Dodaj do ulubionych

szkoła podstawowa 92

03.01.14, 08:37
Witam, proszę podzielcie się Waszymi opiniami na temat tej szkoły. Jesteśmy nowymi mieszkańcami Żoliborza i szukamy dobrej szkoły dla naszego pierwszaka.

dzięki
Obserwuj wątek
    • Gość: Baja Re: szkoła podstawowa 92 IP: *.dynamic.chello.pl 03.02.14, 19:19
      Mam dziecko w IV klasie. Przez pierwsze trzy lata nie trafił się nam najlepszy nauczyciel (ale już nie ma wychowawstwa w małych klasach). Teraz trafili na "fajnego" wychowawcę i nauczycieli. Ja osobiście nie mam problemów, wszystkie sprawy i nieporozumienia załatwianie na bieżąco. Nie ma problemu z nauczycielami, po zebraniu można iść do wszystkich po kolei i porozmawiać o dziecku. Moje dziecko nie narzeka, chętnie chodzi a dla mnie to jest najważniejsze. Nie chodzi "poobijana", nikt jej nic nie ukradł z szafki, jak się pojawia problem szturchania czy bicia- jest to załatwiane od ręki z dzieckiem i z rodzicami. Jeżeli chodzi o dyrekcję- przeżyłam "starą", przeżyję i "nową", ale prawdę mówiąc tej szkole należał się nowy "młody" dyrektor ze świeżymi pomysłami i trochę innym poglądem na świat. Jak dotąd na "nową" dyrekcję nie narzekam. "Starą" dyrekcję znałam 20 lat- gdyby ktoś chciał mi zarzucić nie obiektywność.
    • Gość: PS Re: szkoła podstawowa 92 IP: 195.8.217.* 14.06.17, 22:29
      Dzień dobry

wprawdzie temat został poruszony dużo wcześniej, ale dopiero teraz na niego trafiłam. Jestem mamą dziecka kończącego VI klasę. Dziecko uczy się doskonale i nie mam problemów wychowawczych. W mojej opinii szkoła ta jest dramatyczna, a będzie coraz gorzej. Zrobicie Państwo co chcecie i co musicie, ale ja jej nikomu nie polecę. Jeżeli macie Państwo jakąkolwiek alternatywę, to nie posyłajcie tu dzieci.
      Dziecko moje doświadczyło przemocy od rówieśników, na którą wychowawca przymykał oczy. Oczywiście interweniowałam i po kilku miesiącach sprawa się zamknęła, ale nie dzięki nauczycielom, lecz mojej interwencji u rodziców winnych dzieci.
      Bezpieczeństwo dzieci jest żadne. W szkole jest zamontowany domofon, ale to nic nie daj. Wczoraj byłam świadkiem, jak kilkoro dzieci w wieku ok 9 lat samodzielnie wychodziło ze szkoły o godz 11, nie zatrzymane przez nikogo, o zgrozo woźna otworzyła im drzwi domofonem. Do szkoły wchodziłam zawsze, o każdej porze i nigdy nikt mnie nawet nie zapytał kim jestem i po co przyszłam. I tak przez lata. Zgłaszałam to, ale nic się dalej nie działo.
      Od nowego roku szkolnego dzieci klas 1-4 będą miały dwuzmianowość. Współczuję. W kolejnym roku szkolnym będzie jeszcze gorzej.
      Pani dyrektor Rupniewska nie spełniła żadnych, podkreślam żadnych obietnic. Liczy się dla niej tylko stanowisko i syn, który chodzi do tej szkoły. Niejednokrotnie przyjeżdża spóźniona z dzieckiem do szkoły, ale który nauczyciel zwróci na to uwagę. Jej kompetencje są zerowe. Proszę sprawdzić, co wcześniej robiła i jakie miała osiągnięcia. Żadne, niestety.
      Z tego, co słyszałam ze szkoły odchodzi ok. 40% uczniów klas VI. To o czymś świadczy.
      Nauczyciele nie są najwyższych lotów. Pan Mariusz Jańcik (WF) ma przerost formy nad treścią. Nie polecam, nie jest obiektywny i nie ocenia zaangażowania dzieci. Jest byłym, niespełnionym sportowcem, który nic nie osiągnął i te niespełnione ambicje przelewa na dzieci. jedna z pań od angielskiego (p.Pusz) nie radzi sobie z dziećmi. Dzieci nią rządzą, więc i nie ma co mówić o nauce.
      I tak mogę wymieniać długo. Moje dziecko odchodzi do innej szkoły, bo w tej nie ma perspektyw, żałuję jedynie że nie uczyniłam tego wcześniej. Trudno, moja wina.
      Decyzja oczywiście należy do Państwa, ja jedynie wyrażam swoją opinię.
      • Gość: karolinaaaiann Re: szkoła podstawowa 92 IP: *.147.108.15.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.12.18, 11:52
        Dzień dobry,
        Również mam bardzo negatywne doświadczenia od 3 lat w SP 214. Również spotkała mnie sytuacja przymykania i zamiatania pod dywan przez panią dyrektor sprawy przemocy wobec mojego dziecka. Moje każdorazowe interwencje dotyczące pobitego dziecka były tłumaczone przez dyrekcję, że nie zauważono nic niepokojącego.
        Jeśli chcieliby państwo podzielić się ze mną swoją opinią zapraszam do kontaktu - w szkole jawnie łamane jest prawo i pora coś z tym zrobić. Będę wdzięczna za wiadomości mailowe.
        kala625@gmail.com

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka