Dodaj do ulubionych

Akcja policji na Modlińskiej z rana....

16.01.07, 22:53
Coś ostatnio z rana dużo niebieskich się kręci.
Dziś stali chyba w 5 miejscach wzdłuż Modlińskiej od Ekspresowej az za
Konwaliową na wzgórzu. Co ich opętało? Nudzą się? Od razu ludziom utrudnili
życie...
Obserwuj wątek
      • Gość: niebieski Re: Akcja policji na Modlińskiej z rana.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.07, 08:48
        No i tak powinno być codziennie aż wyplenią z naszych ulic cwaniactwo i kozaków
        jeżdżących po trawnikach, chodnikach lub nawet pod prąd aby do przodu.
        Czas juz uświadomić sobie, że jesteśmy w Europie a nie w trzecim świecie.
        Bo jak nasz rodzimy kozak przejedzie tylko polską granicę to od razu jest innym
        kierowcą-przykładny i przepisowy. A więc tylko zagrożenie karą (natychmiastową)
        jest w stanie zapewnić ład i porządek na naszych drogach.
          • Gość: marti Re: Akcja policji na Modlińskiej z rana.... IP: *.sgib.com 17.01.07, 10:56
            Jeżeli kierowcy mieliby drogę, którą możnaby normalnie dojechać do pracy, to
            nie jeździliby po chodnikach, trawnikach itp. Ale jeżeli z tej jedynej już i
            tak obładowanej drogi zabrano im jeszcze dwa pasy na debilny buspas i każe im
            się marnować czas i paliwo w godzinnych korkach, to nic dziwnego, że niektórzy
            tego nie wytrzymują. Stwórzmy więc najpierw kierowcom warunki do przestrzegania
            prawa, drogi, mosty, obwodnice, estakady, a potem dopiero egzekwujmy. Przecież
            nikt nie będzie ładował sie na chodnik czy trawnik mając do dyspozycji równą,
            przejezną drogę. Trzeba zacząć od inwestycji, a nie od represji. Represjami
            można wytresować psa, społeczeństwu należy stworzyć godne warunki życia i
            przestrzegania prawa.
              • Gość: kolbolo wiochmeni z Tarchomina IP: *.tvk.torun.pl 20.01.07, 19:44
                najgorzej, to jak prowincjusze kupia sobie mieszkanie w "miescie", samochod, a
                potem chca sie popisywac, ze sa niby lepsi od innych

w takim Londynie, ktory caly jest pociety buslane'ami, nawet panowie w
                garniturkach i panie w garsonkach jada autobusami, koleja, czy metrem do pracy
                w city

a u nas odejdzie taki od pluga, czy tez przyjedzie z jakiejs pipidowy i juz
                musi tylek samochodem do pracy wozic i jeszcze ma pretensje, ze autobus, jako
                srodek komunikacji zbiorowej jesty uprzywilejowany

zrozum cymbale jeden, czy drugi, ze gdyby wszyscy przesiedli sie z autobusow do
                samochodow, to nawet 5 pasow ruchu na Modlinskiej by nie pomoglo, tylko ulica
                by stala

a samochody bedzie mialo coraz wiecej ludzi, bo teraz samochod to zaden wydatek

dlatego w cywilizowanych krajach zachodniej Europy stawia sie na transport
                publiczny, bo inaczej wszyscy by sie podusili spalinami
                • Gość: kolbolo cd IP: *.tvk.torun.pl 20.01.07, 20:05
                  i jeszcze o infrastrukturze - potrzeba jej zmiany - zgoda

ale jeszcze bardziej palaca jest zmiana mentalnosci, bo to ona blokuje rozwoj
                  drog

tak, tak

protestowanie przeciwko pasom dla autobusow do druga strona medalu, na ktorym
                  widnieje tez inny protest - przeciwko nowym drogom

bo nazywa sie on "przedkladam dobro wlasne nad dobro ogolu", bo chyba tylko
                  imbecyl nie zauwaza, ze w autobusie miesci sie znacznie wiecej ludzi, niz w
                  samochodzie, wiec jazda autobusem sluzy rozladowaniu korkow, bo jesli ten
                  utobus bedzie stal w korku, to niby czemu mialby ktokolwiek sie do niego
                  przesiasc
                  • bigot8 Re: cd 20.01.07, 20:50
                    Obserwuje jadących rano bus pasem i powiem tylko jedno na 10 osobówek tam
                    jadących w jednej jedzie więcej niż jedna osoba.
                    Wniosek więc jest prosty.Dostał Koleś autko służbowe i wozi się po Warszawie.
                    I zapomniał jak chodził do szkoły na wsi na piechotę 5 kilometrów.
                    A ten kto pisze że niby niebiescy dorabiją sobie na bus pasie to sie grubo myli.
                    Jak sam kradniesz to nie znaczy że wszyscy wokół Ciebie to robią.
                  • Gość: kolbolo Re: wiochmeni z Tarchomina IP: *.tvk.torun.pl 21.01.07, 15:26
                    Gość portalu: Kiełek napisał(a):

> A kolega z jakiej wsi??
                    > Był kolega kiedyś w Londynie, a może to był Lądek ??
                    >
                    > Zaproś proszę Pana pod krawatem poruszającego się londyńskim buslane'm na nasz
                    > bus-pas i ciekawe, czy dalej będzie chciał jeździć bus-pasem (nie mylić z
                    busli
                    > ne'm)

Panie Kiełek, od urodzenia mieszkam w Wawie, z wyjatkiem kilku lat spedzonych
                    na kontrakcie w Londynie; i zareczam, ze poziom swiadomosci obywatelskiej w
                    stolicy WB jest o niebio wyzszy, niz w Wawie - tam nikomu nie przyjdzie na mysl
                    protestowac przeciwko buslane'om (tak nazywaja tam pasy dla autobusow) - z
                    przyczyn o ktorych pisalem
                    • Gość: Robert Re: wiochmeni z Tarchomina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.07, 18:58
                      Cześć,
                      ja akurat nie mogę się poszczycić warszawskim pochodzeniem, mieszkam tu
                      zaledwie od 20 lat, ale ty potwierdzasz moją opinię o tzw warszawiakach.
                      Zwłaszcza takich, których rodzice przybyli tu niczym co poniektórzy bohaterowie
                      Domu. Znam wielu warszawiaków i przyznam szczerze: takiej zachwyconej sobą
                      bandy o umysłowości buraka cukrowego to trudno szukać gdzie indziej. Naprawdę
                      się wyróżniacie. A co do buspasa. Modlińska jest wąska, jedna praktycznie
                      przeprawa przez Wisłę też życia nie ułatwia, pamiętajmy że na Białołękę
                      sprowadza się ponad 5 tys. "wiochmenów" rocznie. Tego jakoś nikt nie zauważa.
                • faren100 milutki antycymbale: 25.01.07, 16:45
                  > najgorzej, to jak prowincjusze kupia sobie mieszkanie w "miescie", samochod,
                  > a potem chca sie popisywac, ze sa niby lepsi od innych

widzę, że kompleksy wylazły...

> w takim Londynie, ktory caly jest pociety buslane'ami, nawet panowie w
                  > garniturkach i panie w garsonkach jada autobusami, koleja, czy metrem do
                  > pracy w city

chętnie pojadę do pracy metrem, tramwajem... zwłaszcza przez most północny...
                  tylko GDZIE ONE SĄ??? aaaa w City...

> a u nas odejdzie taki od pluga, czy tez przyjedzie z jakiejs pipidowy i juz
                  > musi tylek samochodem do pracy wozic i jeszcze ma pretensje, ze autobus, jako
                  > srodek komunikacji zbiorowej jesty uprzywilejowany

to się nazywa kultura dyskusji... POWTÓRZE TAKIM JAK TY: nie mam nic przeciwko
                  twoim ukochanym buspasom.. wymagam jedynie, by nie robić ich ZAMIAST metra ,
                  mostów itp... wymagam, by PRZED namalowaniem buspasa poszerzyć wiadukt nad
                  kanałem żerańskim.. POJĄŁEŚ TO????
                • Gość: Xen Re: wiochmeni z Tarchomina IP: *.crowley.pl 30.01.07, 16:57
                  Kolbolo,
                  Strasznie mi się podoba, jak jesteś wkur%$$%y.
                  Wygląda na to, że regularnie słuchasz pewnego radia z Torunia...
                  No pobluzgaj jeszcze na nas, wsioków...
                  Co frustracja wyłazi? z Londynu wyrzucili?
                  Nie masz czym przyszpanować przed nami, wsiokami?
                  Czujesz się od nas gorszy? HE! HE! HE!

Tylko co nasze pochodzenie ma do buspasów?
                  A może to Żydzi i masoni są winni za korki na Modlińskiej?

Xen
        • Gość: marek Re: Akcja policji na Modlińskiej z rana.... IP: *.kredytbank.com.pl 18.01.07, 15:52
          Czemu kontrole prowadzone przez radiowozy policji na ul. Modlińskiej odbywają
          się tylko w godzinach zakazujących poruszanie się samochodów po bus-pasie i
          dlaczego kontrole są prowadzone na Modlińskiej tylko w stronę centrum?Czy to
          nie jest dziwne?Czemu na odcinku 1 km są aż 3 punkty takich kontroli - czy nie
          wygląda to na "polowanie"?
          Mieszkam na Tarchominie od 2000 roku i nigdy na Modlińskiej nie widziałem
          stojącego i kontrolującego ruch radiowozu-dopiero od wytyczenia bus-pasa ma
          miejsce proceder opisany powyżej-czy to przypadek? czy to nie jest dziwne?
          Czy ktokolwiek z funkcjonariuszy nie zauważył że wielkie korki na Modlińskiej
          powstają właśnie wtedy gdy tak "skrupulatnie" kontrolujecie ten odcinek - a
          wtedy to właśnie zmusza do łamania przepisów i skrócenia czasu dojazdu właśnie
          pustym bus-pasem?Czy ktokolwiek odpowiedzialny /za wytyczenie takiego bus-pasa
          albo za kontrole policyjne na nim/ zauważył że przez korki na zwężonej w ten
          sposób ulicy Modlińskiej autobusy stoją już na Myśliborskiej na Tarchominie?
          Punkt najważniejszy - dlaczego podczas tych kontroli za to samo wykroczenie -
          ja otrzymuję 100 zł mandat miesiąc temu, a wczoraj żona dostała aż 250zł?
          Proszę o informację gdzie i jaki sposób można się od tego odwołać?
          Jak policja uważa - czy Modlińska ze swoimi trzema lub miejscami czterema
          pasami ruchu zbudowana tak na przełomie lat 70 i 80-tych teraz ma być jeszcze
          węższa poprzez zabranie jednego pasa i wytyczenie na nim bus-pasa? Czy to jest
          inwestycja? Czy nie przybyło mieszkańców na Tarchominie, ale też i w
          Legionowie, Jabłonnie, Nowym Dworze Maz. i w wielu innych miasteczkach w tym
          regionie, którzy dojeżdżają do centrum Modlińską? Czy od lat 80-tych nie
          przybyło przypadkiem pojazdów /osobowych, dostawczych/ itp? Czy władze miasta i
          gminy nie są przypadkiem zobowiązane do inwestowania i wytyczania nowych dróg i
          ulic oraz poszerzania istniejących wraz z przybywaniem nowych mieszkańców,
          osiedli, pojazdów, itd?
    • kanna Re: Akcja policji na Modlińskiej z rana.... 17.01.07, 10:35
      Skręcam na Modlinska od strony Nieporetu. Dla mnie czas wjazdu na most sie nie
      wydłużył (choc niebieskich sporo),a autobusy na pewno miały szybciej. Popieram
      taka akcje, jak równiez ułatwienia dla transportu zorganizowanego (choc
      autobusami jezdże sporadycznie)

pozd. Ania
      • Gość: niebieski Re: Akcja policji na Modlińskiej z rana.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.07, 17:58
        Marti napisał "a kto będzie stał i to liczył?" I tym właśnie się różnimy od
        cywilizowanych narodów. W innych krajach wprowadza się przepisy i społeczeństwo
        je respektuje a u nas jak nikt nie stoi i nie kontroluje to hulaj dusza. Każdy
        stanowi własne prawo według uznania i potrzeby.
        A co do pomysłu, żeby najpierw stworzyć warunki kierowcom a potem nakładać
        restrykcje to pytam - czy osoba o takich poglądach jadąc do Londynu lub innej
        stolicy gdzie również zmorą są korki zaprotestuje, że tam to tylko jeden pas
        dla samochodów a reszta dla komunikacji zbiorowej lub rowerzystów (Holandia)?
        Nie - będzie stał grzecznie i nawet nie pomyśli aby zjechać na trawnik, chodnik
        etc. Tak samo nie zaprotestuje, że za wjazd do centrum miasta (obok opłaty
        postojowej) trzeba zapłacić. A gdy podobne rozwiązania są wprowadzane u nas to
        zaraz obraza majestatu i krzyk o zamachu na wolność jednostki.
        Zawsze jest wyjście jak się nie podoba w danym kraju. Można go opuścić.
        A jeżeli taka opcja nie jest brana pod uwagę to wypadałoby jednak stosować się
        do norm obowiązujących co w sumie wszystkim wyjdzie na dobre.
        • Gość: marti Re: Akcja policji na Modlińskiej z rana.... IP: *.sgib.com 18.01.07, 11:01
          Przywołując przykład Londynu czy Holandii, zapomniałeś dodać,że tam mieszkańcy
          mają świetnie rozwinięte metro. A więc maja wybór. I tylko nie chrzań mi, że tu
          też mam wybór bo mogę jeździć komunikacją miejską, do której mam 20 min przez
          las. Tak się składa,ze byłem w Londynie dwa lata cały czas jeździłem metrem,
          prawie nie korzystałem z auta. Poza tym Londyn, w przeciwieństwie do W-wy, ma
          obwodnice - bez buspasów.. Raz, dwa i wyskakujesz na obwodnice, nie musisz
          pchać się przez miasto. Raz, dwa i z obwodnicy juz jesteś na autostradzie. A
          jakie tam mają super pociągi podmiejskie. A jakie scieżki rowerowe. Ludzie tam
          maja wybór. A tu im się tylko zabiera drogi, zamiast je budować i jeszcze każe
          represjami.
          • Gość: anty Re: Akcja policji na Modlińskiej z rana.... IP: *.crowley.pl 18.01.07, 14:28
            Zgadzam sie z Martim!
            Jak człowiek przestaje miec zdrowy wybór to zaczyna świrować, cwaniakować itp.
            Ja mieszkam na Białołęce pół roku. Przez pierwszy kwartał starałem się jeździć
            normlnie,grzecznie, ale potem się wkur_iłem i zacząłem szukać luk, bo gdybyś
            tak gamoniu jeden z drugim pojeździli sobie a właściwie postali w korkach to
            byście inaczej gadali! Niestety nie mogę jezdzic komunikacja i pozostal mi
            samochod,wiec nie mam wyjscia...
            • Gość: Bolek Re: Akcja policji na Modlińskiej z rana.... IP: *.net-serwis.pl 19.01.07, 15:11
              Ty, a ja mieszkam na Białołęce/Nowodworach już lat czternaście i jakoś nie muszę
              cwaniakować z wyjazdem. A pamiętam czasy kiedy Modlińska i most Grota-
              Roweckiego był pusty.
              Pozatym miałeś wybór - nikt nie Cię nie zmuszał do zamieszkania na Białołęce,
              mogłeś wybrać np Usrynów z metrem.
              Pozdrawiam i więcej spokoju, świat odrazu stanie się przyjaźniejszy.
          • faren100 (ciąg dalszy): 18.01.07, 15:00
            1. są autostrady
            2. jest metro
            3. na główne lotniska dużych miast dojeżdża się jakimś bahn'em
            4. drogi są równe i bez dziur

a ja się dodatkowo zapytam:
            dlaczego do k... nędzy nie poszerzą jezdni o koleny pas na wiadukcie nad
            kanałem żerańskim ??????
            dlaczego jakiś bezmózg wydzielił na buspas DWA PASY????? jak autobusów na jeden
            buspas jest za mało????

• Gość: marti Re: (ciąg dalszy): IP: 207.45.248.* 18.01.07, 16:31
              Najbardziej poprawia mi humor i zmienia mentalność (jak postulował tu jeden
              dyskutant) częsta sytuacja rano po godz. 9 kiedy na pasach "samochodowych" stoi
              korek po horyzont, ludzie wscieki, pospóźniani do roboty,a na bus-pasie pusto,
              żywego ducha, co minutę jeden autobus przejedzie ale za to policji szukającej
              łatwego zarobku pełno. Trzy patrole niedoinwestowanej policji się ustawiły,
              żeby pilnować pustego bus-pasa. Wjedziesz, to cię shaltują,ty masz stać mimo,
              że obok 2 pasy puste i nikomu drogi byś nie blokował. Ale nawet o tym nie myśl
              bo wyzwą cię od cwaniaczków - polaczków, chamów, bandytów za kierownicą! To sie
              nazywa ekonomika transportu, rozładowanie korka i pomoc ze strony policji
              (która przecież od tego jest, nie tylko od karania!) dla umęczonych
              mieszkańców.
              • Gość: marek Re: (ciąg dalszy): IP: *.kredytbank.pl 19.01.07, 10:50
                zgadzam sie z MARTI w 100%.Wytyczenie na Modlinskiej takiego bus-pasa jak teraz
                to łatwizna jakiej świat nie widział, bo gdzie jak gdzie ale Modlinską akurat
                można łatwo poszerzyć o przynajmniej 1 pas- na nim własnie wytyczyć bus-pas i
                wtedy dopiero surowo i konsekwentnie karać tych co po nim będą
                jezdzic.Powtarzam: przez ten cały mądry buspas autobusy stoją już na
                Myśliborskiej!A może i tu go wytyczą?Czy ktoś kto tak na siłę promuje
                komunikację miejską /co na "wylotówkach" z miasta powinno być
                zabronione/widział kiedykolwiek na własne oczy...tramwaj???Nie zajmują pasów,
                nie stają w korkach z pojazdami, chyba że zrobi się torowisko w ulicy /co w
                ogóle by mnie też nie zdziwiło- bo speców od komunikacji i usprawnień w W-wie
                jak widać jest na pęczki!/.Miasto powinno inwestować-bo na to płacimy podatki,a
                dopiero potem karać,robić nagonki,obławy,itd.Zorganizujmy kiedyś blokadę...
            • Gość: kolbolo Re: (ciąg dalszy): IP: *.tvk.torun.pl 20.01.07, 19:52
              trzeba bylo sobie kupic mieszkanie na Ursynowie, bo tam jest metro

ale nie - kradne, bo nie mam kasy a inni maja

lamie przepisy, bo mi nie pasuja

a prawo jest prawem cymbale i trzeba je szanowac

tym bardziej, ze gdyby wszyscy sie przesiedli do samochodow, to i tak bys stal

a gdyby wszyscy presiedli sie do autobusow, to nie stalby nikt
                • Gość: kolbolo Re: (ciąg dalszy): IP: *.tvk.torun.pl 21.01.07, 15:31
                  Gość portalu: Kiełek napisał(a):

> > a prawo jest prawem cymbale i trzeba je szanowac
                  >
                  > Erudycja i elokwencja w jednym... A ciekawe jakby podnieśli podatki dla
                  jadącyc
                  > h
                  > autobusem - toś to prawo i trzeba je szanować

to wtedy wiekszosc przesiadla by sie z autobusow do samochodow i wszyscy
                  staliby rowno w korku; chociz mam wrazenie, ze autobusami i tak jezdza glownie
                  ludzie, ktorzy jeszcze nie maja samochodu - bo jak sobie kupia, to i tak wola
                  stac swoim autem w korku i narzekac...
          • Gość: tadek1947 Re: zacznij od tego, że w tych innych krajach to: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.07, 15:00
            Wydzielone pasy tylko dla autobusów lub tylko dla autobusów i tramwajów są normą
            w całej Europie - od Francji po Pragę. Są powszechne także w wielu miastach
            Polski - między innymi w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.
            Tylko w Warszawie praktycznie nie występują.

Istnieją środki, aby zniechęcić kierowców do wjeżdżania na pasy autobusowe.
            W Amsterdamie, Pradze i Krakowie, instaluje się specjalne krawężniki
            oddzielające różne pasy. W Paryżu organizuje się tzw. kontrapasy autobusowe - na
            ulicach jednokierunkowych, przeciwnie do kierunku jazdy samochodów.
            • faren100 tyle, że w tych innych krajach robiąc te buspasy 18.01.07, 15:18
              nie zapomina się o ludziach, którzy nie jeżdżą autobusami... są mosty, drogi,
              nie ma durnych zwężeń, nie robi się dwujezdniowych buspasów dla jednego
              autobusu, buduje sie metro itp....
              tylko w tej naszej Bolandii nic nie można zrobić, nawet orły nie potrafią wydać
              pieniędzy, które są.
                    • faren100 budować należy od fundamentów, nie dachu... 24.01.07, 22:54
                      zdzierać z kierowców haracz podatkowy to potrafią a zwykłego mostu, poszerzenia
                      jezdni czy linii tramwajowej to juz nie...
                      tylko w Polsce "naprawia" się drogi poprzez ustawianie znaków: brak pobocza,
                      koleiny, ograniczenie prędkości, zwężenie jezdni...
                      tylko w Polsce "zwieksza" sie przepustowośc dróg malując na nich pasy...
                          • Gość: ewa Re: Fundament to bus-pas IP: *.crowley.pl 29.01.07, 13:21
                            MAM 3 SAMOCHODY W RoDZINIE-TJ. JA I MOI RODZICE, Z KTÓRYMI AKTUALNIE TYMCZASOWO
                            MIESZKAM.
                            CODZIEŃ RANO ZOSTAWIAMY JE W GARAZU I JEDZIEMY DO PRACY Z CO NAJMNIEJ 2
                            PRZESIADKAMI.
                            Nie potrzebujemy lansować się z autami po mieście, mimo, że mamy dość dobre
                            auta.
                            Nie potrzebuę nikomu udowadniac, że mam samochód, to jestem lepsza od
                            jeżdżących komunikacją.
                            Radzę to samo, zwłaszcza tym, którzy są na tzw dorobku, dzięki pieniądzom
                            zaoszczędzonym na benzynie mozna kupic 2 niewielkie mieszkania w kredycie.
                            • Gość: marek Re: Fundament to bus-pas IP: *.kredytbank.pl 29.01.07, 13:40
                              Ewa!Odpisuję od razu-sądzę że Twoja wypowiedz to lekkie niezrozumienie
                              tematu.Tu nie chodzi o żadne wywyższanie się ani robienie czegoś na pokaz!W
                              wolnym kraju każdy ma możliwość wyboru-kto lubi kolekcjonować znaczki-niech to
                              robi, hodować gołębie-niech to robi, jezdzić autobusem,metrem, pociągiem itd-
                              niech to robi, kto chce jezdzić samochodem lub motorem-też!!!Chodzi na prawdę o
                              to,że ty ,ja i tysiące osób miekszających na Tarchominie,ale i w
                              Legionowie,Nowym Dworze i innych/wcale nie gorszych od Wwy!/miejscowościach
                              płacimy podatki bo mamy taki obowiązek.A natomiast państwo,miasto i gmina-
                              beneficjenci tej kasy mają obowiązek inwestować w infrastrukturę pomagając w
                              ten sposób wszystkim formom komunikacji!A tego nie robią! Z jezdni/tu powtórzę
                              po raz n-ty/ jak ulica Modlińska zrobiona w tym kształcie ponad 20 lat temu po
                              prostu zabrano pas by w ten "cudowny sposób powstał bus-pas"...To jest
                              inwestycja?Miało to być tymczasowe rozwiązanie-bo lada chwila miał być nowy
                              most.Gdzie on jest?Jaka lada chwila?Gdzie tramwaj?Gdzie poszerzenie Modlińskiej?
                              Gdzie nowa trasa?Chodzi tu tylko o normalne zasady-chyba że nie płacisz
                              podatków..Wtedy rozumiem że siedzisz cicho żeby się nie wydało i niczego się
                              nie domagasz...Inwestycja z prawdziwego zdarzenia ulży wszystkim: i kierowcom i
                              pasażerom autobusów-to staram się tutaj przedstawiać i udowadniać.Nie chodzi o
                              to by jedni drugim przyganiali i nikt z tego niczego nie miał.Chodzi o to by
                              zmusić miasto do inwestycji,a to skróci czas dojazdu dla wszystkich!!!pozdr.
                        • faren100 od tego zaczynają nieudacznicy i matoły... 25.01.07, 16:17
                          bo najłatwiej wziąć wiadro z farbką i jezdnie pomalować.
                          a takim jak ty polecałbym, zamiast papugowatego klepania głupot o buspasie i
                          jego zbawiennej roli dla szybkości i przepustowości modlińskiej, troszkę
                          przyjrzeć się JAK TO ROBIĄ INNI... myślenie nie boli.
                • Gość: marti Re: Czas zmienic mentalnosc. IP: *.sgcib.com 19.01.07, 10:40
                  Ja wiem, że tobie marzy się wydanie nakazu, żeby wszyscy od jutra jeździli
                  komunikacja miejską, mieli czyste buty i w ogóle myśleli tak jak ty. Wszędzie
                  buspasy, kamery i policja łapiąca wywrotowe elementy mające czelność jeździć
                  własnym samochodem. To jest ta twoja cywilizacja?
                    • Gość: marti Re: Czas zmienic mentalnosc. IP: *.sgcib.com 19.01.07, 11:31
                      O Londynie już pisałem. Ludzie tam mają wybór. Mają infrastrukturę drogową,
                      metro, komfortowe pociągi podmiejskie, obwodnice, autostrady, scieżki rowerowe
                      itd. Mieszkałem tam jakiś czas na wypi..wie górnym, Jakiś High Alperton czy
                      coś takiego. I wszędzie dochodziło metro. Co 5 minut pociąg! W ciągu 20 minut
                      byłem w City. A u nas z wypi..wa górnego czym sie wydostaniesz? Autobusem?
                      Tramwajem? Metrem? Jedyną alternarywą dla wielu ludzi tutaj, jeszcze jak wozisz
                      dzieci, masz zajęcia poza pracą, pozostaje własny samochód. Korki pewnie, że i
                      tam są. Ale żaden baran nie maluje tam buspasa na jedynej drodze dojazdowej do
                      centrum z wielotysięcznych osiedli. Tam się buspasy buduje, a nie wymalowuje,
                      zabierając innym, płacącym takie same podatki użytkownikom, połowę drogi. Więc
                      nie porównuj Modlińskiej z Londynem bo tylko się ośmieszasz.

• Gość: MZ Re: Czas zmienic mentalnosc. IP: 217.168.193.* 19.01.07, 12:21
                        > O Londynie już pisałem. Ludzie tam mają wybór. Mają infrastrukturę drogową,
                        > metro, komfortowe pociągi podmiejskie, obwodnice, autostrady, scieżki
                        > rowerowe

Tez do tego idziemy. Jest juz wspolny bilet, zaczyna sie budowa kolei
                        aglomeracyjnej.

> itd. Mieszkałem tam jakiś czas na wypi..wie górnym, Jakiś High Alperton czy
                        > coś takiego. I wszędzie dochodziło metro. Co 5 minut pociąg! W ciągu 20 minut
                        > byłem w City. A u nas z wypi..wa górnego czym sie wydostaniesz? Autobusem?
                        > Tramwajem? Metrem? Jedyną alternarywą dla wielu ludzi tutaj, jeszcze jak
                        > wozisz dzieci, masz zajęcia poza pracą, pozostaje własny samochód

Na Tarchominie autobus odbija sie od autobusu - E-4 co 3 minuty w szczycie.
                        Brak dojazdu szynowego zawdzieczamy nieudacznikom z PiS.

> Tam się buspasy buduje, a nie wymalowuje,
                        > zabierając innym, płacącym takie same podatki użytkownikom, połowę drogi

Bus-pas jest na jednym pasie, a nie na polowie drogi i dziala okresowo.
                        Modlinska bedzie przebudowywana i wtedy sytuacja sie zmieni.

> Więc nie porównuj Modlińskiej z Londynem bo tylko się ośmieszasz.

Tez tak tam zaczynano. Poza tym przeczytaj uwaznie i ze zrozumieniem jakie
                        sytuacje porownalem.

• Gość: marti Re: Czas zmienic mentalnosc. IP: *.sgcib.com 19.01.07, 13:52
                          Wspólny bilet? Wow! A to ci rarytas. Już się przesiadam!
                          "Bus-pas jest na jednym pasie, a nie na polowie drogi i dziala okresowo".
                          A wcale nie. W niektórych miejscach buspas zajmuje miejsce na dwa pasy ruchu.
                          "Modlinska bedzie przebudowywana i wtedy sytuacja sie zmieni".
                          A właśnie należało najpierw przebudować Modlińską i wtedy ewentualnie dobudować
                          do niej buspas, a nie powodować komunikacyjny paraliż, nerwy i frustrację
                          tysięcy mieszkańców.
                          "Też do tego idziemy". Na razie, to stoimy w coraz wiekszych korkach, a nie
                          idziemy. Zmierzamy w kierunku restrykcji, zakazów, represji, łapanek, a nie w
                          kierunku koniecznych inwestycji, które są obowiązkiem władz miasta i na które
                          płacimy podatki.
                          • qnegunda Re: Czas zmienic mentalnosc. 19.01.07, 14:00
                            > "Bus-pas jest na jednym pasie, a nie na polowie drogi i dziala okresowo".
                            > A wcale nie. W niektórych miejscach buspas zajmuje miejsce na dwa pasy ruchu

Nie przypominam sobie, zeby tam byly 2 pasy wczesniej. Bus-Pas wyznaczono z
                            pasa tzw. ruchu lokalnego.

> A właśnie należało najpierw przebudować Modlińską i wtedy ewentualnie
                            > dobudować do niej buspas, a nie powodować komunikacyjny paraliż, nerwy i
                            > frustrację tysięcy mieszkańców.

Tysiace to jezdza tam autobusami. Kazdy moze sie przesiasc. Ale nikt nie bedzie
                            zmuszal.
                            • faren100 wółaśnie taką postkomunistyczną mentalność trzeba 24.01.07, 22:59
                              zmieniac:
                              > Nie przypominam sobie, zeby tam byly 2 pasy wczesniej. Bus-Pas wyznaczono z
                              > pasa tzw. ruchu lokalnego.
                              nie próbuj z nas durniów robić... ten "lokalny pas" to sa dwa pasy...

> Tysiace to jezdza tam autobusami. Kazdy moze sie przesiasc. Ale nikt nie
                              > bedzie zmuszal
                              drogi NIE są tylko dla jeżdżacych autobusami.. JASNE???
                              • Gość: MZ Re: Czas zmienic mentalnosc. IP: 217.168.193.* 25.01.07, 19:27
                                Mam samochod, a jezdze do pracy komunikacja miejska. Od wprowadzenia bus-pasa
                                moja droga autobusem jest krotsza o ponad 20 minut od drogi jaka pokonywalem
                                samochodem. A nawet gdyby byla dluzsza, to tez bym jechal autobusem - nie musze
                                sie martwic gdzie zaparkuje, moge sobie poczytac w autobusie spokojnie gazete,
                                nie stresuje sie, ze jakis baran z radomskimi numerami rej. zajechal mi droge.
                                Wystawiajac samochod dostosowuje sie do tego, ze obowiazuja przepisy, jest pas
                                nie dla mnie, tylko dla autobusow, bo mieszkam w miescie. I gdyby wiecej takich
                                bylo jak ja - zycie byloby prostsze a Modlinska jechala sprawnie pomimo
                                istnienia bus-pasa. Mozna tak zyc - trzeba chciec. Czego i wam zycze.
                                    • Gość: Kiełek Re: Czas zmienic mentalnosc. IP: *.cbr.tp.pl 30.01.07, 09:52
                                      Bardzo rozsądnie, tak rozsądnie, że sam nie wiem co odpisać... Sam rozsądek
                                      przebija przez te wypowiedzi. Szkoda tylko, że ten rozsądek, jest rozsądkiem
                                      EGOIZMU określonej grupy ludzi, którzy pozbawili części praw innych użytkowników
                                      dobra wspólnego, które zostało stworzone dla WSZYSTKICH bez ograniczeń.
                                      • Gość: pasażer Re: Czas zmienic mentalnosc. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 15:13
                                        Egoizm to przemawia w Twoich wypwoedziach.
                                        Chciałbyś zrównać w prawach użytkowników sqmochodów i PASAŻERÓW komunikacji
                                        zbiorowej.
                                        Bus-pasy itp. są dla PASAŻERÓW a nie kierowców autobusów!
                                        Jakie szanse w pokonaniu tej samej trasy ma PASAŻER autobusu w porównaniu z
                                        samochodami. Nie może zrobić nic tylko biernie się przyglądać ja innym śpieszy
                                        się inaczej.
                                        I nie pisz, że w tym przypadku jest ograniczony w swoich prawach, bo równie
                                        dobrze mógłbyś się skarżyć, że np. nie możesz wjechać na Starówkę lub ZOO swoim
                                        wehikułem.
                                        Jeżeli tak zazdrościsz PASAŻEROM komunikacji miejskiej zawsze możesz do nas
                                        dołączyć.
                                        • Gość: Kiełek Re: Czas zmienic mentalnosc. IP: *.jmdi.pl 30.01.07, 18:00
                                          Egoizm w moich wypowiedziach?? Czy ja chcę komuś coś zabrać?? Dobro wspólne jest
                                          dla wszystkich, a nie dla wybranych. A jak ma być wybranych, to trzeba sobie to
                                          dobro wypracować, a nie zabrać innym. Kupujesz bilet i płacisz za paliwo do
                                          autobusu, za jego serwisowanie itp. Tak sam ja płace za paliwo do swojego
                                          samochodu i za jego naprawy. Gdzie jest różnica?? Czemu jesteś lepszy ode mnie??
                                          Że mniej płacisz?? I dlatego wolno Ci zabierać mi możliwość kozystania z naszego
                                          wspólnego dobra?? Nawet słowa bym nie powiedział, jakby bus-pas został
                                          WYBUDOWANY, a nie zabrany.
                                          Prawo do zabierania i stanowienia egoistycznego prawa pod siebie daliście sobie
                                          sami przez zachłanność polityków którym pomachaliście przed nosem swoimi głosami
                                          i tak się sprzedaliście za bus-pas. W sumie to się wam nie dziwię, że nie
                                          chcecie oddać tego pasa - do luksusów się człowiek szybko przyzwyczaja, a jak
                                          jeszcze nie musi za nie płacić ze swoich pieniędzy, to już jest super.
                                          • Gość: pasażer Re: Czas zmienic mentalnosc. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.07, 21:11
                                            Szczerze mówiąc nie przekonałeś mnie. Typowa filozofia roszczeniowa z
                                            górnolotnymi hasłami nastawionymi pod publiczkę.
                                            Jeżeli uważasz, że ja jestem lepszy od Ciebie to skorzystaj z propozycji
                                            przesiadki na autobus.
                                            A wiesz jaka jest różnica w płaceniu niby za to samo?
                                            Ty płacisz i jedziesz według swojej woli a my jesteśmy zdani na tę czy inną
                                            linię o określonej trasie.
                                            Jak chcesz aby wybudowano specjalny dodatkowy bus-pas to zacznij również
                                            upominać się o nową Starówkę lub ZOO dla zmotoryzowanych.
                                            Możesz tez zacząć nawoływać do rezygnacji z jazdy samochodem innych
                                            użytkowników dróg-będzie luźniej i Tobie się poprawi.
                                            Jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził
                • iwona_r1 Re: Czas zmienic mentalnosc. 03.02.07, 01:22
                  bezsensowna dyskusja, w krórej więcej złosliwosci i głupot na różnym poziomie
                  niż...no właśnie czego....
                  jest takie powiedzenie" głową muru nie rozbijesz" i chyba do tego sprowadza się
                  walka o zmianę sytuacji na Modlińskiej
                  mamy co mamy
                  na tę chwilę niewiele się zmieni
                  każdy z nas ma wybór
                  albo komunikacja miejska i dosyć dobra przepustowość(jeżdzę codziennie rano 511
                  i dojazd do Willsona zajmuje mi 20-30 minut), albo wygodne autko i cierpliwość