Dodaj do ulubionych

Grecja z Funclub - Olimpic Beach

09.02.07, 13:22
Witam!

Szukam taniego sposobu na pobyt w Grecji, znalazłem oferty w Olimpic Beach,
np. organizowane przez Funclub.com.pl

Proszę o opinie o samymym biurze, zakwaterowaniu i Olimpic Beach.

Dzieki!
Obserwuj wątek
          • dalila84 Re: Grecja z Funclub - Olimpic Beach 15.07.07, 23:04
            wrocilam i moge sie podzielic wrazeniami z pobytu z biurem Funclub-ocena bdb!
            bylismy przekwaterowani do Parali z O.Beach o czym poinformowano nas przed
            wyjazdem, do hotelu o wyzszym standardzie bez oplat (w sumie nie wiem czemu ta
            zmiana byla ale nam nie przeszkadzalo). Paralia bardzo fajna sama w sobie my
            mieszkalismy w hotelu na uboczu obok zaraz basen, restauracja, blisko plaza
            (nie tak oblegana jak te w samym centrum), do centrum z 5 min. pokoj troche
            maly, i za klime trzeba bylo dod.placic to takie minusy. Ogolnie bardzo dobra
            organizacja, mila obsluga i wczasy bezproblemowe, rowniez grupa osob jadacych z
            nami, rodziny itp mialy pozytywne wrazenia z innych miejsc jak np. olimpi
            beach, wszyscy worcili opaleni i zadowowleni:)
    • paula342 Re: Grecja z Funclub - Olimpic Beach 24.07.07, 15:56
      Jeszcze jedno polecam raczej Paralie (jest większa i jest z niej lepszy dojazd
      do innych miast)Poza tym z Paralii do Olimpic Beach jest ok. 2 km i można sobie
      przejść spacerkiem wzdłuż morza. Byłam w hotelu Rea, prowadzi go przemiły Grek
      mówiący po polsku.
    • tabernakulum Re: Grecja z Funclub - Olimpic Beach 22.08.07, 19:46
      Witam

Właśnie wróciliśmy z Grecji (Paralia). Wczasy były organizowane przez BP
      FUNCLUB. Zacznę od tego co było OK, a mianowicie zakwaterowania w aparthotelu
      Afrodyta. Pokoje malutkie ale ładnie urządzone, aneks kuchenny, łazienka,
      telewizor oraz duży balkon. Nie można narzekać. Właścicielami obiektu jest
      Dimitrius z żoną, wspaniali ludzie. Zakwaterowanie odbyło się bardzo sprawnie i
      szybko.
      A teraz kilka zdań, co było źle. Zaczęło się przy wsiadaniu do autokaru...kiedy
      przyjechaliśmy na miejsce spotkania, okazało się, że autobus owszem jest ale
      pełny. Okazało się że połowa osób w nim siedzących to wczasowicze jadący do
      Bułgarii, którzy czekali na swój autokar. Po długich poszukiwaniach pilota
      autokaru poddaliśmy się i skierowaliśmy się do kierowców (niestety
      przeszkodziliśmy im w piciu kawy i ogólnej dyskusji). Grupa Bułgarska w końcu
      zorientowała się, że chyba powinna opuścić już autokar i zaczeli wychodzić po
      2-3 osoby, więc my szybko do pojazdu, bo to w końcu była 3 w nocy. Kiedy
      przyjechał autokar jadący do Bułgarii okazało się, że są w nim turyści do Grecji
      (połączenie antenowe). Wiec skończyło sie to małym opóźnieniem a co najgorsze -
      w naszym autokarze pozostały tylko pojedyncze lub podwójne miejsca więc w tym
      wypadku 5-osobowa rodzina została rozrzucona po całym autokarze (rodzice i 3
      małych dzieci). Czekaliśmy na reakcje pilota ale nadal nie dotarł na miejsce.
      Kiedy ruszyliśmy, jakie było nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że funkcję
      pilota pełni kierowca...no tak, biuro oszczędza gdzie może. Skutki - poza
      informowaniem nas o przerwach na toaletę nasz "pilot" słowem się nie odezwał, no
      bo przecież prowadził autokar. Dobrze, że wśród nas były osoby, które już kiedyś
      jechały tą trasą, bo przynajmniej mówiły przez jakie stolice aktualnie jedziemy
      i co jest ciekawe. Nocleg tranzytowy w Serbii wg mnie ok ale wielu narzekało,
      ale czego można się spodziewać za 15 Euro? Na miejsce dojechaliśmy planowo.
      Trochę się zdziwiliśmy, że do plaży zamiast obiecanych 250 m było około 400 m
      ale to jest widocznie "mały błąd w druku". Po pierwszym spotkaniu z rezydentem
      doszliśmy do wniosku, że ten Pan jest "z innej bajki" więc było to jednocześnie
      ostatnie spotkanie.
      Ważne dla osób chcących korzystać z wycieczek fakultatywnych. W centrum
      miasteczka (druga ulica równolegle do plaży) jest siedziba BP Tramp Travel.
      Jadąc z nimi na fakultety na 2 osobach zaoszczędziliśmy 50 Euro. Przewodnik Pan
      Roman rewelacja, bardzo polecam. Ceny wycieczek
      Ateny 28 Euro + 12 Euro na Akropol (FUNCLUB 40 + 12)
      Olimp 10 Euro
      Meteory 18 Euro + 4 Euro (FUNCLUB 30 + 4)
      Przy okazji nie dajcie się ponieść krytyce rezydenta, bo to w końcu konkurencja
      i to dość duża.
      Teraz przejdę do powrotu. Autokar spóźnił się 1 godz. Rezydenta nie ma. No to
      wsiadamy, ale okazuje sie, ze jedziemy jeszcze "po drodze" do Bulgarii po 10
      osób...i co ciekawe osoby te maja rezerwacje w naszym autokarze, wiec zaczyna
      sie rozrzucanie rodzin, przyjaciół a nawet par po całym autokarze no bo
      oczywiście w Bułgarii też wsiadają pary i muszą siedzieć razem...nie rozumiemy i
      nie zgadzamy się więc wchodzi jakaś Pani, która jest pilotem innego autokaru i
      mówi, ze nie ruszymy jak
      jedna osoba się nie przesiądzie, dziewczyna załamana ale się zgadza dla dobra
      ogółu. Ale przynajmniej 5-osobowa rodzina siedzi razem. Warto dodać, że w drodze
      powrotnej też biuro tnie koszty i pilotem jest znowu kierowca. Do napisania tej
      opinii zmusił mnie jednak komfort autokaru. Był to pojazd 70 osobowy (standard
      59), może trochę dłuższy ale ilość miejsc odbyła się kosztem przestrzeni między
      siedzeniami. Mam 160 cm wzrostu
      a nogi ledwo mi się mieściły. Nogi męża przy 180 cm wzrostu utworzyły kąt prosty
      a jeden Pan miał coś około 190 cm.
      Jestem magistrem turystyki międzynarodowej, więc cóż mogę powiedzieć, pobyt
      udany, wypoczęliśmy jak planowaliśmy ale organizacja całej podróży to dla mnie
      żenada. Teraz wiem skąd tak niskie ceny oferowane przez BP FUNCLUB.

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka