Dodaj do ulubionych

Szukanie mieszkania w obcym mieście [on-line]

25.04.06, 16:36
Przepraszam, że spamuję, ale czytam to forum od wczoraj z zapartym tchem i
chłonę to wszystko, co piszecie i ciekawa jestem kiedy skończę :))))
Te wszytskie tematy są taką skarbnicą wiedzy, że nigdzie lepszej bym nie
znalazła! wielkie hugs & kisses za Waszą wylewność z I ręki!!!!

A teraz do rzeczy :) Nie dogrzebałam się do wątku na temat mieszkań [może
słabo jeszcze szukałam]. Wyjeżdżam do miasta, w którym będę zupełnie sama, nie
mam tam znajomych [póki co pracy też nie, ale miasto jest tak piękne, że nie
chcę innego]. Czy któraś z Was ma takie doświadczenia? Jak nie wpuścić się w
maliny [odrzucam możliwośc korzystania z jakichkolwiek polskich pośredników -
za dużo złych rzeczy o nich słyszałam]? Wchodzi w rachubę wynajem pokoju [w
ostatecznej ostateczności jakiegoś małego mieszkania] od AUTOCHTONóW, tylko i
wyłącznie.

Dzięki z góry za rady! :)
Obserwuj wątek
    • netimka Re: Szukanie mieszkania w obcym mieście [on-line] 25.04.06, 16:41
      watek o mieszkaniach napeweno sie przewinal... sprobuj w wyszukiwarce...
      a tu masz link z ogloszeniami...
      www.gumtree.com/
      www.rightmove.co.uk/
      www.fish4.co.uk/iad/lettings
      • kasia799 Re: Szukanie mieszkania w obcym mieście [on-line] 25.04.06, 16:53
        Dodalabym jeszcze

www.propertyfinder.com/2/pf/home.do
        • tamara_t Re: Szukanie mieszkania w obcym mieście [on-line] 26.04.06, 08:33
          Wielkie dzięki dziewczyny! :)
    • alex_koz Re: Szukanie mieszkania w obcym mieście [on-line] 26.04.06, 13:38
      jezeli studiujesz to polecam:
      www.accommodationforstudents.com
      ja korzystalam wynajmujac mieszkanie online, moi znajomi tez. i wszystko bylo
      ok.
      • tamara_t Re: Szukanie mieszkania w obcym mieście [on-line] 26.04.06, 20:54
        Cenny link, wielkie dzięki! :)
      • tamara_t Re: Szukanie mieszkania w obcym mieście [on-line] 26.04.06, 21:01
        Alex, a powiedz jeszcze proszę, czy trzeba być studentem ichniej uczelni, żeby
        korzystać z tego profilu? Bo w gruncie rzeczy jakie ma znaczenie czy jestem
        studentem, czy nie, skoro mieszkania nie są w budynkach uczelnianych, tylko w
        prywatnych domach?... [ciemnam masa, dlatego proszę łopatologicznie :)]

P.s. Np. 50₤ to opłata za tydzień? Ile to jest dużo a ile mało? Sprawdzałam w
        kilku interesujących mnie miastach i różnice wahają się nawet do 30₤ [im większe
        miasto jak widzę, tym wyższa cena, pewnie też odległość od uczelni gra rolę...].
        • alex_koz Re: Szukanie mieszkania w obcym mieście [on-line] 26.04.06, 21:31
          1) nie trzeba byc studentem, tak naprawde to taka strona na ksztalt tysiaca
          innych z wyszukwiwaniem mieszkan, charakteryzuje sie tym ze o wiele tam wiecej
          ofert pokoi w domach studenckich niz samodzielnych mieszkan/uczelni,
          szczegolnie w sekcji noticeboard (gdzie sa ogloszenia studentow etc.)

2) a propos niebycia studentem i korzystania z tej strony, mysle ze nie ma
          przeszkod - jednakze domy przeznaczone na wynajem dla stduentow sa czasem
          -w gorszym stanie (bo niektorzy wychodza z zalozenia ze studenci wiecznie
          imprezuja i wszystko zniszcza;)))) ale sa tez domy w dobrym stanie wiec sie nie
          przerazaj
          -dom w ktorym mieszkaja tylko studenci zyje innym rytmem niz domu gdzie
          mieszkaja osoby juz pracujace (posiadajace uregulowany tryb dnia, wstajace od
          rana do pracy etc.) i rzadko sie zdarza by pod jednym dachem mieszali studenci
          i Ci juz pracujacy.

a ceny pokoju, hmmm, kazdy pewnie ma inna definicje tego co malo co duzo,
          zaleznie od miasta. na cene oprocz czynnikow lokalowych (standard pokoju, domu
          etc.) zdecydowanie wplywa tez dzielnica i jej odleglosc od uczelni, ale trudno
          mi cokolwiek powiedziec... ja sie tylko na Southampton znam;))
          • tamara_t Re: Szukanie mieszkania w obcym mieście [on-line] 27.04.06, 09:08
            Alex, domyślam się, że to jest tak trochę jak u nas - jasne, że studenci niszczą :)
            Potrzebuję pokoju przynajmniej na początek, standard - oby karaluchy nie
            chodziły, a jak będę na miejscu poszukam czegoś lepszego. Jadę sama do UK, do
            obcego miasta, musze zapewnić sobie przynajmniej tyle poczucia bezpieczeństwa
            ile może mi dać dach nad głową :)

P.s. Czy w takich studenckich domach zdarzają się kradzieże? Bo domyślam się, że
            pokój - nawet jeśli będę miała go tylko dla siebie - nie zawsze jest zamykany na
            klucz?
            • alex_koz Re: Szukanie mieszkania w obcym mieście [on-line] 27.04.06, 11:30
              zdecydowana wiekszosc - 99% domow - ma pokoje zamykane na klucz wiec na
              szczescie pod tym wzgledem jest dobrze. ja akurat nie spotkalam sie z
              przypadkiem kradziezy wsrod wspolokatorow, ale lepiej oczywiscie miec zamkniety
              pokoj, nawet jak bys wyjezdzala na wakacje/weekend etc.

---
              nie oglądam telewizji rządowej
              my thesis in progress
              • tamara_t Re: Szukanie mieszkania w obcym mieście [on-line] 27.04.06, 12:13
                Super, dzięki :) na pewno skorzystam :)
    • taylorangela1999 Re: Szukanie mieszkania w obcym mieście [on-line] 09.12.21, 12:04
      Last year I was looking for student accommodation that time I got to know about University Living. University Living is a global student housing managed marketplace that assists students seeking higher education overseas in finding accommodation near universities, making their transition into student life seamless. To know more please do our website - student accommodation Loughborough

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka