Dodaj do ulubionych

Rowerem... - spotkanie w urzędzie

IP: *.chello.pl 23.03.07, 12:48
Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany sprawami komunikacji rowerowej w
naszych dzielnicach, chciałby dowiedzieć się jakie są plany instytucji
odpowiedzialnych za tę formę komunikacji, coś zaproponować czy też
podyskutować z władzami, to zapraszam na spotkanie dotyczące budowy
infrastruktury rowerowej na Żoliborzu i Bielanach.
Odbędzie się ono w najbliższy czwartek 29.03.2007 o 16.30 w budynku Urzędu
Dzielnicy Żoliborz (Słowackiego 6/8, III piętro), plan spotkania i inne
informacje na www.zoliborz.org.pl
Obecni będą radni i zarządy obydwu dzielnic, przedstawiciele władz miasta i
Zarządu Dróg Miejskich oraz stowarzyszeń związanych z transportem
alternatywnym. Gospodarzem spotkania jest Burmistrz Dzielnicy Żoliborz.
Zapraszam wszystkich mieszkańców i innych zainteresowanych,
Jarosław F. Słoń
Obserwuj wątek
        • Gość: tamara Re: Rowerem... - spotkanie w urzędzie IP: *.chello.pl 28.03.07, 15:35
          proszę sobie nie żartować - park może być za mały na wiele rzeczy, ale jadący
          rower na pewno sie tam mieści. Wiem, bo sprawdzałam setki razy jeżdząc przed
          remontem (a także po, ale już z duszą na ramieniu, że wlepią mi mandat). Można
          ewentualnie postawić ograniczenie prędkości jazdy, żeby nie było wyścigów, ale
          spacerowa jazda niczemu nie przeszkadza.
          • Gość: rowerzysta Re: Rowerem... - spotkanie w urzędzie IP: *.chello.pl 28.03.07, 16:08
            w pełni popieram, rowerzyści nie mogą być traktowani jak zakała, gorzej niż
            samochody i piesi w jednym, cieszę na to spotkanie. A jeśli biega o lasek to
            wcale nie zniesiono zakazu, tylko wyznaczono kilka tras a może nawet tylko
            jedną. Cały czas chodzi o to, że piesi mogą a rowerzyści nie, a to właśnie na
            rowerze mniej niszczą lasek, nie schodzą ze ścieżek i nie rzucają petów itd.
            Wkurza mnie takie myślenie, uważają chyba, że piesi mogliby się zdenerwować
            zakazami a my nie – to się przekonają, jak bardzo się mylą.
      • Gość: Jarosław F. Słoń Re: Rowerem... - spotkanie w urzędzie IP: *.chello.pl 28.03.07, 20:05
        Na spotkaniu poruszane będą głównie zagadnienia dotyczące infrastruktury
        (drogi, parkingi, możliwość przewozu komunikacją miejską itp.), w których jak
        sądzę mieści się sprawa dostępności dróg w parkach i lasach. Niestety, nie
        zapraszałem na spotkanie Wojewódzkiego konserwatora przyrody (mój błąd -
        dziękuję za zwrócenie uwagi na ten aspekt sprawy) a to właśnie konserwator jest
        autorem owego dyskryminującego rowerzystów zakazu (prawdopodobnie nie całkiem
        zgodnego z prawem, ale jak widać działającego). Natomiast odnośnie Parku
        Żeromskiego będzie z kim porozmawiać.
        Zapraszam więc na spotkanie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka