Dodaj do ulubionych

mieszkania komunalne ul. Ossowskiego

IP: *.dynamic.chello.pl 03.05.11, 19:27
Staram się o mieszkanie komunalne, jestem już po pierwszej weryfikacji i wstępnie dostałam już lokal w tym nowo powstałym budynku. Podobno będzie o podwyższonym standardzie i dlatego urząd gminy sprawdza czy będzie mnie stać na czynsz w tym bloku. Dochód na osobę nie może być niższy niż 700zł brutto.......... wiecie coś na ten temat ???
Obserwuj wątek
    • Gość: MD Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.05.11, 12:18
      fajnie, że dostajecie w nowym bloku mieszkania. Ale wcale Wam nie zazdroszczę, bo czynsze będą tam koszmarne. Ja dostałam (na takich samych zasadach jak piszecie) na Wincentego. Gmina zrobiła tragiczny remont (za który ktoś musi zapłacić) a czynsze pobiera po 600,00 zł miesięcznie za mieszkanie 37 m2. Mieszkam tam od miesiąca i już dostałam kolejną podwyżkę obowiązującą od sierpnia.
      Dlatego trzymajcie się za kieszenie.
      Pozdrawiam
        • lilith76 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 10.05.11, 09:03
          A mi szczęka opadła, bo jak na ten blok to czynsze z kosmosu i nieporównywalne do mieszkań własnościowych, spółdzielczych.
          Ale najpierw trzeba dostać kredyt, albo liczyć na spadek po babci. A jak nie, to płaci się więcej.
          Widocznie koszty remontu muszą się częściowo zwrócić albo już liczą się z tym, że budynek trzeba będzie zaraz remontować i naprawiać ;)
        • Gość: MD Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.11, 09:49
          wcale nie narzekam i bardzo się cieszę z tego co mam. Chodziło mi raczej o to, że gmina kiepsko wydała pieniądze (podatników - jak już na kilku forach było wykrzyczane) na fatalny remont tych mieszkań. Uważam, że gmina powinna skonsultować to z mieszkańcami. Kto chciałby skorzystać z remontu gminy (bo np. nie ma pieniędzy na remont we własnym zakresie) to korzysta i gmina robi mu remont. Kto chce na własną rękę - robi za własne pieniądze. A teraz efekt jest taki, że lokatorzy zrywają np. nowy gres i wykładziny i kładą po swojemu. Pod blokiem stoi kontener codziennie zawalony zbitymi płytkami i innymi elementami mieszkań. Czy nie uważasz, że to marnotrawstwo? Przecież można było te pieniądze wydać na inny cel.
          • sibeliuss Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 10.05.11, 10:21
            > A teraz efekt jest taki, że lokatorzy zrywają np. nowy gres i wykładziny i kładą po swojemu.
            --
            Szczerze?
            Ten kontener świadczy o tym, że wprowadzili się ludzie, których stać na skuwanie świeżo położonego gresu. Gdy ktoś jest naprawdę nisko uposażony to bierze to co ma, bo są pilniejsze wydatki niż zrywanie nowej wykładziny. Uważam, ze jest to marnotrawstwo i jeśli ktoś z takich remontujących otrzymuje jakąkolwiek pomoc socjalną to ja cofnąłbym mu zasiłki i dodatki, bo marnotrawi pieniądze.
    • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 22.05.11, 07:04
      Co znaczy ze wstępnie dostałaś mieszkanie w tym bloku ?? byłaś moze na rozmowie u burmistrza ??Gość portalu: cicha_wawa napisał(a):

> Staram się o mieszkanie komunalne, jestem już po pierwszej weryfikacji i wstępn
      > ie dostałam już lokal w tym nowo powstałym budynku. Podobno będzie o podwyższon
      > ym standardzie i dlatego urząd gminy sprawdza czy będzie mnie stać na czynsz w
      > tym bloku. Dochód na osobę nie może być niższy niż 700zł brutto.......... wiec
      > ie coś na ten temat ???
    • Gość: targówczanin Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.tktelekom.pl 26.05.11, 14:19
      Witam. Ja też mam wstępny przydział na lokal w budynku przy Ossowskiego, ale nie podali mi nr mieszkania ani nawet metrażu. Wie ktoś z Was kiedy zbiera się Zarząd żeby podpisać tę listę osób zakwalifikowanych do kwaterunku w tym bloku? Orientujecie się jakie mogą być stawki czynszowe? Z tego co znalazłem w necie wynika ze w Wawie max stawka to 6 zł/m2, ale wydaje mi się to zbyt piękne żeby było prawdziwe, tym bardziej że wiele osób potwierdza opinię o wysokich czynszach w mieszkaniach komunalnych.
      • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 26.05.11, 16:51
        No właśnie mi też powiedziano ze mam czekac na telefon ta komisja ma byc tuż na początku czerwca .Ja ciągle nie rozumiem co znaczy wstępnie ??? tym bardziej ze nikt Ci nie powiedział ani o numerze mieszkania ani o metrażu ...czyli ja Ci to zosdtało powiedziane ?? bo rozumiem ze nie na piśmie ja zresztą tu pisałam ze ja nie dostanę tego na piśmie to nie uwierzę ;-)) A czy ktoś z Was pisał taki dokument na samym początku ze ...wyraża oczekiwanie na mieszkanie przy ul.Ossowskiego ??? bo ja pisałam ze wyrażam zgodę na oczekiwanie na Ossowskiego ;-)) ehh czas pokaże ale i tak mam nerwy ;-)) pozdrawiam
        • Gość: targówczanin Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.tktelekom.pl 27.05.11, 13:41
          Ja nic takiego nie podpisywałem. O nr mieszkania ani o metrażu mi nic nie mówili bo właściwie nie wypytywałem. P. Szlubowska powiedziała tylko, że zrobili listę osób, które zostaną skierowane na podpisanie umowy najmu lokali w tym bloku i ta lista ma iść w czerwcu pod zarząd. I jak spytałem czy jestem na tej liście, to p. Szlubowska powiedziała, że tak.
          Wogóle z uchwały rady miasta wynika, że przed skierowaniem osoby do podpisania umowy najmu, osoba ta jest weryfikowana pod każdym względem (zarobki, nie zaleganie z opłatami, metraż), czyli wszyscy którzy otrzymali pismo z prośbą o aktualizację danych są na tej liście. Pani Szlubowska powiedziała jeszcze, że przydział jest już b. prawdopodobny ale jeszcze nie na 100% bo jeszcze musi przejść przez Zarząd, ale trzeba być dobrej myśli.
          • Gość: targówczanin Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.tktelekom.pl 27.05.11, 13:58
            Wogóle to jak zanosiłem aktualizację danych do Wydziału Zasobów Lokalowych, to się nic nie pytałem bo sądziłem, że to jest normalna procedura i że wszystkich weryfikują co kilka miesięcy. Ale po dwóch tyg. zadzwoniłem i spytałem się czy są jakieś szanse na mieszkanie na Ossowskiego i wtedy p. Szlubowska powiedziała, że robia właśnie taka listę osób do zakwaterowania w tym bloku.
                  • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 27.05.11, 18:42
                    do mnie zadzwoniono 10 lub 11 maj zebym jak najszybciej dostarczyła dokumenty i czekała na telefon mają zadzwonić na początku czerwca ;-))) więc czekajmy zobaczymy co z tego wyjdzie ...najgorsze jest to ze człowiek cały czas myśli aż wściec się można od tego myślenia głowa dymi ;-))
                    • Gość: targówczanin Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.tktelekom.pl 30.05.11, 12:54
                      "§ 28. 1. O skierowaniu danej osoby do zawarcia umowy najmu lokalu postanawia zarząd dzielnicy w drodze uchwały, z zastrzeżeniem, że jeśli od zakwalifikowania na listę upłynęło więcej niż 6 miesięcy, umieszczenie tej osoby na liście poddaje się weryfikacji uaktualniającej warunki uprawniające wnioskodawcę do zawarcia umowy najmu lokalu."
                      Osoby wezwane do aktualizacji danych wg. mojej interpretacji tego zapisu zostaną (po pozytywnej weryfikacji danych) skierowane do zawarcia umowy.

"par.26
                      pkt. 3. Lista podlega weryfikacji co 12 miesięcy, co najmniej w zakresie spełniania kryterium dochodowego." Czyli od momentu powstania listy (styczeń) po 12 miesiącach wszyscy, którzy są na liście są weryfikowani pod względem finansowym - komuś się polepszy, wylatuje z kolejki.
                      Czyli, jeszcze raz:
                      - wszyscy z listy są weryfikowani 12 po powstaniu listy
                      - osoby zakwalifikowane do skierowania na zawarcie umowy są dodatkowo weryfikowane przed skierowaniem.
                      Tak jak wcześniej napisałem, z obu tych zapisów wynika, że Ci którzy byli sprawdzani teraz, zostaną skierowani do zwarcia umowy.
                      Bądźmy dobrej myśli, pzdr
                            • Gość: targówczanin Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.tktelekom.pl 31.05.11, 14:24
                              w sumie to doczytałem, ze to jednak jest inna Komisja. Także informacja z 7 czerwca jest nieaktualna. Tymbardziej, że doczytałem również, że teraz to nie Komisja Mieszkaniowa, a Zarząd w drodze uchwały będzie kierował zainteresowane osoby do podpisania umowy najmu. Czyli najpewniej na najbliższym posiedzeniu Zarządu, jeśli wogóle takie coś ma miejsce. Nie wiem jak działają i w jakim trybie pracują władze dzielnicy, czy to się wszystko odbywa na posiedzeniach Rady Dzielnicy, czy na osobnym posiedzeniu Zarządu.
                              • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 01.06.11, 13:28
                                Wydaje mi się ze to jest jednak na posiedzeniu Zarzędu ...i tez faktycznie tak pomyślałam ze ta komisja która będzi 7 czerwca to będzie dotyczyła innych zagadnień ...do mnie mają zadzwoni na początku czerwca więc myślę sobie ze będzie to w przyszłym tygodni tzn.mam taką cichą nadzieję ...Czekajmy więc ;-)) pozdrawiam
                                      • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 03.06.11, 07:14
                                        To prawda wszyscy nie mozemy doczekac się finału ;-)) A czy tez była przez Ciebie podpisywana taka chęc ze wyrażasz zgode na oczekiwanie na mieszkanie na Ossowskiego ??? bo ja pisałąm taki dokument ale z tego co tu wszyscy pisaliśmy nie każdy to pisał .....pozdrawiam
                                        • Gość: e.w Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.warszawa.mm.pl 03.06.11, 13:24
                                          WITAM.Ja nic nie podpisywałam po prostu jak tylko zaczęli budować blok to poszłam się dowiedzieć czy mogę się starać o dostanie w tym bloku mieszkania i dostałam pozytywną odpowiedź. Znam piętro i numer mieszkania jakie dostane ale rozmawiałam z p.Zawadzką i mnie poinformowała że będą wzywać do podpisania umowy pod koniec czerwca początek lipca i to będzie wszystko szło etapami nie wszyscy naraz dostaną mieszkanie bo by się chaos zrobił. Interesuje mnie czy dostaliście już zawiadomienia o składaniu ponownie zarobków z ostatnich 6 miesięcy i reszty papierów? Bo ja składałam wszystkie papiery drugi raz w tamtym roku i do tej pory mi nic nie przyszło/dla mnie to dziwne.
                                          • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 03.06.11, 15:55
                                            Ja teraz 10 lub 12 maja składałam dokument ...ale denerwuje się bo p.Zawadzka nic mi wcześniej nie mówiła jakie mieszkanie dostanę a Tobie kiedy podała taką informację które piętro i jaki numer ??? bo okazuje się jeszcze ze każdemu mówią co innego ..
                                              • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 03.06.11, 17:16
                                                Ja też czekam od momentu kiedy tylko zaczął powstawa blok ;-))) p.Zawadzka zadzwoniła na samym początku maja tuz po długim weekendzie i kazała jak najszybciej dostarczy dokumenty ?? a Ty kiedy ostatni raz je składałaś ?? a co do tego ze od 1,5 roku roku juz wiesz które piętro i numer mieszkania to w sumie to jakieś dziwne ... ale ona Ci to powiedziała czy masz już na to jakis dokument ?? Ja to powim szczerze ze się bardzo denerwuje tym wszystkim i tak jak pisałam w sumie każdy z nas ma jakieś inne informacje :)) eh zobaczym co z tego wyjdzie ...a tak w ogóle to jak Ci dali pozytywną odpowiedz na zamianę to jaki jestes numer na liście ??
                                                  • lilith76 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 04.06.11, 23:34
                                                    Tak wcinam się w dyskusję, ale zaintrygowało mnie to.
                                                    Trzeba składać zaświadczenie o zarobkach, ale czy tylko tuż przed przydziałem, czy już zawsze, np. co pół roku? Co jeśli osoba nagle bardzo się wzbogaci?
                                                    Co jeśli za rok, mieszkaniec dostanie super pracę, za super zarobki i z widełek wyleci? Ważne, żeby klepał biedę do momentu otrzymania kluczy?
                                                  • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 05.06.11, 07:59
                                                    Bez przesady jak się będzie klepało biedę to i tak nie będzie Cię stac na czynsz, a z tego co tu wszyscy wiemy w nowych budownictwach nawet tych komunalnych czynsze nie są małe ;-)) Jeśli chodzi o zaświadczenia o zarobkach to weryfikacja jest co pół roku i ja takie zaświadczenia składałam .Myślę ze jeśli ktoś się badzo wzbogaci to i stac go będzie na kupno mieszkanie ;-)) Chociaż różnie to bywa bo nie wiem czy widzieliście kiedyś na TVN w programie Uwaga był właśnie taki przypadek jak pokazywali i zresztą rozmawiali z jakąś kobietą której naprawdę się powodziło a mieszkała w komunalnym ;-)) pozdrawiam
                                                  • Gość: ja Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.11, 20:08
                                                    a dziwisz się !!!!
                                                    Przecież w 99 przypadkach na 100 jakby ktokolwiek miał okazję dostać własne MIESZKANIE za przysłowiowe darmo albo kupić ,to zawsze wybierze pierwszą opcję .
                                                    Przecież lepiej życ na plusie niż założyc sobie pętlę na 25-30 lat i się martwić (stracę pracę i co dalej )
                                                    Przypominam że w komunalnych/ socjalnych w razie niepłacenia gmina zawsze gdzieś tam przesiedli ,natomiast bank (licytacja i pod most )
                                                  • Gość: targówczanin Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.tktelekom.pl 06.06.11, 11:29
                                                    Od gminy nie dostaje się za darmo mieszkania na własność. Dostaje się przydział na NAJEM lokalu komunalnego od dzielnicy/gminy. To nie jest mieszkanie własnościowe. Po nowym roku ma wejść (czy wejdzie to nie wiadomo) nowa ustawa, która nie pozwala na wykup takiego mieszkania na własność i będzie pozwalać na weryfikację najemców pod względem finansowym. Jak ktoś się wzbogaci to dzielnica/gmina nie przedłuży z takim kimś umowy na najem.

Co do oczekiwań to we wtorek 07.06.2011r, jest posiedzenie Zarządu dzielnicy, na którym prawdopodobnie Wydział Zasobów Lokalowych przedłoży projekt uchwały o skierowaniu wnioskodawców do podpisania umowy na najem lokalu w bloku przy Ossowskiego. Piszę, że prawdopodobnie, bo p. Szlubowska mówiła, że wszystko ma się rozwiązać na początku czerwca, a pierwsze czerwcowe posiedzenie Zarządu jest właśnie 07.06, następne jest 14.06.
                                                    pzdr.
                                                    P.S. Czekajmy cierpliwie, kto ma dostać to dostanie, my już nie mamy wpływu na nic. Mieszkań jest ponad 100 także szanse są spore.
                                                    bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/zarzadzenia_uchwaly/Uchwaly/Zarzad_Dzielnicy/Targowek/default.htm?Dzielnica=10&TypAktu=2&Organ=4&Rok=2011&Miesiac=6 ---> pod tym adresem można sprawdzić uchwały Zarządu Dzielnicy Targówek. Proponuję sprawdzić we wtorek po południu, albo we środę. Coś już powinno być.
                                                • Gość: e.w Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.warszawa.mm.pl 06.06.11, 10:54
                                                  Ja ostatni raz składałam ponat rok temu dlatego mnie dziwi że Ty piszesz że co pół roku się składa papiery.Wiem o "swoim" mieszkaniu od Naczelnik. Niechce za dużo pisać na forum bo Wiesz jak jest są ludzie bardzo zawistni i zazdrośni. Ja też myśle 24 godziny na dobe o tym mieszkaniu (dosłownie) i się martwie żeby wszystko było dobrze czym bliżej oddania tym gorzej sie martwie.Mam cztero osobową rodzine i gnieździmy się w klitce.
                                                  • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 06.06.11, 14:47
                                                    Faktycznie to dziwne ze nie składałas dokumentów nie potrafię tego wyjaśnic z tego co tu obserwowalismy to kazdy z nas składał co pół roku a teraz to jeszcze tak na szybko donoszone były i jeszcze mnie dziwi jedna rzecz ze Tobie zostało powiedziane juz półtora roku temu na którym piętrze i który numer mieszkania będziesz miała >nie obraż się i przedewszystkim nie denerwuj ale chyba półtora roku temu oni sami nie wiedzieli jak będą leciały numery mieszkań no ale moze ....zresztą nie denerwujmy się tak jak napisał targowczanin już nic nie mozemy zrobić teraz tylko czekać i myśleć pozytywnie .A z drugiej strony kurcze mnie myśli tez osaczają moja rodzina jest też czterosobowa i też mamy ciasnote aby teraz szybciej i niech ans juz nie męczą ;-)) pozdrawiam
                                                  • Gość: e.w Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.warszawa.mm.pl 06.06.11, 15:29
                                                    wcale się nieobrażam i niedenerwuje , ale uwierz że zanim zaczeli ten blok budować to już musieli znać cały plan od A do Z. Nawet ktoś wcześniej podał strone strone całego projektu bloku i mieszkań i tam było ze szczegółami wszystko podane.Wiem że niekażdy mógł sobie wybrać mieszkanie bo by zrobił się za duży chaos. Ale mam nadzieje że wszystcy którzy czekają dostaniemy tam mieszkanie i każdy z Nas będzie usatysfakcjonowany bo żeby dostaciaż w nowym bloku mieszkanie to jest szczęście. Blok jest naprawde bardzo ładny i plac zabaw dla dzieci wszystko jest tam super.POZDRAWIAM
                                                  • Gość: Magda Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.aster.pl 06.06.11, 22:22
                                                    Witam wiecie co ja czekam 8 miesiecy na zamiane mieszkania na ossowskiego i pani z pokoju 116 w gminie mi powiedziała tydzien temu ze pod koniec czerwca maja dzwonic po ludziach czy dostana te mieszkania czy nie a co do tych zaswiadczen o zarobkach to co puł roku sie im zanosi no czekamy do jutra i wtedy sie okarze bo jutro jest to posiedzenie rady pozdrawiam i badzmy dobrej mysli
                                                  • Gość: Magda Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.aster.pl 06.06.11, 22:39
                                                    A czy ktos z was ma jakies plany tych mieszkan widził je ktos czy na necie czy gdzie kolwiek bo chodza pogłoski ze pokoje sa przechodnie ze w kawalerkach sa aneksy kuchenne czekam na zamiane mieszkania powiedziano mi ze prawdopodobnie dostane to mieszkanie ale dopiero pod koniec czerwca maja dzwonic ponoc ludzie juz wiedza jakie maja mieszkania pietro nr mieszkania a mi pani z pokoju 116 powiedziała ze nikt nie ma ani kluczy ani nikt nie wie jakie mieszkania podostawali bo nie było jeszcze oficialnego przejecia budynku przez gmine a pozatym mieszkam nie daleko i widze co tam sie dzieje cos poprawiaja te pawilony na dole remontuja watpie zeby ktos dostał mieszkanie jeszcze w czerwcu no ale cuda sie zdarzaja pozdrawiam
                                                  • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 07.06.11, 07:09
                                                    Kurczaki coś mi przerwało pisanie ;-)) Faktycznie krótko czekasz ja czekam od 4 lat od momentu budowy bloku i faktycznie jest bardzo ładne ;-)) a jeśli chodzi o plany to są tu gdzieś ktoś wysłał w linkach poszukaj w którymś poście ;-))) To prawda ze kazdy znas ma nerwy bo czekamy i tak naprawdę każdy z nas ma inne informacje mi też powiedziano ze dostanę mieszkanie ale nikt przez te prawie cztery lata nie mówił które to mieszkanie będzie . No nic zobaczymy co z tego wyjdzie miejmy nadzieję ze uda się nam wszyskim ;-)) pozdrawiam
    • Gość: ja mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.dynamic.chello.pl 07.06.11, 09:47
      jak sobie czytam te posty to ze zdziwienia szczęka mi opada i nie tylko !!!
      "Czekam już rok,dwa ,trzy itd .Zachowujecie się tak jaby przydział mieszkań to obowiązek dzielnicy .
      Napiszę tak -jakby system działał jak w niemczech to ze 30% z was nie dostało by ich
      ( i domyślcie się dlaczego ).
      Z drugiej strony powtórzę jeszcze raz jak miałbym okazje na mieszkanie komunalne albo kupić -ZAWSZE wybiorę tę pierwszą opcję ( i poczekać rok czy dwa też bym mógł)
      Mamy niestety taki system który zamiast pomagać wręcz NAKAZUJE kombinować .>>>>>>
      no bo co to znaczy że młode małżeństwo nie ma zdolności kredytowej bo za mało zarabia ???
      Powinna być hipoteka /kredyt jak potrzeba nawet na 50 lat .
      A JAK BY GMINA NIE MIAŁA LOKALI A RODZINY ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ TO CO -POD MOST CZY NA TRAWNIK pod SEJM
      • Gość: Magda Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.aster.pl 07.06.11, 10:11
        ok masz racje tylko dlaczego w naszym panstwie wszyscy ci urzednicy tak wszystko komplikuja i co do tych przydziałow o mieszkanie to powinni dawac tym kturym naprawde sie nalerza anie jakims menelom albo co sie awantutuja lub co dwa dni jest policja wiem cos o tym bo mieszkam na oszmianskiej i wiem co to za ludzie podostawali te mieszkania ten blok po 3 latach wyglada jak by stał juz z 50 lat a wy myslicie ze z tym blokiem na ossowskiego bedzie inaczej terz go zdewastuja i tyle bedzie z tej pieknosci fakt ja terz mam dostac mieszkanie na ossowskiego ale mam nadzieje ze ludzie kturzy benda tam mieszkac uszanuja to co maja pozdrawiam i czekamy z niecierpliwoscia na telefon z gminy.
        • Gość: aga Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 07.06.11, 17:22
          ja rowniez czekam tu na mieszkanie rzeczywiście blok jest super zaglądalam do klatek też bardzo ladnie zrobione ale obawiam się że masz racje jak ten blok będzie wyglądał za jakiś czas mam tylko nadzieję ze podzielą ludzi i nie bedzie takiego marginesu jak na oszmiańskiej
          mam też 3 dzieci i nie chciałabym aby patrzyly na zapijaczone buzie lokatorow,znam z opowieści kolezanki co sie dzieje na oszmiańskiej jest rozczarowana tym toważystwem polowa z nich nie placi komornego a lokatorzy zmieniaja się jak rękawiczki
          miejmy nadzieję ze dostaniemy te mieszkania
          • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 07.06.11, 17:43
            Też słyszałam o Oszmiańskiej ze lokatorzy sa tam strasznie zadłuzeni....ale wiecie co tak po części to ZGN i gmina też ponoszą za to odpowiedzialnośc(a przeciez robią tę weryfikację pod różnym kontem to widzą chyba komu dają ) ja takich to z buta bym wyrzucała są ludzie którzy naprwadę potrzebują tych mieszkań i napewno uszanują to co dostaną ...a poza tym niech rozwiązują umowy z tymi co nie płacą i można ich poprzenosic do innych lokali .Kurcze też dzisiaj cały czas myślę czy była ta komisja i w sume myślę też o tym co pisałyście dziewczyny bo mi też w powiedziano ze dostanę mieszkanie ale nic nie mówili ile pokoii i jaki numer mieszkania .Ech no nic czekajmy zobaczymy co będzie aby tylko nam się udało .Acha napiszcie jakbyści już coś wiedzieli na temat tej komisji .Pozdrawiam i życzę powodzenia ;-))))))
          • Gość: Magda Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.aster.pl 07.06.11, 21:32
            ok napewno cos napisze jak tylko bede cos wiedziała o tych mieszkaniach a z oszmiańskiej chce sie wyniesc po1 mam za mały metrarz na 4 osoby w tym dwoje dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawnosci po 2 sasiedzi so do du...y to zaczy afery jakies kreca a po 3 to znecaja sie nad mojm dzieckiem wyzywaja ja bija i wogule tu mieszka sama patologia chce i mam taka nadzieje ze jak juz dostane to mieszkanie na ossowskiego to tam bedzie inaczej pozdrawiam i dowiem sie jutro co tam z tymi naszymi mieszkaniami .
              • Gość: jadźka Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.play-internet.pl 08.06.11, 10:49
                Dzwoniłam rano w sprawie mieszkań i powiedziano mi, że decyzja będzie pod koniec czerwca.
                Potem poszłam do ratusza z myślą, że może czegoś więcej się dowiem, Pani Szlugowska powiedziała to samo, że będzie dzwonić pod koniec czerwca kiedy będą mieszkania do odebrania, no i powiedziała, że jeszcze nie było rady w tej sprawie czyli ta wczorajsza dotyczyła innych zagadnień.
                Też już nie mogę doczekać się decyzji.
                A co do Oszmiańskiej to przyznaję, okolica nie ciekawa niby nowy blok ale w powietrzu czuć menelstwo ( nie mam tu na myśli obrażanie kogoś specjalnie), nie dziwę Ci się że robisz zamianę mieszkania, na twoim miejscu też starała bym się o zamianę mieszkania.
                Miejmy nadzieję, że wszyscy czekający dostaną pozytywną decyzję.
            • Gość: artur Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.aster.pl 08.06.11, 10:42
              nie prawda że na oszmiańskiej mieszkają sami menele mieszkam na oszmiańskiej w kl.7 i nie jest zdemolowana to wszystko zależy od rodziców jak nie pilnują dzieci to tak jest. Ja też czekam na zamiane na większe i wcale nie zamieniał bym się na ossowskiego gdyby dali propozycje na oszmiańskiej. Zresztą nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.
                  • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 08.06.11, 17:06
                    Witam równiez byłam w gminie i to fakt ze zarząd zbiera się we wtorek 14 czerwca.Zastanawiam się nad tym Aga co Ci powidziała pani naczelnik ze przystosowano to jak Ty mówisz "Twoje mieszkanie" do potrzeb Twojego dziecka to wspaniale i zyczę Ci tego mieszkania z całego serca zresztą każdemu z nas tego zycze .W gminie mówią ze nikt z nas nie ma pewnego tego mieszkania co z tego ze kazdemu z nas ktoś obiecał ze będzie miał mieszkanie na Ossowskiego ale nikt z nas nie ma tego na papierze dopiero wszystko się wyjaśni po 14 czerwca .I faktycznia jest kilka mieszkan na Ossowskiego przystosowanych pod osoby niepełnosprawne. NO cóż czekajmy dalej ...I faktycznie juz się wszystko opóżnia ...A wiecie co zastanawia mnie ile jest osób w naszej gminie oczekujących na mieszkania ile taka lista posiada osób może coą wiecie ??? Pozdrawiam i bądzmy cierpliwi .;-)))
                • Gość: Leila Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.aster.pl 30.07.11, 22:26
                  A tak w sumie to naprawdę macie problem, jakby mi ktoś dał za darmo mieszkanie to bym brała cokolwiek, czy menele, czy obojętnie jak ono wyglada czy w internecie, czy nie. Tyle, że ja nie dostane bo lece do pracy choć za minimum a chwilami jak sie da to i na dwa etaty, mąż też, na kredyt też jesteśmy za biedni. Dziecko mam na specjalnej drogiej diecie, ale co tam, zeby mu kupić chleb który jest 5 razy droższy od normalnego idę na dodatkowe zlecenia. A wy nie narzekajcie, ze duze opłaty,m itp i tak wszyscy polecicie po dodatek mieszkaniowy i guzik was będzie to mieszkanie kosztować. A jak długów narobicie to wam ops wyrówna i zycie sie kręci. I jeszcze powiecie, że że ciężko sie Wam żyje. Ciagle mam z takimi do czynienia, dochód mizerny, a stać na luksus w mieszkaniu, wakacje, kolejne dziecko, tipsy i inne bajery, samochód, internet i komórki. Mieszkania komunalne powinny być małe!!!, funkcjonalne i tanie w utrzymaniu. A nie garaze podziemne, ekstra warunki, bo jednej za ciasno a inna ma meneli co sie brzydko patrzą. a wiecie ile ludzi w tym kraju mieszka w warunkach urągających ludzkiej egzystencji? i nikt nie ględzi z nich że mieszkanie jest takie czy nie takie, wiekszość marzy żeby choć było ciepło i sucho. Kobiety trochę pogody ducha bo jak Was czytam to mi się w brzuchu miesza.
                  • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 01.08.11, 09:40
                    A Ty kobieto nie mierz ludzi tą sama miarą !!!! Jak ciebie czytałam to mi się scyzoryk otworzył w kieszeni .A co do dodatków to nie kazdy je tu ma więc nie chłap dziobem nie bój sie do mnie dokłada nie będziesz i nie wiesz w jakich warunkach mieszkałam a mam prawo do tego aby moje dzieci żyły godnie .Wypowiadaj się za siebie a nie za nas . A jeśli chodzi o lumpów masz racje są wszędzie a do tego jeszcze opieka potrafi takim dawac kasę za to ze mają nałóg ŻENADA i za to powinni się zabrac . Pozdrawiam Ossowiczanów ;-)))
                • Gość: agula Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 08.06.11, 15:47
                  zgadzam sie z tobą czasami chodze do kolezanki tam na kawe po godzince siedzenia glowa mi pęka od krzyku widzę ze tam juz 6-7 letnie dzieci tak przeklinaja...miejmy nadzieje ze na ossowskiego bedzie inaczej choć sadze ze ludzie będa tam pomieszani jak na oszmiańskiej
                  menelstwo jest wszędzie niestety a to wszystko przez to że wyburzaja stare kamienice i musza im dac mieszkania nie licząc sie z tym ze moga przeszkadzac innym lokatorom w swoim imprezowaniu
                  koleżanka ma średnio raz w tygodniu wymiociny na balkonie ale....ludzie sa rożni
                  a tu blok jest naprawde super tylko na jak dlugo?obawiam sie ze bedzie to samo co na oszmianskiej po miesiacu dewastacja..tyl;ko mieć nadzieje ze tak sie nie trafi
                  • Gość: cicha_wawa Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.11, 12:36
                    edyta1010 - nam tez dochód wyniósł mniej niż 700 zł i bardzo się boję że sie nie załapiemy ale jakiś czas później poszłam do pani Szlubowska i powiedziała że jakby coś było nie tak toby zadzw. a widocznie dochody nie były takie złe. Z drugiej strony każdy z Nas ma inną sytuację życiową, materialną i warunki mieszkaniowe w jakich mieszka, to pewnie też przyczynia się do decyzji. Pozostaje Nam czekać
                • Gość: targówczanin Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.tktelekom.pl 09.06.11, 12:31
                  Ludzie - mieszkania komunalne nie są dla ludzi co wybrzydzają. Jak chcesz wybrzydzać to weź kredyt i kup sobie mieszkanie tam gdzie Ci pasuje. A to, że chcesz zmienić mieszkanie w kilkuletnim bloku na mieszkanie w nowym bloku, tylko dlatego że na oszmiańskiej nie pasuje Ci że dzieci robią hałas i grają w piłkę to już jest hipokryzja. Ludzie mieszkają w ciasnocie po 4,5,6 osób i pracują za 1,5 - 2 tys. zł to wezmą to co gmina da żeby tylko mieć własny kąt. Pewnie jak dostawałaś mieszkanie na oszmiańskiej to skakałaś z radości, że dostałaś lokal urządzony pod klucz w nowym bloku, ale teraz widzisz, że postawiony jest nowy blok i już wyciągasz po niego łapę. A kto wg Ciebie ma miałby dostać mieszkanie na oszmiańskiej, które Ty zwolnisz gdy dostaniesz przydział na ossowskiego? Niech się inni męczą z uciążliwymi dziećmi, Tobie się przecież należy mieszkanie nówka sztuka. Na ossowskiego będzie pewnie to samo i jak gmina postawi nowy blok na wincentego i odrowąża to tez się pierwsza w kolejce ustawisz?
                  • Gość: Magda Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.aster.pl 09.06.11, 13:56
                    ja jestem ciekawa to kogo ty teraz sie przyczepiłes która z nas ci nie pasuje jak chodzi o mnie to nie wynosze sie z oszmianskiej dlatego ze mi dzieci przeszkadzaja tylko dlatego ze mam mały metraz na cztery osoby jeden pokuj w tym 2 dzieci chorych na astme oskrzelowa i maja orzeczenie o niepełnosprawnosci jak mi sie nalezy to dlaczego mam nie wziasc tego mieszkania na ossowskiego tak napewno jak wybuduja nowe mieszikania komunalne to bende łazic i sie zamieniac na wieksze ale nic nie stoij na przeszkodzie tez mozeesz isc i sie starac o mieszkanie nikt ci nie zabrania jak zazdroscisz innemu ze ktos dostał przydział .
                    • Gość: targówczanin Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego IP: *.tktelekom.pl 09.06.11, 15:04
                      sama napisałaś, że chcesz się wynieść bo Ci dzieci hałasują, ja tych słów z palca nie wyssałem. O mnie się nie martw, też dostałem "przydział".
                      Fajnie to określiłaś: "jak mi się należy to dlaczego mam nie wziąć tego mieszkania". Oczywiście, że Ci się należy, no bo komu innemu. Gratuluję postawy. A może tym dzieciom co Ci pod oknem hałasują też się należy dzieciństwo i zabawa na podwórku.
                      Co do metrażu to popieram, jeśli masz mały metraż oczywiście staraj się o zamianę, życzę Ci żebyś dostała klucze, wszystkim tego życzę. Denerwuje mnie natomiast ton wypowiedzi, że komuś się należy, albo że chce się zamienić bo tam jest lepiej i czysto i cicho. Nie dość, że ktoś dostał przydział w nowym mieszkaniu to jeszcze mu mało.
                      • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego 09.06.11, 15:23
                        Tak faktycznie będzie razem nas wszystkich ze 200 osób ;-)) Nie denerwujmy się nikomu to nie pomoże wystarczy ze każdy z nas denerwuje się swoją sprawą i tak jak już pisałam mnie irytuje inna sprawa ze każdy z nas ma inne informacje z gminy niektórzy piszą ze napewno będą mieli te mieszkania bo ktoś mi obiecał ja pytałam w pokoju 116 i te panie powiedziały ze nikt nikomu nie obiecał więc kto tu ma sprzeczne informacje nie wiadomo ....Ech czas pokaże Pozdrawiam ;-)))
                            • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego-lista 10.06.11, 06:28
                              Masz rację mnie ta lista też zastanawia ( a przecież z tego co tu się czyta wielu osobom zostały obiecane mieszkania nie wiem co to znaczy może powinniśmy i tu przestroga dla osób które będą dalej się starały o mieszkania ze trzeba takie rozmowy i zapewnienia nagrywa zeby póżniej nie było ze nikt nie obiecał) .Nie wiem ale mi się wydaje ze taka lista jest tworzona przez panią naczelnik i panie Szlubowska i Zawadzka a póżniej to idzi do zarządu i do rady dzielnicy .Było pytane w gminie kto tworzy listy i te pani z pok.116 powiedziały ze zarząd tworzy listy i ta że lista będzie rozpatrywana na posiedzenie we wtorek 14 czerwca .A co dochodów to też dziwna sprawa i jak na mój gust zostały one wygórowane przez gminę moje to nawet nie 700 zł.na osobę ale pracuje tylko mąż bo ja dopiero wybieram się do pracy jak córka pójdzie do przedszkola . I mam złe przeczucie co do tego czy dostniemy to mieszkanie ;-(( ale cóż trzeba czekac do wtorku i by cierpliwym .Pozdrawiam ;-)
                              • Gość: Magda Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego-lista IP: *.aster.pl 10.06.11, 07:17
                                witam powiem ci Edyta ze ja jak dostawałam mieszkanie na oszmiańskiej to 6 lat temu były nizsze zarobki i nam nawet nie przypadało 500 zł na głowe i dostalismy to mieszkanie mi sie wydaje ze to nie zalerzy od dochodów tylko od tego czy na tej radzie maja dobre humory i komu spodobała sie twarz to co pisza to jest tylko taka bzdura poczekajmy do srody pojedziemy i sie dowiemy co tam jest grane ale ja mysle wiem ze dostaniemy te mieszkania wiec nie ma co sie denerwowac czekalismy tyle lat to poczekamy jeszcze pare dni wiem ze te pare dni to jes wiecznosc ale cóz uzbrujmy sie w cierpliwosc wszystko bedzie ok pozdrawiam .
                                • Gość: jadźka Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego-lista IP: *.play-internet.pl 10.06.11, 09:14
                                  Słuchajcie bo chyba nie do końca ze zrozumieniem niektórzy czytają. Owszem wiem jaki mam przydział WSTĘPNIE, jak i niektórzy forumowicze ale to nic nie znaczy bo powiedziano nam, że decycja dopiero będzie po radzie.
                                  W moim wypadku nikt nic mi nie obiecał, z tego co czytałam to tylko 1 osoba z całego forum jest pewna, że tam ma już mieszkanie, ale nie znamy sytuacji dokładnie tej osoby.
                                  Bardzo się denerwuję czekając na decyzję, odliczam tylko dni do rady, życzę sobie i innym abyśmy dostali te wymarzone mieszkanko.

• Gość: dyzio mieszkania komunalne ul. Ossowskiego-lista IP: *.dynamic.chello.pl 10.06.11, 11:31
                                        Coś mnie tu zastanawia ??? Ludzie piszą że już ma /wie numer lokalu ,drugi że podobno zasiedlają w czerwcu,następny że w lipcu .
                                        Ktoś tam mówi że pani z pokoju 116 wszystko wie a następny że coś tam coś tam .
                                        LUDZIE czy wy nie zauważyliście że podobno od 22 lat żyjemy w innym świecie (podobno w tym lepszym -demokracji)
                                        Powinno być ogłoszenie w urzędzie że np: dnia 01/01/2010 komisja w składzie ustaliła listę osób na przydział ( mieszkania komunalne ) przy ulicy xxxxxx
                                        I ta lista powinna się pojawić
                                        -nazwisko ,liczba osób ,co przydzielono i od kiedy na liście
                                        Oczywiście powinna być również informacja że np wydawanie kluczy od dnia xxxx
                                        i że będą osoby powiadamiane .
                                        No i oczywiście jakieś namiary dla tych którzy chcieliby zprawdzić dlaczego dostał ktoś kto stara się o lokal od 3 miesięcy a on nie dośtał mimo że na liście jest od 3 lat .
                                        LUDZIE WSZYSTKO POWINNO BYC TRANSPARENTNE -JAWNE I OGÓLNODOSTĘPNE DLA ZAINTERESOWANYCH + plus opinie zarządu gminy dlaczego dostał ten czekający 3 miesiące a nie 3 lata .
                                        W Skandynawii takie postępowanie to podstawa ---ELEMENTARZ.
                                        Wiadomo od dawna że w mętnej wodzie dobrze się" ryby łowi" .Nie widać kto i kiedy !!!
                                          • Gość: targówczanin Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego-lista IP: *.tktelekom.pl 10.06.11, 12:14
                                            Przecież to wszystko reguluje uchwała Rady Miasta. Lista osób zakwalifikowanych do oczekiwania na najem lokalu jest wywieszana do 15 stycznia każdego roku, jest dostępna w BIP i w Urzędzie.. Następnie jak jest jakiś wolny lokal komunalny do zamieszkania to zarząd w drodze uchwały kieruje pierwszą osobę z listy (która spełnia kryteria do zamieszkania w konkretnym lokalu i wyraża zgodę na zamieszkanie) do podpisania umowy - taka uchwała też jest dostępna w Urzędzie i w BIP(fakt że w BIP jest dostepna ze sporym opóźnieniem, ok. 10-15 dni).
                                            Teraz jest sytuacja taka, że lokali komunalnych jest ok.100-120. Więc komisja mieszkaniowa zrobiła tzw. przez nas "listę osób do zakwaterowania". To nie jest żadna lista, tak naprawdę to poprostu Wydział Lokalowy przygotował sobie wnioski osób, które kwalifikują się do zamieszkania w konkretnych lokalach na ossowskiego i będzie te wnioski przedstawiał do rozpatrzenia przez Zarząd na posiedzeniu.
                                            Normalnie jak jest np. jeden lokal to Wydział Lokalowy kieruje jeden wniosek pod Zarząd, jak jest 100 lokali to kieruje 100 wniosków. Po prostu osoby które znalazły się na tej "liście" to ich wnioski pójdą pod Zarząd. Poczytajcie sobie uchwałę, rozdział 17, od paragrafu 21 i będziecie wszystko wiedzieć.
                                          • Gość: targówczanin Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego-lista IP: *.tktelekom.pl 10.06.11, 12:34
                                            1. Komisja Mieszkaniowa ma listę osób zakwalifikowanych do najmu
                                            2. Przykładowo jest 100 lokali o pow. od 40m2 do 50 m2
                                            3. Pierwsze 15 osób z listy to kawalerzy, którzy do zamieszkania w lokalu komunalnym zgłosili tylko siebie. Komisja ich wniosków pod Zarząd nie zgłosi ponieważ metraże w lokalach są dla nich za duże, i takie osoby mogą sobie czekać i po 10 lat. Jak nie ma dla nich mieszkania o określonych warunkach to nie dostaną.
                                            4. Kolejne 15 osób ma b.niski dochód, a mieszkania mają wysoki standard, czyli i wysokie opłaty. Te osoby czekają na kolejne mieszkania, bo w tych b. możliwe że będą zalegać z opłatami i gmina będzie musiała dokładać do utrzymani.
                                            5. Kolejne 15 osób z listy Komisja chciała przedstawić pod Zarząd ale musieli ich zweryfikować bo od zakwalifikowania minęło ponad 6 m-cy. Okazało się że niektórym wzrosły dochody i przekroczyli kryterium dochodowe, inni zalegali z opłatami w aktualnym miejscu zamieszkania.
                                            6. Dopiero 46 osoba spełniła kryteria do ew. zamieszkania w w danym lokalu. Została zweryfikowana i kazano jej czekać do czerwca na telefon. Następnie 14.06.2011 roku odbyło się posiedzenie Zarządu, na którym wniosek osoby został przyjęty. Zarząd uchwalił uchwałę kierującą daną osobę do podpisania umowy najmu lokalu komunalnego w budynku przy ul. ossowskiego.
                                            7. Dana osoba nie była bardzo natarczywa i cierpliwie czekała na telefon. Zarząd zgodnie z Uchwałą raz w miesiącu informuje Komisję Mieszkaniową o dokonanych skierowaniach do najmu lokalu. "Zarząd dzielnicy przedstawia Komisji raz w miesiącu pisemną informację o wydanych w tym czasie skierowaniach do zawarcia umów najmu lokali. Informacja ta zawiera wykaz osób, adresy lokali, ich powierzchnię, dostosowanie lokali do potrzeb najemców i struktury ich rodzin oraz podstawę prawną."
                                            8. Osoba otrzymuje od Wydziału Lokalowego telefon z informacją kiedy ma się stawić na podpisanie umowy najmu lokalu i w jaki sposób ma wpłacić kaucję za ten lokal (6-krotność miesięcznego czynszu).
                                            9. Z kolejnymi osobami z listy osób zakwalifikowanych do najmu lokalu Komisja postępuje tak samo.
                                            10. Jest do zasiedlenia ponad 100 lokali, więc wydział lokalowy stworzył sobię "listę" na którą wpisuje osoby, których wnioski będą przedstawione Zarządowi.
                                            Tak to mniej więcej wygląda.

• Gość: Magda Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego-lista IP: *.aster.pl 10.06.11, 14:05
                                              ok miej wiecej tak jest ale powiem ci ze poczekajmy do tego 14 czerwca i wtedy sie okaze . Ja tam jade 15 czerwca tak mi powiedziała pani z pokoju 116 ze moge przyjechac jak z nia rozmawiałam wczoraj przez tel i juz mi powie czy mam to mieszkanie czy nie ale mam nadzieje ze mi powie juz cos konkretnego a nie tak jak do tej pory ze jeszcze nic nie wiadomo i takie tam .
                                              • Gość: agula Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego-lista IP: *.128.78.11.static.crowley.pl 10.06.11, 14:24
                                                mi tam nikt nic nie mowil tylko jak bylam po dokumenty to powiedzieli ze czynsze maja byc wysokie nie sądzie aby komuś cokolwiek powiedzieli jaki ma miec numer mieszkania czy pietro wydaje mi sie ze to raczej tajemnica do rady
                                                kazdy z nas sie na sam koniec denerwuje bo czym blizej tym gożej i każdemu z nas zalezy na mieszkaniu
                                                wszyscy mamy dzieci i chcemy aby nam sie lepiej zylo tylko kazdy z nas inaczej zarabia i sadze ze kazde podanie rozpatruja pod innym katem
                                                ale juz niedlugo sie dowiemy....jak kazdy tez czekam z niecierpliwoscia
                                                jak bedzie ktos cos wiedzial niech daje znac
                                        • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego-lista 10.06.11, 15:02
                                          Aga ja nie pisałm tu o Tobie tylko tak jak napisał tu dyzio i inne osoby ze poprostu wszyscy mamy sprzeczne informacje(niewiadomo po co udzielają różnych informacji ) a to ze właśnie pod Twoje dziecko były robione szersze drzwi czy różne rzeczy w łazience to dobrze tak musi byc robione tego oczekują ludzie chorzy więc trzeba im to zapewnic. Zresztą panie ze 116 powiedziały ze będzie kilka mieszkan dla inwalidów .I powiem wam jeszcze jedno faktycznie czm blizej tym nam bardziej gorzej bo wiadomo nerwy są ale ja zwsze kiedy czytam tutaj nasze posty i jak tylko cos napisze targówczanin to mi osobiście jes lepiej ponieważ to co on pisze ma przede wszystkim ręce i nogi i po analizie jego tekstu ma on wiele racji .Ja ze swojej strony dziękuje bo mi zawsze usmiecha się buzia i mogę głębiej odetchną bo od jakiś dwóch tygodni to powietrze łapie jak ryba ;-))) I spac nie mogę bo moje dochody nie są najlepsze pociesza mnie tylko jedna myśl ze NIGDY z męzem nie zalegaliśmy z czynszem zresztą jak wrócę do pracy przecież wiadomo ze będzie lżej bo będą dwie pensje nie jedna ;-)) jejku ale się rozpisałam hihihi czekamy do środy a s srodę szturm na gminę ;-)))) pozdrawiam
                                              • Gość: Magda Re: mieszkania komunalne ul. Ossowskiego-lista IP: *.aster.pl 10.06.11, 19:36
                                                Edyta pewny jest ten zarzad ale my jestesmy nie pewni czy dostaniemy te mieszkania .Ja mysle ze oni powinni ludzi powiadomic jakos wczesniej ze maja ludzie te mieszkania a nie tak na ostatnia chwile a jak niekturz nie maja kasy zeby zapłacic kałcje tak odrazu uzbierac 2000zł np. jak zadzwonja rano 30 czerwca ze prosze przyjsc podpisac umowe ale równierz prosze wziasc 2000zł na wpłacenie kałcij ludzie niekturzy nie sa przygotowani zeby wpłacic taka kase odrazu wiem morzna rozłozyc na raty itd ale to tylko wiecej latania i załatwiania spraw wiecie ze administracja nie wyda kluczy jak sie nie zapłaci kałcij .
                                                • Gość: dyzio mieszkania komunalne ul. -do targówczanin IP: *.dynamic.chello.pl 10.06.11, 22:42
                                                  Jak ciebie czytam to widzę że pomyliłeś (to powiedział chyba p Tomaszewski ) odwagę z odważnikiem .
                                                  Człowieku nie cytuj paragrafów ,ustaw i innych Monitorów .
                                                  Nie każdy jest taki oblatany jak ty żeby wiedzieć że to co się robi to zgodnie z uchwałą 15 z dnia xxxx ,a to co się zrobiło to z ustawą 20 .
                                                  A jeśli będzie czegoś za dużo (np chętnych na lokale ) to punkt 40 ustawy 55 .
                                                  Pisałem i piszę ponownie WSZYSTKO POWINNO BYĆ JAWNE i napisane ZROZUMIALE DLA WSZYSTKICH .Tak żeby zrozumiał magister targówczanin i robol dyzio .
                                                  A CZYM BĘDZIE KIEROWAŁA SIĘ KOMISJA PRZYDZIELAJĄC MIESZKANIA 14 CZERWCA???
                                                  Dlaczego nikt nie napisze /potwierdzi czy to prawda że pierwszeństwo mają osoby bezrobotne i bezdomne z dzielnicy .
                                                  Czy to oznacza że mam dziś przydział bo mam 2 dzieci ,a jutro już nie bo rodzina która tak jak ma dwójke (jest na liście za mna )przynosi jutro zaświadczenie ,że żona jest w ciązy od przedwczoraj >>>i z mieszkania nici.
                                                  Chodzi mi o CZYTELNE KRYTERIA .Czy ktoś zna ,czy ktoś wie ,czy ktoś może napisać czarno na białym -JAKIE ZASADY BĘDĄ OBOWIĄZYWAĆ 14-go ?????
                                                  Na Pradze -Północ już był taki przypadek że przepisy weszły od 1-go lutego ,a już 4 -go wszystkie potrzebne dokumenty złożyła TAKA osoba( rodzina radnego czy jakiegoś tam ważnego ) -
                                                  • Gość: Jadźka Re: mieszkania komunalne ul. -do targówczanin IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.06.11, 16:56
                                                    Komisja na pewno będzie kierowała się tym czy stać cię na czynsz.
                                                    Pierwszeństwo mają osoby których lokum idzie do rozbiórki lub grozi zawaleniem .
                                                    Osoby bezdomne nie mogą starać się o komunalne jedynie to chyba o socjalne ( chodzi o zarobki) jeżeli kobieta jest w ciąży to nie może zgłosić się, że teraz rodzina się powiększyła, dopiero jak urodzi dziecko i dostanie ono pesel to wtedy może starać się jako np. rodzina albo samotna matka ( chodzi o to, że różne nieszczęścia się zdarzają np. poronienia i tego typu nieszczęśliwe przypadki)
                                                  • edyta1010 Re: mieszkania komunalne ul. - 13.06.11, 07:18
                                                    A mnie zastanawia jeszcze jedno czy ludzie te zaświadczenia mają zgodne z prawdą czy np.pracodawca nie pójdzie na rękę i nie zawyży zarobków ? a tego gmina nie sprawdz z tego co wiem i to tez nie jest wporządku.No nic ale czekajmy do jutra a póżniej aby do srody i mozna zadzwonic a wtedy się okaże komu się powiodło ;-))) pozdrawiam
                                                  • Gość: targówczanin Re: mieszkania komunalne ul. -do targówczanin IP: *.tktelekom.pl 13.06.11, 07:56
                                                    dyziu, wcale nie trzeba być oblatanym żeby wiedzieć "co się robi zgodnie z uchwałą 15 z dnia xxxx ,a to co się zrobiło to z ustawą 20", wystarczy trochę chęci, i przeczytać, naprawdę. Zajrzałeś w ogóle to tej uchwały, czytałeś ten rozdział co mówiłem? Zapewne nie, od razu założyłeś, że to dla Ciebie za trudne, niech ktoś inny to zrobi i poda Ci odpowiedzi na tacy.
                                                    Piszesz: "Pisałem i piszę ponownie WSZYSTKO POWINNO BYĆ JAWNE i napisane ZROZUMIALE DLA WSZYSTKICH .Tak żeby zrozumiał magister targówczanin i robol dyzio .
                                                    A CZYM BĘDZIE KIEROWAŁA SIĘ KOMISJA PRZYDZIELAJĄC MIESZKANIA 14 CZERWCA??? "
                                                    Po co wszystko ma być jawne i zrozumiale napisane, sokoro Ty i tak nie masz chęci żeby potem to przeczytać i się dowiedzieć tego co Cię interesuje. 14 czerwca nie ma żadnej komisji. Komisja już była i przygotowała wnioski, które przedstawi Zarządowi, który zbiera się 14 czerwca.
                                                    Piszesz: "Dlaczego nikt nie napisze /potwierdzi czy to prawda że pierwszeństwo mają osoby bezrobotne i bezdomne z dzielnicy . " O dziwo, znowu odpowiedz możesz znaleźć w treści uchwały, tylko po co, skoro ludzie na forum i tak przewertują ją za Ciebie i napiszą w jednym zdaniu to co chcesz wiedzieć.