzić kolejną
              rejestracje,logowania etc na yahoo czy innych fotoportalach. Dzięki wielkie!
              Jeżeli Hooanicie przeszkadza naprawianie tego co myśmy schrzanili to proszę o
              jej osobisty komentarz w tej sprawie (dorosła jest,nie potrzebuje adwokatów).
              A ty jeżeli chcesz sobie ćwiczyć swoją inteligencje "samodzielnie zarządzając
              kontem" to proszę cie bardzo! ja mam ważniejsze sprawy na głowie
    • hooanita Nie wiem nad czym dzyskusja? 02.01.06, 17:57
      Te fora ze zdjeciami sa niezaleznymi stronami wie nie wiem o co chodzi.

Jak ktos chce to je oglada lub nie i nie ma to nic wspolnego z naszym forum. To
      czy ktos ma ochote tam dodac zdjecie to jego prywatna sprawa.

Strona jest ogolnie dostepna dla wszystkich obojetnie do jakich organizacji
      nalezy.

Dyskusja w temacie "forum ze zdjeciami" przypomina mi aktualna sytuacje w
      polskiej polityce - Niewiadomo o co chodzi.

Wynikiem tej sytuacji jest chwilowy (w zwiazku ze swietami) brak autorytetow na
      tym forum. Mysle ze trzeba zrobic glosowanie tylko ze znowu bedzie problem
      gdzie "urne postawic".

Ps. Mimo wszystko fajne sa tam zdjecia kto nie widzial to niech zajzy naprawde
      warto.
        • princessjobaggy Re: Nie wiem nad czym dzyskusja? 02.01.06, 21:13
          natalia.brzeska napisała:

> hooanita napisała:
          >
          > > Ps. Mimo wszystko fajne sa tam zdjecia kto nie widzial to niech zajzy
          > naprawde
          > > warto.
          > >
          >
          > A zdjęcia jak Twój mąż "strzela z rakiety" też są?

Podobno nasze forum slynie z tego, ze nie ma tu personalnych zagrywek i to, co
          ktos napisal w jednym poscie nie rzutuje na ogolny odbior danej osoby w
          pozostalych watkach. Wyglada na to, ze jednak ma.

Podobnie zreszta jak wieczne 'dogadywanie' sobie w przypadku Neeki i Lee.loo,
          ktore zaczelo sie dawno temu chyba od watku o polityce, a ktorego mam juz
          serdecznie dosc.
          • eballieu Re: Nie wiem nad czym dzyskusja? 02.01.06, 21:30
            Nie rozumiem, na serio nie rozumiem po co wam ta do niczego nieprowadzaca
            wymiana zdan.
            I mysla sobie, ze moze gdyby ludzie nie byli anonimowi na takich forach, to
            zachowaliby sie bardziej przyzwoicie. Marzenie scietej glowy?
            Ja po ogladaniu tego co Hoanita zalozyla mam na przyklad ochote na spedzenie
            tegorocznych wakacji w Anglii i wlasnie namawiam do tego meza, ktory jest
            przeciwny temu pomyslowi na ten czas.
            Kto co chce tu komu udowodnic?
            Ja nie musze nic i nikomu, ciekawa jestes czegos o mnie, wklep sobie nazwisko
            do wyszukiwarki i wiesz. Nie potrzebuje robienia z siebie kogos innego niz
            jestem w rzeczywstosci, tylko po to aby komus ublizyc.
            Gratuluje Wam kobiety, gratuluje.
          • neeki Re: Nie wiem nad czym dzyskusja? 02.01.06, 21:41
            ej
            ja jezeli pisze cos to pisze do postu jaki dana osoba napisala. rozmawiamy na
            jakis temat, mam swoje zdanie ( nie moja wina ze mam swoje zdanie na wiekszosc
            tematow ;) to sie dopisuje. nikt sie nie musi z moim zdaniem zgadzac i nie
            uwazam ze ktos ma sie powod obrazac bo ja nie zgadzam sie z tym co napisal. a ze
            czasmai pisze krytycznie, coz mowie co mysle. nie zapisalam sie do zadnego kolka
            wzajemnej admiracji.
            jak widze post to nie patrze kto go napisal tylko na tresc. a ze lee.loo pala
            jakas szczegolna namietnoscia ktora objawia sie w koniecznosci skrytykowania
            tego co pisze ? jezeli jej to sprawia przyjemnosc to chwala, mnie to ani grzeje
            ani ziebi;)
          • lee.loo Re: Nie wiem nad czym dzyskusja? 02.01.06, 22:47
            Hej Princess akurat tak się składa,że z neeki mamy totalnie odmienne zdania
            (praktycznie na każdy temat). Wiele razy nie włączałam sie do dyskusji,żeby nie
            siać zamieszania lub doprowadzic do dyskusji poniżej poziomu (chyba po wątku
            politycznym już starczy).
            A,że niektórzy przedstawiciele inteligencji jawią sie tu jako mistrzowie ciętej
            riposty, no cóż, trzeba jakos im stawić czoła. jak sie zdecydowalo brać aktywny
            udział na forum trzeba być konsekwentnym i grzecznie odpowiadać na posty.Jak to
            mówia life is brutal. I tu nieoczekiwanie zgadzam się z neeki - nie zawsze
            będzie miło i sympatycznie.
            pozdrawiam l.l
            • princessjobaggy Re: Nie wiem nad czym dzyskusja? 03.01.06, 16:19
              lee.loo napisała:

> I tu nieoczekiwanie zgadzam się z neeki - nie zawsze
              > będzie miło i sympatycznie.

Oj, dobrze, juz dobrze, Lee.loo ;) Rozumiem, ze pod wieloma wzgledami jestescie
              z Neeki swoimi przeciwienstwami, dam Wam juz spokoj ;)

Oczywiscie rozumiem, ze nie zawsze bedzie milo i wcale tego nie oczekuje. Nie
              lubie tylko sytuacji, w ktorych nie patrzy sie na czyjas wypowiedz jak na cos
              odrebnego, nie mieszajac do tego wypowiedzi danej osoby w calkiem innych
              watkach.

Moze Hooanitowe 'wystrzelenie rakiety' w lozku przez jej meza nie bylo zbyt
              fortunne, ale dlaczego przy okazji calkiem innego tematu ktos jej to wypomina?
              Takim sposobem kazda jej wypowiedz mozna by skwitowac tym samym, uszczypliwym
              komentarzem.
              • neeki Re: Nie wiem nad czym dzyskusja? 03.01.06, 16:37
                tu sie z toba zgadzam. nie podoba mi sie : nie zgadzam sie z toba to zaraz ci
                cos tam wypomne. nawet nie mozna powiedziec ze to w ferworze dyskusji , no bo o
                co w koncu chodzi - o to gdzie sie bedzie publikowac zdjecia ?
    • jennifer_e dygresja.... 03.01.06, 13:27
      wiecie co... tak czytam i czytam tę dyskusję i też mnie to już zaczyna denerwować.
      Pomysł zrobienia stronki ze zdjęciami pojawił się na forum już jakiś czas temu. Ale nic z tego nie wyszło, bo nikt się tym konkretnie nie zajął.
      Teraz, gdy Hooanita założyła stronkę na Frappie i podjęła się jej administrowania nagle wszyscy mają tyle narzekań i tyle innych pomysłów, na to, co by to było lepsze. Tylko dlaczego nikt nie zrobił nic wcześniej?
      To samo dotyczy zdjęć. Jeśli uważacie, że są nudne i nieklarowne to pokażcie lepsze!

• mgna Re: dygresja.... 03.01.06, 13:32
        > Teraz, gdy Hooanita założyła stronkę na Frappie i podjęła się jej
        >administrowan ia nagle wszyscy mają tyle narzekań i tyle innych pomysłów, na
        >to, co by to był o lepsze. Tylko dlaczego nikt nie zrobił nic wcześniej?

hmm, hmm....ktos z tylu klasy wyszeptal ze to jest "polska natura"...No coz,
        najwyraznie na nic innego w 2006 nie mozna (jeszcze) nazekac wiec moze wejzmy
        to jako dobre wiadomosci?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka