Dodaj do ulubionych

Gdzie zamieszkać?

18.07.05, 21:47
To pytanie do ludzi spoza Krakowa...gdzie zamieszkacie na czas studiów, a przynajmniej pierwszego roku?
i prosba do UJotowych wyjadaczy ;)
mozecie cos polecić? jakąś stancje, akademik?
Obserwuj wątek
    • tycia.tycia Re: Gdzie zamieszkać? 18.07.05, 23:00
      Wiesz, ze stancjami to różnie bywa. Możesz trafić super, a może się zdarzyć, że
      za nic nie dogadasz się ze współlokatorem/lokatorką. W mieszkaniach studenckich
      też różnie bywa. Fajnie na przykład znaleźć kogoś zaufanego, jakichś znajomych
      ze szkoły średniej, chociaż może się zdarzyć, że wspólne mieszkanie odsłoni
      wiele takich prawd o was, że dalsze mieszkanie razem okaże się niemożliwe. Nie
      ma na to reguły. A co do akademika - nie jestem w stanie nic powiedzieć, bo nie
      mieszkałam nigdy...

Ja dojeżdżam, mam 50 km, połączenia takie sobie (5 pociągów za całą dobę... 1h
      drogi w jedną stronę, ale do przeżycia. Także to, że często przez ograniczoną
      ilość pociągów muszę jechać z przesiadką). Ale zawsze wracam do domku, na
      obiadek... A nie muszę myśleć, że jeszcze coś trzeba upichcić, czy chociażby
      nawet samej zrobić... ;)
      • kadlubek07 Re: Gdzie zamieszkać? 18.07.05, 23:25
        I właśnie w tym problem, że nie bardzo mam z kim zamieszkac...jakoś tak się złożyło, że dobrzy znajomi, z którymi z największą chęcią bym zamieszkała zostali na Śląsku albo wybyli w inne regiony naszego pieknego kraju
        Tak więc pozostaje mi, przynajmniej w tym roku, wybór akademik czy stancja...
        Licze na to, że współlokator nie bedzie przynajmniej seryjnym zabójcą ;) bo nie do końca zrównoważonych lubie :)
        I na dodatek szukam jak najtaniej...dlatego szukam czegos sprawdzonego, ale niewykańczajacego finansowo
        Może ktoś słyszał o sympatycznej stancji albo może polecic mi akademik?
        • tycia.tycia Re: Gdzie zamieszkać? 19.07.05, 12:20
          Jesli chodzi o stancję to zajrzyj do biura na św. Anny. Tam są głownie pokoje
          do wynajecia, mieszkan jest mniej. Ale wybor naprawde duzy :)
          p.s. staraj sie w miare mozliwosci szukac pokoju przy mlodych ludziach, nie u
          starszych osob, bo roznica pokolen bywa nie do zniesienia. Wlascicielka
          mieszkania, u ktorej mieszkalam, dzwonila do moich rodzicow mowic, ze wrocilam
          do domu pietnascie minut po północy... :)
      • pijany_rumcajs Re: Gdzie zamieszkać? 27.07.05, 14:55
        Tycia, Tycia, zgadzam sie z Toba calkowicie, ja mam 70km, mieszkam przed
        Bielskiem i od tego roku bede dojezdzac. Wszyscy moi znajomi poszli do Bielska
        lub blizej i nie mialam z kim zamieszkac, wiec trafilam sobie na starsza
        kobiete i bardzo sie przejechalam,potem trafilam na ludzi, ktorych kompletnie
        nie znalam, a, ze dojadz mam dobry, wiec lepiej jezdzic, choc to troche
        meczace;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka